|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
13.1.2014 19:21:59   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: bebana85

Mi smo za sina kupili RECARO sjedalicu,najbolja na testovima in vrlo smo zadovoljni..A odlučali smo se izmedju nje i Romer, tako da ako koga zanima,Recaro je sada u Bosni..


Recaro je u Bosni bio i 2007 godine kad sam je ja uzela svojoj curici, i još uvijek je kao nova :))

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebana85)
Neposredna veza do poruke: 1976
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
23.1.2014 12:30:45   
jaina
Gdje se tačno moze kupiti Recaro? :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 1977
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
8.2.2014 11:54:50   
bebaa
lejla ka ...kad se vadi jastuk iz ove cybex palas 2 fix.....onaj što dođe ispod guze,,,sa koliko kg..........user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu jaina)
Neposredna veza do poruke: 1978
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
19.2.2014 21:15:19   
bebaa

IZVORNA PORUKA: bebaa

lejla ka ...kad se vadi jastuk iz ove cybex palas 2 fix.....onaj što dođe ispod guze,,,sa koliko kg..........user posted image

samo da osvježim pitanje...nadam se odgovoru.......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1979
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.2.2014 11:11:54   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: bebaa

lejla ka ...kad se vadi jastuk iz ove cybex palas 2 fix.....onaj što dođe ispod guze,,,sa koliko kg..........user posted image

samo da osvježim pitanje...nadam se odgovoru.......user posted image


To bi moralo pisati u uputstvu!


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 20.2.2014 11:14:51 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1980
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
20.2.2014 11:43:51   
Lejla Ka
Evo sad pogledah filmić: http://www.youtube.com/watch?v=qWsP6yIgyTU

Ako misliš na ovaj stiropor koji je ispod presvlake, onda njega možeš skinuti kad ocjeniš da bi djetetu bilo udobnije da sjedi malo niže, da mu jastuk ne steže nogice ili tako nešto. Ne bih rekla da utiče na sigurnost i da ima ograničenje po težini. A ako misliš na ovaj plastični dio koji dodaje na visini sjedalice, on se skida nakon 18 kg.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1981
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
21.2.2014 22:45:35   
ada_
Zna li neko da li je tacna ova informacija da Graco povlaci 11 modela autosjedalica za djecu?

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1982
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
21.2.2014 22:49:20   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Evo sad pogledah filmić: http://www.youtube.com/watch?v=qWsP6yIgyTU

Ako misliš na ovaj stiropor koji je ispod presvlake, onda njega možeš skinuti kad ocjeniš da bi djetetu bilo udobnije da sjedi malo niže, da mu jastuk ne steže nogice ili tako nešto. Ne bih rekla da utiče na sigurnost i da ima ograničenje po težini. A ako misliš na ovaj plastični dio koji dodaje na visini sjedalice, on se skida nakon 18 kg.

ok...hvala ti na odgovoru.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1983
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
21.2.2014 22:53:41   
kaye
Molim sve vas iskusne za savjet...

Moja beba ima 6 mjeseci, 10.5 kg i 74cm. Znaci odavno je prerasla onu prvu AS. sad me zanima sta kupiti dalje... Jos uvijek ne sjedi, ima li neka AS koju preporucujete da je za ovaj uzrast, a da je od 9kg do 36 kg ? Posto je beba malo krupnija s obzirom na starost.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1984
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 10:08:18   
kaye
İma li iko savjet? :)

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 1985
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 10:53:52   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: kaye

Molim sve vas iskusne za savjet...

Moja beba ima 6 mjeseci, 10.5 kg i 74cm. Znaci odavno je prerasla onu prvu AS. sad me zanima sta kupiti dalje... Jos uvijek ne sjedi, ima li neka AS koju preporucujete da je za ovaj uzrast, a da je od 9kg do 36 kg ? Posto je beba malo krupnija s obzirom na starost.


Beba po težini nije u opće prerasla prvu sjedalicu, ona je za bebe do 13kg. Naravno to zavisi i od modela, no sve sjedalice koje su modeli iz posljednje dvije godine su od 0 do 13kg.

Ne vjerujem ni da je prerasla po dužini, to se gleda tako da se provjeri da li vrh djetetovog uha viri iznad bočne zaštite (onaj dio sjedalice sa strana).

Ono što je vrlo važno je to da za bebu od 6 mjeseci, ma kako napredna bila, ne odgovara ni jedna sjedalica od 9 kg na dalje, jer su sve te sjedalice namjenjene dijeci koja sama ustaju na noge bez pomoći odraslih.
Sjedalice od 9kg na dalje montiraju se u smjeru kretanja automobila, a to je potpuno neprilagođeno zaštiti djeteta koje nije sposobno da se samo uspravi na noge. Ta mogućnost ustajanja je znak da su djetetovi mišići vrata dovoljno razvijeni i ojačali da mogu zadržati glavu (koja je relativno teška) u slučaju direktnog sudara, kad bi dijete poletjelo prema naprijed.

Znači, potražite još malo po internetu slike pravilnog postavljanja djeteta u sjedalici koju imate, provjerite da li je ona zaista neodgovarajuća. Također možeš mi napisati i šta te konkreno brine u vezi sa djetetovim smještanjem u sjedalicu.

Jedina opcija koja bi vama odgovarala, ako je baš potreba da se djetetu nabavi nova sjedalica je da uzmete sjedalicu koja je kombinacija grupa 0 i I (od 0 do 18kg), koja se do 13kg, tj dok se dijete ne počne dizati samo na nogice veže u smjeru suprotnom od kretanja vozila. Ove sjedalice su nešto komotnije u tom periodu na prelazu 13kg plus, no velika će mana biti kasnije, ako se radi o djetetu koje pokazuje potencijal da bude iznadprosječno visoko i teško, jer će sjedalicu prerasti puno prije nego napuni 18kg, ili dovoljnu visinu i uzrast za slijedeću grupu, pa će te opet morati ići na neku kombinaciju grupa tipa I/II/III.

Reci mi o kojoj se sjedalici konkretno radi, a također pogledaj i uputstvo, kod nekih sjedalica postoje neki odatci koji se sa rastom djeteta uklanjaju, pa sjedalica dobiva na komociji.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 1986
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 11:00:49   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: ada_

Zna li neko da li je tacna ova informacija da Graco povlaci 11 modela autosjedalica za djecu?


Jeste, istina je. Provjerite na ovoj obavjesti da li vaš model ima problem sa kopčom: http://www.gracobaby.com/safetyandrecall/pages/safetyandrecallarticle.aspx?recallid=41&

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 1987
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 11:15:35   
ada_

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: ada_

Zna li neko da li je tacna ova informacija da Graco povlaci 11 modela autosjedalica za djecu?


Jeste, istina je. Provjerite na ovoj obavjesti da li vaš model ima problem sa kopčom: http://www.gracobaby.com/safetyandrecall/pages/safetyandrecallarticle.aspx?recallid=41&

hvala,dobila sam mail s ovom informacijom pa rekoh da provjerim

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1988
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 11:21:49   
kaye
Lejla hvala puno na odgovoru. Radi se o Concord NEO AS koja dodje uz kolica, a koristi se do 10kg tezine. :( Moze beba jos uvijek stati u nju iako je teza, ali vidim da joj nije toliko udobno vise. Tijelo upadne u sjedalicu a ruke su vani skroz. A jos uvijek ne moze sjediti niti hoda, ipak je tek 6 mjeseci.

To sto kazes me bas strah, da sada kupimo novu malu AS koju ce mozda koristiti mjesec dva i hajde onda ponovo u kupovinu vece. İskreno financijski mi je to tesko, ali ako bude potrebno, svakako sigurnost je na prvom mjestu.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1989
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 11:26:07   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: kaye

Lejla hvala puno na odgovoru. Radi se o Concord NEO AS koja dodje uz kolica, a koristi se do 10kg tezine. :( Moze beba jos uvijek stati u nju iako je teza, ali vidim da joj nije toliko udobno vise. Tijelo upadne u sjedalicu a ruke su vani skroz. A jos uvijek ne moze sjediti niti hoda, ipak je tek 6 mjeseci.

To sto kazes me bas strah, da sada kupimo novu malu AS koju ce mozda koristiti mjesec dva i hajde onda ponovo u kupovinu vece. İskreno financijski mi je to tesko, ali ako bude potrebno, svakako sigurnost je na prvom mjestu.


Baš piše da je do 10kg?

Onda vi morate kupiti novu (ili posuditi/kupiti polovnu) sjedalicu, je ako je do 10kg težine, ona vam više ne pruža zaštitu. Možeš li na netu naći baš vaš model pa mi staviti link (ne mora biti baš boja ista user posted image )

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 1990
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 14:15:15   
kaye
http://adax.hr/kolica/cijena/concord-neo

Evo to je to...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1991
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 14:53:24   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: kaye

http://adax.hr/kolica/cijena/concord-neo

Evo to je to...


Evo ovdje piše da je sjedalica grupe 0+, dakle: Nosiljka/autosjedalica Air (grupa 0+) namijenjena je za djecu do 13 kg težine, odnosno do 18 mjeseci starosti.

Čiko na ovom videu http://www.youtube.com/watch?v=ol_fAij7m58 kaže da se ove unutrašnje spužve, koje su druge bolje mogu izvaditi kad god je potrebno, i da je to uložak za novorođenčad, da im bude udobnije. Možda da skineš taj uložak pa će bebi biti šire.
U svakom slučaju vama za uzrast i kilažu ova AS još uvijek odgovara. Još jedan fol je i u tome da se dijete ne bi u sjedalicu trebalo stavljati u debelim jaknama i skafanderima jer bi u slučaju udara moglo iskliznuti iz odjeće i ispod pojaseva. Ako je hladno, dijete se smješta u donjem sloju odjeće u sjedalicu, a onda se pokriva dekicom.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 1992
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
24.2.2014 14:59:42   
Lejla Ka
Evo sam našla i uputstvo, ako ga nemate (a trebali bi ga imati) u kojem se kaže da se ti jastučići i vade kad beba dostigne 7-8kg težine http://www.prams.net/catalog/product/download/id/28768 starna 22 The seat minimiser

https://www.google.ba/search?q=concord+neo+0%2B+seat+minimiser&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=plALU7LnGcmSswaOgYHwBQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1680&bih=946#q=concord+neo+0%2B+&tbm=isch&facrc=_&imgdii=QXy2anoir7kjjM%3A%3B3eYXd0sTCGuI6M%3BQXy2anoir7kjjM%3A&imgrc=QXy2anoir7kjjM%253A%3BBmDV3GsSvXME3M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.kiddies24.de%252Fshop%252Fimages%252Fproduct_images%252Fbig_images%252F1012280_3.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.kiddies24.de%252Fshop%252Fen%252FConcord-Neo-Travel-Set-Special-Edition-MAPLE-BEIGE-2013%253A%253A28200.html%3B1000%3B1000

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 24.2.2014 15:03:10 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1993
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
25.2.2014 9:49:38   
Jelena86
Molim vas za info. Prvi put se susrećem sa ovim stvarima, tako da sam zbunjitis teži user posted image .

Trebam kupiti AS, dijete 2 godine, 12 kg, sitnije građe. Naravno da igra ulogu i cijena, ali mi je bitnija sigurnost i udobnost. Iščitavala sam forum, i nekako bi mi možda najbolje bilo kupiti ova od 9-36 kg. U toj grupi sam našla ova CAM TRAVEL EVOLUTION 1-2-3. Druga su mi opcija one CYBEX PALAS, ISTO 1-2-3.

Može li vaše misšljenje o njima.

I ako može prijedlog za AS do 18 ili 25 kg (ne znam kako idu te grupe tačno).

Unaprijed hvala na odgovoru user posted image

< Poruku je uredio Jelena86 -- 25.2.2014 9:50:09 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1994
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
25.2.2014 9:54:22   
bebaa
mi smo kupili ovu cybex od 9-36 kg.....naravno po preporuci lejle....i nismo se pokajali.....fazon je što nemoramo kupovati više jer se ova prilagođava uzrastu djeteta sve dok mu sjedalica treba.....
naravno nije baš jeftina ali je sigurna i udobna..........user posted image user posted image ja je preporučujem......od srca...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1995
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
25.2.2014 11:27:22   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: jaina

Gdje se tačno moze kupiti Recaro? :)


Poslije gašenja Turbo Limach-a nisam baš sigurna ko ima dovoljno veliki izbor AS, i među njima i Recaro.
Možda neko bolje zna ili ih je vidjeo?!


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu jaina)
Neposredna veza do poruke: 1996
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
25.2.2014 11:33:08   
Jelena86
Hvala bebaa. Da li si ti iz Sa? kolika je cijena u sarajevu ovog AS? U mostaru je 470,00 na akciji.

I još sam našla jednu, čitajući, izgleda solidno , ali bi voljela čuti stručnije mišljenje, jer se ja stvarno ništa ne razumijem. evo link: http://www.dotea.ba/novi-web/nania/auto-sjedalice/159-beline-sp-plus

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 1997
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
25.2.2014 11:39:05   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Jelena86

Hvala bebaa. Da li si ti iz Sa? kolika je cijena u sarajevu ovog AS? U mostaru je 470,00 na akciji.

I još sam našla jednu, čitajući, izgleda solidno , ali bi voljela čuti stručnije mišljenje, jer se ja stvarno ništa ne razumijem. evo link: http://www.dotea.ba/novi-web/nania/auto-sjedalice/159-beline-sp-plus


jesam,mi smo kupili na ciglanama oko 540 km čini mi se......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 1998
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
8.4.2014 11:10:37   
mala_sa
Treba mi preporuka za AS grupe 2/3??? Vazno mi je da ima isofix fiksaciju i volje bih da se moze bar malo nageti unazad!



_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1999
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
8.4.2014 11:28:19   
bebaa

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Treba mi preporuka za AS grupe 2/3??? Vazno mi je da ima isofix fiksaciju i volje bih da se moze bar malo nageti unazad!



https://www.google.ba/search?q=cybex+2-3&client=firefox-a&hs=DK9&rls=org.mozilla:bs:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=wMBDU8WlBMvSsgag_4CoBg&ved=0CGsQsAQ&biw=1366&bih=678#facrc=_&imgdii=_&imgrc=LZLuI6uU3GC1RM%253A%3B4f6ZuhmY0muytM%3Bhttp%253A%252F%252Fmedia.prams.net%252Fmedia%252Fcatalog%252Fproduct%252Fcache%252F16%252Fimage%252F600x600%252F9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95%252Fc%252Fy%252Fcybex-solution-x2-fix-kindersitz-isofix-15-36-kg-gruppe-2-3-testsieger-a_2.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.prams.net%252Fcybex-solution-x2-fix-car-seat-isofix-group-2-3-15-36-kg-test-winner-classic-black-a%3B600%3B600

nama je ova zakon...doduše kod nas je još u izvornom sastavu jer je mali......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *