|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   fizićko maltretiranje
24.9.2007 6:58:04   
Mimoza
Svaki dan slušam, koliko žena u braku trpi raznorazna maltretiranja, od fizićkog, do psihićkog.
Ne mogu razumjeti žene, zašto takvoj vezi ne naprave kraj user posted image Šta jih tera, da ostaju u vezi koja nema budućnosti?
Zanima me, kako bi vi reagirale, da vas vaš partner udari ili bilokakvo maltretira? Dali bi ućinile nešto, da što prije završite takav brak ili vezu?
Ja osobno nebi nikad više trpjela nešto slično, pa makar morala na ulici živjeti.
Vaša razmišljanja user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: fizićko maltretiranje
24.9.2007 8:26:41   
mojamura







draga mimoza....predpostavljam, da nisi nikada imala partnera koji te tuče i psuje....i koji je jako ljubomoran. No, tim istim rječima bi mogla da opišem bivšeg muža. Bio je vrlo posesivan, bolestno ljubomoran, volio je više od mene i sina njegovu lovačko društvo in naravno alkohol.
Nije lako suditi te žene, koje su u takvim vezama.
Neka analiza pokazala je, da žena koju je muž maltretirao psihički i fizički ostavi ga sedam puta i toliko puta se mu vrati, u prosjeku. A zašto??

Zato što razmišljaš sve moguče stvari, kako ču živjeti, bez para bez posla, dosta jih ne zna ni to, kamo bi mogle da idu sa svojom djecom. Razmišljaš o tome, zar je ok, da se rastanem sa tatom svog djeteta....

Ali meni je, hvala bogu uspjelo ga nekako ostaviti, ali sa tim još priča nije bila gotova, rekao je da, ako me on neče imati ni jedan me neče imati, prjetio je da če me ubiti ne budem li njegova, provalio mi je u avto i namazao mi je kolica za spuštanje prijednih sedeža sa nekim starim uljem....i još šta....

Ali svakim danom, kad nisam bila sa njim bila sam snažnija i odlučnija.

Kad živiš sa takvim čovjekom, misliš, da si niko i ništa, da si obično smeče po kojem treba da se gazi...i to je najače oružje takvog muškarca....oni te polaku psihički dotuku.

_____________________________

this is the first day, of the rest of my life

(odgovor članu Mimoza)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: fizićko maltretiranje
24.9.2007 9:58:33   
Mimoza
Mojamura draga user posted image  Imala sam takvog partnera i otišla od njega.Šta sve sam s njim pretpela i doživela bolje, da ne pišem, jer se poćnem tresti i pred očima mi se odvija film iz prošlosti.
Tada sam bila vrlo mlada, ali sam svejedlo smogla snage, da odem, jer ako bi ostala, ne znam, dali bi preživljela.Živci su bili uništeni.
Sada imam zlatnog muža i već na početku sam mu rekla, da ako me jednom udari, odmah ga ostavljam.
Meni se je sve to događalo prije skoro 20 godina, kada nije bilo društava gdje ti mogu pomoći, nije bilo anonimnih telefona, gdje si se mogao izjadati i tražiti pomoč.Zato mislim, da je u današnje vreme lakše pronaći pomoč i nije potrebno trpjeti brak u kojem vlada maltretiranje.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: fizićko maltretiranje
24.9.2007 12:27:35   
Aida
Svaka čast, neka si ga ostavila. Ne zaslužuješ ni ti niti bilo koja žena da je maltretiraju.
 

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: fizićko maltretiranje
25.9.2007 9:17:32   
Suncica*
Ja sam davno rekla onaj ko mene udari neka dobro razmisli da li mu se isplati leci samnom i sta ce ujutro da se dogodi..Jako sam iskljuciva po tom pitanju..Ko je taj neko u mom zivotu i ima pravo da me udara. To je krajnje ponizavajuce za zenu i od nje pravi roba.
Pa da imam 10-toro dece sa njim ostavila bi ga. Tu nema zivota, ako ja zivim u strahu na koju nogu ce on da ustane..I jos kada neko kaze:"PA sta da radim ja ga volim"..e to mi onda pogotovo nije jasno.
Iz takvog braka odrastaju destruktivna deca, ostaju psihicke posledice..
pa onda zarad tog deteta ne treba nista da se trpi..

(odgovor članu Aida)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: fizićko maltretiranje
25.9.2007 9:26:21   
Blue rose RR
Većina žena zbog materijalno-finansijske situacije, su osuđene da trpe razna ponižavanja u braku. Smatram da to nije dostojan život. Svaka žena treba da prepozna čovjeka koji je sklon takvom nasilju, i smatram da su zbog toga potrebne duže veze, te da bi žene trebale da budu pametnije po datom pitanju, odnosno da u vezi naprave određene ispite za svoje buduće supruge, kako bi isti pao ili položio. Savjet i molba: niko od nas ne zna kakvog će muža zateći kraj sebe jednog jutra kada se probudimo nakon nekoliko godina-nikada nemojte trpjeti takve ljude. Uvijek ima izlaz.
Ali svoju djecu treba da odgajamo na način da nikada ne postaju nasilnici, prema porosici, potrebno ih je odgajati da poštuju i ženu i muškarca, ali do određene granice. Majke treba da potenciraju, odnosno da sve svoje napore daju u cilju obrazovanja svojih kćerki, tako da NIKADA ne ovise o muškarcu, ili okolini u svom budućem životu.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: fizićko maltretiranje
25.9.2007 9:36:00   
Suncica*
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Većina žena zbog materijalno-finansijske situacije, su osuđene da trpe razna ponižavanja u braku. Smatram da to nije dostojan život. Svaka žena treba da prepozna čovjeka koji je sklon takvom nasilju, i smatram da su zbog toga potrebne duže veze, te da bi žene trebale da budu pametnije po datom pitanju, odnosno da u vezi naprave određene ispite za svoje buduće supruge, kako bi isti pao ili položio. Savjet i molba: niko od nas ne zna kakvog će muža zateći kraj sebe jednog jutra kada se probudimo nakon nekoliko godina-nikada nemojte trpjeti takve ljude. Uvijek ima izlaz.
Ali svoju djecu treba da odgajamo na način da nikada ne postaju nasilnici, prema porosici, potrebno ih je odgajati da poštuju i ženu i muškarca, ali do određene granice. Majke treba da potenciraju, odnosno da sve svoje napore daju u cilju obrazovanja svojih kćerki, tako da NIKADA ne ovise o muškarcu, ili okolini u svom budućem životu.


Slazem se s tobom u potpunosti..Bog nam je dao jedan zivot i niko nema pravo da  ga truje..

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: fizićko maltretiranje
25.9.2007 20:00:44   
vojakinja0
Nemam pojma kako bi reagirala.Ali nijedan bivši nije me udario nikad ni sadašnji.Ali čini mi se,da bi više voljela kot bivšeg batinu nego psihičko maltretiranje,ljubomoru,varanje.....Pet godina trpila sam zbog psihičkih batina ne fizičkih.
Sada na sreču sam sretna več deset godina.
Volim te dragi moj.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

lp.

Ljubav nosi tvoje ime dušo ne zaboravi me....

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *