|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
29.5.2014 11:55:53   
mrva13
Pozdrav drage, imam jedno pitanje, jako sam zabrinuta. Isla sam danas kod ginekologa na pregled, inace sam 7 sedmica trudnoce po njiegovom a po svom 5. Uplasio me pravo, kaze da se ne cuje srcani ritam i da dodjem za 5 dana, ne znam do koje sedmice se ceka srcana akcija pa onda kiretaza. Ja i dalje imam mucnine i to me jedino tjesi da je sve ok.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
29.5.2014 12:00:44   
Vanne

IZVORNA PORUKA: mrva13

Pozdrav drage, imam jedno pitanje, jako sam zabrinuta. Isla sam danas kod ginekologa na pregled, inace sam 7 sedmica trudnoce po njiegovom a po svom 5. Uplasio me pravo, kaze da se ne cuje srcani ritam i da dodjem za 5 dana, ne znam do koje sedmice se ceka srcana akcija pa onda kiretaza. Ja i dalje imam mucnine i to me jedino tjesi da je sve ok.


Zasto ne bi potrazila jos jedno misljenj? mucnine su dobar znak...ja sam bila na pregleddima u 5+3 zatim 6+3 i nije bilo otkucaja,odem7+3 i tek tada se vidjela srcana akcija...kada ti je bila zadnja menstruacija?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu mrva13)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
29.5.2014 12:01:36   
Misty_mama


Kada ti je bila posljednja menstruacija? Ako je po tvom, onda je vrlo moguće da je jednostavno prerano da se čuje srce. Kažu da su mučnine vrlo dobar pokazatelj. Ja ti mogu reći svoje iskustvo. Prvu trudnoću sam imala missed ab. Imala sam par dana mučnine, a onda su prestale, i doktorica mi je rekla da mi je to bio upravo znak da nešto nije ok.

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu mrva13)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
29.5.2014 12:11:14   
Merylin
Kod mene u trudnoći se srce čulo sa 7+3, kasnija ovulacija bila u pitanju. Još je rano, sačekaj i svakako potraži još jedno mišljenje ako ni na slijedećoj kontroli se ne budu čuli otkucaji. A biće aBd sve okuser posted image ja nisam imala nikakvih simptoma trudnoće, tako da ne razmišljaj puno. Vjerovatno će ti dati betu da radiš da vide da li se uduplava, pa ćete znati na čemu siuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
29.5.2014 12:13:52   
mrva13
Poslednja menstruacija je bila 10.04., kod ginekologa bila 18.04. na neobaveznom pregledu i vidio mi folikul 16 mm znaci da sam zatrudnila tek poslije negdje oko 23.4. jako me strah. Imam curicu 15 mjeseci i cijela trudnoca je super prosla nisam imala mucnine, sada imam ali ne povracam i imam ucestalo mokrenje.

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
29.5.2014 12:14:54   
mamadi
Drage zene

Imala sam potrebu da se javim jer sam imala 2 spontana, oba zavrsila kiretazom. Kad sam treci put ostala trudna odem kod dr (privatno) i kaze da je opet mised ab i da je najbolje da odmah uradimo kiretazu. Iskreno, nisam imala dovoljno para i odustanem i ODMAH odem kod drugog dr (isto privatno) koji me pregledao i utvrdio da srce kuca. Imam dvorogu matericu ali to prvi dr nije primijetio, nije bio dovoljno detaljan, sta li pa nije vidio plod. To srce sada ima 6. mjeseci i spava :)
Poenta je da UVIJEK trazite jos jedno misljenje, koliko god as ginekolog bio dobar. Uvijek ima neko ko zna bolje

Sretno svim zenama i od srca zelim bebice

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
5.8.2014 13:39:54   
bambi1
Ja sam juce imala kiretazu vakumom. Po zadnjoj m sam bila 8+1, a embrio na uz je bio razvijen za 5+4 user posted image
Isla sam u polikliniku Sara vita, radila mi je nekom metodom iz Engleske, pozitivno iskustvo. Trajalo je nekih 2-3minuta, kontrola mi je za 2 sedmice.

Ovo mi je treca trudnoca, prva je zavrsila spontanim, druga je bila uspjesna i sada treca opet spontani :( Rekla mi je dr da je pauza 3 mjeseca pa da opet krenem u akciju. Dobila sam antibiotike 7 dana da pijem.
I da, gledala mi je na UZ i jajnike, kaze da je sve super i predlaze da uzmem kontrac. pilule ova tri mjeseca da mi jajnici odmore i da onda krenem u akciju, kaze 99% da ce se nakon pilula odma desiti trudnoca

(odgovor članu mamadi)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
20.12.2015 23:47:38   
jabukajabuka
Vec sam pisala na temi Spontani pobacaj. Uglavnom, ukoliko do utorka ujutro sve ne izbacim iz sebe, idem na kiretazu. Ja ne zelim prolaziti ono st osam cula da druge zene prolaze. Pravim plan B, u slucaju da mi ne izadje sve prirodno, da idem privatno na kiretazu uz totalnu anesteziju.

Molim vas za HITNE PREPORUKE. Hvala/

(odgovor članu bambi1)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
21.12.2015 13:30:32   
Vanne

IZVORNA PORUKA: jabukajabuka

Vec sam pisala na temi Spontani pobacaj. Uglavnom, ukoliko do utorka ujutro sve ne izbacim iz sebe, idem na kiretazu. Ja ne zelim prolaziti ono st osam cula da druge zene prolaze. Pravim plan B, u slucaju da mi ne izadje sve prirodno, da idem privatno na kiretazu uz totalnu anesteziju.

Molim vas za HITNE PREPORUKE. Hvala/


Bambi je prethodno napisala ciscenje vakumom u sara viti,manje je invazivno od kiretaze...ja sam cula dobra iskustva sa ovim nacinom ciscenja maternice...
Zao mi je sto moras to proci user posted image drzi se i budi jaka za narednu trudnocu koja ce doci aBd...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu jabukajabuka)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
22.12.2015 8:39:22   
maksi

IZVORNA PORUKA: jabukajabuka

Vec sam pisala na temi Spontani pobacaj. Uglavnom, ukoliko do utorka ujutro sve ne izbacim iz sebe, idem na kiretazu. Ja ne zelim prolaziti ono st osam cula da druge zene prolaze. Pravim plan B, u slucaju da mi ne izadje sve prirodno, da idem privatno na kiretazu uz totalnu anesteziju.

Molim vas za HITNE PREPORUKE. Hvala/



Draga znam kako se osjecas prosla sam to prije godinu ipo.
Ja sam otisla privatno u Sara vitu oni ciste vakumski i svakom bi preporucila za desetak minuta gotovo ja sam uzela totalnu anesteziju jer nisam bila psihicki spremna da to prezivljavam budna. Poslije uopste nema bola krvarenje nekoliko dana i to je to. Meni je doktorica rekla tri mjeseca da se cuvam i opet rad na bebi. I tako ja nakon tri mjeseca ostanem ponovo trudna i evo bebice pored mene ima skoro pet mjeseci.

Tako sve preporuke za Sara vitu i vakumsko ciscenje

_____________________________

Prva radost u nasem zivotu stigla je 29.07.2009,
Druga radost stigla nam je 17.03.2011
A treca radost stigla nam je 29.07.2015,sada je nasa sreca potpuna.........

(odgovor članu jabukajabuka)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.12.2015 19:38:33   
jabukajabuka
Ipak nisam isla na kiretazu. Po preporuci ljekara, pristala sam da, uz pomoc lijeka Ergometrin, izbacim sve to iz sebe prirodno. To mi je bilo olaksanje u situaciji u kojoj sam se nasla.

(odgovor članu maksi)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
15.6.2016 21:57:28   
UmmuHamza2305
DV zenice
Porodila sam se prije 7 i po mjeseci..nakon 4 mjeseca opet sam ostala trudna iako nisam dobila mentruaciju od poroda jer sam dojilja.. Na prvom pregledu je sve bilo ok,dr zakljicila po uz da sam trudna 6+4 , da bih neki dan ,tj u 12 sedmici prokrvarila.. Naravno odmah sam otisla dr, koja mi je dala da pijem.dabroston i rekla da joj se javim ako krvarenje ne prestane.. Ja sam nastavila krvariti ,pa sam sutra opet otisla dr, koja je na uz vidjela da je plod mrtav i zaostao u razvoju za oko 3-4 sedmice.. Uputila.me naravno na kiretazu na GAK prije 3 dana , medjutim zbog "strucnosti" osoblja na gaku ja evo jos uvijek krvarim i sjedim kuci neociscena.. Ali hajr da ne pisem sada o tome, htjela bih da vas pitam ako je neka u skorije vrijeme radila kiretazu na GAKu da li daju lokalnu anesteziju ? I jos nesto..da li znate postoje li neki antibiotici koji se kasnije piju a da ne smetaju dojenju..moja dr mi je rekla da postoje ,a na GAKu je dr katastrofa sto sam uopce do sada dojila jer sam bila trudna i kao dobit cu antibiotike poslije, ne mogu dojiti .. :O ??? Zaista ne bih voljela sada da prestanem sa dojenjem,beba mi je jos mala za to.. Ako znate nesto o tome pisite.mi :))

(odgovor članu jabukajabuka)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
16.6.2016 8:24:26   
M kao Mama
mislim da je tvoje zdravlje sad najbitnije, antibiotik mora piti zbog raznoraznih razloga, a najviše ne daj bože sepse. Lokalnu anesteziju daju, a nije mi jasno što te kući drže još. Sretno.

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
16.6.2016 16:17:07   
UmmuHamza2305
Hvala ti na odgovoru.. Evo vratila sam se ,ocistili me jutros u 10..
A za antibiotike ,evo da zna neka ako joj bude trebalo, dr mi je dala neke sto se samo dva dana piju,pa mi je rekla da prije nogo popijem antibiptik izdojim mlijeko,pa popijem, pa za 24 h opet izdojim i popijem.. Navodno antibiotik ode za 24 sata
A anesteziju mi nikakvu nisu dali,vec su me radili na zivo i tako jos dvije djevojke danas.. Kako boliiii.. Pa cini mi se gore nego kontrakcije kada sam imala

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
16.6.2016 16:34:58   
almac
dušo draga pa zašto nisi tražila opštu anesteziju..znam taj bol ne bi ga nikom poželjela, ja sam se zeznula nisam znala da će me radit isti dan kad sam otišla tako da sam jela ujutro kad sam došla na živo radili..mislila sam umrijet ću..al bitno je da sve prođe ne može se zaboraviti ali samo hrabro i sve će biti ok

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
16.6.2016 22:11:03   
UmmuHamza2305
Ma nisu mi htjeli dati ni lokalnu,a da mi daju opcu :) hajr, Allah tako dao,elhamdulillah.. Boljelo je stvarno uzasno, ja evo i sad kad odem piskit imam osjecaj neki "zeljezni" dolje :)

(odgovor članu almac)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
16.6.2016 23:01:07   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Ma nisu mi htjeli dati ni lokalnu,a da mi daju opcu :) hajr, Allah tako dao,elhamdulillah.. Boljelo je stvarno uzasno, ja evo i sad kad odem piskit imam osjecaj neki "zeljezni" dolje :)


Ja se sve pitam sta li je s tobom jer se nisi odavno javljala. Zao mi je sto ti se to desilo. Da ti Allah olaksa user posted image
A za nase dr u javnom zdravstvu sam odavno ostala bez komentara. Ko da zeni nije dovoljan stres da mora raditi kiretrazu jos je i oni pate radeci je "na zivo"user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
16.6.2016 23:21:27   
Isha

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Hvala ti na odgovoru.. Evo vratila sam se ,ocistili me jutros u 10..
A za antibiotike ,evo da zna neka ako joj bude trebalo, dr mi je dala neke sto se samo dva dana piju,pa mi je rekla da prije nogo popijem antibiptik izdojim mlijeko,pa popijem, pa za 24 h opet izdojim i popijem.. Navodno antibiotik ode za 24 sata
A anesteziju mi nikakvu nisu dali,vec su me radili na zivo i tako jos dvije djevojke danas.. Kako boliiii.. Pa cini mi se gore nego kontrakcije kada sam imala


Ja sam pila pancef, dvije kutije, plus ergometrin, i buscopan. Anesteziju lokalnu daju u grlic, samo sto boli kao da nisu ni dali. Ja sam oskudno krvarila nakon zahvata jos nekih 7-10 dana. Ko ti je radio kiretazu? Kako si znala da si trudna, jer nisi ni dobila?

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
17.6.2016 8:18:35   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Ma nisu mi htjeli dati ni lokalnu,a da mi daju opcu :) hajr, Allah tako dao,elhamdulillah.. Boljelo je stvarno uzasno, ja evo i sad kad odem piskit imam osjecaj neki "zeljezni" dolje :)



Strašno, ali stvarno strašno, pomisle li t dr. da te žene na stolu imaju dušu da pored pored fizičke preživljavaju i psihičku bol, ma nemam riječi ali stvarno. Tačno te tjeradu da zadnji dinar od usta odvojiš, da posudiš ko nema, a takvih je jako mnogo, jer mislim da je 500 KM u privatnika, da bi u miru se to završilo.


(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
17.6.2016 18:42:13   
UmmuHamza2305
Amin.. Ma draga pcelice ne znam kakav je tvoj ,ali moj Hamza je nestasko pravi, nemam od njeg vremena da vam pisem.. Cujem se jedino s Leptiricom nekad na skype
:) kako si ti? Djecak? Djevojcice?

A shvatila sam da sam trudna po mucninama.. Kupim test,kad stvarni trudna.. Ja skakala po kuci od srece :) ali eto..hajr..Allah tako dao,elhamdulillah

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.6.2016 18:41:41   
malena27 RR
Evo i mene nazalost na ovoj temi, plod se nije razvijao i nije bilo otkucaja srca. Spontani nije sam krenuo, vjerovatno zbog silnog utrogestana kojeg sam koristila (trudnoca iz vantjesne oplodnje). Ono sto me interesuje, poslije kiretaze, jesu li vas boljele noge? Stomak me boli ali nije nista toliko strasno. Ali u potkoljenicama i koljenima imam bolove, ne pomazu ni analgetici, kao da imam 100 kila u njima.

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.6.2016 19:30:09   
NARI
Malena, ja se ne sjećam da su me boljelo noge. Vjerovatno je to refleksija bola u noge. Ako ne popusti preko vikenda, svakako se u ponedjeljak konsultuj sa ginekologom koji ti je radio kiretazu. A jesi li radila pod opštom anestezijom ili bez?

< Poruku je uredio NARI -- 18.6.2016 19:32:03 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.6.2016 19:47:58   
malena27 RR
Pod opstom anestezijom je uradjena kiretaza...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu NARI)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.6.2016 19:53:52   
koka i po
odmori se malena.
tijelo i kosti se vracaju u stanje prije trudnoce.
to ti je isto kao kad rodis pa se drugi dan osjecas kao da te pregazio voz.

mada...ne znam razliku izmedju kiretaze i ciscenja...zar to nije isto?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.6.2016 19:53:56   
NARI
Opsta anestezija zna imati čudne popratne pojave. Ja poslije poroda (sekcija) , nakon što sam došla svijesti, nisam vidjela oko 2 sata. Bojala sam se hoće li se vid vratiti. A možda da nazoveš telefonom svog ginekologa i pitas, čisto da se smiris. Ja sam ubijedjena da je to refleksija bola, ali ćeš biti mirnija ako ti to on potvrdi. Možda možeš nazvati i hitnu pomoć i njih pitati, s obzirom da je vikend.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *