|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
10.8.2012 16:43:40   
Arminaa
Drage moje,
U 16. sam sedmici trudnoce i radila sam vaginalni bris, jer sam primijetila da imam bijelog pranja. Danas sam dobila rezultate koji glase:
1. GARDNERELLA VAGINALIS
U direktnom mikroskopskom preparatu nadjeno je dosta epitelnih stanica, rijetki polimorfonuklearni leukociti, Gram + bacili, Gram + koke i Gram + sitni bacili, te pod
2. STREPTOCOCCUS SPP.

Doktor mi je odmah ukljucio terapiju koja se sastoji od Amoxicilina za ovu drugu bakteriju i kremu Dalacin V za Gardnerellu. Antibiotik sam uzela, dok sam kremu morala naruciti, jer je kod nas nigdje nema, pa cu je cekati do srijede. Inace, doktor mi je rekao, ako ne uspijem naci Dalacin V, da uzmem Medazol vaginalete, iako je zbog trudnoce mnogo sigurnija krema.
Ovaj nalaz me je jako uplasio zbog bebe, jer sam ocekivala da ce biti sterilan, posebno zbog toga sto sam prije trudnoce radila i vaginalni i cervikalni bris koji su bili u redu. Sad me je strah i antibiotik da pijem, ali moram iskorijeniti ove bakterije, nadajuci se da ce sve biti OK.
Da li se iko od vas susretao sa slicnim problemom i ako jeste kakvu ste terapiju koristile.

Lijep pozdrav.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
10.8.2012 18:05:09   
SREĆNA
Armina ja sam poslednja dva mjeseca trudnoće koristila vaginalete macmiror( mislim da se zovu tako), ali prije terapije nisam radila nikakav bris, doktor mi ih je propisao da se malo smanji bp, a ako ti je dr. već propisao te tablete , ne bi valjda svjesno išao da napravi štetu, valjda zna šta radi.Mislim da bi trebala da ih piješ jer te bakterije su stvarno velike napasti.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
10.8.2012 18:06:30   
SREĆNA
A jesi tražila gdje u RS-u tu kremu?

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
10.8.2012 19:46:46   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

A jesi tražila gdje u RS-u tu kremu?


Nisam, sutra ce otici mm da pogleda ima li u RS, ako ne bude, bolje da sacekam srijedu dok dodje krema iz Slovenije, nego da uzimam Medazol/Metrozol vaginalete.

A sto se tice antibiotika, pocela sam ih piti. Da me ne shvatite pogresno, ja nemam ni trenutka sumnje u svog ginekologa i njegovu strucnost i znanje, nego je u pitanju moje nepovjerenje prema antibioticima opcenito.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
10.8.2012 19:51:07   
SREĆNA
Ma razumijem te potpuno, mene je bilo strah i paracetamol popiti, a imala sam glavobolje strašne.Mislim da lijekovi ne bi trebali naškoditi bebi , jer nećeš ih uzimati dugo, mislim završiš terapiju i to je to, nadam se da će se te bakterije uništiti , da ne ponavljaš terapiju.A pitam za RS jer oni tamo imaju svašta.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
10.8.2012 19:52:28   
simba00

IZVORNA PORUKA: Arminaa

Drage moje,
U 16. sam sedmici trudnoce i radila sam vaginalni bris, jer sam primijetila da imam bijelog pranja. Danas sam dobila rezultate koji glase:
1. GARDNERELLA VAGINALIS
U direktnom mikroskopskom preparatu nadjeno je dosta epitelnih stanica, rijetki polimorfonuklearni leukociti, Gram + bacili, Gram + koke i Gram + sitni bacili, te pod
2. STREPTOCOCCUS SPP.

Doktor mi je odmah ukljucio terapiju koja se sastoji od Amoxicilina za ovu drugu bakteriju i kremu Dalacin V za Gardnerellu. Antibiotik sam uzela, dok sam kremu morala naruciti, jer je kod nas nigdje nema, pa cu je cekati do srijede. Inace, doktor mi je rekao, ako ne uspijem naci Dalacin V, da uzmem Medazol vaginalete, iako je zbog trudnoce mnogo sigurnija krema.
Ovaj nalaz me je jako uplasio zbog bebe, jer sam ocekivala da ce biti sterilan, posebno zbog toga sto sam prije trudnoce radila i vaginalni i cervikalni bris koji su bili u redu. Sad me je strah i antibiotik da pijem, ali moram iskorijeniti ove bakterije, nadajuci se da ce sve biti OK.
Da li se iko od vas susretao sa slicnim problemom i ako jeste kakvu ste terapiju koristile.

Lijep pozdrav.

Ja sam isto koristila antibiotik nekad na samom početku, zbog urinarne infekcije. Isto amoxicilin, to se i daje. Poslije sam dobro pazila kako koristim wc kad nisam kući - obavezno dezinficiraj ruke, pazi kako dodiruješ šteku, toalet papir, nipošto sjedati nikud i često mijenjati veš.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
10.8.2012 20:01:44   
Arminaa
draga Simba00,

kako procitah tvoj post, mislim da sam skontala i kako pokupih ove bestije. Naime, ja 3 puta dnevno stavljam Utrogestan vaginalno, od toga jednom na poslu (svako 8 sati, pa me na poslu kaci oko 14 sati). Mada prije samog stavljanja ruke 2 puta operem i rukom kojom stavljam utrogestan ne dodirujem ni steku ni bilo sta drugo, ipak je najvjerovatnije da sam na taj nacin ''uhvatila'' ove bakterije.
Preostaje mi jedino da ne stavljam Utrogestan na poslu, nego da cekam da dodjem kuci, pa tek onda stavim, bez obzira sto prodje 8 sati.

Zahvaljujem Vam se na odgovorima.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
11.8.2012 8:23:30   
sretna sam jako
Arminaa ja sam isto imala dvije bakterije u trudnoci pila sumamed tri dana po dva puta ujutro i uvece. Bakterija se rjesila a bebica ziva i zdrava!user posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
11.8.2012 14:14:20   
simba00

IZVORNA PORUKA: Arminaa

draga Simba00,

kako procitah tvoj post, mislim da sam skontala i kako pokupih ove bestije. Naime, ja 3 puta dnevno stavljam Utrogestan vaginalno, od toga jednom na poslu (svako 8 sati, pa me na poslu kaci oko 14 sati). Mada prije samog stavljanja ruke 2 puta operem i rukom kojom stavljam utrogestan ne dodirujem ni steku ni bilo sta drugo, ipak je najvjerovatnije da sam na taj nacin ''uhvatila'' ove bakterije.
Preostaje mi jedino da ne stavljam Utrogestan na poslu, nego da cekam da dodjem kuci, pa tek onda stavim, bez obzira sto prodje 8 sati.

Zahvaljujem Vam se na odgovorima.


Draga Armina, nemoj brinuti o tome, mnogo žena dobije kojekakve bakterije, a beba je unutra zaštićena od većine njih. Bitno je da se čuvaš, posebno na javnim mjestima gdje predmete dodiruje ko stigne. Ja sam sebi nakon te infekcije kupila antibakterijski sapun u tubici i stalno ga nosila sa sobom. Možda sam djelovala kao freak, ali bukvalno sam sve predmete dodirivala preko maramice (menije u restoranu, šteke, stolove, ručke u tramvaju). Od tada nisam imala ništa, a stalno sam radila briseve i kojekakve pretrage. Sretno, nemoj se sekirati i pazi šta dodiruješ:)user posted image

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
15.8.2012 23:48:40   
abh
Ja sam danas uradila urin, i bas sam se nasekirala. Masa bakterija, povecani eritociti i leukociiti u urinu.Proteini pozitivni. Nalaz urino kulture su mi uredni. Ja ulazim u 9. mjesec za koji dan. Smijem li sad korisiti neke vaginalete ili mozda cak i antibiotik. Idem svakako sutra doktoru, ali opet da provjerim je li ko imao slican problem pred kraj trudnoce.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
16.8.2012 8:36:42   
simba00

IZVORNA PORUKA: abh

Ja sam danas uradila urin, i bas sam se nasekirala. Masa bakterija, povecani eritociti i leukociiti u urinu.Proteini pozitivni. Nalaz urino kulture su mi uredni. Ja ulazim u 9. mjesec za koji dan. Smijem li sad korisiti neke vaginalete ili mozda cak i antibiotik. Idem svakako sutra doktoru, ali opet da provjerim je li ko imao slican problem pred kraj trudnoce.

Vjerovatno je neka upala, a to što ima bakterija, može biti do nepravilno uzetog urina (obično su to saprofitne bakterije s kože). Ovo govorim jer ti je urinokultura sterilna.
Ti proteini mogu biti ozbiljni, to će ti doktor reći. Nije strašno, nemoj paničiti, imaš još mjesec dana da to saniraš. user posted image

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
28.12.2012 15:17:19   
ada_
poz svima
mene zanima da li da insistiram na brisevima kod doktora i papu s tim da sam radila papu i torch i sve moguce briseve godinu dana prije t,sve je bilo sterilno,vec sam napominjala doktoru da uradimo papu i briseve kaze on ne treba nista raditi i ja sam sad zbunjenja kad citam po forumima koliko je to potrebno uraditi....user posted image inace sam 18tt

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
28.12.2012 15:20:37   
Skvo RR
briseve bi trebala raditi..insistiraj...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
28.12.2012 15:49:33   
ada_
jos jednom cu pricati sa njim o tome ako i dalje ne bude htjeo uraditi iste otici cu u neku poliliniku i uraditi briseve,samo ne znam ako nadju nesta sta za terapiju ako ovaj moj doktor nije hjeo ih raditi ?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 13:54:46   
veeseelaa
molila bi odgovor

kakva je to vrsta bakterije: beta hemolitički streptokok???
na koji način se utvrđuje da ista postoji? urin il bris cerviksa?
kako se liječi i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 13:58:19   
Lejla Ka
Utvrđuje se zavisno gdje je imaš, ako imaš urinarnu infekciju naći će je u urinu, ako je u rodnici onda brisom.

Kako misliš kakva vrsta je? Ako misliš da li je opasna, ono što ja znam je da kad se uvali u grlo daje gnojnu anginu sa jakim simptomima i odmah se ide na neki jači antibiotik, tako da je vjerovatno zloća.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 13:59:18   
veeseelaa
a ako je ima u brisu vagine? jel opasna za trudnoću? kako se liječi itd

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
8.2.2013 14:00:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 14:01:25   
Skvo RR
Ja nadjoh ovo


Streptococcus agalactiae = BHS grupa B = BETA HEMOLITIČNI STREPTOKOK GRUPE B

Ova bakterija naseljava gastrointestinalni trakt, genitourinarni.
Prisustvo ove bakterije ima ozbiljnu prognozu kod trudnica novorođenčadi i ljudi sa smanjenim imunitetom. Danas se dobro liječi penicilinom pa ako se prepozna na vrijeme nema opasnosti. Kod žena izaziva svrbež,peckanje, vaginalni iscjedak,sluznica bude jarko crvena i osjetljiva. Kod novorođenčadi,može postojati bakteriemia, pneumonia, endokarditis, meningitis, osteomijelitis, bolesti kosti, zglobova, mekih tkiva. Kod ljudi sa smanjenim imunitetom smrtnost je 15 - 32 %
BHS gr B se prenosi između ostaloga i spolnim putem pa se moraju testirati oba partnera, a i istovremeno liječiti. Kod muškaraca izaziva upalu prostate, mjehura, spolovila iz vana.
Muškarcima se radi test iz urina i iz ejakulata.
http://www.zdravljeizivot.com/forum/viewtopic.php?TopicID=8094


...je značajan nalaz kod trudnica.
Ova bakterija može izazvati ozbiljne komplikacije kod novorođenčeta bez obzira da li trudnica ima kliničke simptome upale ili je njoj to samo kolonizacija. Stoga se preporuča u zadnjem trimestru trudnoće napraviti «screening» na Streptococcus agalactiae radi eventualne terapije pri porodu (1).
http://www.hcjz.hr/clanak.php?id=12870&


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 14:02:20   
Skvo RR
Jel kod tebe ovaj betahemoliticki B?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 14:03:11   
veeseelaa
ne znam, tek ću raditi briseve
nego čuh da je on jako čest

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 14:06:15   
Skvo RR
Ma svasta bris moze pokazati nemoj unaprijed se raspitivati...samo sebe opterecujesuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 14:29:52   
veeseelaa
nisam nigdje našla d aova bakterja može izazvati prijevremeni porod?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 15:11:50   
veeseelaa
ja imam uputnicu za Mikrobiologiju, rekoše mi nedje kod Hajata, gdje je to?
i jel se naručuje za isto il samo dodjem s uputnicom?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vaginalni bris i bakterije u trudnoci
8.2.2013 15:14:50   
djoisa
samo dodjes..dat ce ti sterilne epruvete koje nosis svom ginekologu da napravi bris..i onda njima vratis epruvete..

mikorobiologija je prekoputa vijecnice na dr strani miljacke predjes preko "parka i igralista" i prva zgrada pise vidjet ces..imas i parking onaj prostor gdje se odrzavaju bascarsijske noci

< Poruku je uredio djoisa -- 8.2.2013 15:16:35 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *