|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strah od snijega
17.12.2009 9:47:54   
Daja_sa
Nisam znala kako drugacije da nazovem temu ...

Nasa S je sinoc dozivjela histericni napad plakanja kad je ugledala snijeg kad smo izasle vani...Nisam primjetila kuci dok smo gledale kroz prozor i radovali se zajednouser posted image doduse vise mama izgleda nego ona) ali kad smo izasle vani isti tren se dijete zakocenulo...U prvi momenat nisam skontala o cemu se radi...ali kako smo setale i dalje nije prestajala sa plakanjem i upiranjem prstica na sve strane...Cak i kad smo se priblizile autu na kojem je bilo snijega jedva da je htjela da sjedi u sjedalici...sva uplasena, izbezumljena, uplakana...
Jel neko imao slicno iskustvo...kako da je oslobodim tog straha user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 9:53:06   
Skvo RR
Joj Daja_sa nisam imala takva iskustva, ali evo sta bi ja uradila....
Mozda da je lagano po 1/2 minute izvedes na balkon/terasu i poredas  njene igracke po snijegu, da vidi poznate stvarcice na njemu. Takodjer ja sam Umi sa prozora davala u malu zdjelicu snijeg da ga opipa i da se malo igra sa njim....
To je sve sto mi trenutno pada na pamet!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 10:00:51   
Daja_sa
Sinoc smo MM i ja pokusali uzeti snijeg da balkona i unjeti u kucu...ali opet plac...Sad smo jos gore napravili...nece ni da pridje balkonu ili kad vidi da se otvara bjezi i placeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 10:07:57   
Skvo RR
Nadam se da ce ti se neko javiti, ko ima ili je imao slican problem. Cini mi se da curetak od bebbe isto tako nije odusevljena snijegom....user posted image
Kao i svaki strah kod malih jednogodisnjaka, mislim da ce proci....ali eto razumijem te u potpunosti, mi hvala Bogu jos nemamo nikakvih strahova, ali evo i ja cekam da se necega prepadnemo...jer to je sasvim normalno, za njihov uzrast da od nekih stvari zaziru....


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 10:29:56   
Super dada
Ukoliko ste naglo izasli vani na snijeg i ukoliko se oci nisu mogle brzo adaptirati moguce da je osjetila bol u ocima zbog prejake svjetlosti i da je to odmah prepalo i sada povezuje tu bjelinu i snijeg sa tim bolom.
Svakako sada morate imati strpljenja i razgovarati sa njom polako bez forsiranja da se oslobodi postepeno od tog straha,


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 10:43:37   
Daja_sa
Ne vjerujem da je to u pitanju jer je bilo skoro 17h kad smo izasle...Da...u pravu si sad moramo biti strpljivi i ustrajni u tom prevazilazenju straha...
Hvala Vam puno na odgovorima...javim se opet da kazem kako napredujemouser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 11:56:44   
Lane
Isti problem sam imala prosle godine i curicu od skoro 2.g. nosila na rukama cijelu zimu. Jednostavno nije bilo pomoci. Sve zivo smo pokusali, al ona nije smjela da stane na snijeg. Sva se ukoci i pocne panicno da place. Auto je moralo biti cisto. Nije ni u obzir dolazilo da uzme snijeg. Tek negdje pred kraj zime se oslobodila, mozda u martu. Lopaticom bacala snijeg u lokvu i gledala kako se topi. Ove godine se ne boji, hoda po snijegu i uzima ga u ruke, ali ne smije na sanke. Nadam se da cemo nekako uspjeti to rijesiti.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 11:59:28   
manuela RR
Emir se isto plaši snijega,al sve se nadam da će ga proći i da ćemo vrlo brzo uživati u sniježnim radostima.
On nije plakao niti se zacenjivao samo je preplašeno gledao oko sebe i kad sam ga spustila na snijeg vrisnuo je i brzo pružio rukice da ga uzmemuser posted image .
Mislim da se dosta male djece upočetku boji snijega iz razloga što je to za njih nešto novo i nepoznato,a poslije će se,kad bolje upoznaju i vide da im ništa od snijega neće biti,malo opustiti i vjerovatno uživati.
Bar se nadam da hoćeuser posted image

< Poruku je uredio manuela -- 17.12.2009 12:03:05 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Lane)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 12:45:11   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Ne vjerujem da je to u pitanju jer je bilo skoro 17h kad smo izasle...Da...u pravu si sad moramo biti strpljivi i ustrajni u tom prevazilazenju straha...
Hvala Vam puno na odgovorima...javim se opet da kazem kako napredujemouser posted image


Ja nebih nista forsirala. Pusti je nekoliko dana da to svari u sebi i onda po malo. Nebih nicim trudila da zavoli, jednostavno neka zaboravi jer se dobro uplasila i onda ici postepeno.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 12:49:29   
bebbe RR
I moja Ema se boji snijega. I na drugoj temi sam pročitala da je još beba tog uzrasta koji osjećaju strah. Što je u  biti na neki način normalno jer snijeg je nešto novo, nešto što ne poznaju. Ja neccu uraditi nista sto se toga tice - nece da hoda - ne mora. Nece ni da gaa dira - necu je siliti. Vozimo se u kolicimaa i ona posmatra, pa vjerujem da ce, od silne djece koja se igraju sa snijegom, i ona dobiti zelju...
Eto, ja tako razmisljam, pa je to i moj savjet ujedno.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 14:04:23   
Suzana
Joj Dajo,

Mogu misliti kako tebi kao velikom fanu snijega ovo teško pada, ali ne beri brigu. Sigurna sam da će Sara isto tako voljeti snijeg kao ti i MM. user posted image
Kao što su druge cure rekle, ništa ne forsiraj, sve polako i spontano i eto ti ga... Sara uživa na snijegu. user posted image

Vidimo se uskoro!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 15:19:22   
haidy
I moja se isto boji snijega. non stop gleda kroz prozor i preplaseno govori "eg, eg". Ali ja je polako oslobadjam, isto sam joj kao i Skvo unijela u kucu u zdjelici snijega pa se igrala, onda gledamo kroz prozor i govorim joj kako je to lijepo, kako se ni cuko ni ptice ne boje snijega itd. Kad smo napolju, ako nece da hoda ne forsiram je, nego cekam da sama se oslobodi. a cim vidi drugu djecu i njoj je malo lakse.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Strah od snijega
17.12.2009 15:25:20   
Nedi
Ni mi baš nismo opušteni na snijegu...Pokušali smo ga osloboditi i ja legnem u snijeg ili sjednem a on samo govori "mama utani, mama utani, idemo kuci, ponesi me". Sve mu je novo pa vjerovatno dok se malo ne navikne, a onda će sa mamom učiti kotrljanje po snijegu juhuuu

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Strah od snijega
18.12.2009 13:47:21   
mišur
Nije ni moj dječak ljubitelj snijega...Vidim da nije jedini, pa se tješimuser posted image
Nema plača ni histerije, ali neće da se igra, da dira snijeg, da hoda tamo gdje nije utabano...
Čim se osjeti malo nesigurnim, odmah hoće da ga podignemo...
Ja vjerujem da je to normalno, i da su neka djeca više, neka manje plašljiva...
Nemojte je forsirati, za par dana probajte polako, sigurno će biti bolje...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Strah od snijega
18.12.2009 16:55:57   
mamaajna
moj sin je rodzen u maju,i za njegov prvi rodzendan organizovali festu u prirodi,lijep suncan dan,ja mu skinem sandalice i da ga nogicama stavim na travu on poceo vristati.i nista o bosog hodanja toga ljeta.kada je dosla zima sljedece godine i prvi snjeg njegova reakcija je bila mamaaaaaaa bjassssnnnoooo

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Strah od snijega
19.12.2009 11:56:22   
Mik Mik
Mi opet imam drugi problem, mi čim izađemo iz kuće i ugleda snijeg odmah se okreće i baca na leđa u snijeg i neće da ustane, tako bi ležao satima na snijegu user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Strah od snijega
19.12.2009 15:37:19   
milenium
IZVORNA PORUKA: Mik Mik

Mi opet imam drugi problem, mi čim izađemo iz kuće i ugleda snijeg odmah se okreće i baca na leđa u snijeg i neće da ustane, tako bi ležao satima na snijegu user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Strah od snijega
19.12.2009 15:37:35   
milenium
IZVORNA PORUKA: mamaajna

moj sin je rodzen u maju,i za njegov prvi rodzendan organizovali festu u prirodi,lijep suncan dan,ja mu skinem sandalice i da ga nogicama stavim na travu on poceo vristati.i nista o bosog hodanja toga ljeta.kada je dosla zima sljedece godine i prvi snjeg njegova reakcija je bila mamaaaaaaa bjassssnnnoooo


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Strah od snijega
20.12.2009 0:46:20   
Daja_sa
E drage moje...
Danas nam je bio ponovni susret sa snijegom... Nisam spominjala rijec SNIJEGuser posted image ...izasli iz kuce a ona gleda u cudu sva...
E onda sam pocela da pjevusim "veju veju pahulje"user posted image vidim osmijeh na licu...nestao onaj grc koji je imala...pridjem autu i onako u ritmu pjesmice pocnem da cistim a krajickom oka je gledim i vidim i dalje osmijeh...( njoj smijesno sto me narod onako cudno gleda sto pjevam i cistim autouser posted image user posted image )...u jednom momentu mi postade preteska za drzat u rukama i ja je spustim i kazem da saceka minut dok otkljucam...I tako i bilo ...dusa cekala cak i cucnula da vidi snjegic izbliza user posted image user posted image ...
Pa mislim da smo na dobrom putu da se mala smizla oslobodi strahauser posted image user posted image

Hvala Vam opet svima na ovim napisanim rijecima... user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Strah od snijega
20.12.2009 1:06:19   
malaaaa
mi smo danas prvi put izasli na snijeg malo ga je na pocetku bilo strah cijelo vrijeme se drzao rukama za mene  nije smjeo da se pomakne ja sam cucnula kraj njega i dirala rukama snijeg i smjeskala se on sav u cudu cijelo vrijeme gledo u mene jadnih dok se nije malo oslobodio i poceo opusteno da hoda i saginje se da bi samo darnuo snijeg kako je lijepo bilo gledati ga onako veselog imamo i slikice ali jos nisam prebacila na komp.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *