|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 12:44:18   
bebacha
Ako nespava vikendom popodne obavezno mora navece imati jednu dozu placa,pdnosno histerijejer je stavim u krevet a ona nezeli,a pada od umora.da nebi tad dobila po guzi,zatvorim vrata od njene sobe,kad se smiri udem,poljubim je i onda skonta da spavt mora,zaspi za 3 minute


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 15:46:22   
reallove
Moj Ameen vise ne spava popodne,ali zato navece ranije legne,meni je ovako lakse..prije dok je spavao preko dana,spava 2-3 sata i onda bi navece do 1-2 bio budan,ujutro spava do 11 i tako u kruguser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 16:02:12   
emma.L
Zlo mi je od same pomisli da evo već par mjeseci pokušava izbjeći spavanje popodne, a meni tako treba tih par sati odmora user posted image . Zato nisam nikada popustila i odustala od insistiranja na odmaranju, pa barem odleži 2 sata, kako netko već reče. Tada naravno ni ja nemam mira, jer je obilazim i zivka me stalno, ali barem ne skače bratu za vrat pa on može odmoriti u komadu.
Uvečer redovno ide na spavanje do 9:30 mada se desi da ne zaspi po sat, sat i pol. Ali je navikla na to vrijeme u krevetu. Danas me je naljutila i otišla s plačem u krevet derući se da ne može spavati. U roku od 10 minuta je spavala kao top user posted image , a da sam je pustila već u 6 bi bilo stalno deranje, plač, histerija, tersanje...
Evo sada spavaju i uspjela sam napraviti ručak, počistiti frižider, otkuhati pumpicu user posted image , pojesti kolač u miru uz čaj i sjesti na RR. Sve to nema šanse da uradim s njom, jer je od trena kad je izišla iz stomaka najzahtjevnije dijete koje znam user posted image . Da ne spava, sve to bi došlo na red tek večeras iza 9:30 kada ja padam od umora i sve mi zuji u glavi od moje zvončice user posted image .
A kako mame sa bebama uspiju leći sa ovim odraslijima popodne? U vrijeme njenog odlaska u sobu obično je Timi gladan i treba siku. Dok njega spustim, prošlo je barem 20 minuta i bez veze mi je tada ići leći s njom jer znam da bi me sutra čekala i mrtva padala da ne zaspi samo da dočeka da legnem s njom, a ja nisam sigurna da ću to moći ponoviti od njega. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 17:07:40   
nanika
Moja curica je prestaka da spava po danu sa dvije godine i nije bilo nikakvog nacina da je natjeram da spava.
Djecak je drugaciji , on sam trazi da spava i  vidim da ce on jos dugo spavati po danu, legne oko 14h i spava do 16h i opet navecer zaspe oko 10h


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
19.1.2012 19:38:47   
Mjeseceva Pratilja
Popodnevni odmor je odlicna stvar.
Imam 25 godina i dalje drijemam popodne.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
19.1.2012 19:40:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Popodnevni odmor je odlicna stvar.
Imam 25 godina i dalje drijemam popodne.
potpisujem
MORA imat podnevni san Nema Druge user posted image

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
19.1.2012 19:51:19   
Anoniman
Moja F. ima gotovo 5.5 godina i jos uvijek spava poslijepodne. Ako se mene pita, spavace poslijepodne dok je ziva. San je prijeko potreban ljud. organizmu.
Iman je odnedavno pocela da spava samo jednom, ali posteno odspava...po 3-4h, dok F. 1.5h.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
20.7.2012 20:51:57   
škorpija
uh kako ja volim popodnevni san, malac ima 3 godina,s pava  2 sata popodne, a vikendom spavamo zajedno, merak praviuser posted image . mm je pokušao ali on ne može da spava popodne, ali svakako se odmori od nas

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
21.7.2012 0:09:19   
Medić*
Moj F takodjer spava preko dana. Kupim ga iz vrtica oko pola 2, kuci nesto pojede, popije mlijeko i oko 15h vec je u dubokom snu. Spava po 2,5 h, a i ja sa njim user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
21.7.2012 8:09:38   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Moja F. ima gotovo 5.5 godina i jos uvijek spava poslijepodne. Ako se mene pita, spavace poslijepodne dok je ziva. San je prijeko potreban ljud. organizmu.
Iman je odnedavno pocela da spava samo jednom, ali posteno odspava...po 3-4h, dok F. 1.5h.




Isto ovako, samo što kikica ima haman 7 godina, ali podnevni san joj je prijeko potreban, inače bi ujedala sve oko sebe.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
21.7.2012 9:49:22   
smajli80
Moja djevojčica je prestala spavati popodne kad je imala nepune 2 god.
Pokušavalam sve sve ali moje djete jednostavno ne voli spavati.user posted image .U vrtiću jako rjetko spava,možda jednom u 15 dana.Kad je kući vikendom uopšte ne spava.Evo sad je već 3 ned na kolektivnom godišnjem i spavala je samo jednom 2huser posted image .

Liježe naveče oko 21.30 a ustaje oko 7h.

Vidim da joj je san prjeko potreban i unervozi se oko 19 da se više nemože vladati međutim tad je kasno da je stavljam spavati.Izvedem je vani i ulazimo u kuću oko 20.30-kupanje,večera i spavanjac.

Takva sam i ja bila i još uvjek sam-nisam neka spavalica potrebno mi je samo pola sata dnevno da se malo ispružim i odmorim noge i to je sve.user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
21.7.2012 18:42:15   
MicoTico
Moji vikendom uvijek spavaju popodne, i danas su oboje oko 2.5 sata spavali (M. ima 6., T ima 2 god). Radnim danom spavaju u vrtiću i kad ih pokupimo, pa dok ručamo bude oko pola šest popodne, a to mi nekako kasno da odspavaju, jer oni ne znaju malo, a u devet su već u krevetu.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
11.11.2014 21:31:31   
elmaL
Da li je rano da djecak od 2 god i 8 mj ukine dnevno spavanjeuser posted image u zadnje vrijeme bi nekad 'preskocio' jednostavno ne bi zaspao koliko god se valjao po krevetu.
On ide u vrtic i tete kazu da u zadnje vrijeme malo samo odspava.

O subote vec evo ne spava ( kuci je ovu sedmicu ne ide u vrtic). Ne pokazuje nikakve znakove da mu fali, nije placljiv ili pospan. Navece ide na spavanje 20.30-21.00 h. Ujutro ustajanje oko 8.

E sad, nije nikad bio neka spavalica, prvu godinu je to bilo ninanje dok ga ne zamantamo i po pola sata bi odspavao nekolkko puta.
Nakon godinu, ima to jedno spavanje oko 12-13h u trajanju od sat ipo nekad 2.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
11.11.2014 22:05:44   
Medić*
ElmaL neka djeca spavaju haman do skolskih dana pa i kasnije, neka opet rano izbace dnevno spavanje :)
Moj je spavao pune 4,5 godine. Onda je izbacio.

Nemoj ga forsirati ako nece, neka bar ono leskari i odmara ne mora zaspati, za uhar im je odmoriti malo :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
11.11.2014 22:16:26   
Hanady RR
Moja starija je sa 2.8 g počela ponekad preskakati i onda sa tri pune ukinula skroz...
i dan danas ti nju ne možeš natjerati da otkunja po danu...al rano ustaje i rano liježe bez problema...


mlađa je ukinula sa 4 godine...čini mi se
no ona i sad zna turu da dospava ako je njoj ćeif da odmori guzove...
i ne smeta joj to lijeganju kasnije i tako...


ja sam smilila sva djeca do škole spavaju po danu kad vidi vraže pogriješihuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
11.11.2014 22:44:52   
elmaL
I ja sam bila u zabludi da to spavanje ide do polaska u skoluuser posted image user posted image
Al ovo me bas iznenadilo. Sreca ide u vrticuser posted image

Hanady tvoja starija mi bas i izgleda tako, pametna razigrana curica koja ima pametbijeg posla od spavanjauser posted image


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
11.11.2014 22:52:57   
elmaL

IZVORNA PORUKA: medic slatki

ElmaL neka djeca spavaju haman do skolskih dana pa i kasnije, neka opet rano izbace dnevno spavanje :)
Moj je spavao pune 4,5 godine. Onda je izbacio.

Nemoj ga forsirati ako nece, neka bar ono leskari i odmara ne mora zaspati, za uhar im je odmoriti malo :)

Ama leskari on otkad se rodiouser posted image
user posted image ko usporeni snimak, najveca aktivnost mu je otrcati iz dnevnog u sobuuser posted image

Kontam da se onda i ne umori u toku dana, nije tip djeteta da skace , kad odemo u park on najvise vremena provede gledajuci kako se druga djeca ljuljaju i spustaju niz tobogan i objasnjava situacije.

Da se malo izmori sigurno bi zaspao, moracu mu smisljati aktivnostiuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
11.11.2014 23:06:59   
Medić*

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: medic slatki

ElmaL neka djeca spavaju haman do skolskih dana pa i kasnije, neka opet rano izbace dnevno spavanje :)
Moj je spavao pune 4,5 godine. Onda je izbacio.

Nemoj ga forsirati ako nece, neka bar ono leskari i odmara ne mora zaspati, za uhar im je odmoriti malo :)

Ama leskari on otkad se rodiouser posted image
user posted image ko usporeni snimak, najveca aktivnost mu je otrcati iz dnevnog u sobuuser posted image

Kontam da se onda i ne umori u toku dana, nije tip djeteta da skace , kad odemo u park on najvise vremena provede gledajuci kako se druga djeca ljuljaju i spustaju niz tobogan i objasnjava situacije.

Da se malo izmori sigurno bi zaspao, moracu mu smisljati aktivnostiuser posted image


E to je vec druga stvar, moja ko na struju da suuser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
12.11.2014 0:05:34   
ziki
Tarik je sa 3 godine i par mjeseci izbacio dnevno spavanje kad je kući, u obdaništu je spavao do neke 4,5 godine. Inače je dijete koje ne voli mnogo da spava. Teufik ima spavanje dnevno i treba mu, sam traži da ga vodim da spava. Mada je i on počeo da vikendom lufta. Inače su vrlo aktivna djeca, skaču, trče, vrište, tuku se i tako...
Tvoj maleni možda malo pokušava da ugrabi vremena samo sa mamom, dok beba spava. Tariku je ovo bila zvijezda vodilja da ukune dnevno kad je kućiuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
12.11.2014 0:42:25   
minie
Moj R je izbacio dnevno spavanje sa 2 god i 2 mjeseca, tj kad je prestao dojiti. Nije bilo nikakve sanse da ga uspavamo po danu. Uglavnom ide spavati izmedju 22:00 - 23:30, a ustane izmedju 9 - 9:30. Koliko god da se umori, opet ide ovako kasno spavati.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *