|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   B Kompleks u trudnoći...
10.3.2013 0:01:11   
lady_bubamara
Unaprijed da se izvinem moderatorima ako postoji već negdje ova tema na forumu , ja je zaista nisam uspjela naći, pa otvorih ovdje.

Naime, zbog uklještenja živca od namještanja bebe imam jake bolove u donjem dijelu leđa koji se šire ka nogama pa mi je dr. propisala B Kompleks. ALI problem je taj što od kako pijem b kompleks imam strašne stomačne smetnje , mučnine i tako jaku bol u crijevima i želudcu da kad bol udari ne mogu se ispraviti. Malo sam čačkala po netu i vidim da među neželjena dejstva lijeka spada mučnina i abdominalna bol... Ja sad ne znam da li su ovi moji bolovi zaista uzrokovani B kompleksom ili možda nemaju veze sa njim.

Na samom uputstvu na lijek među nežljenim dejstvom stoji : Moguća je preosjetljivost organizma na ovaj lijek...

Molila bih samo iskustva žena koje su pile B KOMPLEKS da mi kažu da li su imale kakve neželjene efekte...

Doktorica mi je propisala 3 x 1 na dan ali ja sam danas ostala samo na jednoj jer me opet boli i opet imam trčkalicu user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: B Kompleks u trudnoći...
10.3.2013 0:07:31   
bebbe RR
Čuvena folna kiselina koja se daje svim trudnicama i ženama koje planiraju trudnoću je jedan od vitamina iz tog kompleksa, a koliko znam ne izaziva smetnje. Nemam iskustvo, ali sam mišljenja da tebi smetnje koje opisuješ izaziva ipak nešto drugo?! Možda da se ipak posavjetuješ sa doktorom koji te vodi?
Sretnu trudnoću ti želim.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: B Kompleks u trudnoći...
10.3.2013 0:14:41   
lady_bubamara
Hvala draga .

Čitala sam sastav odmah čim sam kupila ( jer sam alergična na paracetamol pa uvijek provjerim sastav lijeka za svaki slučaj ) I vidim ovdje nema čega nema user posted image

Posumnjala sam iz razloga što mi se navedene smetnje jave odmah, sat - sat i po nakon uzimanja b kompleksa pa sam zbog tog i počela kontati da su bolovi vezani za tablete...

Al rekoh hajd da pitam i ostale ženice koje su uzimale, možda ovo moje nema veze sa b kompleksom...

Hvala ti. Svakako planiram pitati doktoricu krajem mjeseca kada odem na kontrolu.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: B Kompleks u trudnoći...
10.3.2013 10:14:39   
vjestica
ko ti je dao b komplex?
fizijatar nije sigurno, možda ginekolog ili opšti lejkar?
pitam zato što kod ukliještena nerva je to više napuštena praksa da se daje b kompleks, iako se prije rutinski davao u koktelima, ali nema učinkovitosti nikakve
problem je u kičmi, ne u samom nervu
ok, nerve hrna e vitamini b kompleksa, ali nema efekta što se tiče smanjenja bla
radije se posvajetuj sa fizijatrom oko nekih stavri kako olakšati bol (paracetamol bi smjela, ali si alergična, apaurin je učinkovitiji, jer opušta bolne mišiće, zaštitne položaje bi ti trebalo pokazati kako da zaštitiš kičmu i sl, eventulano mazanje nekom kremom koju smiješ)
što se samog b kompleksa tiče, sad ga daju na početku trudnoće da smanji mučnine i povraćanje, mada meni lično nije nešto posebno pomogao

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: B Kompleks u trudnoći...
10.3.2013 10:27:32   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: vjestica

ko ti je dao b komplex?
fizijatar nije sigurno, možda ginekolog ili opšti lejkar?
pitam zato što kod ukliještena nerva je to više napuštena praksa da se daje b kompleks, iako se prije rutinski davao u koktelima, ali nema učinkovitosti nikakve
problem je u kičmi, ne u samom nervu
ok, nerve hrna e vitamini b kompleksa, ali nema efekta što se tiče smanjenja bla
radije se posvajetuj sa fizijatrom oko nekih stavri kako olakšati bol (paracetamol bi smjela, ali si alergična, apaurin je učinkovitiji, jer opušta bolne mišiće, zaštitne položaje bi ti trebalo pokazati kako da zaštitiš kičmu i sl, eventulano mazanje nekom kremom koju smiješ)
što se samog b kompleksa tiče, sad ga daju na početku trudnoće da smanji mučnine i povraćanje, mada meni lično nije nešto posebno pomogao



Jeste draga , ginekolog, idem fizijatru iduće sedmice sam naručena, pa kao do tad da pijem b kompleks da mi malo opustis se tu gdje se uklještilo dok mi on ne da neku drugu terapiju...

A upravu si to što kažeš nije samo do nerva već i do cijele kičme, jer evo već dva dana me boli kičma maltene do vratnih pršljenova i sve se više podsjećam na svoju mamu koja ima išijas user posted image ...

Hvala draga user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *