|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strije
12.2.2008 14:25:50   
bšimunić
Pozdrav svima!!!

Imam pitanje o strijama. Meni su u 4 mj. koliko sam sada trudna dosta izražene strije na prsima. Znam da ih treba mazati  sa krememe protiv srtija ali dali ima kakvo drugo rješenje.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 17.2.2010 22:18:06 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: strije
12.2.2008 14:41:20   
hanabanana
To je do elastičnosti kože, tako da ne pomaže toliko da li se mažeš ili ne.
Tijelo treba hraniti iznutra. Pij dosta vode. Tečnost je najbitnija.


(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: strije
12.2.2008 14:53:09   
bšimunić
Ma mažem se ali mi baš ne pomaže, i dosta su mi narasle do sada. Pijem dosta tekučine jer sam čula da je jako važno. Imam jako osjetljivu kožu oko dekoltea pa mislim da bi i to mogao biti problem.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: strije
14.2.2008 1:10:37   
stella
ja sam pila puno vode a i mazala se medjutim izgubila sam bitku sa strijamauser posted image user posted image

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: strije
9.3.2008 9:44:01   
Mrva
Ja sam u 15 sedmici, i uopće nemam problem sa strijama, hB. Možda se kasnije pojave problemi, al' za sada tako stvari stoje. :)
Nakon svakog tuširanja, nanosim:
1. Clarins - Strech Mark Control
2. Johnson's - Pure Tissue Oil

Što se tiče ostalih tjelesnih aktivnosti, osim uobičajnih :) pješačim svaki dan 15 min od auta do posla i nazad, znači  ukupno 30 minuta, i penjem se svaki dan najmanje tri puta na 4 sprat. (dakako, do ureda se penjem stepenicama).
Prezadovoljna sam svojom kondicijom, i stanjem tijela, za sada.

Toplo preporučavam :)

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: strije
9.3.2008 9:45:36   
Mrva
Zaboravila sam spomenuti ogromne količine tekućine koje unosim dnevno! To je pod obavezno!

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: strije
9.3.2008 15:12:34   
archi
Strije se jednostavno ne mogu izbjeci.
Od pocetka trudnoce trudila sam se piti sto vise tecnosti, mazem kozu redovito sa djecijim uljem (nivea) i mislila sam da se meni to nece desiti. Ali u sedmom mjesecu koza mi je popucala pri dnu stomaka i na butinama.
Prvo sam se shokirala ali onda sam shvatila da je i to dio slatkih muka.

Zhene moje, trebamo se mi njima ponositi. S dobrim razlogom smo ih stekle:)



_____________________________

Život je lijep!

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: strije
9.3.2008 15:24:04   
M kao Mama
Drage moje presudan faktor je tip kože, moja koža je poprilično elastična, tako da uprkos činjenici da sam se puno udebljala nisam imala puno strija, to mi niko ne vjeruje, ali kada se skinem i pokažem, sve dileme nestaju, ja sam od šestog mjeseca dovukla sa mora pravo maslinovo ulje, malo sam ga pila, a više se njim mazala, znam da ćete reči, fuj, smrdi, ali isplatilo se,

(odgovor članu archi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: strije
9.3.2008 18:06:40   
Visnja RR
kao sto rece mama alama sve je do tipa koze...
ja sam evo u 35-oj sedmici ...dobila sam 16 kg i strije se nisu pojavile... doktorica skoro da ne moze vjerovati i kaze da sam se ocito dobro njegovala... a u stvari svako vece mazem Striet jos od desete sedmice...  a debeljala sam se kako doktorica kaze "skolski" pa se koza nije naglo razvlacila...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: strije
9.3.2008 18:11:25   
lana84
istina da kreme nemaju neki veći utjecaj ali i ono malo što imaju je dobro došlo...po meni je ipak bolje redovno se mazati.
ja sam u 36-tom tjednu i na +8 kg sam, od samoga početka mažem se sa striet melemom, za sada nemam niti jednu stiju,nadam se da će tako i ostati
user posted image  pozdrav

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: strije
9.3.2008 19:55:27   
bebano
Ja sam u 28 sedmici i mogu se pohvaliti da (do sada) nemam ni jednu striju. Debljina je +7 kg. Mazem se 2x dnevno sa Striet melemom i pijem vode jako puno. Posto na poslu stalno pijem onu flasiranu vodu, jedan mi je kolega rekao da sam kao ona pegla na paru kojoj se stalno dodaje voda user posted image .
Medjutim stvar koja me baca u ocaj je celulit user posted image . Drage zene ja ga uopste nisam imala do prije trudnoce, a sada, strahota. Sama sebi izgledam kao da sam u izguzvanoj pidzami. Stvarno ne pretjerujem, odvratno je. Iskreno se nadam, a to sam i citala po drugim forumima, da ce se povuci nakon poroda.   

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: strije
10.3.2008 1:00:43   
Visnja RR
@bebano: protiv celulita se tesko biriti ali moze se ublaziti... medjutim ostavi to poslije poroda...citala sam da ne treba koristiti u trudnoci kreme protiv celulita kao ni kreme za lice protiv bora i sl...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: strije
10.3.2008 10:16:14   
bebano
Hvala ti Visnja, znam, nista i ne koristim. Bas sam i ja citala da se te kreme ne smiju koristiti u trudnoci. Ma bebica je ipak najvaznija. A ja, krecem u borbu kasnije.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: strije
10.3.2008 10:59:09   
Suzana
Cao trudnice,
 
Evo da i ja na ovu temu kazem koju.
Ja u 27. sedmici, dvojke user posted image user posted image user posted image user posted image , + 11 kg.
Strije mi se jos nisu pojavile, mazem se, ali moram reci ne tako redovno kao Bebano...
Bebano, kako stignes? user posted image
Celulit. Hmm... Imala sam ga i prije, koliko hoces... Tako da se nisam ni zagledala previse, da li se stanje pogorsalo. Javim vam. user posted image
Ma zena svasta sa trudnocom prezivi. Naravno, prvo i najbitnije je da se nase bebe rode zive, zdrave, dobre, najbolje, a onda cemo se mi boriti sa ovim stvarima.
Ja sam se malo brinula oko te kilaze, ali sada kad razmislim, aBd, dvije bebe, kad me uhvate pod svoje, vjerovatno ce i nakupljeni kilogrami lako spasti...
 
A nije nam lako. user posted image
 
Cuvajte se!
 
Veliki pozdrav!

Suzana

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: strije
10.3.2008 12:23:47   
rozi
Moda sam malo odlutala od teme, sad sam procitala da je visnja napisala da se ne smije koristiti kreme protiv bora. Ja sam izbacila svoje kreme sa AHA kiselinama,ali nisam  alkoholne losione za lice. Jeste li cule za to da li je stetno, ako jeste da ih odmah maknem sa polica user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: strije
10.3.2008 12:35:18   
Monia
Strije su vrsta oziljnog tkiva koje nastaje u odredenim periodima,puberteta,trudnoce,meno pauze.Stvar je hormona,tipa koze ili bolje reci njene elasticnosti i vlaznosti.Jednom nastale strije ostaju zauvijek-nazalost.Borba je vjecna,pocinje u djetinstvu,njegom i traje cijeli zivot.Stvar je male rutine i navike a sastoji se od redovne njege i tjelovjezbe.Preparat ne postoji koji striktno sprecava ili umanjuje strije.Najbitnije je da se preparat sa dovoljno vlage i elastina redovno nanosi,unosi tekucina i malo mrdate.

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: strije
24.3.2008 15:10:03   
Idaa
Probajte HIPP Mama Sanft ulje za masazu.
Dobar je meni pomaze.

_____________________________

My baby
Hana 09,07,2008.

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: strije
25.3.2008 16:18:11   
Lulu_08
Ja sam do sedmog mjeseca tako bila presretna činjenicom da mi nije koža ispucala, a onda je nastupila moja najgora noćna mora! Od tada pa do sad (34 sedmice) mi je stomak od pupka pa na dole totalno ispucao, i to katastrofalno (duboke ljubičaste strije) a mazala sam se od početka sa različitim kremama (od obične Pavlovićeve masti, DMovog ulja za trudnice i Vichy kreme protiv strija za trudnice) i međutim eto nije mi pomoglo! Također pijem dosta tečnosti, tu naviku imam oduvijek a sada je samo još dodatno povećana, međutim eto ni to nije pomoglo :-(. Ali valjda je to dio tih "slatkih muka" hehe.

(odgovor članu Idaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: strije
25.3.2008 16:40:29   
Skvo RR
Ja se mazem sa Mustela kremom sa dvrostrukim djelovanjem protiv strija.....12. sam sedmica, tako da je rano da je ja ocjenim , ali sam je kupila po preporuci jer kazu da je odlicna...Iz moje perspektive jako ugodnog blagog mirisa, kompatibilna sa ultrazvukom, moze se nanositi od pocetka trudnoce....tako da je toplo preporucujem...user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: strije
25.3.2008 17:19:31   
Shishka
ja sam kupila u DM prodavnicama losion protiv strija Baby Love,.. i bas mi je super,.. to u stvari nije losion, nego ulje, i kad se namazem, koza mi ostaje masna do sledeceg tusiranja!
Inace imam velike grudi, tako da ne verujem da ce mi mnogo narasti i da ce koza popucati...
Inace nemam ni jedne strije na telu, ali zato celulitaaaaaaa uzas!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: strije
25.3.2008 18:18:02   
Lulu_08
Pa da, ulje za trudnice Baby Love iz DM-a i ja koristim uz druge kreme jos, medjutim od sedmog mjeseca mi vise nista nije moglo pomoci :-(. Valjda i velika  beba? :-D hehe

(odgovor članu Shishka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: strije
25.3.2008 18:49:45   
baby
Nosim Dvojke i u 6 sam mjesecu trudnoce , Kad sam bila kod gn u 19 sedmici Dr mi je rekao da mi je trudnoca u poredenje od 27 sedmica sa jednom bebom . Stomak mi je masala povelik

Od kako sam saznala da nosim dvojke istog momenta sam krenula da se mazem , bademovo ulje sa viteminom E striet i od Planet Spa kreme od maslinovog ulja i maslinovo domace ulje , za sad nista od strija niti jedna nigdje mada ima i do tipa koze moja koza je suha al eto nepucam jos

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: strije
25.3.2008 19:23:11   
haidy
Ja jos nemam nijedne strije, mada sam se bas prosirila, sta ce biti do kraja ne znam, a ja se nadam da se nece pojaviti. Mazem se Pavlovicevom kremom.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: strije
25.3.2008 19:48:11   
Visnja RR
Ja sam u 37-oj sedmici trudnoce i pocela sam se mazati sa Striet melemom od trece sedmice svako vece... I nemam ni jedu striju...user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: strije
25.3.2008 20:14:27   
ammarma
Od samog pocetka se mazem uljem iz DM-a Baby Love i gelom od algi Reell´e, i nisam imala ni jedne strije do prije 2 sedmice tj 35. sedmice trudnoceuser posted image , ocito sam se prerano radovala , genitika je cudouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *