|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:29:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: vjestica

zar ste vi fakat kuhale tolika jela i kolače za babine?
ili vam je neko pomagao
ja prva 3 mjeseca nisam moogla sjest kako treba
ali većinom su mi gosti bili obzirni, nisu se zadržavali duže od sat vremena i većinom su donosili torte
ako dođu naveče kad mi je mm  tu, onda bude meza ili grickalice, ali ako po danu, kad sam samam sa bebom, kafa i sok i ako ima kolač




ma naravno da se ne mora... user posted image
postoji muz i kucna dostava iz restorana i sl....user posted image
ja bih se naljutila na moje prijatelhice koje su se porodile i koje bi na babinama toliko spremale... nisam dosla da jedem nego da vidim bebicu i cestitam roditeljima... puni stolovi hrane i hrane ...meni muka od toga user posted image nikako se ne bih osjecala li8jepo


visnja btw kad si vec tu user posted image

pred da odkljucas temu , promeni naslov bitte zvuci stvarno odvratno "kako se oblacite pred djecom "user posted image
ko da se sada pred svakog posebno oblacimo
poenta mi je bila drugacija

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:33:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: vjestica

zar ste vi fakat kuhale tolika jela i kolače za babine?
ili vam je neko pomagao
ja prva 3 mjeseca nisam moogla sjest kako treba
ali većinom su mi gosti bili obzirni, nisu se zadržavali duže od sat vremena i većinom su donosili torte
ako dođu naveče kad mi je mm  tu, onda bude meza ili grickalice, ali ako po danu, kad sam samam sa bebom, kafa i sok i ako ima kolač


ja jesam...
no ja sam sa oba poroda imala mamu tu koja je bila 40 dana...
moja mama u mojoj kuhinji nikada ništa skuhala nije...ali jeste značla čuvati djecu...
Inače volim kuhati i to mi je hobi...i bila porođena ili ne ljudi du na mene navikli takvu...
To s elako može reći da sama sma kriva ''navikla sma ih'' ali ja to radim zaista s auživanjem i mimo babina...
za babine posebno jer jako me veselilo to da su oni došli vidjeti moju bebu, poštovala sma vrijeme koje su izdvojili za nas a i nikada niko nije došao na babine prazne ruke uvijek se ljudi istroše...poštujući to uzvraćala sam gsotoprimstvom na sebi svojestven način...
ja svakako ne kažem da svako talo treba ili mora...ali to je ''moj način''

ja sma bivala na babinama gdje mi je iznesen kikirki kao meza pa sma morala radi svoga mlog djeteta zamoliti i to da sklone sa stola...ali nije mi bilo neugodno niti sma s eloše provela...tim ljudima opet ću rado otići i na babine i u goste mimo babinauser posted image




isto ovako za svoje drage goste koji dolaze sa srca ne stedim se
prvi i treci put bilo je -danas iz bolnice vec sutradan sam zvala fa,miliju na okupu
drugi  put malo kasnije aili isto taj dan kada je beba izasla iz bolnice



(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:56:36   
teacher75
sto se tice babina, nama niko nije ni dosao prva dva mjeseca, ljudi su bili dovoljno obzirni da nas postedeuser posted image poslije sam bila u stanju da nesto pripremim, nisam sad pravila neka komplikovana jela, mislim da bi mi mama napravila pitu ili snicle, a ja bih napravila neku salatu, pohovanu piletinu sa susamom, peceni pekarski krompir, gljive u bijelom sosu kao preliv- to nije trazilo puno vremena ni truda a svi su na kraju bili zadovoljni. i naravno torta ili kolac, kafa,, sokovi...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 21:00:24   
bananica
IZVORNA PORUKA: vjestica

zar ste vi fakat kuhale tolika jela i kolače za babine?
ili vam je neko pomagao
ja prva 3 mjeseca nisam moogla sjest kako treba
ali većinom su mi gosti bili obzirni, nisu se zadržavali duže od sat vremena i većinom su donosili torte
ako dođu naveče kad mi je mm  tu, onda bude meza ili grickalice, ali ako po danu, kad sam samam sa bebom, kafa i sok i ako ima kolač



meni je mama uglavnom bila tu, iako sam ja bila skroz ok

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 21:08:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

sto se tice babina, nama niko nije ni dosao prva dva mjeseca, ljudi su bili dovoljno obzirni da nas postedeuser posted image poslije sam bila u stanju da

user posted image user posted image

Ja bih se lično uvrijedila da mi seka, mama i zaove sa muževima i djecom ne dođu prije ...
2 mjeseca je zaista dug perioduser posted image

Mene su kući dočekali ''gosti'' sa bebama...
pored najbližih gore navedeneih bile su tu i naše tetke...( moja iz danske došla) a pored toga i naši kumovi kao i najbolji prijtelj i prijateljica...

Meni to nije msetalo...
ja se jesam porodila...to jeste bolno iskustvo bilo...ali sma bila presretna da svi vide ''najljepšu'' bebu na svijetu

za ove goste sve je bilo spremno dnaima prije...samo su suprug i zaova ( mama je bila defektovana oba puta od šoka kako ima unuku u rukama) podgrijavali zamrznuti, slagali narezano, dokuhali supu i kompote...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 21:08:55   
bananica
sto se tice babina, nama niko nije ni dosao prva dva mjeseca, ljudi su bili dovoljno obzirni da nas postede


a kod mene je bilo i vise od 30 ljudi u kuci kad sam dosla iz bolnice
tata je kupio janjadi, mama i tetke napravile docek, meni srce kad od radosti nije iskocilo user posted image

a pred bolnicom, onaj dan kad sam otisla roditi je bilo bar 15 ljudi koji su sa nestrpljenjem cekali da rodim, znaci kako sam otisla pa sve dok nisam rodila su bili ispred

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 21:18:30   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a to gostoprimstvo ne mora samo ovisiti od domaćina, neki gosti su sami od sebe teški pa im nikad ugoditi... Pahuljice ti napisa da je ok kad u gostima nisi ukočen, filtriran i sl al to ne mora biti do domaćina.... imaš brate teških gostiju, polomiše se da ostave utisak user posted image najbezvezniji su mi oni koji odbijaju nešto pojesti il popiti da eto ne ispadne da su zbog toga tu user posted image i onako ukočeno sjede na trosjedu, ti se možeš potruditi koliko želiš al džaba oni jednostavno nisu opušteni ljudi


hahahha ima i toga , moja jetrva je ejdonom otisla kod svekrvine frizerke u BIH i zena rekla MOLIM TE RECI ONOJ VISE NIKADA DA NIJE DOSLA hahahahahha dvaput je niko ne prima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 21:24:56   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

sto se tice babina, nama niko nije ni dosao prva dva mjeseca, ljudi su bili dovoljno obzirni da nas postedeuser posted image poslije sam bila u stanju da

user posted image user posted image

Ja bih se lično uvrijedila da mi seka, mama i zaove sa muževima i djecom ne dođu prije ...
2 mjeseca je zaista dug perioduser posted image

Mene su kući dočekali ''''gosti'''' sa bebama...
pored najbližih gore navedeneih bile su tu i naše tetke...( moja iz danske došla) a pored toga i naši kumovi kao i najbolji prijtelj i prijateljica...

Meni to nije mset_alo...
ja se jesam porodila...to jeste bolno iskustvo bilo...ali sma bila presretna da svi vide ''''najljepšu'''' bebu na svijetu

za ove goste sve je bilo spremno dnaima prije...samo su suprug i zaova ( mama je bila defektovana oba puta od šoka kako ima unuku u rukama) podgrijavali zamrznuti, slagali narezano, dokuhali supu i kompote...



ja od uze rodbine imam samo mamu, tetku, svekrvu, svekra i zaovu neudatu, naravno da su oni dosli u ta 2 mjeseca ali nisu ocekivali da ih gostim. mislila sam na siru rodbinu i prijatelje.dolazili su da vide bebu i da meni pomognuuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 10.12.2011 21:26:21 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   [Obrisana poruka]
10.12.2011 21:29:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 21:33:20   
teacher75
ja sam mjesec dana iza poroda samo lezala jer mi je epiziotomija bila uzas, a mm je radio od jutra do mraka, tako da je samo mama bila tu sa mnom da mi pomogne, mm-ovi su dolazili ponekad, niko nije ocekivao da ih gostim, naravno kad su njegove tetke dosle i ostali rodjaci da sam ih ugostila, ali posto su znali u kakvom sam stanju a nismo sad bili nesto bliski (vidjeli se mozda 2-3 puta ili nijednom prije toga) da nisu htjeli da me takvu vide i zamaraju, pa su sacekali da se oporavim fino i da se lijepo ugostimouser posted image a rodila sam nekoliko dana ranije, tako da i da sam htjela da nesto unaprijed pripremim ne bih mogla. naravno kupljena je torta i tu smo se svi pocastili prvih dana

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 22:09:10   
raja_ringe
Hvala svima na odgovoru. Iz nekih odgovora sam zakljucila da se na babine zove??? Ja sam mislila da se gosti sami najavljuju??

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 22:10:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: raja_ringe

Hvala svima na odgovoru. Iz nekih odgovora sam zakljucila da se na babine zove??? Ja sam mislila da se gosti sami najavljuju??


ja nemam podatak da se zoveuser posted image
dolazi se slobodnom voljom u vrmenu kad se ima mogućnost i vrijeme...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 22:27:30   
bananica
IZVORNA PORUKA: raja_ringe

Hvala svima na odgovoru. Iz nekih odgovora sam zakljucila da se na babine zove??? Ja sam mislila da se gosti sami najavljuju??


ne zove seuser posted image

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 22:27:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: raja_ringe

Hvala svima na odgovoru. Iz nekih odgovora sam zakljucila da se na babine zove??? Ja sam mislila da se gosti sami najavljuju??


ja nemam podatak da se zoveuser posted image
dolazi se slobodnom voljom u vrmenu kad se ima mogućnost i vrijeme...



ja sam zvala user posted image

zvala sam set_ru , brata i njegovu bracu samo uzu familiju

inace  kod nas se zove na babine , kuci ili u restoran , sa ili bez muzike  user posted image   ne svi neki ne zovu , dolazi narod kako ko hoce i moze

meni je s pocetka kad sam najprvi put bila zvata na babine bilo toliko odvratno rekoh zar i to poce a sada mi nekako i bolje 


< Poruku je uredio triputmama -- 10.12.2011 22:29:15 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 22:28:57   
vjestica
prvi put čujem da se zove na babine user posted image
ja nisam nikog zvala, ali sma od svakog očekivala da se uredno najavi
ali to i inače očekujem, inače ne otvaram ako mi se niko nije najavio
a to ako mi je i neko zamjerio što ga nisam dočekala sa ručkom /večerom isl, iskreno baš me briga
ljudi koji meni inače dolaze u goste i kojima ja idem, nikad me ne dočekuju, niti ja njih sa ručkovima/večerama i sl
naša druženja su uz kafu, sok, kolače, grickalice, meze i sl
jedino ako nas neko ili mi nekoga maksuz pozovemo na ručak/večeru


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 22:51:18   
veeseelaa
nace kod nas se zove na babine , kuci ili u restoran , sa ili bez muzike user posted image ne svi neki ne zovu , dolazi narod kako ko hoce i moze


ovdje se radi o velikom slavlju pa se i na slavlje poziva, razumjela


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 22:55:35   
veeseelaa
zar ste vi fakat kuhale tolika jela i kolače za babine?


dok se nisam oporavila kuhala je moja mama, snaha .... al vrlo brzo sam ja sve preuzela
osim toga samo jako bliski su došli vidjeti mene i bebu prije isteka 40 dana
to su bili moj brat, njegova porodica, par tetki, muževi roditelji i brat, jedna moja tetka i moj daidža i par drugarica oni su svi nekako odmah došli a ostali tek nakon isteka 40 dana a tada sam bila super.... nije mi trebala pomoć


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 22:56:47   
veeseelaa
jedino ako nas neko ili mi nekoga maksuz pozovemo na ručak/večeru


meni brat stalno govori da smo mi rijektki kod kojih je obavezna večera il ručak
al meni je to zadovoljstvo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 23:03:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nace kod nas se zove na babine , kuci ili u restoran , sa ili bez muzike user posted image ne svi neki ne zovu , dolazi narod kako ko hoce i moze


ovdje se radi o velikom slavlju pa se i na slavlje poziva, razumjela



ne mora da znaci da je veliko slavlje , moze i 10-20 osoba kuci da se napravi babine , vise fam , prijatelja u restoran i tako ali zove se

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 23:13:27   
teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nace kod nas se zove na babine , kuci ili u restoran , sa ili bez muzike user posted image ne svi neki ne zovu , dolazi narod kako ko hoce i moze


ovdje se radi o velikom slavlju pa se i na slavlje poziva, razumjela



ne mora da znaci da je veliko slavlje , moze i 10-20 osoba kuci da se napravi babine , vise fam , prijatelja u restoran i tako ali zove se


pa kako zena u takvom stanju od u restoran i sta je tada s bebom, ne vodi se valjda i beba u restoranuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 23:16:23   
virgulina
uh , bre pa te babine ko mali svatovi
kod nas se u babine najavljuje i ponude se donose user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 23:19:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nace kod nas se zove na babine , kuci ili u restoran , sa ili bez muzike user posted image ne svi neki ne zovu , dolazi narod kako ko hoce i moze


ovdje se radi o velikom slavlju pa se i na slavlje poziva, razumjela



ne mora da znaci da je veliko slavlje , moze i 10-20 osoba kuci da se napravi babine , vise fam , prijatelja u restoran i tako ali zove se


pa kako zena u takvom stanju od u restoran i sta je tada s bebom, ne vodi se valjda i beba u restoranuser posted image


obicno bude posle 40 dana ili kasnije , znas to se nekako zna da ces biti pozvan

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 23:22:10   
teacher75

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nace kod nas se zove na babine , kuci ili u restoran , sa ili bez muzike user posted image ne svi neki ne zovu , dolazi narod kako ko hoce i moze


ovdje se radi o velikom slavlju pa se i na slavlje poziva, razumjela



ne mora da znaci da je veliko slavlje , moze i 10-20 osoba kuci da se napravi babine , vise fam , prijatelja u restoran i tako ali zove se


pa kako zena u takvom stanju od u restoran i sta je tada s bebom, ne vodi se valjda i beba u restoranuser posted image


obicno bude posle 40 dana ili kasnije , znas to se nekako zna da ces biti pozvan


hehe, a ja kontala to odmah nakon poroda pa se cudimuser posted image ja nekako ne volim ta velika slavlja, sta ja znam, nisam valjda taj tip, a ni mm, nismo zato ni svadbu pravili, vec samo rucak sa familijom poslije vjencanja u opcini

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
11.12.2011 0:14:23   
animagical
meni su na babine uredno poceli dolaziti nakon nekih mjesec dana...osim naravno sestre,zeta i mojih i mm roditelja...ostale nisam bila u stanju primati...a i nije mi se stajalo kraj stola dok neko mirne duse sjedi i kahvenise, ja sjesti nisam mogla dugo,dugo...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
11.12.2011 2:14:30   
veeseelaa
ehe, a ja kontala to odmah nakon poroda pa se cudimuser posted image ja nekako ne volim ta velika slavlja, sta ja znam, nisam valjda taj tip, a ni mm, nismo zato ni svadbu pravili, vec samo rucak sa familijom poslije vjencanja u opcini


isto
osobito svadbe su mi user posted image papanluk hihihihi čast izuzecima, gdje se vjenčanje organizuje gala


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *