|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   moj sin gricka noktice
23.8.2011 13:55:40   
ermmina
drage moje forumasice,imaj jedan veliki problem moj sin ima 3 godine i neprestano gricka nokte,isprobala sam sve moguce metode,biber,malo chili paprikice,lakiranje noktiju,i neke kreme ali nijedna nema za njegov uzrast samo od 5 godina,stoga ako koja poznaje kakvu kremu ili neku metodu odvikavanja od grickanja,bila bi vam mnogo zahvalna.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: moj sin gricka noktice
23.8.2011 14:05:19   
Blue rose RR
I ja sam imala isti problem kod svoje kćerke. Ni nama ništa nije pomoglo. Ona nikada međutim, nije grickala nokte da bi je neko vidjeo, nego dok spava to je radila.
Tek prošle godine (kada je napunila 5 godina) uspjeli smo da na trik "mama će ti kupiti mnogo lakova, i lakirat ćemo nokte, ali moraju biti lijepi" , je uspjela (naravno uz mnogo truda i stalnu kontrolu od strane mene ili muža) da se odvikne od grickanja.
I hvala Bogu, odavno ih ne gricka.

Stvarno ne znam čime bi mogla trogodišnjaka stimulisati da ih ne grize, jer su stvarno loša navika. Pokušaj pričom. Ja sam svojoj na net-u pokazivala one ružne slike noktiju, samo da bih joj zgadila.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ermmina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: moj sin gricka noktice
23.8.2011 15:39:26   
ermmina
hvala ti na odgovuru.stvarno ,ali stvarno nemam vise ideja,sta bi uradila po tom pitanju,pocet cu mislit da mi je dijete pod stresom,ako je i moguce da dijete  od tri godine moze biti pod stresom,jer postoje veliki razlozi za to,jer sam sam pred razvodom sa njegovim ocem pa dijete osjeca i moju nervozu,neznam uglavnom hvala ti na odgovoru,lijepo je znati da ima jos neko koje isprobao sve ove metode,ali bezuspjesno,ostaje mi samo cekat da prestane sam,jer ocigledno sve ostalo pada u drugi plan.user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: moj sin gricka noktice
23.8.2011 15:47:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ermmina

hvala ti na odgovuru.stvarno ,ali stvarno nemam vise ideja,sta bi uradila po tom pitanju,pocet cu mislit da mi je dijete pod stresom,ako je i moguce da dijete  od tri godine moze biti pod stresom,jer postoje veliki razlozi za to,jer sam sam pred razvodom sa njegovim ocem pa dijete osjeca i moju nervozu,neznam uglavnom hvala ti na odgovoru,lijepo je znati da ima jos neko koje isprobao sve ove metode,ali bezuspjesno,ostaje mi samo cekat da prestane sam,jer ocigledno sve ostalo pada u drugi plan.user posted image




mila prvo ne krivi sebe i ne spominji stresuser posted image
ja sam odrasla u sretnoj porodici pa sam nokte grizla do svoje 22 godine..
moji roditelji su probali sve sto su culi al nista nije pomagalo cak je i psiholog rekao da je to kod mene jedna ruzna navika user posted image

(odgovor članu ermmina)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: moj sin gricka noktice
23.8.2011 18:35:44   
ermmina
hvala puno na odgovoru draga,nadam se da si upravu jer nebi htjela da moje dijete trpi posljedice zbog nasih odluka,a znam da je nemoguce sprijeciti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: moj sin gricka noktice
26.8.2011 12:52:30   
AminaZana
moja kcerkica ima sada 4 godine i nedavno je tek prestala da gricka nokte...
ja sam takoder sve sto postoji probavala i ko mi je neki "domaci" trik rekao sam isprobala, ali nista...
sve dok nije jedna njena drugarica to vidjela i rekla joj "pa ti grickas nokte!? znas li koliko BATERIJA ima ispod nokta i kad ih pojedes, onda ti u stomaku narastu crvi!!!" (ovo je rekla cetvreogodisnjakinja)
to je pomoglo, ali sam imala onda ja problem, jer nisam joj nikada uspjela odrezati nokte prije i odvikla sam se hahahahha sada smo i taj problem rijesili...

tako tebi savjetujem da nekoga nagovoris da joj to kaze, jer je to sve faza kroz koju neka djeca prodju, a neka ne...

(odgovor članu ermmina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: moj sin gricka noktice
27.8.2011 3:03:31   
ermmina
hvala,draga AminaZAna,probati cu i to ,ko zna mozda bas to i upali,hvala ti mnogo sto si nasla vremena da odgovoris i na moju temu.Lijepo je znati da nisam jedina mama koja ima problema sa tim nokticima,i da si na kraju uspjela rijesiti taj problemuser posted image

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: moj sin gricka noktice
1.9.2011 10:21:27   
AminaZana
iskreno se nadam da ces uspjeti uskoro da ga odviknes... vrijedi sve pokusati...

(odgovor članu ermmina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: moj sin gricka noktice
19.10.2011 12:53:46   
odgojdjece
Ja sam vam vaša nova članica,starija majka, samohrana odgajateljica.Moj sin ima 27 godina, oženjen, čeka bebu, ako Bog da, ali još uvijek gricka nokte.Od stresa u ratu, gricka nokte, evo već 17 punih godina.Na razne načine sam se borila,ali nisam uspjela.Sad se njegova žena bori s njim, te ga kao malo dijete opominje:"Halo,nemoj grickat...".Ja sa nadam, aBd, da će se na kraju , moj sin, morati SAM izboriti i to tek kada bude on, kao otac - odgajao svoje dijete i borio se da mu bude dobar uzor. Jedino tako, nadam se...Šta vi mislite o navedenom problemu i iskustvu?POZDRAV!

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: moj sin gricka noktice
19.10.2011 14:56:57   
Medić*
ima 27 godina, oženjen, čeka bebu, ako Bog da, ali još uvijek gricka nokte.Od stresa u ratu, gricka nokte, evo već 17 punih godina


Dobro dosla user posted image

Grickanje noktiju moze biti posljedica neke tjeskobe, stresa, napetosti. Ovo sto si navela moze biti svakako razlog zasto vas sin gricka nokte. Bitno je odgonetnuti i razgovarati o tome. Strucnjaci predlazu ukljucivanje i neke vesele aktivnosti poput plesa, nekih sportistkih aktivnosti. Ukoliko se utvrdi da se radi o nekom psiholoskom poremecaju ( opsesivno-kompulsivni ) onda svakako treba potraziti strucnu pomoc.

Cesto vidim djecicu koja grickaju noktice, starije iskreno rjedje, ali ima ih naravno.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu odgojdjece)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: moj sin gricka noktice
23.3.2012 12:16:52   
Maya_K
Vidim da ova tema nije baš aktivna, pa se nadam da će se neko javiti.
Moj sin ima 2 god. i 4 mj. i od prije nekoliko mjeseci je poćeo da gricka nokte. user posted image
Neznam ni kako je to počelo, ali sad su nokti totalno ništeni. Mi smo mu uvijek redovno rezali noktiće, nemogu da seni objasnim.
U apotekama raznim sam pitala, ali sve su preparati za djecu od 5 god. mislim ja nemogu čekati još 3 god.
Mazala sam mu vodom od ljutih papričica, ali ona brzo izlapi, ako neko ima neki savjet, bila bih vrlo zahvalna.

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: moj sin gricka noktice
12.9.2013 21:05:08   
Vinetu
Ponadah se da ću odgovor naći na ovoj temi, ali vidim da se rijetko "svraća" ovdje.
Moja curica ima 4,5 godine. Prije desetak dana sam primijetila da gricka nokte... ustvari, nisam je uhvatila u samom činu, nego sam primijetila da su noktići izgriženi (samo na oba kažiprsta). Rekla mi je da je vidjela jednu curicu iz vrtića da to radi pa je i ona htjela probati - sada tu priču negira.
Danas sam joj kupila gel "Grozozo" protiv grickanja. Ne znam koliko je učinkovit... nadam se da jeste. Nadam se i da ću sasjeći taj problem u korijenu, jer je to tek nedavno počela raditi. Osim mog brata (koji je već odrastao i čitav život gricka nokte) ne znam nikoga u užoj familiji da to radi, pa mi je sve to strano.
Ima li ko iskustva sa ovim gelom?

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *