|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
12.11.2008 15:27:46   
mynxlee
kod mene su baka i deda kupili chicco komplet. dodje autosjedalica i 3 dodatka za kolica na principu click-clack. sve to je kostalo 350 eura preko veze, a inace je oko 800.


http://www.idealo.de/preisvergleich/PopProduct/858449.html

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
12.11.2008 20:09:57   
triplemama
Neki evo ti slika nedonoščeta u AS

user posted image


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
12.11.2008 20:12:15   
triplemama
Novorođenčetu ozljedu može uzrokovati i naglo kočenje, a da ne spominjem sudar.

http://www.youtube.com/watch?v=xU2jrQ4uunU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=WdBRPiNJC7s&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=HZFMmNqCvbc&feature=related

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
12.11.2008 20:34:14   
neki
Triplemama,vec sam to vidjela i hvala ti sto me podsjecas da je meni moja beba najbitnija,a ne komentari okoline.Velika pusa od meneuser posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
12.11.2008 22:34:25   
rozi
Joj , mene svijet izludjuje, od roditelja pa dalje. Ali nije bitno , ja znam svoje..

Eee jel neko ima Neonato Monzu, trebalo bi mi jedno pojasnjenje.  

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
13.11.2008 21:50:34   
triplemama
IZVORNA PORUKA: neki

Triplemama,vec sam to vidjela i hvala ti sto me podsjecas da je meni moja beba najbitnija,a ne komentari okoline.Velika pusa od meneuser posted image

Znam da si vidjela al hajde nije na odmet opet, a vidim i da se dosta mama dvoumi oko korištenja AS sa novorođenčetom pa reko da stavim.
Inače ja svog Emira stavljam i za 5 min u AS jer nikad neznaš šta se može desiti. Što je nama odraslima samo malo jače kočenje novorođenčetu može biti nedo Bog kobno. 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
13.11.2008 21:56:08   
mamina cura
Ne mogu vam opisati kako me izludjuje kad vozim i vidim auto ispred sebe i kontura djecije glavice izmedju prednjih sjedistauser posted image . Nema mi nista gore kad je dijete ne vezano u autu i tako sjedi izmedjuuser posted image user posted image user posted image  Valjda ce se i ovdje sta promjeniti.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 10:58:18   
neki
Jos me cudi jedna stvar vezano za AS.Dok vani nedaju iznijeti bebu iz bolnice bez AS-a,ovi nasi doktori ovde eto zaboga ne preporucuju to nikako.Vec sam cula takve price,pa mi bas nesto bezvezeuser posted image Mislim da bebi za tih nekih deset minuta u AS,ne moze nista biti,a uz to je naravno zasticena u autu,sto je najbitnije...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 11:08:44   
travnicanka
E da znas samo koje su kazne ovdje ako dijete slucajno sijedi ne svezano u AS,a da ne govorim ako slucajno nemas auto sjedalicu ....i novine pisu o tome ako te policija zaustavi!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 11:11:05   
bebacha
a sta mislite o AS bubu koje se mogu kupit u TL.mi trebamo kupit vecu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 11:12:32   
neki
Ma kud nisu i ovde takve kazne,al dzaba ti kojekakva kazna,kad su roditelji blentavi i neodgovorniuser posted image

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 11:14:19   
neki
Ako vec imaju auto,onda bi trebali imati i tih 200-300KM za sigurnost svog djeteta...Ne mogu porediti nikakve pare sa zivotom mog djeteta!!!Uh jesam se raspucala...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 11:16:27   
neki
Hej bebacha,ja sam nedavno kupila bubu u TL-u,ali za novorodjence,meni je ok,ima sve sto i ove ostale imaju,i taj sigurnosni certifikat(ili kako se vec zove).Ali ako neko drugi ima vece iskustvo s tim,nek ti se javi,pozz

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 15:49:35   
triplemama
Samo da kažem da AS nisu konstruisali samo proizvođači već su i ortopedi radili sa njima ali očigledno ne naši ortopedi iz BiH user posted image .
A ljekari bi se trebali informisati o koristi (ne štetnosti) AS

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 17:23:45   
batterfly
user posted image

Kod nas je ovakva,samo drugi dizajn....I jako sam zadovoljna...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 21:07:15   
Amrino
Kako god oduzmem i saberem- skontam da mi se najvise isplat uzeti onu univerzalnu tj grupa 123. Mislim da ne izvalim 300 KM pa da za godinu- dvije moram oper kupovati novu. Koliko sam gledala Ima bebe comfort Tryanos Safe Side koja je znaci 123 do 36 kg a ima uloske i za bebe lakse od 9 kg (sto meni ne treba ali eto user posted image ) i kosta 349 KM. Ima i Cam- Travel Evolution takodje 123 i kosta 314 KM. Ima li ko iskustva sa ovavim AS?
Eminice- jesi li kupila onu Pripori SPS? Ta mi je nekako skroz ok za grupu 2.
Bas ne znam sta da radim...Mi smo jos u onoj najmanjoj ali mu je odavno maaala, jedva stane u nju i bas se buni.
Kako cu znati moze li se montirati AS u auto jer kod nas je auto punoljetno user posted image user posted image user posted image ? Nisam o tome ni razmisljala...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 21:26:11   
benjo
Naša beba je još mala za sjedalice,ali mi smo svoju već nabavili.Ili bolje rečeno dobili.U pitanju je sjedalica Maxi-Cosi.I ja isto nemam pojma o tim vrstama sjedalica.Samo znam da je ova marka poznata i da je za bebu od 0 do 13 kg.To je neka vrsta sjedalice i nosiljke u jednom.Jedino imamo dilemu kada se može početi stavljati beba u nju,s obzirom da je u njoj u nekom poluležećem položaju?Pozdrav za zadanu temu

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 21:30:26   
Amrino
benjo- u nju stavljas OBAVEZNO bebu od rodjenja svaki put kada je u autu. Ukoliko je u pitanju duzi put- praviti pauze svakih sat vremena. Ne stavljati bebu u AS van auta i maksimalno moze biti u njoj 3 sata. (to vazi za male bebe)

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu benjo)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 21:39:03   
mišur
Mishka, i mi imamo istu, samo drugi dizajn, i prezadovoljna sam.
Čim stavimo Luku u nju, odmah zaspi...I djeluje mi da je baš baš udobna!
Ima još jedan dio koji ide iza glave i ramena, za manje bebice, da je udobnije, koji se može izvaditi.
Samo ne znam do kada će moći bit u njoj?! Znaš li ti do kog uzrasta je predviđena?

< Poruku je uredio mišur -- 14.11.2008 21:40:11 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
14.11.2008 23:05:06   
rozi
Nema niko Neonato Monzu, ajd nema veze , mogu i vas pitati.  U ovim sjedalicama za djecu preko 10 kg , jel vama dosao neki stiropor i da li ste ga izvadile.
Ja sam kupila prvo Monzu, ona je od 0-18 kg:
http://www.media-commerce.com.hr/proizvod.php?id=14&id1=30&id2=270#

E sad , to je bilo nekad u 5 mjesecu trudnoce i kad sam malog iz bolnice stavila u to , imala sam sta i vidjeti, ma nema sanse za bebicu od 3 kg. Odmah sam otisla i kupila Graco onu malu sa bazom i nju je do sada koristio. U njoj dodje stiropor na kojem pise :'' Do not remove'', pa sam se odmah sjetila da je i u Monzi bilo jedan komad na kojem nista nije pisalo, a ja sam ga jos onda bacila
Sad se pojedo ziva kontajuci da li to treba ili ne.  Mozda sjedalica nije dovoljno udobna ili sigurna bez toga. user posted image




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.11.2008 21:53:30   
Amrino
Emina- jesi li uzela onu AS Priori- Bjorn? Mi danas narucili u TL, kazu doci ce za 10- 15 dana.  Mogu vam reci da sam se danas tako razocarala...Gledali smo AS u TL...one bebe comfort su
sr ! Covjece pa nisu normalni...AS kostaju po 350 KM a presvlaka je od one najgore sintetike. Fuj!
Zanima me jeli presvlaka kod ove Priori od 250 KM pamucna? Prodavacice nam nisu znale reci a ni jedna nije bila u radnji tako da smo narucili ali ako bude sintetika- hladno cu da NEkupim.
Takodje nam je rekla da za svaki slucaj kazemo jos jednu boju (?!?) pa smo izabrali Indigo- u katalogu izgleda crna ali ko zna kakva je ustvari.
Ma realno- oni u TL me svaki put iznerviraju...sta god pitas ne znaju.
Ima li ko iskustva sa ovim narucivanjem...jel 10- 15 dana znaci to ili mjesec- dva?user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.11.2008 22:05:48   
Blue rose RR
Amrino mi smo s svoju Recaro Young Sport takođe morali naručivati (naravno sa zamjenskom bojom u slučaju da ne bude unaprijed određene boje), i od njihovih 10 dana koliko su rekli da moramo čekati, dobili smo je za 7 dana.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.11.2008 22:37:51   
triplemama
Benjo pogledaj sliku bebe u AS u mom postu prije pa će ti biti jasno da nijedna beba nije mala za AS. I obavezno u autu u AS.
Amrino pa gotovo sve AS su sa sintetičkom navlakom, valjda zbog izdržljivosti, ja do sada ustvari nisam ni vidjela AS sa pamučnom navlakom. Samo Maxi Cosi sve vrste imaju frotirne presvlake koje se stavljaju preko postojećih i kupuju se posebno. 
Ove kombinovane AS su jako glomazne kada sa napočetku stavljaju obrnuto od smjera vožnje

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.11.2008 23:00:04   
triplemama
http://www.rtvze.com/index.php?id=2769

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: autosjedalice - proizvodjaci
15.11.2008 23:10:53   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: majki

Šta mislite kada je dijete spremno da se vozi u autu bez sjedalice. Ja svoju curicu obavezno stavljam u sjedalicu ako je duža vožnja, a ako je kraća onda nekad i preskočim. Njoj je sada dvije i po godine i nemislim da je vrijeme da prestanemo koristiti sjedalicu, ali me eto zanima kad bi mogli prestati sa 4,5,6 god.....


IZVORNA PORUKA: lamka

dobro tema
i mene to svakako zanima jer imam curicu sad ce joj dvije godine i jos uvijek koristim AS i neki dan smo joj kupili vecu jer joj je prosla bila o 13 kg
po mom misljenju njoj je se u njoj vozitit najmanje do 6 godine a za dalje cemo vidjeti
jer sto je sigurno sigurno je


IZVORNA PORUKA: ebru

Do 12 godina u auto sjedalici!

IZVORNA PORUKA: ebru

Pa odgovorila sam s obzirom da se  uzimaju sjedalice od 4 - 12 godina do otprilike 36 kila kad djete ima.
Ja koliko sam upoznata!
Ni mojoj nije drago,al sta cuuser posted image Evo link,druga po redu as

http://www.amazon.de/Autositze-Babyschalen/s/qid=1218118307/ref=sr_pg_4?ie=UTF8&rs=362470011&bbn=362470011&rh=n%3A355007011%2Cn%3A357578011%2Cp%5F13%3A-1%2Cp%5F49%3Amaxi-cosi%2Cp%5F6%3AA3JWKAKR8XB7XF%2Cn%3A362470011&page=4

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Prema Zakonu o saobraćaju član 34. stav. 2. stoji:
"U putničkom automobilu na prednjem sjedištu, do vozača ne smije se prevoziti lice koje je očigledno pod uticajem alkohola, ili opojnih sredstava, kao ni dijete mlađe od 12 godina, niti na zadnjem sjedištu dijete mlađe od 5 godina, osim u slučaju kada na zadnjem sjedištu ima pričvršćenu dječiju sjedalicu, u kojoj dijete mora biti vezano, ili da pored djeteta sjedi punoljetno lice."

U suprotnom, prema članu 239. stav 1. tačka 3. istog Zakona, novčanom kaznom od 30,00 KM, kaznit će se vozač koji postupi suprotno odredbama člana 34. stav 2.

Helem nejse, i pored zakonskih odredbi, neophodno je dijete vezati u autosjedalicu što duže, a prema trenutnim konstruktivnim rješenjima koje nude današnje AS , to je do 12 godine (ili sam ja previdjela da postoje i AS koje služe i za duže korištenje)user posted image .

U svakom slučaju ne pita se kikica kada će i gdje sjesti, nego gdje joj majka, koja joj želi najbolje kaže, a to je u AS. I ona ponekad hoće da sjedi van nje, ali moje odrešito NE, makar to bio put i do nekoliko stotina metara autom, ne dozvoljava dalje polemisanje.
Sve u svemu, znam da je u Božijim rukama sve, ali želim svoju savjest čistu (pu, pu, pu..ne dao Bog dragi nikome).


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *