|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 13:50:19   
jasmin
Nisam nasla slicnu temu,a ako ipak negdje ima nek se moj post premjesti.
Koliko ustvari pazimo na zdravu ishranu?Da li je uopce moguce paziti u svijetu u kojem zivimo?Pogledala sam ovaj
http://www.youtube.com/watch?v=Oe-CxnU-hFE video i odlucila da ga podijelim s vama i cujem vasa misljenja.Ja se trudim izbjegavati neke poznate stetne tvari u onome sto kupujem,medjutim,nekada svjesno pojedemo ono sto je stetno,npr.supica iz vrecice,vegeta i sl.Vegetu uopce ne koristim,osim ponekad kockicu za supu(sto je isto),no trudim se izbjegavati koliko mogu.Zatim,bilo sta sto sadrzi monosodium glutaminat,aspartam i sl...Coca cola i ostali `gaziranci` nisu dobrodosli u mom domu i ne pijemo ih ni kada smo negdje drugo...osim bas u situacijama kada mi je muka...onda `cugnem` malo cole.I td...Kako vi pazite na prehranu?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 14:18:31   
alenas
uvijek pazim sta kupujem, trudim se da što više jedemo domaće, npr.domaću juhu a ne supicu iz kesice, a gazirani napici ne dolaze u obzir nikako, mada bi naša princeza kada bi joj dopustili samo kolu konzumirala.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 14:22:41   
SdZ
Nazalost, ne pazimo na ishranu. Jedemo i zdravo i nezdravo. Voljela bih da mozemo kontrolisati, ali ne uspjeva.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu alenas)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 14:27:12   
bebacha
Vegetu i mesne preradevine polahko al sigurno izbacujem iz kuce.ja i moj jako rjetko popijemo coca-colu.trudimo se hranit zdravi,koliko je to moguce.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu alenas)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 14:42:45   
ziki
Ja se trudim da nam ishrana bude što zdravija i kvalitetnija. Sokove kupovne skoro da ne pijemo ja i Nemirko, grickalice slane takođe ne konzumitamo, mesne prerađevine vrlo rijetko. Nekad salamu za picu. Nemirko u obdaništu jednom nedeljno ima doručak salamu i ja ludm, trudim se da ga ujutru našopam voćem ili neku kiflicu da što manje pojede ali na žalost on to voli. Supe gotove takođe izbjegavam, kad odemo u Sandžak opljačkam mamu i svkrvu za zimicu i od poznahit proizvođača kupim krompir i luk za zimu.... Sa druge strane mm je sušta suprotnost- grickalice u ogromnm količinama, pepsi od 2l za veče, baš masna hrana... i iskreno baš sam zabrinuta za njegovo zdravlje. I njegov i moj otac su život igubili od srčanog udara. Najgore- on je svestan štetnosti tog i pred nemirkom ne jede, svaki dan nam pravi sok od svežeg voća i on ga pije al kad uspavamo dijete na sto vadi pepsi i čips. Kakvi su vaši muževi po pitanju zdrave ishrane?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu alenas)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 14:48:20   
jasmin
Moj je kao momak puno konzumirao gazirana pica i zaglavio je u bolnici pa mu je doktor zabranio gazirana pica,tako hvala Bogu ne pije ih vec odavno.A i za sve drugo se potpuno slaze sa mnom,oboje tezimo ka istom.
ziki,veoma je pozitivno sto izbjegava da jede pred djetetom.Vremenom ce mozda i on da se rijesi te navike,jer `potreba` za gaziranim picima je navika.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 14:51:01   
bebacha
Moj je isti takav al i ja sam takva sto se tice grickalica i slatkisa.pepsi volimo i mozemo pit pred Ajlom al on trazit nece.jednom je trazila i mi joj dali bas hladan,tek otvoren pepsi(da joj ogadimo)da proba,djete se rasplakalouser posted image i nikad vise nije trazila,tako da je to rjeseno za duzi period.sokove nazalost pijemo puno,i kupovne i domace,trudimo se da su kvalitetnije al smo svjesno da tu kvaliteta nema.
jedemo i te "poguzijaluke"(grickalice i slatkise)al navece,poslije vecero.u zadnje vrijeme smo to sveli na kikiriki,pistacije i cokoladu.
al i svaki dan imamo neko domace kuhanje,voce,mlijecne proizvde


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
31.1.2011 14:51:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:00:09   
bebacha
Iman i ja koristim tu vegetu al sam nasla negdje kao da je to isto jer sadrzi neki drugi stetni sastojak koji je zamaskiranuser posted image user posted image e sad neznam.
ja vec duzi perio hocu da obustavim kupovinu salama,pasteta,hrenovnki i sl al najveci problem mi je dorucak.al sam sinoc odlucila da je kraj s tim.jeli palacinke i ja naravno slame s kajmakom i salamom,i odjednom mi naumpade tekst koji sam citala od cega se prave te preradevine.istog momenta sam sve ispovracalauser posted image sad cemo pokusat ne kupovat to.sto se tice kasica.mi i kupujemo teglice i kihamo domace,kontam da mi se svede na isto jer neznam ni kakvo je ovo voce,povrce sto kupim i pravim kasice.kupujemo samo vocne kasice.
krompit,luk,mrkvu,sir,kajmak,jaja,mlijeko,kupujemo sa sela domace


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:06:54   
salmy
IZVORNA PORUKA: bebacha

Iman i ja koristim tu vegetu al sam nasla negdje kao da je to isto jer sadrzi neki drugi stetni sastojak koji je zamaskiranuser posted image user posted image e sad neznam.
ja vec duzi perio hocu da obustavim kupovinu salama,pasteta,hrenovnki i sl al najveci problem mi je dorucak.al sam sinoc odlucila da je kraj s tim.jeli palacinke i ja naravno slame s kajmakom i salamom,i odjednom mi naumpade tekst koji sam citala od cega se prave te preradevine.istog momenta sam sve ispovracalauser posted image sad cemo pokusat ne kupovat to.sto se tice kasica.mi i kupujemo teglice i kihamo domace,kontam da mi se svede na isto jer neznam ni kakvo je ovo voce,povrce sto kupim i pravim kasice.kupujemo samo vocne kasice.
krompit,luk,mrkvu,sir,kajmak,jaja,mlijeko,kupujemo sa sela domace

Ista stvar..nadam se da cemo ubrzo odustati od istih! i meni je ta vegeta malo suhveliuser posted image user posted image user posted image user posted image  a joj krompir bez nje je bas user posted image  ili praviti domacu( moja sveki je nekad znala touser posted image )  A gazirano vec odavno ne pijemo,smao Donat kad treba da sta proradiuser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:22:02   
bebacha
kao zamjena za vegetu ima ono povrce za suhu,kotamy,samo dodat so.
to sam i ja mislila za krompit al sam nasla zamjenu-kurkuma,stavis je malo,okus fenomenalam,bas okud krompirauser posted image user posted image user posted image a boja prelijepa zuta


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:46:59   
salmy
IZVORNA PORUKA: bebacha

kao zamjena za vegetu ima ono povrce za suhu,kotamy,samo dodat so.
to sam i ja mislila za krompit al sam nasla zamjenu-kurkuma,stavis je malo,okus fenomenalam,bas okud krompirauser posted image user posted image user posted image a boja prelijepa zuta

 user posted image user posted image user posted image user posted image  a sta se stavi u rizu pa bude zuta? nikako da odgonetnem koji je fol? odoh ja OTuser posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:49:19   
jasmin

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: bebacha

Iman i ja koristim tu vegetu al sam nasla negdje kao da je to isto jer sadrzi neki drugi stetni sastojak koji je zamaskiranuser posted image user posted image e sad neznam.
ja vec duzi perio hocu da obustavim kupovinu salama,pasteta,hrenovnki i sl al najveci problem mi je dorucak.al sam sinoc odlucila da je kraj s tim.jeli palacinke i ja naravno slame s kajmakom i salamom,i odjednom mi naumpade tekst koji sam citala od cega se prave te preradevine.istog momenta sam sve ispovracalauser posted image sad cemo pokusat ne kupovat to.sto se tice kasica.mi i kupujemo teglice i kihamo domace,kontam da mi se svede na isto jer neznam ni kakvo je ovo voce,povrce sto kupim i pravim kasice.kupujemo samo vocne kasice.
krompit,luk,mrkvu,sir,kajmak,jaja,mlijeko,kupujemo sa sela domace

Ista stvar..nadam se da cemo ubrzo odustati od istih! i meni je ta vegeta malo suhveliuser posted image user posted image user posted image user posted image  a joj krompir bez nje je bas user posted image  ili praviti domacu( moja sveki je nekad znala touser posted image )  A gazirano vec odavno ne pijemo,smao Donat kad treba da sta proradiuser posted image user posted image user posted image  


Meni je dobar krompir i bez nje.Ako pravim sam krompir,prvo ga skuham,pa zapecem u rerni,bude hrskav i pravo ukusan.A ako pravim s piletinom,nasjeckam luka,paprike i paradajza i bude super.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:51:33   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: bebacha

kao zamjena za vegetu ima ono povrce za suhu,kotamy,samo dodat so.
to sam i ja mislila za krompit al sam nasla zamjenu-kurkuma,stavis je malo,okus fenomenalam,bas okud krompirauser posted image user posted image user posted image a boja prelijepa zuta

 user posted image user posted image user posted image user posted image  a sta se stavi u rizu pa bude zuta? nikako da odgonetnem koji je fol? odoh ja OTuser posted image


može i cury i šafranika

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:56:58   
salmy
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: bebacha

kao zamjena za vegetu ima ono povrce za suhu,kotamy,samo dodat so.
to sam i ja mislila za krompit al sam nasla zamjenu-kurkuma,stavis je malo,okus fenomenalam,bas okud krompirauser posted image user posted image user posted image a boja prelijepa zuta

 user posted image user posted image user posted image user posted image  a sta se stavi u rizu pa bude zuta? nikako da odgonetnem koji je fol? odoh ja OTuser posted image


može i cury i šafranika
super,taman idem veceras u kupovinu i kupim touser posted image user posted image user posted image stavljala sam ja i vegetu i nenakvih zacina ali ne bude kao u restoranu,ono nekako zuta/razabranauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:56:58   
koka i po
ja jedem sta stignem user posted image ..
trudim se da je zdravo a ponekad i pokleknem nezdravoj hrani user posted image ..
sve je u redu dok je pupo pun user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 15:58:45   
SdZ
sve je u redu dok je pupo pun

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 16:05:04   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: bebacha

kao zamjena za vegetu ima ono povrce za suhu,kotamy,samo dodat so.
to sam i ja mislila za krompit al sam nasla zamjenu-kurkuma,stavis je malo,okus fenomenalam,bas okud krompirauser posted image user posted image user posted image a boja prelijepa zuta

 user posted image user posted image user posted image user posted image  a sta se stavi u rizu pa bude zuta? nikako da odgonetnem koji je fol? odoh ja OTuser posted image


može i cury i šafranika
super,taman idem veceras u kupovinu i kupim touser posted image user posted image user posted image stavljala sam ja i vegetu i nenakvih zacina ali ne bude kao u restoranu,ono nekako zuta/razabranauser posted image


OT

razbarana riža je najbolja UncleBean...svako zrno svoju politiku vodi user posted image
mada sve češće korisitim Basmati rižu....

kad želim rižu u više boja (radi fazoniranja u tanjiru) onda dodajme šafraniku i cury (mada cury i ne moraš ako ne voliš ...dovoljna je šafranika)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 18:21:06   
bebacha
sta je safranikauser posted image
curry je odlican,prvenstveno s piletinom al kad treba stavit umjereno


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 18:22:00   
Galicia
MM i zdrava hrana dva razlicita svijeta. On jede sve od do, a fol pazi sta jede. Znate kako on misli da se zdravo ishranjuje. Posle vecere pojede 6 jogurtica i 4 jabuke. Ja hocu popizditis da dobijem. Ili kad kuha, stavi dvije kapljice ulja umjesto normalno. Pa mu sve zagori. Ja niti volim da sam tu kad on kuha nit da ga gledam.
A ja, pa eto uvijek moze bolje. Uglavnom zamjenila sam neke stvari u kuhanju i ishrani, ali ja mislim da je to moja psiha vise vec sto ja to pazim. Koristim samo smedji ne preradjeni secer u svemu. Nema bijelog secera. Takodje najvise koristim tamno brasno, znaci ponekad samo obicno bijelo. Ulje samo obicno maslinovo ili extra djevicansko maslinovo. Nemam uopste obicno ulje kukuruzno ili od povrca. Sto se tice mesa, crveno meso nemam u upotrrebi, isto tako i piletinu. To dvoje ja uopste ne konzumiram, sto ne mogu reci i za mm. Morski proizvodi su vecinom u svakodnevnoj ishrani ili vegetarijanske vecere i ruckovi. MM kad ode kod mame, onda nadoknadi sve sto ja ne kuham ili sto ja ne smatram da je zdravo.
Isto tako, ja njemu ne mogu zabraniti sta ce jesti, jer je on ipak covjek za sebe i ima svoje ja. Ja mu mogu samo paznju skrenuti da je to nezdravo, ali do njega je hoceli me poslusati ili ne. 
Povrce, krompir, luk i tako to obicno kupujemo na selu. To gledam da mi je uvijek domace i da nije iz prodavnice. Medjutim kad mi sta ponestane, ipak moram skoknuti do prodavnice i kupiti sta mi fali.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 18:25:12   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

sta je safranikauser posted image
curry je odlican,prvenstveno s piletinom al kad treba stavit umjereno



biljčica user posted image

user posted image



< Poruku je uredio Visnja RR -- 31.1.2011 18:26:39 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 18:30:28   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: bebacha

kao zamjena za vegetu ima ono povrce za suhu,kotamy,samo dodat so.
to sam i ja mislila za krompit al sam nasla zamjenu-kurkuma,stavis je malo,okus fenomenalam,bas okud krompirauser posted image user posted image user posted image a boja prelijepa zuta

 user posted image user posted image user posted image user posted image  a sta se stavi u rizu pa bude zuta? nikako da odgonetnem koji je fol? odoh ja OTuser posted image


može i cury i šafranika


Morat cu i ja ovo probati za krompir. Ja inace vegetu stavljam skoro u sveuser posted image Jednom mi se desilo ( ovo je bilo slucajno) da u kuci nisam imala soli i stavim u pitu sirnicu vegetu i okus je bio bas bljak, kaze mm bolje da nisi stavila nistauser posted image Bas danas nesto razmisljam kako moramo malo poraditi na zdravoj ishrani, jos mi se malena s nama "navukla" na majonezu i kechup, nije mi jasno sve ono sto je nezdravo njoj odmah sjedne.... A tikvice i ostalo povrce volila kako beba, sad nece ni da okusi....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 18:34:28   
bebacha
i mi imamo problema s ketchupom i tartat sosom i jedebo ga sa svim.i Ajla bas voli obadvoje.al et tjes me da ona jede i sve ostalo pa moze i to prociuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
31.1.2011 18:45:34   
amdi


Trudim se da jedemo zdravo, domače je domače, nekad se zna desiti da ne stignem da skuham pa se kupi...ali pravim recimo domaći hljeb, džem, sokove svježe pijemo, voćni jogurt sama pravim, što se tiće viršli, pašteta itd.to mi se gadi pa rijetko samo nekad...vegeta na žalost nije isključena, a volila bih...mislim da dosta pazim, ali eto nekad se i ne stigne

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zdrava/nezdrava ishrana
1.2.2011 9:09:36   
palachinken
Priznajem, ne jedemo najzdravije. Paštete, salamice, hrenovke, supe iz kesica, nekad gazirano, vještački sokovi.
Da imam opravdanje, nemam. Ali da umirim griznju savjest, sebi govorim, kao nemam nikad slobodnog vremena, da smo samo nas dvoje, da čitav život se tako hranim pa sam i zdrava i prava. Muž recimo, ne jede voće ni povrće čitav život, baš urijetko.
Eh, zarekla sam se, kad bebica dođe, da će se dosta toga promijeniti.
Lako je biti neodgovoran prema sebi, ali prema biću koje ovisi o meni...e to već ne mogu.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *