|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 11:32:54   
NIna_N2
izcitala sam njihove dosadasnje postove, i sve u svemu cujem samo pozitivna misljenja al ova pitanja su mi otvorena jos. Naravni razgovarala sam ja i sa direktoricom, ali volila bi od nekog licno iskustvo cuti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 12:04:32   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: NIna_N2

zanima me prvenstveno koliki je uticaj Turaka u skoli i u kojoj mjeri se vjera forsira i da li uopste se forsira? zatim posto sam zainetersovana za nas nastavni plan i program zanima me da li puno odstupaju od drzavnih skola i da li mozda poznajete djecu koja su zavrsila doticnu skolu i upisali neku od nasih srednjih drzavni skola, kako su se snasli?



e evo mene


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu NIna_N2)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 12:13:30   
veeseelaa
poznajem neke koji su zavrsili ovu skolu
snasli se onako kako su ih roditelji naucili user posted image
skola ima uticaj al sve je do odgoja, ako smo naucili dijete da je samostalno i snalazljivo bit ce
nisu djeca umazena jer idu u privtanu skolu
mnogo vise se uci nego u drzavnoj u tom uzrastu
znam to jer imam priliku pricati sa sestrom koja je učicteljica u drzavnoj skoli , ono sto uci i zna moje dijete je puno ispred djece istog razreda u drzavnoj skoli

e sad moje dijete pohadja skolu po Kembridz programu, nastava iz mat, moje okoline i engleskom je iskljucivo na engelskom
djeca uveliko pisu, citaju i speluju rijeci na engleskom
matematika tekstualni zadaci iskljucivo na engleskom

itd itd

Mi nemamo nekih velikih zamjerki, mozda jer je kod mene malena radisna pa ja nemam potrebe ulaziti u sve pore
neki roditelji, kako skontah vecinu iz razreda, se zale
kazu da Kembridz nije Kembridz, da hrana nije ok, da Turci dominiraju

ja sad za sad nemam konačan stav



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 12:33:14   
NIna_N2
puno ti hvala na odgovoru, al samo jos ovo „sta znaci da turci dominiraju“ u kojem smislu ?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 12:43:49   
veeseelaa
neki roditelji kazu da npr, kad roditelji djece iz TR nesto traze da im se udovolji i da imaju bolji tretman od nas bosanaca...
kazu da se zataskaju ispadi djece iz TR a ispadi djece iz Bosne se naglasavaju
kazu da se ugadja u promjeni jelovnika tj u ishranu i da se ista prilagodjava zeljama djece iz TR, tj njihovih roditelja

kazem ja nemam konačan stav, nisam ulazila u te detalje, nisam imala probleme sa ispadima mog djeteta niti nego orema mom djetetu, tako da ne znam zaista jel to sve tacno il neko umislja

svaki roditelj ima svoju pricu

ima njih koji su ispisali djecu , opet cujem, kod nas je sama jedan ispis u razredu bio zbog navodnog nezadovoljstva

moje iskustvo je da je moje dijete sretno, ispunjeno i da je usvojilo svo gradivo, na ishranu se ne zali....
ono sto sam ja primjetila kao lose je da npr nekoj djeci koja ne urade test dobro, taj test se daje ponovo da rade pa sam delegirala to pitanje
ako dijete ne zna, nek mu zvrkne ocjenu manju, ali kao da postoji bojazan nastavnika od reakcije
licno moje dijete nema problem s tim, jer je svo gradivo usvojilo u uglavnom dobiva max br bodova iz svih testova

al svejedno ne zelim da vidi da sutra ako ne dobije 5 moze olako popraviti ocjenu

da li to rade jer su djeca mala, ili smatraju da su se djeca zbunila ... ili ili
odgovora nekog konkretnog nema

ako je roditelj ob i ako je dijete radisno smatram da se mogu postici dobri rezultati, u biti sta rade drugi i ne treba biti nasa briga , izuzev ako bi to moglo direktvo uticati na naše dijete



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu NIna_N2)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 12:46:20   
veeseelaa
i da , cula sam da je sad cijela otisla gore, do sad je godina bila 4000 + ishrana + prevoz (ko hoce)
kolika je ta cijena za novoupisane ne znam
plaća se mjesečno na rate, dok traje skolska godina....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 12:50:19   
veeseelaa
i da ako ne zelis mozes ne koristiti ishranu
ima djece koja donose hranu od kuce

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 12:52:47   
veeseelaa
ima jos jedna clanica , MEdić cije dijete ide u skolu IBI
ukoliko se javi vjerujem da ce imati mozd adrugacije misljenje od mog
jer svi razlicito geldamo na stvari


to ti je ko s porodom, nekom vako , nekom nako user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 15:17:05   
NIna_N2
Hvala ti puno, svaki info je dobro dosao. Prostorije na vraca su super, a cijena je ostala ista. Ja ne razmisljam o ovoj skoli da bi mi dijete imalo sve petice, vec da stekne znanje koje ce mu posluzit aBd u zivotu gdje god da bude. Znaci bitno mi je da se sa djecom radi, pa ako se negdje primijeti nedostatak da se radi na tome, al opet kazem ne da bi dobio peticu nego da bi to naucio. Onda bitno mi je da se ne osjeti neki vid politickog uticaja, jer to mi je zaista nebitno i neupucena sam u to, samo zelim djetetu pruzit priliku da stekne sto je moguce vise znanja. Zatim naravno da zelim da mi dijete ide na vjeronauku i nauci o svojoj vjeri, ali nebi zelila da se vjera forsira vise nego sto je na ovom nasem podrucju uobicajno.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 15:46:24   
Sunašce2015
Jaooooo


Imamo mi iskustva iz mahale, roditelji mislili da ce dijete "baratati" bolje sa engleskim, aman zaman.. takve price cujes od roditelja koji svoju djecu gore salju, da bi na kraju ispalo da jednu pricu valjda moj medo, nije znalo prevesti.

a sto se tice "testova", da vam i to kazem, ta skola sebi ne moze dozvoliti da neko dijete ne zna materiju. To dijete ce i deset___ puta ponoviti test, ali da ocjena bude vrloooodobra


sto je za mene licno glupost, ako znas znas, ako ne znas..


a ako jednom roditelju smetaju niske ocjene svoje djece, neka da otkaz i neka vjezba sa djetetom..


ja bih ti preporucila da "procitas" malo forume o iskustvima privaznih skola, djeca imaju dobre ocjene, a ne poznaju maternji jezik..ono narod primijeti

to je slicno kao oviprivatni fakulteti, samo donesi novac

< Poruku je uredio Sunašce2015 -- 7.6.2017 15:49:33 >


_____________________________

Imas ti tako doktora, za male pare poslati ce te na carski rez, al pisati knjige kako dijete treba dojiti. jer je to prirodan, pravilan i zdraviji nacin bebine ishrane

(odgovor članu NIna_N2)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 19:28:20   
NIna_N2
Sorry, ali zaista me ne zanimaju mahalske price, bilo mi je stalo da cujem licna iskustva . A takodje se ne zelim upustat u neku dalju raspravu Privatna/ drzavna skola, zasto i zbog cega. Zanimaju me znaci samo licna iskustva vezana za ovu skolu

(odgovor članu Sunašce2015)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 21:45:18   
Medić*
Apsolutno bih se slozila sa Veselom u vezi skole o kojoj govori. Ni mi nemamo problema nikakvih, jednostavno ide mu od ruke, max broj poena postize na testovima, slusa, uci, redovan na nastavi, nikakvih primjedbi s njihove strane nemamo. Cak sta vise svi ga nastavnici ga iz svih predmeta hvale, visoko se u razredu kotira user posted image Voli skolu, nastavnike, drugare, zreo, sretan i zadovoljan. Samo neka nastavi ovako. Kako ce kasnije biti vidjet cemo. Za sada nikakvih problema nemamo zaista.
Uglavnom cujemo kao sto i Vesela rece i drugacijih iskustava. Navede ona i neke detalje pa da se ne ponavljamuser posted image
I da se nadovezem na tvoje pitanje oko vjere...U skoli ima djece koja nisu islamske vjeroispovjesti, dijete ako ne zeli na vjeronauku ide na kulturu religije, nije nista pod moranje. Vjeronauka kao i u svim skolama. Niko nista ne forsira. Na toj istoj vjeronauci kako cujem uce kao i drugim skolama. Djece sa svih krajeva svijeta. Nama ta vjeronauka u skoli nista ne znaci jer je dijete nauceno da pohadja mektebsku nastavu. Ima djece koja nisu htejala na vjeronauku pa su odabrali kulturu religije. Iskustva su sigurna razlicita, djeca su razlicita, roditelji razliciti. Ovo je nase iskustvo i kao sto rekoh do sada nemamo problema, tu i tamo nadje se po neka zamjerka kao i us vim skolama, nigdje nije idealno, medjutim zadovoljna bih bila da moje dijete ovim tempom nastavi
user posted image

< Poruku je uredio Medić* -- 7.6.2017 22:00:07 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu NIna_N2)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 22:03:14   
Medić*
Nadam se da smo ti malo pomogle uglavnom. Sretno vam u svakom slucaju user posted image

< Poruku je uredio Medić* -- 7.6.2017 22:04:04 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 22:09:37   
NIna_N2
Hvala puno !!!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Privatne škole?
9.6.2017 11:50:57   
NIna_N2
jos par pitanja user posted image
eh ovako, kad oni pocinju ocijenjivat, istao kao i u drzavnim ili odmah, zatim kako je ovo sa jezicima, nisam bas najbolje pohvatala direktoricu. Engleski je obavezan i najvise se forsira, OK, al sta je sa ostalim, kada se oni pocinju ocijenjivat, nesto je direktorica govorila da oni fakultativno, do kad?
I da li se odmah u prvom razredu susretnu sa sva 4 jezika, ja sve sve bojim da nije malo previse. Dva jezika su mi skroz OK al bas 4 user posted image


(odgovor članu NIna_N2)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Privatne škole?
24.7.2019 21:34:50   
veeseelaa
Od prvog uce eng, arapski, tr i njemacki. Od prvog se ocjenjuje arapski i eng a ostali od 5 kako sam skuzila. 🤪 ma ko ce ga znat, samo im vici jes

(odgovor članu NIna_N2)
Neposredna veza do poruke: 141
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *