|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 14:44:39   
nikka
Ajd da ovdje pišemo o ovoj temi a tamo ćemo samo o poklonima,da se možemo lakše orijentirati.
Umjetni ili prirodni bor?
Koje boje nakit ove godine stavljate?
Koju hranu pripremate za Badnjak,N.Godinu?
Ko vas posjećuje i koga vi posjećujete?
...i sve što vam padne na pamet vezano za ovu temu.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 14:50:24   
ElmaB
Ja uvijek kitim umjetnu jelku, jer prirodna mi je prevelika i otpadaju joj iglice, mada izgleda mnogo ljepse! Nakita vec dosta imam, pa svake godine dokupim po malo, a prosle sam u Mercatoru nasla super velike masne teget plave sa zlatnim nitima i na jelci su extra izgledale. Po stanu obicno stavljam lamipone na lustere, a u djecijoj sobi stakla na prozorima ukrasim sprejom kojim crtam po sablonima. Posto moj muz slavi Bozic, dolaze nam clanovi porodice i prijatelji. Obicno smo za bozicni rucak sami, ali vec popodne stizu gosti. Ja kolace pocnem pripremati nekoliko dana ranije, posebno one suhe kekse, kiflice i makovanjacu. Uvijek napravim masu kolaca, jer sutrdana ih muz nosi na posao da pocasti kolege! Obavezno mu pravim pogacu-pletenicu, pecem neko meso i svake godine se trudim da unesem neke izmjene u meni!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 15:01:40   
dacy
Jupiiiiiiiiiiiiiii praznici nam stizu!!! user posted image user posted image user posted image Obozavam Bozic

Prosle godine sam 15 dana ranije nakitila jelku, svi su mi govorili da sam uranila, ali sta me briga i ove cu.

E sada da pocnem:
Mi imamo umjetni bor, meni je ljepsi jer se ne osipa, kitim ga u crveno-zlatnoj kombinaciji (saljem slike kad nakitim) i takav mi je prelijep, ispod stavim pokloncice i razdjelim kako mi ko dolazi od bliznjih
Na Badnjicu prvo idemo kod muzevih roditelja na veceru, tu se zadrzimo oko 1,5 sat, a onda kod mojih i tu ostanemo do ponoci user posted image . Nakon toga idemo u Crkvu na misu (ove god.necemo jer imamo malo pile) i sa prijateljima malo vani (opet necemo)
Za veceru obicno kupimo manje prase i ispecem but, a naravno da mi je najdraza ruska salata (uzivam je praveci), uvjek se napravi juha, sarma (popola sa mamom ) i nezaobilazni suhomesnati proizvodi (i onda se cudim kako sam se nakon praznika udebljala user posted image ).
Na Bozic se posjecuju bliznji i tako sve do N.Godine.....sjedi, jedi, pij

Sto se tice N.Godine ona mi nije nesto posebna, to uvjek slavimo u drustvu. Prosle godine smo bili na Vlasicu, ove cemo u kuci sa user posted image

Samo da jos kazem da ja obozavam Bozic, nije to zbog darova, hrane i sl. Nego tada mi je sve nakako spokojno, svecano i jednostavno najljepsi dio godine

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 15:04:12   
dacy
Zaboravila sam napisati da pravim otprilike 3-4 vrste kolaca, kao i mama i onda to sve popolovimo i tako da imamo bas dosta raznovrsnih....a i vec sam pocela lagano kupovat sta mi sve treba za kolace user posted image  

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 15:32:16   
tea lana
mi slavimo sve,al bukvalno sve.Moj tata slavi Bozic 25 12 pa smo na Badnju vece kod njih i iskupi se sva nasa raja,bratova i moja.To nam je navika od prije.A na sam Bozic nam dolazi familija sa mamine strane jer ona i oni slave Bajram.I tako tri dana.Za Novu godinu od kad imamo Lanu smo kod mojih,ustvari od Bozica budemo kod njih.A bas smo daleko 3 trolebuske staniceuser posted image .E onda dolazi Bozic koji slavi moj muz tako da tad idemo ujutro kod njih na dorucak.Mi smo prvi put kitili jelku prosle godine,nekako mi bilo bezveze bez dijeteta.Zato sam sve kupila u isto vrijeme i umjetnu jelku i nakit koji sam kupila u samo dvije boje ljubicastoj i srebrnoj,da mi ide uz dnevni boravak koji je sav ljubicast od xidova do garniture.I kod nas jelka bude negdje od 20 12 do 10 1 skoro mjesec.I bas mi je kuca prazna bila kad sam je skinula.Tako da nama praznici pocinju od Bajrama a zavrsavaju sa pravoslavnim Bozicem.Mojoj Lani je najbolje.Svaki treci dan pokloni.

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 15:34:50   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: tea lana
Mojoj Lani je najbolje.Svaki treci dan pokloni.


I kod mene je tako, djeca za skoro sve vjerske praznike dobijaju poklone! Super!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 15:45:39   
tea lana
Mi se zezamo da cim Lana napuni 18 u neku je stranku i odmah za predsjednika,pa ona sama moze da predstavi sva tri naroda


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 15:47:21   
ElmaB
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ovo je dobro! Obavezno glasam za nju, a moji neka joj budu pomocnici!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 16:00:17   
tea lana
savjetnici prvi a kad joj istekne mandat nek se rotiraju


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 16:02:21   
ElmaB
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e stvarno si me dobro nasmijala i uljepsala ovaj tmurni dan!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 16:51:22   
Romali
Ja ne slavim Božić i ne kitim jelku, ali moram reći da se super osjećam kada hodam okićenim ulicama Mostara. Baš kao da sam u nekom drugom svijetu i u mene uđe duh praznika.  A aBd malenog ćemo voditi kod Djeda mraza po poklon, naravno. To mi je baš fin događaj i većina roditelja ovdje to radi bez obzira na vjerska uvjerenja.
Živjela nama naša Bosna i Hercegovina puno praznika i raznolikih ljudi user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Romali -- 21.11.2008 17:05:33 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
21.11.2008 17:01:40   
stella
Do sada nisam nikada kitila jelku.Ove godine cemo za novu godinu  neku manju plasticnu poneki ukras i svjetiljke.Kao sto rece Romali bas volim ono kad je sve fino okiceno i uredjeno.
I zao mi sto Hanu prosle godine nismo vodili deda mrazuuser posted image al bila je bas mala.Ove godine cemo i touser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 7:26:50   
nikka
I mi ćemo ove godine prvi put djeda mrazu,samo mislim dali će mu sjesti u krilo,ma sigurno hoće kad vidi kako sva djeca.
A sad o Božiću,ja ću ove godine bor okititi u srebreno i zlatno kao i ostatak kuće(umjetni bor) imala sam nekad i prirodni i zaista preljepo miriše,ali kod nas nebude lijepih za kupiti,pa grijanje jako i brzo se počne osipati a ja ga volim dugo imati,okitiću ga početkom 12.mjeseca.
Vani ispred kuće okitim lampicama veliki bor i ogradu na balkonima.
Po prozorima u dječjoj sobi naljepim djedamrazove i snijeg u spreju.
Ove dodine ću pokušati sama napraviti adventske vijence za vrata i stol,mada imam prekrasne umetne.
Posadim pšenicu u saksiju u koju se stave svijeće i moli se prije večere za badnjak i ujutro na Božić.
Kupimo pečeno prase i većinu podijelim susjedima za koje znam da si nemogu priuštiti normalan obrok,pa bar taj dan da ih malo razveselim,odnesem i kolača i soka i tada se sjetim koliko smo ja i moja obitelj sretni,imamo zdravlje,ljubav,sreću,a materijlno da nespominjem,
To je doba kad se svi trebamo sjetiti bar ljudi oko sebe koje vidimo da teško žive.
Kolača napravim u kombinaciji sa mamom,to je već netko rekao,ispadne ih brdo,
a najviše volim da pravim sitne kolačiće i kuglice pa ih stavim u šarene košarice,torta obavezna.
Na badnjak pripremim poklone malog spremim u krevet,baka ga čuva a ja i tata idemo na polnoćku i onda s društvom na piće,čestitanje.
Jedino smo prve godine kad se rodio bili doma,imao je mjesec dana,i bilo nam je predivno,ono rođenje za Božić baš simbolično.
Evo stigao je i snijeg već sam u zimskom raspoloženju.

< Poruku je uredio nikka -- 22.11.2008 7:27:27 >

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 7:28:42   
mamyca

IZVORNA PORUKA: Romali

Ja ne slavim Božić i ne kitim jelku, ali moram reći da se super osjećam kada hodam okićenim ulicama Mostara. Baš kao da sam u nekom drugom svijetu i u mene uđe duh praznika.  A aBd malenog ćemo voditi kod Djeda mraza po poklon, naravno. To mi je baš fin događaj i većina roditelja ovdje to radi bez obzira na vjerska uvjerenja.
Živjela nama naša Bosna i Hercegovina puno praznika i raznolikih ljudi user posted image user posted image user posted image


Apsolutno sve potpisujem.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 7:36:56   
nikka
user posted image

Evo malo ugođaja.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 7:38:03   
ElmaB
Joj, jest lijepo!!!!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:10:49   
ElmaB
A, i ova kucica mi pravo slatko i toplo izgleda!

user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:13:28   
mamyca
user posted image
Ovo mi je pravo fino,bas nekako ugodno.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:17:42   
ElmaB
Atmosefera je uvijek nekako drugacija, veselija i toplija, kada su praznici u pitanju. A, posebno novogodisnji, jer sve je sareno i veselo!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:22:21   
tea lana
Evo nam i snijega pravi praznicni ugodjaj.Meni Nova godina i Bozic nisu konpletni bez snijega,tacno mi nesto fali.A sto se mene tice ja bi da snijega bude tokom cijele godine.Zbog ovog mog razmisljanja me svi zovu ludaca,al bas me briga.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:23:53   
mamyca
Upravu si,bas je super situacija kad prodjes gradom a vidis sve okiceno,nekako mene to uvijek podsjeti na djetinjstvo.user posted image
user posted image           user posted image
user posted image                user posted image user posted image

Necu viseuser posted image ,ponijelo me je...user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:27:13   
ElmaB
I ja se nekako super osjecam!

user posted image   user posted image

user posted image    user posted image    user posted image user posted image
   user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:28:33   
mamyca
Dobra siuser posted image ,al i ja se osjecam super,ma ovo covjeka stvarno oraspolozi,samo sto nama snijeg fali.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:29:27   
tea lana
ja bi slike stavila al ne znam kako,pa vi stavite za mene a ja cu da uzivam.Kako me je ponijela atmosvera mogla bi ja jelku i danas da okitimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.11.2008 9:30:25   
ElmaB
  user posted image Ma, polako bit ce i kod vas, a ako ne, trk do Sarajeva i uzivaj u snijegu!  user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *