|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 12:34:50   
Medić*
Alma daj mi tu kombinaciju da te drzi i da se ne prejedas na iftaru user posted image Ja slabije jedem i na iftar i na sehur ali zato u periodu izmedju pojedem dosta toga pa na sehuru samo pijem tecnost i eventualno neko voce.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 12:34:54   
mamine oci
drage moje kontala sam sto se tice ovog zajednickog iftara mogle smo dole na Ilidzu u grand centar na spratu ima restoran za 10km moze fino da se uzme i najede,ima i iftarski meni prosle godine je bio 8km za jednu osobu bude ( topa,somun limunada,salat ai glavno jelo) e sad kontam da zakupimo igraonu je najmanje 100 km da donesemo hranu naravno i tu je trosak mada sam ja za sve varijante, ali kontam da spojimo ugodno i korisno :) pritom ima i blizu igraona ukoliko bi neko poveo djecu,slicna solucija ima i u BB centru jer bit je druzenje da se sastavimo i druzimo,e sad ako je ovo reklama nek moderatori sklone ovo je moj predlog nadam se da cemo uspijeti nesto dogovoriti ako ne nek smo zdravouser posted image

www.catering.ba

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 12:44:17   
Alma_27
IZVORNA PORUKA: medic slatki

Alma daj mi tu kombinaciju da te drzi i da se ne prejedas na iftaru user posted image Ja slabije jedem i na iftar i na sehur ali zato u periodu izmedju pojedem dosta toga pa na sehuru samo pijem tecnost i eventualno neko voce.



integralne zitarice + pureci odresci komada dva user posted image + bademi

intergarlne zitarice sam ovih dana probala svakakve pa i one zobene od kojih otpadaju zubi user posted image pa sam skontala da su najbolje one mjesavina 4 zitarice sa jabukovim pekmezom proizvodjac Jukan a zovu se Sport papa. Tamo pise da se samo potoepe u mlijeko ali ja ih skuham u vodi tako da voda skoro sva ispari i kasnije stavim kasikicu meda.

a purece odreske naparim. pretpostavljam da se mogu i nekako napraviti bez puno ulja. ja budem puno zedna ako jedem masno za sehur. od masnoca samo bademi.


< Poruku je uredio Alma_27 -- 31.7.2012 12:50:31 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 13:16:42   
palachinken
Kad smo kod mlinaca, naumpade mi opet jedan brzinski ukusni receptić:
Idu mlinci, piletina (file ili meso od bataka, po ukusu), pavlaka,sir trapist.
Prvo napravim pileću supu sa jednom kockom. Mlince iskomadam i zalijem ih tom supom. Pileće meso (sa začinima po želji) kratko prepržim da porumeni sa svih strana. Izvadim iz tave, a u saft od pečenja dodam pavlaku.
U vatrostalnu posudu, pomašćenu, redam: mlince-pavlaku sa saftom-piletinu-narendan sir trapist pa opet mlinci-pavlaka sa saftom i ostalo, i tako redate dok imate šta redati, ali gornji sloj bi trebao biti pavlaka i trapist.

Eto user posted image
I ja cu ovo praviti večeras, jest mi drago što sam se sjetila user posted image user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 13:19:58   
canim
A jesu ti mlinci te susene jufke odnosno kore user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 13:21:26   
palachinken
IZVORNA PORUKA: canim

A jesu ti mlinci te susene jufke odnosno kore user posted image

canim, malo su "grublje", meni više vuku na pšenične tortilje, tj, ovo moje gore bi se moglo praviti i sa tortiljama.

user posted image

edit: sad mi naumpade da imaju one gotove pečene kore koje dosta liče na mlince, one s crnim krugovima od pečenja po sebi user posted image

< Poruku je uredio palachinken -- 31.7.2012 13:24:53 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 13:26:38   
canim
Ma ja mislila sam na te pecene, zato i pitam, u mom rijecniku u glavi su susene user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 13:26:41   
Alma_27
pa ja sam i mislila da su mlinci te gotove pecene kore sa crnim krugovima po sebi

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 13:37:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

IZVORNA PORUKA: canim

A jesu ti mlinci te susene jufke odnosno kore user posted image

canim, malo su "grublje", meni više vuku na pšenične tortilje, tj, ovo moje gore bi se moglo praviti i sa tortiljama.

user posted image

edit: sad mi naumpade da imaju one gotove pečene kore koje dosta liče na mlince, one s crnim krugovima od pečenja po sebi user posted image

to su te

ove su najbliže tim kupovnim u izgledu
http://imageshack.us/photo/my-images/688/pic7oorbt.jpg/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 13:51:05   
palachinken
Hanady, jesu ove s linka tvojih ruku djelo?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 13:56:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Hanady, jesu ove s linka tvojih ruku djelo?


Nisu...našla na netu...

al ovakve i meni izađu...
da manje prljate možete ih peči i na vrućim žicama pećniceuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:00:13   
djoisa
ne vidim sliku od hanady..

ali moja mama uvijek ove kore pece na sporetu na drva..tako su najbolje..
neko ih pece i u onoj pica tavi, moja tetka npr user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:01:29   
Hanady RR
sad
http://imageshack.us/photo/my-images/688/pic7oorbt.jpg/

ma sa šporeta na drva su najvolje..al otkuda mi...
a pica tavu kupih u konzumu na sniženju nadavno...
vidiš moram probatuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:03:09   
djoisa
ma imam zabranu za ovu str..s posla..pogledat cu kuci kad dodjem..

pica tava, super ideja zato i kazem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:05:13   
damma
uf ja ih pecem od integralnog na sporet na drva, budu njami. al to kad sam u hori i kad nije puno vruce user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:08:37   
Honey3

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: zaha

selam lijepe mojeuser posted image
kod nas veceras bila :corbica,cufte u saftu(za mene i cure),cufte na suho (za mm),przena piletina za mog sina,riza za sve user posted image ,puding,salata...eto i svega po malo je ostalo za sehur,jos malo tope i etouser posted image

poznato mi ovo kuhanje za svakog posebno,ovdje kod nas svaku noc na iftaru su 2 jela,jedno za nas bosance,drugo za arape i opet se nadje neko kome se ne svidjauser posted image

ma jedu oni meni sve,samo eto nesto malo vise vole,a drago mi sto poste pa cu ja njima sve po zelji nagoditi,to samo u Ramazanuuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:15:42   
bebacha
ja veceras imam goste na iftaru
najvjerovatnije 8-ero odrasli
spremam
begovu corbu by hanady
burek
bundavaru
pileci file zapecen sa sampinjonima
pohovani patlidzan
klepepe
hladna salata od makarona i sezonska salata
kompot i lijena pita s visnjama by jauser posted image

sve nesto kontam jel dovoljno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:34:15   
Honey3
bebacha ja mislim da ti je to sasvim dovoljnouser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:40:57   
bebacha
i zaboravi lisnatu pogacuuser posted image
kod nas nijedna vecera za goste ne prolazi bez njeuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 14:51:34   
Mia

IZVORNA PORUKA: medic slatki


Malo se snicle istucaju, zacine, proprze kratko na ulju sa obje strane. Stave u pretis, prekriju sa malo vode, doda se pasirani paradj, pelat, 10 tak min i gotovo. Ja ih tako pravim, a Hanady ima prave recepte za snicle iz pretisa user posted image


Hanady, mozes li molim te napisati kako pravis te snicle iz pretisa? Ja sam nekoliko puta pokusavala, medjutim, nesto bas nisam bila odusevljena user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 945
   [Obrisana poruka]
31.7.2012 14:56:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mia)
  Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 15:03:22   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Iman83

Ovo djeluje tako ukusno, sočno i lagano za napraviti:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=257072517651432&set=a.214355628589788.60693.100000460567086&type=3&theater

OVa gđa Šehiza je puni pogodakuser posted image



Ovo izgleda bas dobrouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 15:28:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mia


IZVORNA PORUKA: medic slatki


Malo se snicle istucaju, zacine, proprze kratko na ulju sa obje strane. Stave u pretis, prekriju sa malo vode, doda se pasirani paradj, pelat, 10 tak min i gotovo. Ja ih tako pravim, a Hanady ima prave recepte za snicle iz pretisa user posted image


Hanady, mozes li molim te napisati kako pravis te snicle iz pretisa? Ja sam nekoliko puta pokusavala, medjutim, nesto bas nisam bila odusevljena user posted image


juneće ovako...po receptu hanabanane

Nasolim ih dobro, nekada premažem senfom, i uvaljam u braš¡no. S obje strane.
Bacam ih na ulje, malo porpžim s aobe strane da s euhavti boja
U isto vrijeme na drugoj strani stoji pretis i prebacujem ih u pretis, a druge stavljam u tavu. U pretis samo malo linem ulja da se ne zaljepe.
dolim vode u tavu, i zalijem po šniclama u pretisu.dodoaš paradjz soso a i ne moraš...jednu šoljicu i zatvorim pretis.
kad propišti smanjim na namanju vatru i još jedno 7-8 minuta ih pustim...
Nakon toga gasim, i maknem sa ringle.

E kad ozvadiš voda uvri...pa ti njih povadiš...dodaš još malo vode i prokuhaš...dobiješ onaj gušći soso preko njih...

a teleće...

istucam ih...namažem uljem, posloim i stavim da odstoje jedno sat-dva u frižideru...

na vrućeg malo ulja u tavi okrenme ih da porumene smao...

u pretis narežem luka, propržim...stavim šnicle propržene unutra...pobiberim...nareckam peršuna i zalijem vodom ( najprije u tavui od prženja vodu pa u pretis da samo preliješ šnicle)

kad propišti jedno 7 minuta nek pišti...
otvoriš...soso uz njijh po želji ili smao prilog...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 15:29:25   
Hanady RR
ja mjenjam opet za večerasuser posted image
postač zove...sjetio se opetuser posted image

elem pileće filete u koje umotam sira i pureće salame pohujem ...
prilog...nešto kao sataraš...povrće i riža sa bosiljkom

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Sehuri/Iftari
31.7.2012 15:32:42   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: palachinken

IZVORNA PORUKA: canim

A jesu ti mlinci te susene jufke odnosno kore user posted image

canim, malo su "grublje", meni više vuku na pšenične tortilje, tj, ovo moje gore bi se moglo praviti i sa tortiljama.

user posted image

edit: sad mi naumpade da imaju one gotove pečene kore koje dosta liče na mlince, one s crnim krugovima od pečenja po sebi user posted image

to su te

ove su najbliže tim kupovnim u izgledu
http://imageshack.us/photo/my-images/688/pic7oorbt.jpg/

kod mene veceras za iftar mlinci jufke, jufcice, kako ko hoce :)

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *