|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:19:34   
cinceza
ma super, mozda se i sloze zene sada kada svaka moze odabrati svoj frot za borbu. mislim da nam udruzenje treba kako bi mogli aplicirati za svoja sredstva. Ako neko postojece udruzenje zeli da nas udobi nije ni to lose user posted image . samo da se krene, evo fin nam je pocetak. Udruzenjemoze imati i svoj izvor finansiranja od raznih seminara koje ce rodilje drzati user posted image . mene su uvijek interesovale price i iskustva drugih zena sa poroda, sto to ne bi naplatili i novac preusmjerili u humane porode. Mislim da esmica zna dovoljno da i kojoj babici odrzi predavanje user posted image

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:22:07   
Esmica

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Porod kod kuce mozda,ali samo uz prisustvo sterilni instrumenata,i edukovane osobe,nikako ovo sto je Esmica uradila,cak sto vise,ovo sto je ona uradila je jako nepromisljeno,da muz reze pupcanu vrpcu,a veze sa medicinom nema,to meni nije hrabar potez,nego ociti primjer ljudskog ne razmisljanja,Boze sacuvaj,stvarno ima svegauser posted image

Muz mi je zavrsio medicinsku,radio u drzavnoj bolnici.
Doduse,struka skroz druga,al eto,nije da nema veze user posted image

A tesko onom ko misli da su u bolnici sterilniji uvijeti.
Da se neka infekcija dogodi,manja je mogucnost kuci,gdje smo mi ukucani navikli na nase bakterije.U bolnici vladaju drugi uvijeti,i ma koliko oni to sterilizovali,promet je veliki,mnostvo bakterija sa svih strana dolazi,bakterije na koje mi nismo navikli u svom okruzenju...da sve ovako laicki objasnim.

A tako smo fino sredili pupcanu vrpcu,sa sterilnom gazom...i skontala sam,puno bolja stvar od one plastike...Ne volem plastiku,pogotovo na njeznjoj kozi bebice user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:26:38   
muaaa
Kad sam se poradjala prvi put citavi tim doktora i med.osoblja me poradjao.Radjalo nas je ukupno 6 zena ali su fakticki svi bili usmjereni na mene,tezak porod katastrofa.Konaca sam imala kao u prici.oporavak je trajao dugo,dugo.

Drugi porod samo ja i med.sestra,Pustila me da se sama poradjam.S vremena na vrijeme bi provirila dole da vidi sta se desava i nastavila bi hodati okolo mene sa rukama na gu.ici.Kada je doslo zadnje tiskanj cistacica je cistila pod i prisla mi da me drzi za glavu i davala mi morala hihi.
Sestra me porodila i tek kasnije zvala dok.da me pregleda i vidi jeli sve uredu.I kada sam je pitala zasto je onako reagovala tj.samo setala i pustila me da se sama poradjam,odgovorila mi je zbog velikog prijasnjeg reza koji se jako dobro vidi i da nije htjela praviti jos jedan.I ovakav porod bih pozeljela svakome,a uz med.sestru obucenu za porod sam mogla i kuci roditi.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:46:16   
veeseelaa
Kad sam se poradjala prvi put citavi tim doktora i med.osoblja me poradjao.Radjalo nas je ukupno 6 zena ali su fakticki svi bili usmjereni na mene,tezak porod katastrofa.Konaca sam imala kao u prici.oporavak je trajao dugo,dugo.


mene je porodila babica, dr me sašio, pojavio se kad i bebauser posted image

i mene su baš šili i sad imam seksi ožiljak dole user posted image

tim doktora i tim sestara pojavio se kad su me trebali šiti jer se nikako nisam mogla smiriti, mislim oni bocnu a ja odmah dignem nogu hahahah Bože sačuvaj, a šili su me i izvana i iznutra user posted image sva sam prišivena user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.2.2012 15:48:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:51:59   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Kad sam se poradjala prvi put citavi tim doktora i med.osoblja me poradjao.Radjalo nas je ukupno 6 zena ali su fakticki svi bili usmjereni na mene,tezak porod katastrofa.Konaca sam imala kao u prici.oporavak je trajao dugo,dugo.


mene je porodila babica, dr me sašio, pojavio se kad i bebauser posted image

i mene su baš šili i sad imam seksi ožiljak dole user posted image

tim doktora i tim sestara pojavio se kad su me trebali šiti jer se nikako nisam mogla smiriti, mislim oni bocnu a ja odmah dignem nogu hahahah Bože sačuvaj, a šili su me i izvana i iznutra user posted image sva sam prišivena user posted image


uh ne podsjecaj me na sivenje, meni zabodu onu kukicu ja se zgrcim odmah mlaz iz lohija iscuri i sve tako i jos govore "ne grci se" a ja jadna ne mrdam nogama niti icim osim sto se stisnem i zgrcim od bola,al to je vise refleksnouser posted image , jedva vidjeli da siju koliko me boljelo i na kraju ne usiju dobro, sutradan operaciju ponovo sveuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:55:25   
R&T@
Mene je uvijek zanimalo da li su nase pretkinje "pucale dolje" pri tim prirodnim porodima u kuci?
I sta ako jesu? Samo zaraste ili?

Sad kazu da nas u bolnici rezu da ne popucamo jer je to strasnouser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:04:28   
animagical

IZVORNA PORUKA: tajra

Mene je uvijek zanimalo da li su nase pretkinje "pucale dolje" pri tim prirodnim porodima u kuci?
I sta ako jesu? Samo zaraste ili?

Sad kazu da nas u bolnici rezu da ne popucamo jer je to strasnouser posted image

i mene ovo zanima, meni su sjekli medjicu s nekoliko ureza, na razne strane, ali je grlic nevezano za to pukao poprecno,kao i vaginalni zidovi...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:08:33   
Esmica
Kad porod ide svojim tokom,misici se sire normalnom brzinom,onakvom kakva tijelu odgovara,dakle nema nista na silu.
Kad je porod indukovan,bilo prokidanjem vodenjaka,bilo dripom,onda se misici tretiraju,i porod nastupa a porodiljino tijelo jos nije spremno na njega.
Tad je velika mogucnost da ce doci do pucanja,ukoliko vas sami ne rezu.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:10:36   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: tajra

Mene je uvijek zanimalo da li su nase pretkinje "pucale dolje" pri tim prirodnim porodima u kuci?
I sta ako jesu? Samo zaraste ili?

Sad kazu da nas u bolnici rezu da ne popucamo jer je to strasnouser posted image


meni je svekrva pricala, a je njena jetrva pukla na porodu kuci, i da se bas namucila jer je to SAMO ZARASTALO mjesec danauser posted image

dakle izgleda da su pustale da samo zarasteuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:11:29   
mamina princeza
i mene ovo interesuje ... koga pitati ... staru ocevu tetku s 90 godina :) ma ne sjeca se ni ona sad sigurno:)

ali znam da mamina prijateljica koja sada zivi u kanadi i koja je dokotorica ( ne ginekolog al porodila je tamo nekoliko zena) kaze da je tamo sve drugacije. i da se zene rjetkuo sjeku a ako se sjeku da se siju jer to tkivo jako brzo zaraste i hodaju onako rasivene. ja to ne mogu zamisliti al ona kaze da je tako :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:13:01   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Esmica

IZVORNA PORUKA: tajra

Mene je uvijek zanimalo da li su nase pretkinje "pucale dolje" pri tim prirodnim porodima u kuci?
I sta ako jesu? Samo zaraste ili?

Sad kazu da nas u bolnici rezu da ne popucamo jer je to strasnouser posted image


Evo ti jedan link da vidis o tome...samo je slika brrrrrr...
Ukratko do pucanja dolazi rijetko ukoliko sve ide svojim tokom,a najbitnije je da je polozaj u koje rodilja radja onaj koji joj odgovara.
Naravno,desi se i da pukne u cucecem polozaju (sto je vrlo rijetko),ali to pucanje je sasvim malo,u odnosu na epiziotomiju.Zaraste samo,i nema problema.

Bolje je da rodilja pukne sama,nego da je rezu.
A koga zanima zasto,evo link.
http://www.roda.hr/article/category/mitovi-i-istine



jest vala

ko fol rezu "da ne puknes gdje ne treba",

mene rezali i prerezali krvni sud i nisu ga zasili debiliuser posted image pa bolje da sam pukla samauser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:13:25   
M kao Mama
Do dolaska nadležnog moderatora, ljubazno Vas molim da ne objavljujete linkove sa drugih foruma, već je bila opomena u ovom pravcu, ali vidim da se ne obazitu pojedine članice. Uskoro će se javiti nadležni moderator.

LP

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:15:02   
Esmica
Meni od rezanja sa prvog ima rana na grlicu koja ne moze da zaraste.Nakon 5 godina.
I odatle mi svi problemi koje imam.
Nisu me zasili kako treba,i na kolposkopskom pregledu doktorica mi to kaze...
A ona me sila user posted image


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:17:00   
Esmica
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Do dolaska nadležnog moderatora, ljubazno Vas molim da ne objavljujete linkove sa drugih foruma, već je bila opomena u ovom pravcu, ali vidim da se ne obazitu pojedine članice. Uskoro će se javiti nadležni moderator.

LP


Jel ovo zabranjeno po pravilima foruma?
Mislim kako da stavim neki strucni link,ovo sto sam stavila o epiziotomiji je sa Rodine stranice,a vidim po forumu se na temama stavljaju linkovi sa drugih stranica,zasto onda ja ne mogu staviti link na neki strucan tekst?


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:24:25   
Bebica11
Esmice sve je to ok, i super al zna krenuti naopako ne daj Boze

evo jos se sjecam prije 4-5mj UMRLA ZENA U HADZICIMA, porodila se kuci, 5-to dijete radjala, muz joj bio na putu u Njemackoj i porodila se kasno navecer, do ujutro je ISKRVARILA, nasla je najstarija curica koja je imala 12god

STRAVICNO

ipak ili da ima nekog uz sebe strucnog to je najmanje sto treba za takvo nesto

sto neko napisa, i za hajvan ima veterinar, ipak su sad druga vremena, to je moj stav iako sam uzasnuta nasim bolnicamauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:29:25   
M kao Mama
e, bebice svaka ti čast, niko ništa pametnije ne napisa, i životinja ima veterinara, a kamoli žena ginekologa i akušera, svaka čast

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:41:45   
jasmin

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

e, bebice svaka ti čast, niko ništa pametnije ne napisa, i životinja ima veterinara, a kamoli žena ginekologa i akušera, svaka čast

Pa treba i zena imati ginekologa,akusera,stomatologa,pedijatra,psihijatra i td,i zivotinja veterinara,auto automehanicara i elektricara...Sve je normalno shodno potrebama.Sta je tu cudno i pametno?!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:51:25   
Esmica
IZVORNA PORUKA: Bebica11

Esmice sve je to ok, i super al zna krenuti naopako ne daj Boze

evo jos se sjecam prije 4-5mj UMRLA ZENA U HADZICIMA, porodila se kuci, 5-to dijete radjala, muz joj bio na putu u Njemackoj i porodila se kasno navecer, do ujutro je ISKRVARILA, nasla je najstarija curica koja je imala 12god

STRAVICNO

ipak ili da ima nekog uz sebe strucnog to je najmanje sto treba za takvo nesto

sto neko napisa, i za hajvan ima veterinar, ipak su sad druga vremena, to je moj stav iako sam uzasnuta nasim bolnicamauser posted image

Citala sam taj slucaj...ko zna sta je bilo.
Ja sam se pripremila (ne mogu reci na sve),pratila sam,jer ipak porod kuci nije nesto sto se obavlja samo onako.
Zato i jesam toliko istrazivala,da je bila ikakva naznaka neceg loseg,uputila bih se u bolnicu.Krvarenje poslije poroda normalno,sve normalno.

I ja sam za to da se porod odvija uz babicu,i najvise bih voljela da kod nas bude legalan porod kuci uz babicu...
Babica je na porodu vaznija od doktora.Babica o samom porodu ima znanja vise od doktora,morala bi imati.
Samo meni prisustvo babice ili doktora nije nikakva sigurnost da se nesto lose nece desiti.To sam davno rascistila sa sobom.

Eno slucaj sa onom doktoricom Amilom...pa sta to opet znaci...da je sva sigurnost u bolnici?
Mozda da je Svjetlana radjala kuci,mozda bi bila ziva sada...
Dakle nemojmo generalizovati,jer nema znanstvenog dokaza da je porod u bolnici sigurniji..




< Poruku je uredio Esmica -- 21.2.2012 16:52:44 >


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 16:59:02   
cinceza
Ako je po pravilima foroma da se ne smije staviti link a niti kopirati tekst koji je informativan onda je to ok ali ne vidim svrhu tome. ovdje smo da razmjenimo iskustva pa taman i tudja....

Naravno sve u zivotu moze krenuti krivo, ne samo u bolnici nego i kuci porod nije bez rizika. To je cinjenica, svaka trudnoca je rizik (maaaaaliiiii) ali je rizik i to nas ne sprijecava da zelimo bebu ili? Pitanje je koliko je rizik i kako se on moze svesti na minimum. rizik se eto kao moze mjeriti nekonm statistikom. Nije veci za urednu trudnocu kod kuce! Nije veca smrtnost bebe ni majke kod poroda kuci. Da se razumijemo rizik postoji i bice ga uvijek, ma sta mi radile i gdje isle. nema te klinike, porodilista koje je proslo bez onih nedaj Boze slucajeva.

Rizik se moze smanjiti, jedan nacin je preventiva. Preventiva u slucaju poroda je i prirodan neometan tok poroda. Doktor nece umanjiti rizik ali moze adekvatno reagovati na posljedicu neke komplikacije.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 17:03:05   
Esmica
Zelim biti babica user posted image user posted image

Fakat,voljela bih se dodatno edukovati za primalju.



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 17:07:30   
cinceza
Bez da zelim reci da je porod u bolnici nepotreban (jer ne mislim tako), ja da mogu da biram birala bih kao Esmica porod kuci uz babicu. ja nazalos spadam u rizicniju grupu (prethodni CR) ali to bi bile moje zelje da se moze tako.
Sama se mozda ne bih usudila, ali daleko mi je o tome razmisljati jos jer nisam trudna. Esmice tebe bi birala za doulu :))

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 17:12:17   
cinceza
Moze eto i za babicu :)), ja znam samo da u australiji ima Robertsonova onu svoju skolu za primalje cija se diploma prizna kao visokoskolska.
A imas i primjer one Ine May Ona nije bila primalja prije svoje 30-te i onda je skroz promijenila profesiju. samo hrabro!

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 17:12:20   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

e, bebice svaka ti čast, niko ništa pametnije ne napisa, i životinja ima veterinara, a kamoli žena ginekologa i akušera, svaka čast

Pa treba i zena imati ginekologa,akusera,stomatologa,pedijatra,psihijatra i td,i zivotinja veterinara,auto automehanicara i elektricara...Sve je normalno shodno potrebama.Sta je tu cudno i pametno?!


da treba sve a cini me se da ovih blondiranih najvise treba :)))))



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 17:56:48   
lejla_r
zene, zasto prepirka oko prava na izbor.
Ja se licno nikada ne bih usudila na porod u kuci, ali jesam za humanizaciju poroda u bolnici.
Moj porođaj je bio predivno iskustvo, zahvaljujući indukciji porodila sam se za 50 minuta od prve kapi infuzije, prethodno sam bila 7 sati bez vodenjaka i bez ijedne kontrakcije a dosla 7 cm otvorena, bila na lopti, tusiranjima, setnjama, masazi, i nista bez sintocinona. Imala sam epiziotomiju, koju nisam ni osjetila a sivena sam uz obilnu lokalnu anesteziju, i s bebom u narucju, bez ikakve boli (plus me doktorica tako "zategla"pa nam je senzacija "dole" user posted image ). Pisem ovo zato sto se svaka prica sa poroda koju ste cule razlikuje, kako u bolnici tako se razlikuju i price sa poroda kod kuce.

Svako donosi odluke s cijim posljedicama moze zivjeti, tako ce neko odluciti da doji ili ne, da daje vodu od graha djtetu od dva mjeseca ili ne, da ga vakcinise ili ne, da mu je dijete bezbjednije u narucju nego u autosjedalici ili ipak ne...

Ja se za dosta stvari u zivotu vodim brojevima, pa je tako smrtnost beba u prvih 24 sata zivota u SAD-u koje su rodjene kod kuce uz babicu 7 puta veca nego kod djece rođene u bolnici, a u Holandiji 4 puta veca. A sta je sa ostecenjima mozga pri porodu, koji i u bolnicama ima visok procenat, uz svu mogucu potporu da se porod sto brze zavrsi...
Za mene dovoljno da se ipak odlucim za bolnicu. Ko moze kod kuce, pa jos i bez strucne pomoci, to je njegov izbor. Samo neka bude svjestan svih rizika koje to sa sobom nosi.

Ja sam za humanizaciju poroda u bolnickim uslovima, to su sitnice a znacile bi dramaticnu promjenu, od poroda u polozaju koji vama odgovara, doulu ili muza na porodu za vrijeme cijelog boravka u bolnici, sacekati sa presjecanjem pupcanika barem par minuta, bebu ne odvajati od majke... svasta se moze napraviti.

_____________________________

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto uvjeri. - arapska poslovica

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 18:01:13   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

e, bebice svaka ti čast, niko ništa pametnije ne napisa, i životinja ima veterinara, a kamoli žena ginekologa i akušera, svaka čast

Pa treba i zena imati ginekologa,akusera,stomatologa,pedijatra,psihijatra i td,i zivotinja veterinara,auto automehanicara i elektricara...Sve je normalno shodno potrebama.Sta je tu cudno i pametno?!


pametno nije ZNATI da to postoji pa se poradjati SAM KUCI, vec je pamet u tome da se obratis ucenom u nekoj oblasti, zar ne?

npr evo i s vjerskog stajalista da priblizimuser posted image zar nisu islamski ucenjaci rekli da je npr nepostivanje saobracajnih propisa pa smrt ako vozis prebrzo RAVNO SAMOUBISTVU??? Znaci postivanje zakona koji su donijeli ljudi a koji se ne kosi s vjerskim u smislu da olaksa zivot i zastiti zivot i zdravlje su OBAVEZUJUCI. Ako neki pojedinac prekrsi i uzrokuje svoju smrt tim nepostivanjem on se ustvari ubio

EH ISTO JE I S PORODOM, imas propise, imas ljude obucene za to, zabranjeno je da neko poradja na svoju ruku a sve u svrhu zastite zivota i zdravlja, a postupanje suprotno tome je igranje sa svojim zivotom i zdravljem, zar ne???

i btw nana od mm je bila babica u svom selu, al cim se otvorila bolnica u blizini svoju snahu tj moju sveki je poslala u bolnicu, valjda i to nesto govori ljudima koji razmisljajuuser posted image
bilo je slucajeva da djeca ostanu paralizovana porodom kuci i sl, zena je odmah poslala svoj evlad strucnijim osobama

kazu svezi kamilu pa se uzdaj u Boga, tako Esmice, nije stvar ubjedjenja, pero je dignuto a stranice osusene al mi moramo da vodimo brigu o svom zdravlju, to nam je emanet

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *