|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 12:45:14   
bebacha
aha.hvala.stvarno ovo nisam znala.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 12:46:53   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bebacha

aha.hvala.stvarno ovo nisam znala.

Molim lijepo.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 14:00:11   
hatepsut
Mi imamo papagaja (nimfu) iskreno nisam ljubitelj papiga ali voli K. s tim da niko nece cistit,hraniti...a svi nesto hoce..papagaj przni uzas...jednom mi je cak bio pobjegao,jer ga ljeti iznosimo na blakon,kako sam ga vratila duga prica.ali sam se toliko bila zabrinula da ga vrane ne uhvate.
prije 2 godine dobili smo na poklon macka (mama mu je bila perzijska a tata vjerovatno neki avlijaner,rodica je dobila njegovu mamu skotnu) mali je reci da je bilo lijep,a tek kako smo ga zavolili..kad smo ga dobili znao se sakriti i nemozemo ga nac(tako je bio malen),pa mi izvuce prasinu ispod piramide user posted image nego da ne duzim,nisam imala problema s dlakama,bio je naucen na pjesak,samo sto je vise volio u saksiju obavljati nuzdu pa su mi sve saksije bile uljepljene selotep trakom !dobili smo ga u jesen i ponekad bi ga izvodili vani,ali smo ga cuvali.kad je porastao imao oko 10mj sam je izlazio vani i trazio svoje drustvo.ma glavni frajer bio u mahali user posted image prvo je bio zdrava macka,zdravo se hranio,imao ogrlicu protiv buha,cisitili ga od parazita..uzivao  kuce da ulazi ali nikad nije pravio zijane nego samo spavao...i nekako oko godinu dana je imao,bila mi drugarica mi isle u grad s djecom bio kod moje sveki spavao..hajd reko neka ga..mi dosli kaze svekar "krepo Cupko" ja u cudu..kad ja on u basti lezi...samo ga neko otrovao,a neka njemu Bog da ,pa neka se o sebi zabavi..toliko smo se nasekirali..djete mi danima plakalo..i tad sam kazala vise NE u kucu nista ! Imamo cuku u dvoristu,to ok.

evo nas Cupko kad je tek dosao kod nas

user posted image

pa onda K. i Cupko odmaraju user posted image

user posted image

a ne mogu da nadjem sliku,kad nam je Cupko krepao,mi smo namjeravali sakriti od njega al vidi djete ja placem i onda mu kazemo..on je uzeo svoj drveni mac i markerom napisao

    cupko (pa nase prezime)
    2009-2010

user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 14:40:55   
Anoniman
hatepsut i ostale hanume
da li mace skacu po kuhinji po frizideru ili po kupatilu ili su mirniji u stanu ne kao vani  user posted image

(odgovor članu hatepsut)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 15:02:10   
palachinken
Na frizider nijedna moja macka nije nikada :) A zavisi, macke ko ljudi, razlicitih su naravi. Zato je bitno ne gledati fizicki izgled mace, nego narav, a ona se ispolji vec kod macica od mjesec-dva. Imas onih ljenjivaca, Garfielda, sto vazdan leze i gledaju u tacku, a imas i poludivljih hiperaktivnih lovaca s kojima se igras kao sa psom.
Imas superurednih maca, sto bilesi otresu sapice kad izlaze iz pijeska, a ovaj moj zadnji je bio toliko neuredan da sam 2x dnevno mela pijesak iz kupatila, udje u svoj wc i namjerno izbacuje vani.
Ako ces drzati u stanu, onda ih valja kastrirati, tad se malo smire.
Uglavnom, nema pravila. Cinjenica je da se moraju istrositi tokom dana, e ako se ti ili djeca ne budete posvetili maci, naci ce ona kauc, zavjesu, ormar user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 15:17:14   
hatepsut
Moj je samo skakao(penjao se) po sanku (tu su bile saksije s cvijecem)..iskreno nisam bas puna iskustva jer bio je kod nas tek oko godinu dana...a macke primjete ko i ljudi ko ih voli,nas recimo moju mamu nije mogao da gleda.mama ne voli macke i kad on krene prema njoj ona ga muhalom doceka user posted image vise je ljencario (ko i gazde user posted image ).nije volio papagaja i skako je po kavezu i onda dobije "kaznu" u kupatilo.a kad je poceo izlaziti vani tad je u kuci bio ko bubica ! velika maza..nije jeo nista iz kuhinje(bar nisma ja primjetila) imao je svoju hranu,suhu uvijek uz vodu tako da nije imao potrebu.a meni se pricesto smigalo na njegovu hranu user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 15:26:03   
palachinken
hatepsut, mačić je divan, sad bih ga porucala.user posted image

triputmama, mace, iako tersovi, se opet daju odgojiti. Ako ne zelis da se penje na kuhinjske elemente, to je moras nauciti, ma vaspitavaju se ko djeca, dosljednost je najbitnija. A kako citam tvoje postove, mislim da je bolje da ne dovlacite zivotinju u stan. Treba se brinuti oko troje djece i jos oko zivotinje, jer ruku na srce, svo ciscenje, hranjenje, sve ide tebi na prsa. Djeci ako dosadi, tebi ostaje obaveza.
Nama mati nije dala u kucu, ali smo mi oko zgrade pravili sklonista i imali svoje cuke i mace

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 15:49:57   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: palachinken

hatepsut, mačić je divan, sad bih ga porucala.user posted image

triputmama, mace, iako tersovi, se opet daju odgojiti. Ako ne zelis da se penje na kuhinjske elemente, to je moras nauciti, ma vaspitavaju se ko djeca, dosljednost je najbitnija. A kako citam tvoje postove, mislim da je bolje da ne dovlacite zivotinju u stan. Treba se brinuti oko troje djece i jos oko zivotinje, jer ruku na srce, svo ciscenje, hranjenje, sve ide tebi na prsa. Djeci ako dosadi, tebi ostaje obaveza.
Nama mati nije dala u kucu, ali smo mi oko zgrade pravili sklonista i imali svoje cuke i mace


Pogrešan prilog. Kad dosadi, to je samo pitanje vremena. Vjerujem da dijete nema taj istinski osjećaj da neko o njemu ovisi makar do svojih 20-tak godina, i uvijek je svjesno da ima neko kao buckup. Ljubimci su roditeljska briga.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 17:05:26   
Anoniman
a pogledaj te ovu lepoticu user posted image tako su mi graciozne

user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 17:15:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: palachinken

hatepsut, mačić je divan, sad bih ga porucala.user posted image

triputmama, mace, iako tersovi, se opet daju odgojiti. Ako ne zelis da se penje na kuhinjske elemente, to je moras nauciti, ma vaspitavaju se ko djeca, dosljednost je najbitnija. A kako citam tvoje postove, mislim da je bolje da ne dovlacite zivotinju u stan. Treba se brinuti oko troje djece i jos oko zivotinje, jer ruku na srce, svo ciscenje, hranjenje, sve ide tebi na prsa. Djeci ako dosadi, tebi ostaje obaveza.
Nama mati nije dala u kucu, ali smo mi oko zgrade pravili sklonista i imali svoje cuke i mace


ovoga se i plasim da necu postici user posted image cini mi se u kuci je lakse proseta mlo po polju pa naidje i nekako ni ne oseti se al u stan .........

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 17:17:15   
Sandrich

IZVORNA PORUKA: dush

Mi imamo psa koji pusta nenormalnu kolicinu dlaka :) Na pocetku mi je jako smetalo, ali sam se navikla.
Stan ti nikada, ama bas nikada ne moze biti bez dlaka... Moras da usisavas svaki dan ako hoces da barem malo bude bolje... Ali kod nas ni to ne pomaze... Cim usisamo tepihe, pas dodje i izvalja se na svakom i opet ostavi gomilu dlaka, vjerovatnu mu godi kada je svjeze usisano :) To radi i ako ga cesljas i ako ga ne cesljas :) Pogotovo u prelaznim periodima kada mijenja dlaku. Jos nas pas dodatno ima 2 sloja dlaka :)

Ali ga nikada ni pod razno ne bih izbacila iz stana, niti dala kome, nema sanse!!!! Toliko volimo tog psa, to je kao da imas malo dijete koje nikada ne odraste. Vezes se strasno na njega.
Nasem psu nije dozvoljeno da ide u nas krevet, ima svoju posteljinicu na podu i tamo uglavnom spava. Takodjer ima i svoj jastuk na kojem je preko dana. U stanu ne piski i ne kaki. Par puta se desilo da se popiskila, kada je imala problema sa mjehurom (popila previse hladne vode kada smo bili na izletu), ali i to se da ocistiti ako se desi.

Kada dodje beba ne mislim da ga dam nekome ili da ga izbacimo. Pas je clan nase porodice i mjesto mu je da bude s nama. Kada beba pocne da puza onda cemo morati usisavati 20x dnevno, ali ako volis zivotinju to ti uopste nije tesko. Fenomenalan je osjecaj kada dodjete s posla i taj pas vas doceka, doleti do vrata presretan, odusevljen sto ste dosli kuci, izvrene se na ledja da ga mazite, nesto skici, pisti kao da vam kaze da ste mu nedostajali tih 8h koje vas nije bilo... To je ogromna ljubav! Ja ga ne bih dala ni za sta na svijetu :) I moje dijete ce da odraste sa tim psom.

Sto se tice prijatelja koji imaju malu djecu, psa ne vodimo kada im idemo u posjetu. Isto tako ako imamo prijatelje koje ne vole pse ili ne mogu biti u njihovoj blizini (npr alergija) onda ga ne vodimo ni tamo. Moras samo biti svjestan da nekim ljudima kucni ljubimci smetaju i trebas da postujes to.


potpisujem user posted image ja imam pekinezera, i navikla sam se na dlake, ni usisivac im ne pomaze, moras ih rukama kupiti, al on je nas clan porodice, nista nam ne smeta i nebih ga dali nizasta na svijetu user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 17:40:16   
palachinken
triputmama, a sta mislis da im nabavis kakvog papagaja, nimfu recimo? MM je imao kao djecak nimficu (to su oni sa rumenim obrazima i ćupom na vrhu glave) i njih dva su bili nerazdvojni. Kako prica, papagaj se igrao s njim, jeo s njim, spavao mu na ramenu, ovaj ga ucio da psuje user posted image , uglavnom, bas su se sjaranili. Papagaji nisu toliko zahtijevni, a mogu biti fini kucni ljubimci.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 18:15:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: palachinken

triputmama, a sta mislis da im nabavis kakvog papagaja, nimfu recimo? MM je imao kao djecak nimficu (to su oni sa rumenim obrazima i ćupom na vrhu glave) i njih dva su bili nerazdvojni. Kako prica, papagaj se igrao s njim, jeo s njim, spavao mu na ramenu, ovaj ga ucio da psuje user posted image , uglavnom, bas su se sjaranili. Papagaji nisu toliko zahtijevni, a mogu biti fini kucni ljubimci.


eh onda druga pitanja bas za nimfe  : koliko je van kafeza koliko po sobi ili je sve u sobi  i bi bio sa nama , jel mora u par ili moze samo jedan


(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 18:21:26   
Honey3
moja sestra je imala papagaja,neznam koji je bio ali je povelik i stalno su joj se djeca razbolijevala,svako malo kasalj uzasan,pa doktoru i onda joj je rekla dr.da je vjerovatno od ptice,njima smeta,kako su je proslijedili djeca ni u pola nisu onako bolesljivauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 18:37:20   
palachinken

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: palachinken

triputmama, a sta mislis da im nabavis kakvog papagaja, nimfu recimo? MM je imao kao djecak nimficu (to su oni sa rumenim obrazima i ćupom na vrhu glave) i njih dva su bili nerazdvojni. Kako prica, papagaj se igrao s njim, jeo s njim, spavao mu na ramenu, ovaj ga ucio da psuje user posted image , uglavnom, bas su se sjaranili. Papagaji nisu toliko zahtijevni, a mogu biti fini kucni ljubimci.


eh onda druga pitanja bas za nimfe  : koliko je van kafeza koliko po sobi ili je sve u sobi  i bi bio sa nama , jel mora u par ili moze samo jedan




Obicno ako su u paru, ne socijaliziraju se s ljudima, dovoljni su jedno drugom. Ako su sami, onda se vezu vise za ljude. A sad koliko ces ih pustati vani to zavisi od vas, ustvari nek ti neko iskusniji kaze, ja sam imala samo zebice user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kucni ljubimci u stanu
26.10.2011 19:49:35   
hatepsut
Palachinko,na zalost nas Cupi nije medju zivim macama user posted image

user posted image

ovo je nasa nimfa,zove se Miki i dodje mi da ga izbacim user posted image meni je jako dosadan,mnogo przni oko kaveza,pustamo ga kako kad ,ima veliki kavez.jede gotovo sve voce i povrce,naravno uz redovnu hranu,e sad problem je ako su mala djeca,ja uvijek moram voditi racuna da nebi djete mrvu mu dalo jer bi to bilo pogubno za njega.najvise voli mm ! Muz nije ni dosao do vrata on podje da se dere ...evo ga uravo kresti..nekad pjeva milina ga slusat..kazu mogu se nauciti pricat,nisam probala !


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kucni ljubimci u stanu
27.10.2011 10:44:40   
Anoniman
Imala sam sve moguce zivotinje.... osim maca (mace je uvijek moj dida imao na moru)

pas se ne bira prema izgledu.

(odgovor članu hatepsut)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kucni ljubimci u stanu
27.10.2011 10:50:50   
palachinken
Od svih zivotinja koje su mi prosle kroz stan, najgore mi je bilo sa kornjacicama. Bas su zahmetli kucni ljubimci, a, ovo vec spada u vjerovali ili ne, jedna mi je pobjegla user posted image Huda je utekao iza regala, onog komunistickog puno drvo tezak ko crna zemlja regala i sve smo morali izvuci da ga nadjemo.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kucni ljubimci u stanu
27.10.2011 11:21:42   
Lejla Ka
Jednom smo čuvali tigrice dok su vlasnici bili na odmoru. E to je čovječe čudo od pržnježa. Najbliže što će mi do kuće biti ptica je kućica u bašći za zimsko hranjenje vrabaca i sjenica!

Ja sam brate neki tip za kućni suživot samo sa diskretnim insektima tipa pauk, rado (onaj veliki pauk sa tankim nogama). Posjetioci iz bašte uredno budu ispračeni nazad odakle su došli. Što bi neko rekao "ne da mi se u kuću ništa što ima gu..cu" user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kucni ljubimci u stanu
28.10.2011 19:35:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jednom smo čuvali tigrice dok su vlasnici bili na odmoru. E to je čovječe čudo od pržnježa. Najbliže što će mi do kuće biti ptica je kućica u bašći za zimsko hranjenje vrabaca i sjenica!

Ja sam brate neki tip za kućni suživot samo sa diskretnim insektima tipa pauk, rado (onaj veliki pauk sa tankim nogama). Posjetioci iz bašte uredno budu ispračeni nazad odakle su došli. Što bi neko rekao "ne da mi se u kuću ništa što ima gu..cu" user posted image



user posted image user posted image dobra si

ja razmisljam jos uvek user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kucni ljubimci u stanu
28.10.2011 19:59:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jednom smo čuvali tigrice dok su vlasnici bili na odmoru. E to je čovječe čudo od pržnježa. Najbliže što će mi do kuće biti ptica je kućica u bašći za zimsko hranjenje vrabaca i sjenica!

Ja sam brate neki tip za kućni suživot samo sa diskretnim insektima tipa pauk, rado (onaj veliki pauk sa tankim nogama). Posjetioci iz bašte uredno budu ispračeni nazad odakle su došli. Što bi neko rekao "ne da mi se u kuću ništa što ima gu..cu" user posted image



user posted image user posted image dobra si

ja razmisljam jos uvek user posted image

hoces iskrenouser posted image
koliko sam skontala, nikad nisi imala zivotinju...ona slika sto si stavila je afganski hrt...hrtovi su jedni od najzahebanijih vrsta pasa...njih je jako tesko odgajati...jako su temperamentni i tvrdoglavi. Bojim se da cete se patiti i vi a najvise zivotinja...i da ce te na kraju dati psa dalje.
Moj ti je savjet da za pocetak odes u neko prihvatiliste ili se prijavis kao volonterda udomis psa na par dana-sedmica...da vidis kako to izgleda...da svi tvoji ukucani vide kako to izgleda...o kojoj se odgovornosti tu radi...pa na kraju da svi  skupa sjednete i vidite je li stvarno to sto zelite
-pas se zna razboliti kao i covjek (racunaj ovdje da znaju i sracku imati, povracaju etc)
- postavi pitanje...da li puno putujete...da li mozete uvijek voditi i psa s sobom...i gdje ces ga smjestiti ako ga nekad ne budes mogla voditi
psa minimalno ...i to tek kad odraste...trebass tri put voditi vani...od toga jedna setnja treba biti min. 1h...znaci...vani -20, 9 h navece..ti moras izvesti psa (s tim racunaj)
- pas dok je mali pravi jako puno zijana
uprincipu...pas je dijete koje nikad neodrasteuser posted image ...uvijek ce biti ovisam o tebi/vama

Sve su ovo sitnice kad je covjek zaista spreman...jer ono sto zauzvrat dobijete...ne moze se rijecima opisati...ali...treba stvarno biti spreman...pro i kontra staviti na papir...sjesti sa citavom porodicom...jer se na kraju krajeva radi o drugom clanu porodice

Sto se maca tice...sve ti je to isto...osim olaksavajuce okolnosti sto macu ne trebas izvoditi...i sto je mozes na dan ostaviti samu...one su ipak puno samostalnije od pasa

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kucni ljubimci u stanu
28.10.2011 20:19:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jednom smo čuvali tigrice dok su vlasnici bili na odmoru. E to je čovječe čudo od pržnježa. Najbliže što će mi do kuće biti ptica je kućica u bašći za zimsko hranjenje vrabaca i sjenica!

Ja sam brate neki tip za kućni suživot samo sa diskretnim insektima tipa pauk, rado (onaj veliki pauk sa tankim nogama). Posjetioci iz bašte uredno budu ispračeni nazad odakle su došli. Što bi neko rekao "ne da mi se u kuću ništa što ima gu..cu" user posted image



user posted image user posted image dobra si

ja razmisljam jos uvek user posted image

hoces iskrenouser posted image
koliko sam skontala, nikad nisi imala zivotinju...ona slika sto si stavila je afganski hrt...hrtovi su jedni od najzahebanijih vrsta pasa...njih je jako tesko odgajati...jako su temperamentni i tvrdoglavi. Bojim se da cete se patiti i vi a najvise zivotinja...i da ce te na kraju dati psa dalje.
Moj ti je savjet da za pocetak odes u neko prihvatiliste ili se prijavis kao volonterda udomis psa na par dana-sedmica...da vidis kako to izgleda...da svi tvoji ukucani vide kako to izgleda...o kojoj se odgovornosti tu radi...pa na kraju da svi  skupa sjednete i vidite je li stvarno to sto zelite
-pas se zna razboliti kao i covjek (racunaj ovdje da znaju i sracku imati, povracaju etc)
- postavi pitanje...da li puno putujete...da li mozete uvijek voditi i psa s sobom...i gdje ces ga smjestiti ako ga nekad ne budes mogla voditi
psa minimalno ...i to tek kad odraste...trebass tri put voditi vani...od toga jedna set___nja treba biti min. 1h...znaci...vani -20, 9 h navece..ti moras izvesti psa (s tim racunaj)
- pas dok je mali pravi jako puno zijana
uprincipu...pas je dijete koje nikad neodrasteuser posted image ...uvijek ce biti ovisam o tebi/vama

Sve su ovo sitnice kad je covjek zaista spreman...jer ono sto zauzvrat dobijete...ne moze se rijecima opisati...ali...treba stvarno biti spreman...pro i kontra staviti na papir...sjesti sa citavom porodicom...jer se na kraju krajeva radi o drugom clanu porodice

Sto se maca tice...sve ti je to isto...osim olaksavajuce okolnosti sto macu ne trebas izvoditi...i sto je mozes na dan ostaviti samu...one su ipak puno samostalnije od pasa



imala sam dadada ljubimaca ( u stanu , baska za one oko kuce i pred kucu iz detinjstva) pisala sam gore , znam za psa da je avganistanac i kakav je tako mi i deluje  tako rado bih ga  imala na zalost ne mogu ga u kuci vec kad budem imala dvoriste on mi je ljubav a macu razmisljamo vise  o maci kakvoj ali nista valjda kad deca malo narastu pa sami da se o njoj brinu ne bih da uzmem pa da je posle poklonim bilo bi mi zao zato sam na duboko razmisljanje
vodili bi je u onoj transport korpi sa sobom po gradu , van granica pasos , sve smo alt_ernative sagledali ali ja se plasim jedino da necu uspeti , da necu imati vremena pa da je moram dati ne bih da se vezem pa da tugujem again
mislila onu nimfu papagaja ali su mi preskupi user posted image 1300 eura po komadu a ne znam ni kako bi deca reagovala ma ne znam nista videcuz kad deca narastu pa da se o voljenoj zivotinji sami brinu a aj da pomazem da ne bude sve na mene

< Poruku je uredio triputmama -- 28.10.2011 20:25:28 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kucni ljubimci u stanu
30.10.2011 21:20:02   
ladyblue RR
mi imamo Mopsa i bebu. Mops je pas koji se jaaaako linja i nema pomoći. četkamo ga i nema šta ne radimo ali linjanje i dlake su uvijek prisutni. kada je beba počela da puže, da budem iskrena, smetalo mi je. sada sam se navikla da je ona uvijek puna dlaka i više ne obraćam pažnju na to. pas je redovno vakcinisan tako da nema opasnosti od neke bolesti. jedino šta se u toku ljeta mora voditi više računa o krpeljima i redovno ukapavati frontline. on je, jednostavno, član naše porodice i izvrsno se slažu on i beba. zna biti nezgodno kada ga treba izvesti a ja sama u kući sa malom ali organizujem se nekako.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   [Obrisana poruka]
31.10.2011 22:59:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kucni ljubimci u stanu
1.11.2011 9:32:07   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dadada

Hoces iskrenouser posted image
koliko sam skontala, nikad nisi imala zivotinju...ona slika sto si stavila je afganski hrt...hrtovi su jedni od najzahebanijih vrsta pasa...njih je jako tesko odgajati...jako su temperamentni i tvrdoglavi. Bojim se da cete se patiti i vi a najvise zivotinja...i da ce te na kraju dati psa dalje.
Moj ti je savjet da za pocetak odes u neko prihvatiliste ili se prijavis kao volonterda udomis psa na par dana-sedmica...da vidis kako to izgleda...da svi tvoji ukucani vide kako to izgleda...o kojoj se odgovornosti tu radi...pa na kraju da svi  skupa sjednete i vidite je li stvarno to sto zelite
-pas se zna razboliti kao i covjek (racunaj ovdje da znaju i sracku imati, povracaju etc)
- postavi pitanje...da li puno putujete...da li mozete uvijek voditi i psa s sobom...i gdje ces ga smjestiti ako ga nekad ne budes mogla voditi
psa minimalno ...i to tek kad odraste...trebass tri put voditi vani...od toga jedna setnja treba biti min. 1h...znaci...vani -20, 9 h navece..ti moras izvesti psa (s tim racunaj)
- pas dok je mali pravi jako puno zijana
uprincipu...pas je dijete koje nikad neodrasteuser posted image ...uvijek ce biti ovisam o tebi/vama

Sve su ovo sitnice kad je covjek zaista spreman...jer ono sto zauzvrat dobijete...ne moze se rijecima opisati...ali...treba stvarno biti spreman...pro i kontra staviti na papir...sjesti sa citavom porodicom...jer se na kraju krajeva radi o drugom clanu porodice

Sto se maca tice...sve ti je to isto...osim olaksavajuce okolnosti sto macu ne trebas izvoditi...i sto je mozes na dan ostaviti samu...one su ipak puno samostalnije od pasa



user posted image user posted image user posted image Ovo bi trebalo postaviti kao naslovni post. Možda objaviti i na portalu kao smjernice kod odluke o nabavci kućnog ljubimca.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *