|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samuobojstvo
12.9.2007 12:08:33   
vojakinja0
Jeste ikad bule u takvi situaciji i pomislile i na to???

_____________________________

lp.

Ljubav nosi tvoje ime dušo ne zaboravi me....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Samuobojstvo
13.9.2007 15:18:20   
ćevap
ma ne bi to ni usnovu učinio nea te teorije pa bolje da živim i pecam ribe na dvije noge...

(odgovor članu vojakinja0)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Samuobojstvo
3.11.2007 12:34:25   
Suncica*
Samoubistvo je jedan od najvecih grehova. Bog nam je dao zivot i samo nam ga on moze uzeti(naravno kada dodje vreme za to)..Inace svaki dan procitam u novinama neko se ubio. Ne znam kakva tragedija moze naterati coveka da digne ruku na sebe?!user posted image

(odgovor članu ćevap)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Samuobojstvo
3.11.2007 13:00:39   
AIDA P
Bog nas je dao na ovaj svijet s razlogom,i kad ON bude htio,uzece nas s ovog svijeta,opet s razlogom.Bez obzira koje smo vjere i nacije,to je najveci grijeh........I sve sto nam se u zivotu lose dogadja,dogadja se s razlogom,i uvijek poslije kise dodje sunce!!!

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Samuobojstvo
6.11.2007 15:47:03   
mojamura






e da bila sam več u takvoj situaciji (kad me bivši muž maltretirao psihički i fizički), moje samopouzdanje bilo je pod nulom....ali ipak nisam to učinila, jer je negdje u kutu moga mozga neko rekao....pa nije nijedan muškarac toliko vrijedan

_____________________________

this is the first day, of the rest of my life

(odgovor članu vojakinja0)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Samuobojstvo
6.11.2007 15:53:19   
Okarica
Nikad mi to nije palo na pamet. Iz svake krize moguce je naci neki izlaz. Samoubistvo je po meni kukavicluk, nemogucnost suocavanja sa stvarnim problemom. Ne znam, molim Boga da me nikad ne dovede u takvo iskusenje!user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Samuobojstvo
6.11.2007 15:54:13   
makana
pitam se ko nije, pa bar onako naivno, recimo u tinejdzerskim danima kad bi to htio da uradis pa kaznis recimo roditelje za nesto time da te vise nemaju
ali sada smo svi odrasli i treba da znamo sta je to
to je mijesanje u bozije
slabost u nosenju sa zivotnim iskusenjima
a tako nam malo treba da budemo srecniuser posted image
zato uvijek treba traziti pozitivu user posted image
okruziti se pozitivnim i dragim, dobrim ljudimauser posted image
zivot je jedan, dat da ga prozivimo najbolje sto znamo, niko nam nije obecao med i mlijeko
zato te molim da ako imas neki problem pokusas da nadjes rjesenje, jer ovo sto spominjes ni u kom slucaju to nije

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu vojakinja0)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Samuobojstvo
4.1.2008 9:23:03   
mišur
Moj najbolji prijatelj se prije par godina ubio, bio je teško bolestan i mislio je da će tako sebe spasiti muka i bolova. I govoriomi je da će to uraditi, samo što nisam vjerovala.
I nijednog momenta ga nisam osudila zašto je to uradio, jer sam znala koliko je patio.

Ove godine je moj deda pokušao samoubistvo,kod njega nisu postojali neki konkretni razlozi, jednostavno je jako senilan, i taj dan je prilično popio, tako da je splet okolnosti doveo do toga...Meni je jednioj javio, i uspjela sam ga spasiti, hvala Bogu.
Sad je ok, pije svaki dan antidepresive i dobro izgleda i ponaša se.

Ne znam šta bih rekla za ljude koji dignu ruku na sebe...Ovo gore sam napisala kao potvrdu da sam imala dva slučaja u svojoj neposrednoj blizini,i da sam se, nažalost, susrela sa tim, ali i dalje ne znam jeli to velika ludost ili hrabrost.

Lično, nisam tip koji bi probleme riješio na takav način, ma kakvi bili, mislim da se sa svakim problemom treba suočiti i naći rješenje, ali opet ko sam ja da nekog osuđujem jer je oduzeo sebi život zbog npr. užasnih bolova koje je svaki dan prolazio?!Svi smo mi drugačiji i svi drugačije reagujemo na različite pritiske i probleme.



(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Samuobojstvo
4.1.2008 10:40:01   
kiša
Previse volim zivot,sebe i ljude oko sebe da bih to mogla uciniti,nebitno koji je razlog nijedan problem nije nerjesiv,samo treba imati strpljenja i ljude oko sebe koji te vole i koji ti daju podrsku ma koji god da je problem.Ima jos puno lijepih stvari koje trebam dozivjeti... 

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Samuobojstvo
4.1.2008 10:46:09   
Bosanka
jako je bitno da covjek kad pati i ima problem,ima nekog s kim ce ga podijelit.Na zalost moja rodica je bila u suprotnoj situaciji.Djevojka puna zivota,ponos kvarta,al pod takvim pritiskom roditelja da je prosto izvrsila samoub.koji je to sok i dan danas za nas.svi krive njene roditelje koji su joj odredjivali kako ce da dise i cura vise nije mogla.zaljubila se u momka i stari joj i to ogranicavo.i eto sta covjek uradi od djeteta...valja i nama odgajat nasu.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Samuobojstvo
4.1.2008 10:50:47   
kiša
Nek nam je Bog na pomoci!user posted image

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Samuobojstvo
22.1.2008 13:38:02   
remila
Nekažu badava ''samo da ti bog da pamet''uvijek u životi ima alternativa,znate onu što te neubije ojača te ,zato iz svake situacije treba izvući pouku,i u svemu lošem uvijek ima nešto dobro,krizne situacije naročito neke koje ne očekujete najmanja mjera je ugristi se za usnu oštinuti da bol usmjerite na dr.mjesto da čovjek nebi doživio kakav lom živaca jer u tom slučaju se često desi da si uradi neš nepromišljeno..

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Samuobojstvo
22.1.2008 15:05:59   
Hamos
Remila slazem se s tobom u potpunosti, a sve i da je od Boga ne kaznjivo nisam ja toliko hrabra i nisam tip koji bi tako rjesavao probleme...

Lijep pozdrav

(odgovor članu remila)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Samuobojstvo
22.1.2008 15:07:54   
Blue rose RR
Ma jb ti to..mene je strah Boga.

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Samuobojstvo
25.1.2008 15:40:59   
lavica
samoubistvo je kukavicluk, ili bolest u nekim slucajevima.
moja drugarica iz djetinjstva se objesila prije par godina, odrasle smo zajedno, imala je normalan zivot, noramlno djetinjstvo, skolovala se, studirala i samo odjednom ostavila pismo i objesila se, razlog nikad niko nije saznao, ali pretpostavlja se da nije mogla ispuniti sve obaveze na fakultetu. to je bilo strasno. zar je to razlog da se ubijes? uzas!
Bog nas je dao, Bog ce nas i uzeti i kraj price.


_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Samuobojstvo
29.1.2008 18:39:35   
Monia
Samoubojstvo je vrsta bolest iz domena psihijatrije i uopste nije bezazlena.Cak postoje i genetske predispozicije tj. nasljedno je.Postoje odredena podneblja koja su podobna  ili bolje reci mjesta na kojima se zabiljezava najveci broj samoubojstava.To su najcesce mala,zabacena,depresivna mjesta.U tim slucajevima nema zdravog rasudivanja,nema pitanja hrabrosti ili neceg racionalnog.Uhh,teska tema i jako opsirna...

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Samuobojstvo
29.1.2008 19:50:47   
enisa27
U osmom razredu osnovne skola,jedna nasa skolska kolegica je izvrsila ubojstvo...prelijepa,ocjene sve odlicne,...????Vratila se iz skole,usla u svoju sobu i pistolj uzela iz latice i to je to....
Medjutim,kazu da nikada nisu nasli pismo zasto  je to uradila,iako vecina kazu da je imala problema kao da su roditelji bili protiv momka s kojim je bila u vezi..??Sjecam se da je cijela skola isla na sahranu,i prvi put mi je bilo da vidim nekog mrtvog,a kamoli nekog za zamotanom glavom i krvlju sa strane.Nista nije  vrijedno toga,proslo je mnogo godina od nemilog dogadjaja,djevojke nema,njena majka cesto prolazi ,ima jos jednog sina,a momak zbog kojeg ''kazu'' da se ubila [ako je istina,mada samo Bog dragi zna] se ozenio i ima djecu..
Ne ...niti ubistvo,a niti  samoubistvo.;...

_____________________________

Enisa

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *