|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:19:52   
meme27
dali vam je normalno da vase dijete u vrticu pazi musko osoblje?


< Poruku je uredio meme27 -- 9.8.2009 14:23:36 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:24:42   
Mama1
Meni na prvi dojam je malo neobicno !
Al kad razmislis malo djecij doktori su i zene i muskarci :)
Medicinske sestre na djecijim odjelima u bolnici su  zene i muskarci :)



_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:27:55   
Amrino
Neobicno jeste...i nekako "cudno" ali to je vjerovatno iz razloga sto je rijetkost...Nekada je bilo nezamislivo da ocevi svojoj djeci mijenjaju pelene...a sada je to normalno.
Ne trebamo ni mi biti iskljucive i sovinisticki nastrojene jer ja vjerujem da i muskarci mogu biti podjednako njezni, dobri vaspitaci, odgajatelji kao i zene. 

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:27:57   
meme27
razlog ove teme je da je prije mjesec dana jedan muskarac cuvalica dijece u vrticu pisao blog i opisivao dijecu kao iz ugla jednog pedofila...gledao je kako dijeca se kupaju na suncu imaju mokre majce zeljepljene na tijelo kako se mazu kremom itd...mislim prosto opisivao...
mene je muka uhvatila i neki strah...ovdje zele da muskraci rade po vrticima... ja nekako nisam zato...muskarci su zlato i dobri su kao ocevi ali mati je mati...u materi je usadzena veca milost prema dijetetu nego prema muskarcu..zenina priroda je drugacija.. muskarac je hladniji kao otac a kamoli onda prema tudzoj dijeci...neznam teska je tema ali ja zato nisam!

< Poruku je uredio meme27 -- 9.8.2009 14:31:25 >


_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:31:16   
Amrino
IZVORNA PORUKA: meme27

razlog ove teme je da je prije mjesec dana jedan muskarac cuvalica dijece u vrticu pisao blog i opisivao dijecu kao iz ugla jednog pedofila...gledao je kako dijeca se kupaju na suncu imaju mokre majce zeljepljene na tijelo kako se mazu kremom itd...mislim prosto opisivao...
mene je muka uhvatila i neki strah...ovdje zele da muskraci rade po vrticima...



Bolesnik je bolesnik- bio muskarac ili zena...Ima i zenskih pedofila. Razumijem sto te uhvatila muka i mene bi ali....s druge strane nije valjda da vjerujemo vaspitacu samo jer je zensko. Bio muskarac ili zena - mislim da svaki vaspitac treba proci neke kontrole i mislim da je to u vrticima nekako regulisano tako da nijedan vaspitac/ vaspitacica ne mogu ostati nasamo sa djetetom...A za vaspitace za koje se utvrdi da su pedofili ili sl...ja bih ih kamenovala na javnom trgu user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:31:26   
myb@by
Nije mi normalno i svoje dijete ne bi nikada upisala u takav vrtic.Cesto na tv gledam kako su ti muškarci pretežno pedofili i da su svašta spremni uraditi.Fuj!

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:38:33   
meme27
nebi ni ja nikada upisala dijete u vrtic u kojem radi muskarac..previse se toga u svijetu desava da bi ja uzimala ikakav rizik...jucer sam naisla na jednu stranicu...Boze sacuvaj! gdje bloguju pedofili ma nisam ni usla na stranice samo nemogu uopste shvatiti ko im je dopustio da otvaraju blogove? ko im dopusti da javno pisu?pa pise kako traze svoja prava...e ja bi nji opremila za Saudiju da ji kamenuju...smrt za kasznu a ne kao u evropi 5 godina zatvora za silovanje..


_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:40:03   
Blue rose RR
Kao što Amrino reče, ne treba biti isključiv, da je neobično jeste, ali ništa neobičnije nego neke druge stvari koje se trpaju u odgojne insitucije.
Da bi jedan muškarac npr. kod nas, radio u vrtiću mislim da bi bio pod većom lupom kako drugih vaspitačica, tako i samih roditelja.
Mentalitet je velika stvar, ma koliko ga mi zanemarivali, i negirali.

A znam sigurno da bih mu ja prostudirala svu rodbinu unazad do 4-tog koljena.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 14:45:00   
meme27
citala sam davnoo kako pedofili bas traze mjesta gdje imaju dijeca i mnogi pedofili rade po skolskim ustanovama....user posted image



_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 15:04:06   
Visnja RR
najvaznije je da su djeca sretna... a sigurna sam da muskarci mogu biti bolji u vrticu od zena... mene je vise strah neodgovornih i isfrustriranih zena kao vaspitacica...
btw zar se ne sjecate "Branka kockice" ...djeca su ga obozavala

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 15:28:46   
TonkicaPalonkica
Po tom principu onda treba ukinut i muške učitelje i sve eventualne muške figure s kojim bi se dijete pri odrastanju susretalo. user posted image
Pedofil moze uvrebati dijete na mnoštvo načina ako to želi, a ima zilion pogodnijih mjesta od vrtića.
Slazem se s moderatoricama da ne smijemo biti iskljucivi, jer ti ljudi rade za svoj kruh, a i same vjerovatno znamo kako je boriti se sa diskriminacijom, sto je ovdje slučaj.
Kada budem upisivala dijete u vrtić, naravno da ću paziti kome ga ostavljam, ali spol odgajatelja neće biti mjerilo vrijednosti .


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 15:59:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: meme27

nebi ni ja nikada upisala dijete u vrtic u kojem radi muskarac..previse se toga u svijetu desava da bi ja uzimala ikakav rizik...jucer sam naisla na jednu stranicu...Boze sacuvaj! gdje bloguju pedofili ma nisam ni usla na stranice samo nemogu uopste shvatiti ko im je dopustio da otvaraju blogove? ko im dopusti da javno pisu?pa pise kako traze svoja prava...e ja bi nji opremila za Saudiju da ji kamenuju...smrt za kasznu a ne kao u evropi 5 godina zatvora za silovanje..



bolje da bolguju...ovako barem po ip adresama mogu znati gdje zive...




(odgovor članu meme27)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 15:59:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

Po tom principu onda treba ukinut i muške učitelje i sve eventualne muške figure s kojim bi se dijete pri odrastanju susretalo. user posted image
Pedofil moze uvrebati dijete na mnoštvo načina ako to želi, a ima zilion pogodnijih mjesta od vrtića.
Slazem se s moderatoricama da ne smijemo biti iskljucivi, jer ti ljudi rade za svoj kruh, a i same vjerovatno znamo kako je boriti se sa diskriminacijom, sto je ovdje slučaj.
Kada budem upisivala dijete u vrtić, naravno da ću paziti kome ga ostavljam, ali spol odgajatelja neće biti mjerilo vrijednosti .



a ovo potpisujem

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 16:02:06   
Nunichi
To je do mentaliteta...meni ne bi smetalo da muskarac radi u vrticu u kojem je moja puslica.
A sto se straha od pedofila tica...strah me ja svakako!!!
Mada niko mi ne moze garantovati da pedofila nema u zdravstvu,u skolama,u komsiluku...
Bez veze je praviti sinonim ciko cuvalica u vrticu-pedofil!!! Niti su samo muskarci pedofili.
Njih ima svugdje...
A opet kakvih i zena ima da te jeza uhvati...tako da ja sam ZA dobrog vaspitaca,a kojeg je spola,boje i nacionalnosti  nije mi bitno.

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 16:31:04   
dana3
Zamislite da je taj cuvar vas muz ili brat?!
Nisu svi vaspitaci pedofili!Ko je moj komsija?Zasto daje mom djetetu poklon koji nije trazio?
Mislim da nema razloga za raspravu uopste da li muskarac da radi u vrticu ili ne!Moje kolege na poslu su bili primorani da peru ili brisu male guze u skoli jer djeca sa 6 godina to ne znaju-da li su zato pedofili?To sam radila i ja jer ne mogu zabraniti djetetu da ne ide u wc je li tako?
To , ko je pedofil,nazalost ne znamo dok se ne otkrije na najmanje lijep nacin,obicno kad povrijedi dijete.
Svaki pedofil moze da dodje na nase stranice,istog ovog foruma i da iskoristi slike nasih beba!!
Mi ne znamo ko su ,gdje su i sta rade pedofili dok se ne otkriju sami ili na najgori nacin!!
Moj sin mora u vrtic,jer ja radim i ´nema gdje da bude tih 12 sati odsustvovanja.Mjesta u vrticu se cekaju po pola godine i vise.Covjek se samo nada najboljem.
Kako neko rece-sta je sa ljekarima,zubarima,frizerima?Sumnjati na svakog ili.....

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 16:44:12   
triplemama
Naprotiv, ja sam oduševljena vaspitačem kojeg su imale moje kćerke.
On je ja mislim jedini vaspitač u mome gradu, moje kćerke su njega najviše volile jer je trčao i igrao se sa njima (a ne ko vaspitačice koje samo čuvaju djecu) i roditeljima je bio bolji nego nega druga vaspitačica. Jednostavno imao je bolji pristup djeci.
Pošto je kod nas gradsko obdanište sa nekih 10-ak filijala kada su ga prebacili u naše obdanište roditelji iz prethodnog su potpisivali peticiju da ga vrate njima.

Tako da mi jaaaako volimo svog vaspitača

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 17:23:28   
tweety
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

najvaznije je da su djeca sretna... a sigurna sam da muskarci mogu biti bolji u vrticu od zena... mene je vise strah neodgovornih i isfrustriranih zena kao vaspitacica...
btw zar se ne sjecate "Branka kockice" ...djeca su ga obozavala


slažem se 100%


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 18:33:08   
Crvena
IZVORNA PORUKA: meme27

dali vam je normalno da vase dijete u vrticu pazi musko osoblje?



Zasto ne bi bilo normalno.
Kcerka mojih prijatelja isla je u vrtic gdje je vaspitac bio muskaracuser posted image . Nisu imali negativna iskustva, naprotiv.
Btw, mislim da je vaspitac u vrticu SOS preko puta dvorane na Mojmilu muskarac.
Mozda ce se javiti zenice koje imaju iskustva sa "muskim vaspitacem"


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 18:43:01   
Anoniman
Potpisujem ono što je rekla TonkicaPalonkica. 
Zar trebamo sve muškarce koji rade u odgojno-obrazovnim ustanovama izbaciti van???  Šta je sa nastavnicima tjelesnog odgoja??? 
Ima i žena svakakvih... ne trebamo biti isključivi!

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 18:46:14   
Ilhana RR
To je sasvim normalno ovde. U Lamijinom obdanistu imaju tri muskarca sto rade kao vaspitaci, sve trojica su mladi, dvojica su hetrosexualci a jedan je homosexualac koje je sasvim normalno ovde.

Ja nemam nista protiv toga i mislim da je fino kad rade ali ja muskarcima necu dozvoliti da mjenjaju Lamiji pelene jer na danasnje vrijeme nikad se nezna sta se moze desiti i kakvi su ti sto rade tu.

Mozda da nisam cula za par obdanista po svedskoj gdje su djeca bila silovana godinama jer je vaspitac bio pefodil nebi reagovala ovako sto se tice pelena.


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
9.8.2009 22:24:06   
Adana
Malo neobicno, nisam nikada vidjela, ali sasvim normalno. Kao sto je neko rekao bas kao i ucitelj, nastavnik, pedijatar, frizer, trener npr. kosarke... Branko Kokckica. user posted image
A kada je rijec o zlostavljanju, zasto nikome ne padne na pamet da i vaspitacica moze sexualno zlostavljati dijete?
Slazem se da ima svega i svacega i da covjek nikada ne moze biti siguran...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
10.8.2009 11:39:15   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

najvaznije je da su djeca sretna... a sigurna sam da muskarci mogu biti bolji u vrticu od zena... mene je vise strah neodgovornih i isfrustriranih zena kao vaspitacica...
btw zar se ne sjecate "Branka kockice" ...djeca su ga obozavala


Samo bih potpisala.
Pored Brnaka Kockice, sjećate se Minje Subote, Nedeljnog Zabavnika.....

Ja nemam predrasude oko ovakvih pitanja.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
10.8.2009 11:52:53   
mamin sin
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

najvaznije je da su djeca sretna... a sigurna sam da muskarci mogu biti bolji u vrticu od zena... mene je vise strah neodgovornih i isfrustriranih zena kao vaspitacica...
btw zar se ne sjecate "Branka kockice" ...djeca su ga obozavala



user posted image user posted image user posted image
Ima u jednom sarajevskom vrtiću muški odgajatelj, i od moje prijateljice obje curice su u njegovoj grupi bile. Oduševljene su! I mama isto! Pravo je zadovoljna, pazi djecu kao malo koja teta, pazi da su uvijek obučena kad idu vani, da su presvučeni ako se ukvase ili oznoje i sl. Super se igra sa njima, a opet ima pravi autoritet i slušaju ga djeca sva!
Pravi Branko Kockica!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
11.8.2009 13:48:45   
amdi




[/quote]


Kcerka mojih prijatelja isla je u vrtic gdje je vaspitac bio muskaracuser posted image . Nisu imali negativna iskustva, naprotiv.
Btw, mislim da je vaspitac u vrticu SOS preko puta dvorane na Mojmilu muskarac.
Mozda ce se javiti zenice koje imaju iskustva sa "muskim vaspitacem"

[/quote]
Moj sin ide u SOS vrtić, ali ne ide u grupu gdje je "taj"muskarac-da ne spominjem ime ovdje, ali znam da ga djeca pravo vole, čak i moj sin ga često spominje

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: cuvar djece u vrticu muskarac?
11.8.2009 14:07:33   
Chuchi
Ma to bi bio fol ovdje da imamo muskog vaspitaca. Uostalom sada kod nas u obdanistima svi imaju sportske programe, jezicke programe,
informatiku, gdje su ucitelji muskarci! Pa nekoliko puta sedmicno se i sa njima susrecu. Ali to nije ni izbliza kao kada su sa njima svo vrijeme,
presvlace ih, peru, uspavljuju, pricaju price itd itd... A sto se tice zenskih odgajateljica, ma ima ih gluho bilo, ko da mrze to sto moraju cuvati djecu,
pa im sve smeta, pa galame na djecu, vicu... Ima svakakvih, samo mi to slabo vidimo jer nismo tu svo vrijeme, a kada dodjemo po njih onda su i vaspitacice ko melem, uvlakuse!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *