|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Udaja
15.12.2009 15:33:37   
ena23
Znaci ovako...
Cesto se nadjem u nevjerici sta mm podrazumjeva pod udajom user posted image
Sta vama znaci to sto ste se udale? Da li smatrate da ste udajom "otisle" od svojih roditelja i sada "pripadate" drugoj porodici? Jeste li udajom izgubile pravo na romantiku, izlaske, cvjece, ljubav, paznju, zagrljaje (koji ne vode sex-u!)? Da li smatrate da vas sin i njegova supruga  imaju veca prava da nasljede vasu imovinu od vase kcerke i njenog supruga (zloglasnog zeta)?

Recimo: zivite odvojeno od roditelja (i njegovih i vasih) (sad ce se mnoge zasmijati), muz vam ide u inostranstvo, ali smatra da vi trebate, dok njega nema, zivjeti sa njegovim roditeljima, jer se on OZENIO  a vi ste se UDALE user posted image

Nadam se da se tema nece uvrstati medju neozbiljne jer sam je otvorila u svrhu razmjene misljenje o pojmu "udaja".


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Udaja
15.12.2009 15:40:46   
Nedi
Moj muž bi rekao da za svaki slučaj i ne idem kod njegovih dok njega nema jer bi mogao izbiti treći svetski rat pa se nebi mogao vratiti iz inostranstva user posted image .
Sad šalu na stranu, ja to nikad nebi prihvatila niti bi mi mm predlagao nešto za šta zna da bi mi škodilo. Mi ne razmišljamo tako, odvojeni smo i samostalni i nek su živi i zdravi i moji i njegovi ali svako sebi u svoju kuću. Zajednica nikom nije donijela dobro, i kad tad će snahi izaći na nos i najsitniji detalji.
Ena draga moj savjet - ZAJEDNICA NE


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Udaja
15.12.2009 15:40:59   
Niobe
IZVORNA PORUKA: ena23

Recimo: zivite odvojeno od roditelja (i njegovih i vasih) (sad ce se mnoge zasmijati), muz vam ide u inostranstvo, ali smatra da vi trebate, dok njega nema, zivjeti sa njegovim roditeljima, jer se on OZENIO  a vi ste se UDALE user posted image



na ovo se mogu samo zaLOLat user posted image
NE znam, meni je ovo primitivno, vele primitivno.

I uopste ne smatram da iko ikom pripada, svoj si covjek do kraja zivota, cim si dovoljno zreo da doneses odluku od stupanju u brak i o djeci, zreo si da se o sebi brines i donosis sopstvene odluke temeljene na vlastitim zeljama, naravno uz kompromis bez pritiska.
Ne znam kakve su to nebuloze o preseljenju kod njegovih roditelja..bullshit.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Udaja
15.12.2009 15:42:09   
hanabanana
1. Znači da sam otišla u opštinu i zakonski ovjekovječila svoju ljubav. Meni nepotrebno, ali da se zadovolji forma.
2. Ne smatram da sam otišla bilo gdje činom udaje. Ni slučajno ne mislim  da sam izgubila pripadnost svojoj porodici. To mi i vjera na kraju krajeva zabranjuje.
3. Nemam sinova. Ne znam tko će moju imovinu nasljedjivati, zavisi - svakom po zaslugama. Možda ću ja sve rasprodati u starost i otići na put oko svijeta. Ko zna?
Ali ako me pitaš da li djecu treba jednako tretirati bez obzira na spol, moj odgovor je DA. ( mada lično ne mogu vjerovati da neko takve nedoumice može imati u 21. stoljeću )
4. Moj muž kad ide u inostranstvo ja ostajem da živim u našem zajedničkom stanu.
Pa kome bi ostao vaš stan ako ti treba da odseliš kod njegovih dok njega nema??? I šta ćeš tamo?! Da te čuvaju i paze dok ga nema jer si nesposobna za život?
A bila si sposobna da se udaš! WTF



< Poruku je uredio hanabanana -- 15.12.2009 15:47:53 >

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Udaja
15.12.2009 15:46:05   
hanin
Ema, draga, interesantna ti je tema...
Ja ne smatram, da se udajom gubi dio vlastitog identiteta. Sve je do osobe, kako se u pocetku same veze postavi, kakav stav izgradi, tako ce joj biti i u braku. Ja sam tri godine u braku, prije toga sam 7 godina bila u vezi sa sadasnjim muzem. Dakle 10 godina smo zajedno. I nemam nikakvih problema. Izadjem sa kolegicama kao i dok sam bila djevojka. Sad imam i bebu, muz mi je cuva kad god mi treba da odem na kafu, kod frizera i sl.
Muz mi je sportas i zivio je u inostranstvu odredjeno vrijeme, ja sam odlazila povremeno. Nisam zivjela sa njegovim roditeljima jer imamo svoj stan. Inace ni njegovi ni moji roditelji ne zive u Sarajevu.

dakle, smatram da udaja ne mijenja bitno stvari i odnos medju partnerima.
Nadam se da sam ti malo pomogla. Ako te jos nesto zanima, ne oklijevaj da pitas. Pozdrav.



_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Udaja
15.12.2009 15:46:57   
hanin
Sorry, napisah Ema, umjesto ENA... Izvini, molim te!

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Udaja
15.12.2009 15:47:15   
lilith
udaja,odnosno brak po meni je samo prelazak na jos visi nivo veze...nije kraj ulaganja u odnos,naprotiv,novi je pocetak i zahtjeva jos vise ulaganja, romantike,topline,razgovora i paznje...
sto se tice "pripadanja"-niko nikome ne pripada,a pogotovo ne ja njegovoj porodici...porodica smo nas troje!njegove postujem,cak ih i volim i to je sve...sto se tice odlaska mm na put,pravo sam se nasmijala...ne odlazim ni kod svojih roditelja pogotovo ne kod njegovih,a sta kad ja odem na put-da ga posaljem svojima?
nasljedno pravo...naravno da imaju isto pravo i kci i sin...


_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Udaja
15.12.2009 16:22:37   
ena23
Mislim da se pogresno razumilo... dakle, mm ne ide nigdje user posted image nego smo se neki dan salili oko finansija i on kaze "mogo bi ja otici u afganistan na pet godina rjesit nam sve brige" i ja onako u sali "ma hajde vise da se odmorm malo od tebe, bice mi babi drago kad mu kazem da cu doci kod njih" i on onako sav ozbiljan "pa ti bi za to vrjeme stanovala kod mojih"... Inace, mm nije ni kreten ni seljacina, divan je muz, brizan, jako dobar otac, maltene cita mi zelje iz ociju i nastoji da ih ostvari, jako ga volim, ali nakon ove izjave (i nakon sto sam mu pojasnila da to ni u kom slucaju ne bi bio slucajuser posted image ) bas sam se onako malo generalno zamislila nad tim pojmom "udati se" i kako se u stvari i na danasnjem vaktu forsira kao zamjenica da si se odrekla svojih prava kao samosalna licnost...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Udaja
15.12.2009 16:35:08   
aicha
Udaja/zenidba je smiraj duse...to je mirna luka kojoj se vracaju te dvije duse
To je takodjer veza, veza dvoje ljudi koji jedno drugom obecavaju biti potpora i drugovi tokom svih nadolazecih iskusenja i dogadjaja...

bracni drugovi su -kako ih je Uzviseni opisao- odjeca jedno drugome

Nije rekao- zena je odjeca muskarcu pa da njemu ona pripada niti je on odjeca njena pa da on njoj pripada vec su oni odjeca jedno drugome

Zena ne gubi identitet udajom..barem je u Islamu tako..paganski i krscanski obicaj je i da zena mijenja prezime..pa je vremenom postao tradicija i kod ovdasnjih muslimana sto je po mom misljenju pogresno
Ja sam udata ali sam zadrzala svoje prezime i u Islamskim zemljama zene zadrzavaju svoje prezime...

Muz nije cilj zeni niti je zena cilj muzu al su oni jedno drugome potpora da se njihovi ciljevi ispune.

eto ukratko...da ne duljim viseuser posted image


_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Udaja
15.12.2009 16:40:27   
Niina
Ja bih prije rekla da ljudi nekada kazu i ono sto ne misle. Znam da ima jos uvijek takvih muskaraca koji zagovaraju patrijarhat. Musko je dijete a curica omaska. Mada ako je tvoj muz tako brizan prema tebi sumnjam da ima takve stavove.
A to da zivis kod njegovih...pa mozda ga je strah da ti se nesto ne desi dok je on u inostranstvu pa eto da budes na sigurnom da se ima ko brinuti za tebe.

Sto se mog braka tice, u pojma udaja,......da se vratim na pocetak....ja sam bjezala od braka i za mene je udaja bila najstasnija rijec koju sam poistovjecivala sa robijom, prestankom onog sto jesi. I hvala bogu desila nam se beba i ona je moje strahove ublazila, pa sam se udala. Sada mi je drago sto je tako bilo, jer u mom zivotu se nista nije promijenilo. Kazu kada ti ne znas put, Bog ti ga pokaze. I stvarno u mom slucaju je tako i bilo.

Brak nije savrsenstvo ima tu uspona i padova, rijeci izgovorenih iz ljutnje......, ali sam sretna jer sam prevazisla svoj strah i sada ako Bog da budem imala svoju malu porodicuuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Udaja
15.12.2009 16:44:04   
aicha
IZVORNA PORUKA: ena23

"mogo bi ja otici u afganistan na pet godina rjesit nam sve brige"


user posted image nije zar toliko zapelo

mani se afganistana...oni mali crni talibani su prvo nezgodniuser posted image  otjerali su ruse a ni amerikanci im ne mogu nista

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Udaja
15.12.2009 16:56:39   
ena23
Ma jok, nije toliko zapelo, pu pu, daleko bilo da mora bilo gdje bilo kada  a kamo li u Afgnistan. Vec sam pojasnila, to je sve bila zezancija ali ne kazu dzabe u svakoj sali ima malo istine user posted image Pa se ja malo zabrigala user posted image   Inace, svi se medjusobno super slazemo- jel' to do daljne il sta... user posted image

Volila bi da cujem jos misljenja, znaci ne o tome sta ja i mm radimo i kakva nam je finansijska situacija, nego bas o tome sta vama hanumama predstavlja sam taj cin udaje, pogotovo od onih koje zive u zajednici, koje su takoreci "presle u njegovu kucu" ako se to tako moze nazvati, da li one smatraju da su sada dio njegove sire porodice a ne svoje...

Ja to popularno nazivam "Nisam se udala za tvog oca i mater nego za tebe"..


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Udaja
15.12.2009 17:11:12   
Niina
jooj Ena, nije stvar covijek zivi li u zajednici ili odvojeno (naravno ima tu razlike) nego u sposobnosti muskarca da podvuce crtu, i da ne da ikome da se petlja u vas zivot. Ako muskarac to dozvoli, onda nije stvar jesu li njegovi roditelji pod istim krovom sa vama ili su na drugom kontinentu oni ce se mjesati i vas brak vodi katastrofi.
isto to vazi i za zenine roditelje.
Sada je takva situacija da ljudi nemaju izbora drugog nego da zive u zajednici. Od zajednice ne treba bjezati samotreba znati postaviti stvari u njoj.

A mi zene imamo posebnu sposobnost, a to je da si komplikujemo zivot. Tvoj muz je u nekoj zezanciji rekao te stvari, koje na kraju krajeva nemora ni misliti, pa cak i da dodje do toga porazgovarali bi ste prije konacne odluke....ali ne ti si se sad zadeverala:"sta ako on to stvarno misli." Opusti se...user posted image user posted image user posted image
I na zajednicu ne gledaj tako mracno, ima tu i mnogo finih stvari, jednostavno trebas gledati pozitivne stvari u svemu, jer ako budes trazila crno, niti jedne druge boje u tvom zivotu nece biti.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Udaja
15.12.2009 19:19:32   
aicha
aha

ma i ja sam presla u njegovu kucu a on je trenutno u mom stanu, pa sad...ko se udo a ko ozeniouser posted image po ovim nekim kriterijima ne znamuser posted image

mm nema roditelja..ima staratelje,ni on se njima ne pripisuje a kamoli ja user posted image  a moji bi cesto da se njima pripisemo i da se malo vise petljaju a ja tu postavljam granice i tako nekako funkcionisemouser posted image

a ne vidim nista lose ako neka zena zivi sa roditeljima svoga muza, ili muz sa roditeljima svoje zene ako se slazu...mada ja ne bih nikada voljela u zajedinici zivjeti ni sa mojima ni sa njegovima.

bezveze se ljudi opterecuju tim nekim stvarima

mm je ispocetka stalno trcao mojima (valjda sto nema svoje roditelje)...pa mene je to nerviralo malo,a moja mama ga ono bas pazila pa on malo malo hoce kod mojih, pa hoce da idemo sa njima tamo vamo, na more...ako on mora negdje radije me ostavi kod mojih par dana nego da sam sama...Vjerovatno bi me vodio i kod svojih da ih ima.

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Udaja
15.12.2009 19:34:15   
ivanak
Pod mojim pojmom udaja je odlazak od roditelja. Ja sam bila za to da ja i muž živimo samostalno, odvojeno od svih ( i njegovih i mojih ) iz razloga, jer tad se najbolje cijene neke stvari koje su potrebne za život u dvoje, a kasnije u i više.
Vidiš dijelite zajednički prostor podjednako, štrucu kruha, ali i kašiku i pjat i paru koja je zajednička pa bilo da vi više zarađujete od njega ili on od vas...
Što nužnu ne mora završiti tako, može se udajom poći kod njegovih....
Problem je u muškima - oni su ti koji su ovo izmislili i razvukli.
Zar je bitno jeli on stoji u tvom ili u svom stanu. Najbitnije je da ste skupa i zadovoljni.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Udaja
15.12.2009 19:37:10   
vjestica
nit sam udajom prešla u njegovu porodicu, nit sam se odrekla svoje, nego MM i ja stvaramo svoju porodicu
prvi put čujem objašnjenje da je zadržavanje prezimena muslimanski običaj, a ne zadržavanje hrišćanski
vjerovatno što primjeri u mojoj okolini ukazuju suprotno
ako MM ide na put, ja ostajem u našem stanu, ako mi je baš dosadno ili neobično ili nešto drugo, idem kod svojih prenoćiti
to mi je logičnije nego ići kod njegovih
po meni su udaja i ženidba isto, samo različit izgovor prema spolu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Udaja
15.12.2009 19:38:56   
dana3
A gdje ste vi sada?S kim sad zivite?Zasto ne nasatvis da budes tamo gdje si sad?Ne vezem nikako postavljeno pitanje?

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Udaja
15.12.2009 20:02:13   
sweet BaBy
IZVORNA PORUKA: Niina

jooj Ena, nije stvar covijek zivi li u zajednici ili odvojeno (naravno ima tu razlike) nego u sposobnosti muskarca da podvuce crtu, i da ne da ikome da se petlja u vas zivot. Ako muskarac to dozvoli, onda nije stvar jesu li njegovi roditelji pod istim krovom sa vama ili su na drugom kontinentu oni ce se mjesati i vas brak vodi katastrofi.
isto to vazi i za zenine roditelje.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sreca je samo da imam hB divnog muza, inace bi moj brak davno vec bio user posted image

A sto se tice udaje: najvaznije je da se mi medjusobno postujemo i da sve rjesavamo dogovorom koji je za nas najbolji. Niti sam ja njegovo vlasnistvo, niti on moje. I meni je u pocetku malo smetalo sto je manje paznje, pokloncica, cvijeca, romantike... ali onda sam shvatila da sad imamo druge prioritete, mi smo porodica, a ne momak i djevojka.


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Udaja
15.12.2009 21:44:36   
Dida79
IZVORNA PORUKA: dana3

A gdje ste vi sada?S kim sad zivite?Zasto ne nasatvis da budes tamo gdje si sad?Ne vezem nikako postavljeno pitanje?


Dana ovo isto kao da sam ja sama napisala.
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Udaja
15.12.2009 21:51:24   
ena23
IZVORNA PORUKA: Dida79

IZVORNA PORUKA: dana3

A gdje ste vi sada?S kim sad zivite?Zasto ne nasatvis da budes tamo gdje si sad?Ne vezem nikako postavljeno pitanje?


Dana ovo isto kao da sam ja sama napisala.
user posted image user posted image user posted image user posted image




Ponavljam: Nadam se da se tema nece uvrstati medju neozbiljne jer sam je otvorila u svrhu razmjene misljenja o pojmu "udaja".



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Udaja
15.12.2009 21:57:15   
Dida79
Ena sta si ti vidjela ovdje neozbiljno?

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Udaja
15.12.2009 22:43:05   
leli§
ja mislim da je ena mislila na onaj nas bosanski pojma "udala se"... a ne samo striktno an to da je neko stupio u brak. ispravi me ena ako sma pogresno razumijela tvoje pitanje.

ja cu odgovoriti na pitanje koje sam razumijela a to je kako mi gledamo na taj pojam "udala se"...

meni je to udala se isto sto i stupila u brak: ravnopravna sa svojim suprugom u svakom segmentu naseg zivota (osim kada treba nosati teske stvariuser posted image ) njegovu porodicu postujem i cijenim ali i volim jer su mi ljudi dragi. ali da sam sada "njihova SCER" vala nisam. ja imama svoju mamu i tatu. isto tako vazi i za mog supruga. mm i ja smo imali priliku u BiH putovati odvojeno, cak prosle zime on nije htjeo ni da ide... kada god on nije tu ja sam kod svojih. (iako kada smo dole smo uviejk kod njegovih, nemamo svoj stan ali ni to nije nasa kuca...mi smo ze uzeli, otisli na medeni isti dan i dan nakon bracnog otputovali nasoj kuci) znaci nama je to mjesto na koje "odemo"...ustvari meni. mm ce to uviejk biti njegova kuca kao sto se i kuca mojih roditelja uvijek biti moja kuca..a mi imamo nasu kucu. i znaci kada mm nije tu ja se u njihovoj kuci osjecam kao gost...nikada nicim ljudi nisu pokazali da sam ja gost, cak sta vise uvijek govore djeco ovo je VASA kuca...ali meni je tu bez mm tuzno... i zasto bih ja bila u gostima kada imam SVOJU kucu kada mm nije tuuser posted image eh sad to je moja situacija. vrlo cesto iz nekih prakticnih razloga (npr njeni zive 1000km daleko, a on na putu ili sta ja znam) zena ostaje kod njegovih, ne vidim ni u tome nista lose, a i ako se neko odluci na tu varijantu za stalno...svako zivi svoj zivot. ja ne bih mogla, ali svakom svacije.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Udaja
15.12.2009 23:01:42   
ena23
meni je to udala se isto sto i stupila u brak: ravnopravna sa svojim suprugom u svakom segmentu naseg zivota (osim kada treba nosati teske stvariuser posted image ) njegovu porodicu postujem i cijenim ali i volim jer su mi ljudi dragi. ali da sam sada "njihova SCER" vala nisam. ja imama svoju mamu i tatu. isto tako vazi i za mog supruga. mm i ja smo imali priliku u BiH putovati odvojeno, cak prosle zime on nije htjeo ni da ide... kada god on nije tu ja sam kod svojih. (iako kada smo dole smo uviejk kod njegovih, nemamo svoj stan ali ni to nije nasa kuca...mi smo ze uzeli, otisli na medeni isti dan i dan nakon bracnog otputovali nasoj kuci) znaci nama je to mjesto na koje "odemo"...ustvari meni. mm ce to uviejk biti njegova kuca kao sto se i kuca mojih roditelja uvijek biti moja kuca..a mi imamo nasu kucu. i znaci kada mm nije tu ja se u njihovoj kuci osjecam kao gost...nikada nicim ljudi nisu pokazali da sam ja gost, cak sta vise uvijek govore djeco ovo je VASA kuca...ali meni je tu bez mm tuzno... i zasto bih ja bila u gostima kada imam SVOJU kucu kada mm nije tuuser posted image


Ovo bi potpisala user posted image
Da, leli$, dobro si shvatila sta je pisac htio da kaze user posted image

Dida79 ja sam mislila neozbiljna u visnjinom smislu ono "neozbiljnost na forumu" a to je da se ne zachatava, da nije bespotrebna tema (ono kao samo moj glupi problem rjesavajte o kome postoji vec 10 tema) pa sam zato napisala "neozbiljna". A to sto pitate da ne vidite kakve veze ima pitanje zato sam navela ono da trazim misljenje o pojmu udaja a ne sad konkretno o mom problemu.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Udaja
15.12.2009 23:28:11   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ena23

Znaci ovako...
Cesto se nadjem u nevjerici sta mm podrazumjeva pod udajom user posted image
Sta vama znaci to sto ste se udale? Da li smatrate da ste udajom "otisle" od svojih roditelja i sada "pripadate" drugoj porodici? Jeste li udajom izgubile pravo na romantiku, izlaske, cvjece, ljubav, paznju, zagrljaje (koji ne vode sex-u!)? Da li smatrate da vas sin i njegova supruga  imaju veca prava da nasljede vasu imovinu od vase kcerke i njenog supruga (zloglasnog zeta)?

Recimo: zivite odvojeno od roditelja (i njegovih i vasih) (sad ce se mnoge zasmijati), muz vam ide u inostranstvo, ali smatra da vi trebate, dok njega nema, zivjeti sa njegovim roditeljima, jer se on OZENIO  a vi ste se UDALE user posted image

Nadam se da se tema nece uvrstati medju neozbiljne jer sam je otvorila u svrhu razmjene misljenje o pojmu "udaja".



udaja u mom životu predstavlja stvaranje "nove" porodice, ujedinjenje života mog i mm, rađanje djece, donošenje zajedničkih odluka o nekim bitnim stvarima, stvaranje zajedničke imovine koje ćemo jednog dana ostaviti svojoj djeci, ne na osnovu toga koje je muško a koje žensko već po ličnom nahodjenju, kakva su djeca.... možda sve ostavim kćerci, možda sinu, možda podijelim, ovisiće od njih samih a možda Boga mi sve dam u dobrotvorne svrheuser posted image  nikad se nezna, lošoj djeci se ništa ne daje, ne do Bog da ih bude al bitno je spomenutiuser posted image
Udajom sam dobila više romantike, ljubavi, pažnje itd... da, naravno, imala sam je i u vezi al sad je intenzivnija pažnja jer smo mnogo više vremena zajednouser posted image
Ovaj drugi dio o "ostajanju" kod njegovih roditelja dok je on na putu neću ni da komentiram jer mi je to totalna nebulozauser posted image user posted image user posted image  
Ja sam za totalnu slobodu u svemu, ako je merak meni da idem kod njegovih ići ću ako ne ništa od toga, smiješno mi je to silenje osobe da ode negdje i uradi nešto, NEMOJTE SAMO NA SILU, treba raditi ono što vam duša želi i svi sretniuser posted image
Nema tu braka ako ja silim mm da nešto uradi i on mene, pusti me brate pa vidi kakva sam, lako je biti "fin" jer si pod pritiskom i pod strahom od nečije reakcije

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Udaja
15.12.2009 23:59:41   
veeseelaa
ovo ja često svom mužu otpjevam kad upita/traži nešto što mi nije po volji

Slavićemo tvoje ime,
dok u nama srce bije
Živio nam mužu dragi
gospodaru familijeuser posted image user posted image user posted image

i onda on zna da od toga ništa nemauser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.12.2009 0:00:50 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *