|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 10:17:50   
Anoniman
vrtic u koji moj stariji sin ide ima zabranu do 2013 zbog renoviranja u i okolo vrtica za primanje nove djece, kako moj srednji sin puni sada u junu 3 godine i zelim ga upisati moram traziti neki vrtic u blizini.
Kako je sve podpunjeno pisala sam nadleznima da uzmu u obzir to sto ima brata tamo i sto je meni tesko da se sa njim u jedan sa drugim u drugi vrtic a bebu vuci tamo , al opet pomislim da nije mozda bolje da ovaj ima svoje drustvo i drugi svoje ili je pa bolje/lepse da oba idu zajedno.

Da li bi vi nastojavale da zajedno vasa djeca  idu ili mislite da je bolje odvojeno zbog socijalnih kontakti i da nauci se sam snalazitiuser posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 10:20:09   
DM
Pa zar oni svakako ne bi bili u različitim grupama u tom vrtiću(mislim sa svojom generacijom) i onda bi ipak imali svaki svoje društvo?!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 10:25:25   
Anoniman
new mama , u vrticu kod mog sina su vaspitacice flexibilne nekad one dve idu u jednu a one dve u drugu grupu dolaze  , prvih dva sata su svi zajedno , vrata nisu zatvorena vidjaju se po hodnika  jedino jelo i aktivnoste su odvojene i svi svakog poznaju i druze se kako na ekskurzije,tetare, koncerte,plivanje rodjendane sve je u sustini ta ista "raja". Nekako su ta deca odvojena ali i nisu

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 10:25:45   
taurus
kod mog R u vrtić su nedavo upisani brat i sestra između kojih je razlika godinu dana i bili su zajedno u grupi
učiteljica je na roditeljskom sastanku  majci predložila  da ih razdvoje u dvije grupe prema uzrastu jer se stalno drže zajedno i ne druže se sa drugom djecom

ja mislim da je bolje da su odvojeni kako bi se osamostalili, a imaju dovoljno vremena kod kuće da budu zajedno

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 10:26:00   
Anoniman
pardon @doublemamuser posted image user posted image user posted image   ne znam sto te oslovih sa newmamauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 11:48:05   
emi7908
ja bih zajedno upisala u isti vrtić ali s obzirom kakva je situacija čini mi se da ne možeš puno birati ... nadam se da me razumiješ user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 11:49:07   
new mama
IZVORNA PORUKA: triputmama

pardon @doublemamuser posted image user posted image user posted image   ne znam sto te oslovih sa newmamauser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 11:58:47   
emma.L
S obzirom da izgleda nemate izbora, odvojeno i gotovo. Ne znam kolika je razlika u godinama, ali ja planiram drugo dijete opet dati u ovaj vrtić gdje je Ema sada, mada samo nakratko jer će Ema već prerasti a bebu ne planiram davati prije dvije i pol godine ako se što ne promijeni. Čisto da adaptacija prođe lakše nego s Emom. A logično mi je da će biti odvojene grupe, razlika će biti 3 godine, samo će Ema imati uvid u dešavanja sa bratom/sestrom. Nekako mi se to čini zgodnije.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 13:29:52   
mišur
Meni se čini da je zgodnije da budu zajedno, zbog lakše adaptacije drugog djeteta, ali kad već nemaš izbora...
Moj dječak ide u privatni vrtić i pošto ih ima 15-ak, nema odvojenih grupa već su svi zajedno.
Meni se to sviđa, i iz tog razloga ću i curicu upisati tamo u septembru, pošto nemam drugu opciju za njeno čuvanje.
A mislim da će i njoj biti lakše i da će biti manja promjena ako bude imala jedno poznato lice tamo, svog bratauser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 13:40:12   
Anoniman
izbora bi mozda i imala kad bi ja u centralu isla pa isla pa pisala i pisala sigurno bi oslobodili mesto 100%  ali ne znam dali da uopste navaljujem znaci ne radi se bas o izboru vec ne znam mozda je i bolje da su odvojeno ili pa da ja navalim na centraluuser posted image   dakle nije bas izbor to sto me koci vec razmisljamuser posted image

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 13:44:19   
emma.L
E onda bih ja ipak tražila da budu skupa, ali može biti dvosjekli mač kako netko već napisa. Tete su imale velikih problema sa mojim malim rođacima kad su se trebali razdvajati zbog različitih aktivnosti user posted image  i naravno da i to može biti nezgodno.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 13:48:30   
D_K
IZVORNA PORUKA: triputmama

vrtic u koji moj stariji sin ide ima zabranu do 2013 zbog renoviranja u i okolo vrtica za primanje nove djece, kako moj srednji sin puni sada u junu 3 godine i zelim ga upisati moram traziti neki vrtic u blizini.
Kako je sve podpunjeno pisala sam nadleznima da uzmu u obzir to sto ima brata tamo i sto je meni tesko da se sa njim u jedan sa drugim u drugi vrtic a bebu vuci tamo , al opet pomislim da nije mozda bolje da ovaj ima svoje drustvo i drugi svoje ili je pa bolje/lepse da oba idu zajedno.

Da li bi vi nastojavale da zajedno vasa djeca  idu ili mislite da je bolje odvojeno zbog socijalnih kontakti i da nauci se sam snalazitiuser posted image



djeca ce ti ionako ici u odvojene grupe ali meni je dobra ideja da idu u isti vrtic. kao prvo tebi je lakse a kao drugo ipak ce vidjati poznato lice - nisu djeca u zatvoru - nekad mogu prosetati do duge sobe ili se vidjeti na dorucku i rucku. so, preporucujem ti da istrajes u ovome.


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 13:50:29   
MicoTico
Mislim da ti je bolje (  a i lakse ) da ti idu zajedno u isti vrtic. Vjerovatno nece biti u istim grupama , ali i ako budu, mislim da ce se manji lakse adaptirati kad vidi da mu brat ide sa njim. Takodje, povedes oboje na isto mjesto, pa ne gubis vrijeme dok ih razvezes po vrticima.
Moja curica ide u drzavni, a djecak treba da krene u maju u privatni (zato sto jos nema slobodnog u drzavnom), ali se nadam da ce kad se oslobodi mjesto u drzavnom, ici zajedno sa sekom.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 13:51:09   
D_K
ne znam da li govoris o privatnom ili drzavnom vrticu ali mozes pokusati da dobijes nesto povoljniju cijenu. znam da su nekim vrticima davali popust za roditelje kada upisu dvoje ili vise djece.. so, jos jedan argument ZA :)

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 13:55:43   
MicoTico
zaboravih..., moja sestra i ja smo isle zajedno u isti vrtic ( doduse, razlicite grupe, 2 god razlike) i nismo se nikad u vrticu igrale skupa (cak ni kad bi nam spojili grupe zbog npr. godisnjih odmora ili sl)- pretpostavljam da nam je bilo interesantnije druzenje sa drugom djecom, jer smo kod kuce uvijek bile same nas dvije.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dvoje djece-dva vrtica
12.4.2011 13:55:54   
DM

IZVORNA PORUKA: triputmama

new mama , u vrticu kod mog sina su vaspitacice flexibilne nekad one dve idu u jednu a one dve u drugu grupu dolaze  , prvih dva sata su svi zajedno , vrata nisu zatvorena vidjaju se po hodnika  jedino jelo i aktivnoste su odvojene i svi svakog poznaju i druze se kako na ekskurzije,tetare, koncerte,plivanje rodjendane sve je u sustini ta ista "raja". Nekako su ta deca odvojena ali i nisu

user posted image user posted image user posted image
Ovo što je taurus navela kao primjer-moj stariji dječak je krenuo u predškolsko i tu je bio jedan dječak kojeg poznaje od ranije i sa kojim se igra ponekad kući.......i šta se dešavalo, kad dođe kućio pitam ga skim  si sedružio, igrao-on meni sa A., pa jedan put, pa drugi put i meni prekipi! Fino mu objasnim da se treba igrati i družiti s njim -ali ne samo sa njim!!!I bila sam spremna prebaciti ga u drugu grupu zbog toga8napominjem da se ovaj mali jedva navikao na odvajanje od roditelja, morali su čak i oni biti prisutni nekada da bi on ostao....da neće doći sam kod nas da se igraju,ako nije mama s njim)
Znala sam da nije do mog djeteta(on ima nekle druge mane)i čak sam i nj roditeljima to spomenula-da to nije u redu!

A i ti triputmama-ako misliš da će se ovo dešavati -ne daji ih u isti vrtić, a ako su spremni na druženje i sa drugom djecom, da neće jedan drugog držati za rukav-što da ne!! znam slučajeve gdje su išla djeca u isti vrtić i starija curica je poomno pratila kako joj čuvaju maleđeg bratauser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *