|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:24:42   
Lejla Ka
a ne nekim tamo radikalnim grozotama


Uz sve ZA i PROTIV, uz sve polemike o organizaciji vjeronauke, i mjestima gdje se pohađa, nigdje nisam čula da se uči o "radikalnim grozotama". Možeš li navesti neke konkretne?

I još nešto, na teška dječija pitanja lakše ćemo odgovoriti ako mi imamo jasne odgovore u našim glavama. Jer pitanje o smrti nije vjersko već egzistencijalno pitanje. Isto kao i pitanje o seksu. Djeca će za početak preuzeti naš stav, ako ga imamo.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:27:06   
Anoniman
Naravno i to bi se trebalo učiti... da se ne misli da su svi melem za na ranu priviti, a ni da su đubrad koju treba odbiti.
Nekako ove nove generacije ni cilja ni želje za nečim... Što bi rekla jedna divna dama :"Budi Bog s nama!"

Na kraju životno iskustvo te čini onim što jesi...

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:28:01   
klemzi
I još nešto, na teška dječija pitanja lakše ćemo odgovoriti ako mi imamo jasne odgovore u našim glavama. Jer pitanje o smrti nije vjersko već egzistencijalno pitanje. Isto kao i pitanje o seksu. Djeca će za početak preuzeti naš stav, ako ga imamo.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:28:42   
veeseelaa
Na kraju životno iskustvo te čini onim što jesi...


a ona su različita user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:32:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Fortuna

samo ti mene gledaj tim okicama user posted image ...
Ozbiljno ti kažem i onda smo svi objašnjavali djetetu kako to nije tačno i sl...
Onda sam se i ja raspitala okolo kod starih ljudi, malo čitala i  kao ko umre za vjeru sve mu se oprašta...

Nigdje veze...


Ni ja ne bih dozvolila da  moje dijete u 4 godini zivota sazna da ce biti smak svijeta i da ce svi , neposlusni. lopovi , nevjernici u pakao ....Ili da mu neko kaze da je nevjernik jer nije iste vjere pa treba da gori u paklu...Ipak je to za taj uzrast tesko shvatiti...
Toliko se forsira vjera , a toliko kriminala u Bosni ipak negdje nesto ne stima ...Bolje bi bilo da tu energiju trose na druge stvari

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:35:40   
henna ze
smak svijeta....u interpretaciji moje kćerke...pričaju one ispred zgrade..ja na prizemlju slušam..jedna govori sutra su najavili smak svijeta...kaže moje pametno dijete..aha koliko su puta najvljivali do sad..pa oni hoće da mi samo to čitamo po netu i ispadnemo glupi!!!!!

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:39:01   
Anoniman
zaha nama je i profa bila malo na svoju ruku pa je čas počela sa :"Hajde neka dignu ruku svi koji nisu nevini!?", u drugom srednje - 16 godina... Helllllowenzi madam! i ovo je bilo prije skoro 10 godina UH,UH,UH... možda sad imaju drugačiji pristupuser posted image
Lejla Ka mislila sam na te pogrešne interpretacije koje nisu prikladne za dijete od 5 godina i slažem se da je pitanje smrti egzistencijalna stvar ali je li mjesto za razgovor o tome u vrtiću ili kući sa roditeljima, ako roditelji misle da još nije vrijeme da govore djetetu o tome odakle pravo nekome tamo da o tome polemiše sa tvojim djetetom? Za navođenje konkretnih "radiklanih grozota" za koje ja znam nije ni mjesto ni vrijeme...user posted image

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:39:54   
taurus
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

a ne nekim tamo radikalnim grozotama


Uz sve ZA i PROTIV, uz sve polemike o organizaciji vjeronauke, i mjestima gdje se pohađa, nigdje nisam čula da se uči o "radikalnim grozotama". Možeš li navesti neke konkretne?

I još nešto, na teška dječija pitanja lakše ćemo odgovoriti ako mi imamo jasne odgovore u našim glavama.
Jer pitanje o smrti nije vjersko već egzistencijalno pitanje. Isto kao i pitanje o seksu. Djeca će za početak preuzeti naš stav, ako ga imamo.



moram ti poslati mog R pa da probaš njemu odgovoritiuser posted image
taj na svaku ima po još jedno dodatno pitanjeuser posted image
ja sama se slomila obajšnjavajući zašto ljudi umiru, da je do prirodan proces u kojem se vremenom stari i na kraju umire i da ćemo svi jednog dana umrijeti itd
iza toga slijedi pitanje a gdje se ide kad se umre, na što sam ja opet se slomila objašnjavajući da dobri ljudi i ljudi koji su činili dobra djela idu u dženet/raj i da im tamo bude lijepo
pa mi je on odmah rekao da se ide u zemlju i da te zakopajuuser posted image
i tako ja dođem do priče o tome šta je duša i da duša ide u dženet
da bih na kraju dobila pitanje: a zašto Bog pusti da ljudi umiru ako On nas voli
i tako sve u krug do besvijesti a on me i dalje gleda onim svojim krupim okicama sav zbunjen i prepadnut

najradije ne bih sa njim još ni pričala na tu temu jer je mali i nije zreo ali šta ću kad stalno postavlja nova pitanjauser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:54:55   
hanabanana

Tvoj R ima ponašanje jednog sasvim prosječnog petogodišnjaka.
Tu ništa nije čudno, niti zabrinjavajuće.
Ovdje si grešku napravila ti.
Nije sada da sam ja nešto pametna, nego sam i ja istu grešku napravila.
I ja sam išla nadugo i naširoko objašnjavati svom starijem dijetetu problematiku smrti, postojanja, ebitovanja na ovom svijetu.
Sve je ona razumjela, ili sam ja to mislila....
Ali koliko god naša djeca bila zrela, nikada petogodišnje dijete ne može sebe zamisliti kao odraslo. Ono pravi percepciju da će odrasti, ali i kad napravi tu percepciju ono vidi sebe onakvo kakvo jeste.....dijete uzrasta pet godina.

Ja sam svoje razumno, petogodišnje, dijete dovela do ruba suza pokušavajući objasniti kako ćemo nekada daleko daleko svi preseliti sa ovog svijeta.
Smirila se kad sam čvrsto obećala da ja nikada, ali nikada neću umrijeti.

Kad se umre, preseli se na nebo.
To je ono što petogodišnje dijete može akceptirati.
Ništa više od toga.
Ona zna da je njen dedo preselio na ahiret.
Pitala me gdje je to, ja rekla daleko.
Hoćemo li ga posjetiti jednog dan?
O da, hoćemo.
Za bajram me pitala zašto nebo nema telefon?
Nazvala bi dedu da mu čestita.
Ja joj dala mobitel i rekla, evo pričaj, on će te ćuti iako mi njega ne čujemo.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:55:15   
Blue rose RR
Ja želim da moje dijete ima što manje predmeta u školi, ali da su oni kvalitetni, i da mu pomažu u životu dalje.
Po meni je mjesto vjeri/religiji u mektebu, a u škola treba da osposobi "radnog" čovjeka.

Sloboda izbora u našem slučaju - vjera vs. novi predmet, se ni po čemu ne svrstava u demokratski način izbora. Ovo je nametnuti izbor, da bi se ublažila frtutma oko vjerskog odgoja u školama.

Hoću Titu nazad.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 13:59:07   
veeseelaa
Hoću Titu nazad.


pa sad, nije ni kod njega bilo sjajno, kod nejga je bila veća diskriminacija, ako ne misliš kao on bio si niži stalež il se ljetovalo na Golom otoku
Nije ni ta politika sjajna bila

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:03:35   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Hoću Titu nazad.


pa sad, nije ni kod njega bilo sjajno, kod nejga je bila veća diskriminacija, ako ne misliš kao on bio si niži stalež il se ljetovalo na Golom otoku
Nije ni ta politika sjajna bila


Ja znam da se u Titin vakat: liječilo džaba (od kud god došo/pošo), da se imalo ko je radio (a ko nije radio znala mu je kuća), da se išlo i u džamiju i u crkvu ( a sada oni koji su okrenuli košulju tvrde da im se prije nije dalo - pitam se kako će na oonaj svijet sa lažima), znalo se da doktor radi u bolnici, učitelj u školi, rudar u rudniku (a sada imamo metalostrugara u školi, osobu koja je kupila diplomu u bolnici, a bravara na vlasti)...
A sada nam nedostaje jedan Goli otok, samo ne znam ko bi nam ostao u državi da vlada, liječi, uči :(((


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:05:58   
veeseelaa
draga mogao si ići u džamiju il u crkvu ali kao takav nisi mogao obnašati niti jednu funkciju pa ni vođa grupe u građevinartsvu nisi mogao biti ako nisi bio podoban

a dobro znaš za šta se išlo na Goli otok? jer si mislio drugačije???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:06:10   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

 a bravara na vlasti)...



I tito je bio bravar...pa nam ništa nije falilo. user posted image

btw....gdje si ti....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:08:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Po meni je mjesto vjeri/religiji u mektebu, a u škola treba da osposobi "radnog" čovjeka.



Eh pa tih radnih ljudi nema. Ima samo onih koji hoće preko ničega da se domognu para i luksuza jer vide da to nekima prolazi... a kada shvate da oni nisu ti koji mogu da se nose sa luksuznim životom padnu user posted image  za uši pa kukaju kako je život težak i jadan...
Niko neće da se bori i radi jer za sve postoji banka i u njoj puuuunoooooo para koje samo čekaju da ih se potroši...

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:11:09   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

draga mogao si ići u džamiju il u crkvu ali kao takav nisi mogao obnašati niti jednu funkciju pa ni vođa grupe u građevinartsvu nisi mogao biti ako nisi bio podoban

a dobro znaš za šta se išlo na Goli otok? jer si mislio drugačije???


Moj dedo je išao u džamiju pa je bio šef mašinovođa . Moja tetka je postila ramazan pa je bila šefica knjigovođa. Vesela te priče su pričali ljudi koji nisu mogli da se "smire" u onom sistemu, pa im niko i ništa nije valjao.



IZVORNA PORUKA: hanabanana

btw....gdje si ti....


Prvo cunami na poslu, a sada prezasluženi godišnji odmor :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:11:18   
veeseelaa
ma ko je pametan pametan je, Tito je zaista bio pametan čovjek, lijepo je on to sve zamislio
i one udarnike user posted image  pisale mu se pjesmice, veličao NOR, slavio se njegov rodjendan i dijelile velike lopate udarnicima user posted image  
bilo je tu i lijepih stvari: zdravtsveno npr a ja ga i sad imam a i ne znam nekog ko ga nema, izuzev ovih lijenih koji se redovno ne javljaju na posao....
ja ipak mislim da je jako bitno pravo na reći i iznijeti svoje mišljenje, ja bi u Titinoj državi stradala user posted image  tu si mogao da misliš al ne i da pričaš
E zamisli sada da trčimo ko lude Fate sa štafetom jer je Komšiću npr rođendan ? user posted image  Jer možemo reći da je i Komšić bio branitelj i jedan od stvoritelja naše nam BiH


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:12:36   
koka i po
ccccc opet ste prebacile sklopku....

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:14:43   
Anoniman
svi bi mi na "golom" završili jer su nam sad jezici ko' udarničke lopate
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pričala mi mama... nisam bila pionir al' imam komunističke principe (rekao mi moj direktor)
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:15:28   
veeseelaa
jbg oba Blue rose zeza user posted image  priziva duhove... sjele su u 5 do ponoć user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:16:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Fortuna

svi bi mi na "golom" završili jer su nam sad jezici ko' udarničke lopate
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pričala mi mama... nisam bila pionir al' imam komunističke principe (rekao mi moj direktor)
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


kako bi nama neki sad Džemal Bijedić uredjivao RR i post bi počinjao: Živio Tito i partija hahahahah

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:17:00   
veeseelaa
helem meni je svaka vlast loša

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:17:24   
veeseelaa
svi bi mi na "golom" završili


strašno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:18:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Hoću Titu nazad.


pa sad, nije ni kod njega bilo sjajno, kod nejga je bila veća diskriminacija, ako ne misliš kao on bio si niži stalež il se ljetovalo na Golom otoku
Nije ni ta politika sjajna bila
ovu rijec sam cula od mnogih , i koji su rekli "nikad vise nece biti kao sto je bilo u doba titine vladavine juge" Ja neznam nisam bila rodjena nemam pojma o tom titi al sam dosta stvari cula o njemu Dobri .
Prvo MM . pa onda ostali .......


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 14:18:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

helem meni je svaka vlast loša


samo smo mi dobri...user posted image user posted image user posted image  juhuuuuuuuuuser posted image user posted image user posted image  živila RR i RR partija user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *