|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:53:26   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image Joj hanadi, da nije zalosno bilo bi zaista smjesno

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:53:51   
acudesa
IZVORNA PORUKA: sarayka

Moja ama bas sve isto radi...cesto kaze "ma neces mi ti reci.."user posted image
Zamislite to ma sta covjek da joj radi, sad je u fazi skakanja, samo se penje i skace, trci u raznim stilovima kroz kuci ama zive smire nema .... damar joj igra stalno.
Šetnja po gradu misaona imenica, a to buticima se krije ispod rafe ili lista vjesalice da vidi sta je lijepo pa se strahujem da ce oboriti sta. za nju je samo neka livada i samo trka sve gdj treba za rukicu...ama nema sanse...user posted image
Kad hoču da je naruzim ili puknem odma ide "Necu vise" i "samo da ti nesto mama kazem"...pa u beskonacnost.
Helem utjesih se ja da nije samo moja user posted image


opet identično, sve....user posted image  uzrast je takav, valjda će ih proći user posted image ...samo je kod mene rečenica: "Ali, mama, samo da ti nešto objasnim" (pa objasni kako on to nije pogriješio, nego je nešto do mene)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:54:20   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: noa

a moze li djete od 15 mjeseci imati tvrdoglave ispadeuser posted image moja govori nje no nje sto bi znacilo ne Noa ne a demolira mi ovo malo kuceuser posted image user posted image user posted image user posted image


ima ih i Farah moja...al to su draga blaži oblici u odnosu na ove što pričaju i mogu svšta da dohavteuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:55:12   
sporty mamaa
Moja malena

- neda ruku kad setamo, a svezati je u kolica je misaona imenica, kad prelazimo cestu takoder neda ruku, ako je silom prevedem preko ceste hoce da se vrati, jer ona mora preci SAMA
- kad jede sve prosipa, ali mora da jede SAMA
- stepenicama se naravno penje i silazi takoder SAMA
Kad je uhvati napad bijesa vristi, povraca, lupa, baca.....   kad je hocu stavit u kolica da prosetam malo, a da ne lomim kicmu stalno je dizajuci i spustajuci onda se ukoci, vristi, da me prosto stid ljudi.... Toliko galami "Izac iz kolica, izac" da mi prosto bude neugodno.... Na svakom cosku se zadrzava, svakog prolaznika pozdravlja sa "Dobar dan, kako si" i to mora ulaziti odnosno povirivati u kafice da bi pozdravila konobare i ljude tamouser posted image user posted image
Ne smijes joj reci Ne jer se malena uvrijedi... Uhhh ima toga jos, nekad mi dode da se bacim s balkonauser posted image

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:56:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sarayka

Moja ama bas sve isto radi...cesto kaze "ma neces mi ti reci.."user posted image
Zamislite to ma sta covjek da joj radi, sad je u fazi skakanja, samo se penje i skace, trci u raznim stilovima kroz kuci ama zive smire nema .... damar joj igra stalno.
Šetnja po gradu misaona imenica, a to buticima se krije ispod rafe ili lista vjesalice da vidi sta je lijepo pa se strahujem da ce oboriti sta. za nju je samo neka livada i samo trka sve gdj treba za rukicu...ama nema sanse...user posted image
Kad hoču da je naruzim ili puknem odma ide "Necu vise" i "samo da ti nesto mama kazem"...pa u beskonacnost.
Helem utjesih se ja da nije samo moja user posted image



e garat isto sveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

samo da ti nešto kažem...pa onda počne...

znači žene trpit nam je...haman iste smo vake i mi bileuser posted image user posted image user posted image user posted image


Moja kaze "izvini, mama, necu nikad vise, obecavam"
Ahhhhaaaa, mislim u sebi, okaci to macku o rep

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:56:15   
acudesa
crta danas, i kao srce, ali mu nekakvo jajasto i ja mu dodam ona dva brijega da liči na srce...uh...kako se naljutio, da Bog sačuva...:"Što mi ti diiiraaaaaaaaaaššš!"...pih, kontam...i ti i tvoje srceuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:57:22   
Honey3
hej evo da vas i ja malo utjesimuser posted image kad porastu samo se svadjaju cak i potuku a niko nije prvi poceo,kad jednom nesto zapovidim moram naci nesto i za drugo,kad pospremaju sobu nece jedno od drugog nista skloniti,ma neznam koja metoda da upali:razgovor,batina (veliki sramota),galama,ma sve isprobano a sve isto a sto rece Hanadi pred drugima mashallah djeca za primjer a ja se satra ubjedjujuci sa njima i svaki dan im kazem Esma me najbolje slusa iako je beba i sve moram oko nje ona je najposlusnijauser posted image ali neka su samo zivi i zdravi hvala Bogu i pametni ipak su to samo djecauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:58:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

crta danas, i kao srce, ali mu nekakvo jajasto i ja mu dodam ona dva brijega da liči na srce...uh...kako se naljutio, da Bog sačuva...:"Što mi ti diiiraaaaaaaaaaššš!"...pih, kontam...i ti i tvoje srceuser posted image


pa vala i ja bi se naljutilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sta mu se mjesas u umjetnicko djelouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:00:55   
Anoniman
jaooo dobra je... cuj vidjeces kad te mama ufati... user posted image user posted image user posted image  stvarno covjek ne zna sto kazes il bi se user posted image  ili bi user posted image ...

pazi ovo samo, odvela ja Sabinu na testiranje za upis u skolu... skuckala se ona prava djevojcica... pripreme su bile par dana, ja ko fol bila uciteljica ona ucenica ma hajde... djak za 10... odemo mi tamo, ona mirna... ja u sebi se preznojavam i pitam kad ce poceti sa nestaslucima... ipak ona nista... udjemo mi u kabinet, dvije divne tete pozele dobrodoslicu i ponude joj stolicu... ona ko fina dama sjedne i ceka... ja jos uvijek se preznojavam... postavlja njoj teta pitanja od imena i prezimena koga ima koga nema gdje zivi tandara mandara, ona ko velika... spremno odgovara na svako pitanje i tecno i sve po ps-u... eh treba u ucionicu da popuni testove... idemo mi mene jos veca nervoza... sjela ona jos u prvu klupu, ceka na upute... pridje njoj pedagogica, dala joj par listova, pocinju... prvo pitanje, drugo pitanje, trece... ja sjedim u drugom redu i posmatram, bez komentara... tek u neko doba okrece se pedagogica meni i pita jao jesam li se ja predstavila vama? ja zinula da odgovorim, tek ce moja Sabina, ne niste se predstavili, to je malo nekulturno, ali nema veze, svi smo malo nervozni... jaaaaaaaa paffff... zena gleda u mene pa u nju, zacrvenila se... ne zna sta da progovori... u mene oci ko fildzani... neugodno mi al u jednu ruku mi je tog momenta djelovala prava djevojka... aaaaaaaaaa... hajd pedagogica se izvini i predstavi te nastavise i na kraju njen komentar je bio da bi Sabina vrlo lahko mogla biti ucenik generacije, samo ako bude htjela... user posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:02:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Moja malena

- neda ruku kad setamo, a svezati je u kolica je misaona imenica, kad prelazimo cestu takoder neda ruku, ako je silom prevedem preko ceste hoce da se vrati, jer ona mora preci SAMA
- kad jede sve prosipa, ali mora da jede SAMA
- stepenicama se naravno penje i silazi takoder SAMA
Kad je uhvati napad bijesa vristi, povraca, lupa, baca.....   kad je hocu stavit u kolica da prosetam malo, a da ne lomim kicmu stalno je dizajuci i spustajuci onda se ukoci, vristi, da me prosto stid ljudi.... Toliko galami "Izac iz kolica, izac" da mi prosto bude neugodno.... Na svakom cosku se zadrzava, svakog prolaznika pozdravlja sa "Dobar dan, kako si" i to mora ulaziti odnosno povirivati u kafice da bi pozdravila konobare i ljude tamouser posted image user posted image
Ne smijes joj reci Ne jer se malena uvrijedi... Uhhh ima toga jos, nekad mi dode da se bacim s balkonauser posted image


Moja nece uopce vise da jed. Prije je bez problema jela i to sama, sada nece. I kada je bas strogo najeram da mora jesti na kaze "haj me ti hrani, ne znam ja".
A to za "druzeljubivost..uh. Kad izlazimo iz zgrade ko god nas sretne zna sve o nama;gdje idemo, s kim, kod koga, ko joj je sta kupio, kako se ko zove, koga gdje ima...sve u jednom dahu ona to sroci...bez da je iko ista pita.user posted image


(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:03:23   
Medić*
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

crta danas, i kao srce, ali mu nekakvo jajasto i ja mu dodam ona dva brijega da liči na srce...uh...kako se naljutio, da Bog sačuva...:"Što mi ti diiiraaaaaaaaaaššš!"...pih, kontam...i ti i tvoje srceuser posted image


user posted image  

moj ima jedan mali bager igracku, unutra covjek sjedi za volanom, 1000 puta je rekao mama tednem tu, hoce unutra, pa sigurno je 20 min ponavljao isto placucim glasom, hoce unutra i gotovo, moje objasnjavanje i rijeci uopste ne slusa, morala sam izvaditi cikicu, rasformirati igracku, stavim bager na krevet i njega na bager, ne hoce unutra na sjediste, ma nisam znala da li da placem ili se smijem, skretala mu paznju drugim igrackama, bager pa bager, kada vise nisam znala sta bih rijesila sam da bager mora zavrsiti u korpu za smece i tako je i bilo, opet me bilo strah da ne rovi po kanti pa sam kantu izbacila vani user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:04:02   
Honey3
user posted image user posted image user posted image user posted image Sabina je legenda!!!!!

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:05:51   
Anoniman
e stvarno... ma nekad ostavi bez teksta svojim mozgom, ali je inace ufffffffffff... osijedit cu zbog nje

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:06:31   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Bambi09

jaooo dobra je... cuj vidjeces kad te mama ufati... user posted image user posted image user posted image  stvarno covjek ne zna sto kazes il bi se user posted image  ili bi user posted image ...

pazi ovo samo, odvela ja Sabinu na testiranje za upis u skolu... skuckala se ona prava djevojcica... pripreme su bile par dana, ja ko fol bila uciteljica ona ucenica ma hajde... djak za 10... odemo mi tamo, ona mirna... ja u sebi se preznojavam i pitam kad ce poceti sa nestaslucima... ipak ona nista... udjemo mi u kabinet, dvije divne tete pozele dobrodoslicu i ponude joj stolicu... ona ko fina dama sjedne i ceka... ja jos uvijek se preznojavam... postavlja njoj teta pitanja od imena i prezimena koga ima koga nema gdje zivi tandara mandara, ona ko velika... spremno odgovara na svako pitanje i tecno i sve po ps-u... eh treba u ucionicu da popuni testove... idemo mi mene jos veca nervoza... sjela ona jos u prvu klupu, ceka na upute... pridje njoj pedagogica, dala joj par listova, pocinju... prvo pitanje, drugo pitanje, trece... ja sjedim u drugom redu i posmatram, bez komentara... tek u neko doba okrece se pedagogica meni i pita jao jesam li se ja predstavila vama? ja zinula da odgovorim, tek ce moja Sabina, ne niste se predstavili, to je malo nekulturno, ali nema veze, svi smo malo nervozni... jaaaaaaaa paffff... zena gleda u mene pa u nju, zacrvenila se... ne zna sta da progovori... u mene oci ko fildzani... neugodno mi al u jednu ruku mi je tog momenta djelovala prava djevojka... aaaaaaaaaa... hajd pedagogica se izvini i predstavi te nastavise i na kraju njen komentar je bio da bi Sabina vrlo lahko mogla biti ucenik generacije, samo ako bude htjela... user posted image user posted image user posted image

user posted image

duša draga i njeno testiranjeuser posted image user posted image user posted image user posted image
bravo sabina

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:06:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bambi09

jaooo dobra je... cuj vidjeces kad te mama ufati... user posted image user posted image user posted image  stvarno covjek ne zna sto kazes il bi se user posted image  ili bi user posted image ...

pazi ovo samo, odvela ja Sabinu na testiranje za upis u skolu... skuckala se ona prava djevojcica... pripreme su bile par dana, ja ko fol bila uciteljica ona ucenica ma hajde... djak za 10... odemo mi tamo, ona mirna... ja u sebi se preznojavam i pitam kad ce poceti sa nestaslucima... ipak ona nista... udjemo mi u kabinet, dvije divne tete pozele dobrodoslicu i ponude joj stolicu... ona ko fina dama sjedne i ceka... ja jos uvijek se preznojavam... postavlja njoj teta pitanja od imena i prezimena koga ima koga nema gdje zivi tandara mandara, ona ko velika... spremno odgovara na svako pitanje i tecno i sve po ps-u... eh treba u ucionicu da popuni testove... idemo mi mene jos veca nervoza... sjela ona jos u prvu klupu, ceka na upute... pridje njoj pedagogica, dala joj par listova, pocinju... prvo pitanje, drugo pitanje, trece... ja sjedim u drugom redu i posmatram, bez komentara... tek u neko doba okrece se pedagogica meni i pita jao jesam li se ja predstavila vama? ja zinula da odgovorim, tek ce moja Sabina, ne niste se predstavili, to je malo nekulturno, ali nema veze, svi smo malo nervozni... jaaaaaaaa paffff... zena gleda u mene pa u nju, zacrvenila se... ne zna sta da progovori... u mene oci ko fildzani... neugodno mi al u jednu ruku mi je tog momenta djelovala prava djevojka... aaaaaaaaaa... hajd pedagogica se izvini i predstavi te nastavise i na kraju njen komentar je bio da bi Sabina vrlo lahko mogla biti ucenik generacije, samo ako bude htjela... user posted image user posted image user posted image

user posted image

Pametno dijeteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:08:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

crta danas, i kao srce, ali mu nekakvo jajasto i ja mu dodam ona dva brijega da liči na srce...uh...kako se naljutio, da Bog sačuva...:"Što mi ti diiiraaaaaaaaaaššš!"...pih, kontam...i ti i tvoje srceuser posted image


user posted image  

moj ima jedan mali bager igracku, unutra covjek sjedi za volanom, 1000 puta je rekao mama tednem tu, hoce unutra, pa sigurno je 20 min ponavljao isto placucim glasom, hoce unutra i gotovo, moje objasnjavanje i rijeci uopste ne slusa, morala sam izvaditi cikicu, rasformirati igracku, stavim bager na krevet i njega na bager, ne hoce unutra na sjediste, ma nisam znala da li da placem ili se smijem, skretala mu paznju drugim igrackama, bager pa bager, kada vise nisam znala sta bih rijesila sam da bager mora zavrsiti u korpu za smece i tako je i bilo, opet me bilo strah da ne rovi po kanti pa sam kantu izbacila vani user posted image

Joj i ovo mi je dobro, skrozuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:10:30   
acudesa
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

crta danas, i kao srce, ali mu nekakvo jajasto i ja mu dodam ona dva brijega da liči na srce...uh...kako se naljutio, da Bog sačuva...:"Što mi ti diiiraaaaaaaaaaššš!"...pih, kontam...i ti i tvoje srceuser posted image


user posted image  

moj ima jedan mali bager igracku, unutra covjek sjedi za volanom, 1000 puta je rekao mama tednem tu, hoce unutra, pa sigurno je 20 min ponavljao isto placucim glasom, hoce unutra i gotovo, moje objasnjavanje i rijeci uopste ne slusa, morala sam izvaditi cikicu, rasformirati igracku, stavim bager na krevet i njega na bager, ne hoce unutra na sjediste, ma nisam znala da li da placem ili se smijem, skretala mu paznju drugim igrackama, bager pa bager, kada vise nisam znala sta bih rijesila sam da bager mora zavrsiti u korpu za smece i tako je i bilo, opet me bilo strah da ne rovi po kanti pa sam kantu izbacila vani user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
majko mila....
moj hadžo sad lijepi selotejpom sve po kući, svaku autić ima nalijepljen rezervni točak, i sve je divno i krasno dok ide po planu, a samo ako nije u milimetar gdje je on zamislio...100 belaja...plakanje, kidanje, ponovni pokušaji...i na kraju bude: Ti si kriva, jer mi nisi na vrijeme dala selotejp...uh

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:31:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dana3

sta sa tvrdoglavom djecom?mislim da kao ucitelj sa 11 godisnjim iskustvom i radom sa djecom mogu dati jedan savjet.bez obzira o vasem raspolozenju kada nesto zelite da zabranite djetetu onda jednom NE uvijek je ne ,postaviti jasne granice sta moze da radi a sta ne.roditelji tu cesto popustaju jer su djeca jednostavno slatka kad podju da pricaju pa malo opsuju a mi se nasmijeo i ne opazamo da su sve veca a zadrzavaju ruzne navike.isto tako bude nam zao da nesto ne popustimo a poslije isto zabranimo.sa djecom uvijek treba postupati isto.cak i kad su gosti tu spavanje u isto vrijeme,ako je vec malo vece nametati mu manje pobaveze kao pokupiti igracke mnaravno pomoci u poccetku i to napraviti kao igru a poslije prepustati obavezu djetetu.tvrdoglavo odbijanje necega od strane djetea vraca se istom mjerom:a najgore za djete je konstatacija da ga mama manje voli jer ne slusa ili nije dobar.oduzimanje najdraze igracke dok se ne popravi.ono sto je prakticno i funkcionise je to da se u kuci napravi jedan "kutak srama"npr.za agresivno ponasanje,bacanje stvari,psovanje i dr dijete se upozori i objasni sta je uradilo i da ce za kaznu da sjedi na tom mjestu(koliko godina dijete ima toliko minuta)ostaviti ga samog i otici.nakon isteka vremena doci do njega ponovo reci sta je i zasto bio tu te traziti izvinjenje.sve se svodi na to dijete shvati da nije ono to koje odlucuje i vodi glavnu rijec u kuci,da je roditelj taj koji odlucuje pravila i da se ta pravila moraju da postuju.shavtiti covjek treba da su djeca svakim danom veca i jaca a mi stariji i nemocniji.ako ne razvijemo osjecaj postovanja kod njih prema nama dok su jako mali necemo ni kasnije kad budu odrasliji i neovisni o nama


Potpisujem svaku rijec, mada nemam toliko dugog iskustva, ali radila sam sa djecom predskolskog uzrasta, cak sam imala odjel djece koja su problematicna, tj nisu djeca takva vec im se roditelji nadaju da ce biti bolje kad malo porastu...A  biva sve gore...
Batine, sipka mogu pomoci trenutno ali takvim ponasanjem djeci pokazujemo da je nasilje dozvoljeno i ok, s tim sto u njima stvaramo vecu agresivnost, strah....
Lijepa rijec svaka vrata otvori, djecu treba od malena dresirati, pokazati mu pravi put, kad pogrijesi kazniti, dok sjedi npr u cosku reci mu da razmisli zasto sjedi tu, pa poslije sjesti s njim i porazgovarati o kazni o njegovom ponasanju...Postaviti autoritet u tonu glasa....Dati do znanja ko je gazda...Takodje dijete treba i nagraditi kad slusa, ne mora to biti nista specijalno, ali pohvala ili samo obratiti paznju aplauzom, dati mu do znanja da je djetetov rad priznat....
Djeca svojim neprestanim placem , bacanjem na pod ili bilo kojim drugim ispadom traze paznju, tj guraju granice roditelja...Npr nije dobilo igracku, pocne placom, vriskom na kraju mnoga djeca se bacaju na pod...roditelji to ne trpe, mnogi roditelji popuste u svojoj odluci dajuci  djetetu do znanja da sa takvim ponasanjem dolazi do zeljenog cilja...i tako sve u krug...

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:49:33   
Novosadjanka
Bambi tvoja Sabina je vrh!!! Svaka cast!Britak jezik koristi u pravom trenutkuuser posted image


Evo mojih primera kako izlazim na kraj sa tvrdoglavoscu:
Kad placu na ulici jer im nesto ne dozvoljavam, kazem: Jace nisu te svi culi! Onda nastaje histerija, skakanje sa obe noge, pokusaji ugriza...onda se pravim luda, jednostavno im pustim ruku i prodjem mimo njih kao da ih ne poznajem. Ne obracam paznju!

Mogu u stani da rade skoro sve sta im padne na pamet(mislim na igracke, igrice,crtanje, pravljenje satora, zmurke, vijanje, skakanje po krevetima,glasnu muziku da slusaju), ali...ustvari ALI (velikim slovom) kada se igrarija zavrsi moraju da vracaju stvari na svoje mesto.
Kad to odbiju ja pevuseci otvorim prozor i bacam igracke, jednu po jednu..prvo neveruju, onda vriste na kraju ko brzi Gonzales lete po stanu vracajuci igracke na mesto. Da samo znate sta sam igracaka bacila! Ni sama ne znam, ali oni znaju kad pocnem da pevusim nije dobro

Kad nece da jedu, ne moraju. ALI nema slatkisa, nema crtaca...Kad ogladne jedu, ali ne preko reda. Cekaju sledeci obrok kad svi sedamo da jedemo. Pa ne zive u menzi i nisam ja ruke nasla na ulici. Desi se da dvoje dobro jedu, a trece zeza. Ovo dvoje "dobrih" dobiju slatkis i jedu ga pred nevaljaljcem. To uvek pali

u kolima kada histerisu ili se posvadjaju zakocim i kazem: Napolje!!! Odmah se smire.

Imam ih troje i svi su razlicite "persone". Ali ta crta tvrdoglavosti im je zajednicka. Uglavnom sam sama sa njima i moram biti ostra, jer bi poludela kad bi im dopustila da rade sta im se prohte.

Mislim da svako dete pokusava da istera svoje. Pitanje je gde je granica? Tamo gde je mi postavimo

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 0:54:08   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Novosadjanka

Bambi tvoja Sabina je vrh!!! Svaka cast!Britak jezik koristi u pravom trenutkuuser posted image


Evo mojih primera kako izlazim na kraj sa tvrdoglavoscu:
Kad placu na ulici jer im nesto ne dozvoljavam, kazem: Jace nisu te svi culi! Onda nastaje histerija, skakanje sa obe noge, pokusaji ugriza...onda se pravim luda, jednostavno im pustim ruku i prodjem mimo njih kao da ih ne poznajem. Ne obracam paznju!

Mogu u stani da rade skoro sve sta im padne na pamet(mislim na igracke, igrice,crtanje, pravljenje satora, zmurke, vijanje, skakanje po krevetima,glasnu muziku da slusaju), ali...ustvari ALI (velikim slovom) kada se igrarija zavrsi moraju da vracaju stvari na svoje mesto.
Kad to odbiju ja pevuseci otvorim prozor i bacam igracke, jednu po jednu..prvo neveruju, onda vriste na kraju ko brzi Gonzales lete po stanu vracajuci igracke na mesto. Da samo znate sta sam igracaka bacila! Ni sama ne znam, ali oni znaju kad pocnem da pevusim nije dobro

Kad nece da jedu, ne moraju. ALI nema slatkisa, nema crtaca...Kad ogladne jedu, ali ne preko reda. Cekaju sledeci obrok kad svi sedamo da jedemo. Pa ne zive u menzi i nisam ja ruke nasla na ulici. Desi se da dvoje dobro jedu, a trece zeza. Ovo dvoje "dobrih" dobiju slatkis i jedu ga pred nevaljaljcem. To uvek pali

u kolima kada histerisu ili se posvadjaju zakocim i kazem: Napolje!!! Odmah se smire.

Imam ih troje i svi su razlicite "persone". Ali ta crta tvrdoglavosti im je zajednicka. Uglavnom sam sama sa njima i moram biti ostra, jer bi poludela kad bi im dopustila da rade sta im se prohte.

Mislim da svako dete pokusava da istera svoje. Pitanje je gde je granica? Tamo gde je mi postavimo



Joj kraljica si s ovom rečenicom... Morat cu i ja počet pjevušituser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Novosadjanka)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 1:21:23   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

IZVORNA PORUKA: Bambi09

jaooo dobra je... cuj vidjeces kad te mama ufati... user posted image user posted image user posted image  stvarno covjek ne zna sto kazes il bi se user posted image  ili bi user posted image ...

pazi ovo samo, odvela ja Sabinu na testiranje za upis u skolu... skuckala se ona prava djevojcica... pripreme su bile par dana, ja ko fol bila uciteljica ona ucenica ma hajde... djak za 10... odemo mi tamo, ona mirna... ja u sebi se preznojavam i pitam kad ce poceti sa nestaslucima... ipak ona nista... udjemo mi u kabinet, dvije divne tete pozele dobrodoslicu i ponude joj stolicu... ona ko fina dama sjedne i ceka... ja jos uvijek se preznojavam... postavlja njoj teta pitanja od imena i prezimena koga ima koga nema gdje zivi tandara mandara, ona ko velika... spremno odgovara na svako pitanje i tecno i sve po ps-u... eh treba u ucionicu da popuni testove... idemo mi mene jos veca nervoza... sjela ona jos u prvu klupu, ceka na upute... pridje njoj pedagogica, dala joj par listova, pocinju... prvo pitanje, drugo pitanje, trece... ja sjedim u drugom redu i posmatram, bez komentara... tek u neko doba okrece se pedagogica meni i pita jao jesam li se ja predstavila vama? ja zinula da odgovorim, tek ce moja Sabina, ne niste se predstavili, to je malo nekulturno, ali nema veze, svi smo malo nervozni... jaaaaaaaa paffff... zena gleda u mene pa u nju, zacrvenila se... ne zna sta da progovori... u mene oci ko fildzani... neugodno mi al u jednu ruku mi je tog momenta djelovala prava djevojka... aaaaaaaaaa... hajd pedagogica se izvini i predstavi te nastavise i na kraju njen komentar je bio da bi Sabina vrlo lahko mogla biti ucenik generacije, samo ako bude htjela... user posted image user posted image user posted image

user posted image

Pametno dijeteuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

i kod nas ima ''faza'' to je nekulturno...čitav je komšiluk kulturi stala učitiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 8:23:11   
M kao Mama
Kako dani odmiću, meni se samo žao što nisam pisala sve njene faze, kada počinju, kako se razvijaju i kada završavaju, jer očito sve su to faze kroz koje moramo proći, kako to ćemo vidjeti, ali dobre sve u radni stažmama.

Moja Lajla je jako, jako tvrdoglava, ali u neku ruku mi je i drago, jer vjerovali ili ne već ima izgrađen stav. Može se mama nasaditi na glavu, ali ako ona nešto zacrta, u većini slučajeva mama popusti. To je minus za mamu, a ne za L.

Vrlo je razumna i vrlo odbro zna šta joj se kaže, šta znači NE, i slično, ali još bolje zna da natjera mlin na svoju vodu.

Kod hrane, ako kaže NE, za nešto, ma tri dana je mogu tjerati i moliti, ali jok NE, je NE.

Sve pod Bogom milim zna, ali hajd LAjla slovo napiši, odgovor je to me ne zanima ili nemam teku, znači, mozgić mali radi 1000 na sat.

Onda shvatila sam da je treba pustiti, neka uživa, bitno mi je da nije bezobrazna, a sve ostalo, mislim faze, valjda će proći, mada eto vjerovatno kada L. akobogda bude u pubertetu, mama će biti u klimaksu, pa onda vidimo se za 10 godina akobogda na istoj temi.

E, još nešto kada se naljuti, uvijek mi zaprijeti da mi više nikada ništa neće kupiti?????? ikada je zaružim, ali momentalno iskrivi se i pita Mama voliš li me, mamam voiš li me, ja tebe volim, i ko zadnje malo pašće uvuće se da je poljubim. I kako dabudem ljuta na nju, brate nikakokad je manipulator samo takav. LJubi je mama, a i svu ostalu djecu. Ponavljam bitno je samo da nisu bezobrazni,  a sve ostalo se da srediti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 8:37:50   
veeseelaa
mama alma šta da radimo? i moja malena je manipulator, tako me išarmira da ja zaboravim šta sam htjela user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 8:45:54   
DM
u kolima kada histerisu ili se posvadjaju zakocim i kazem: Napolje!!! Odmah se smire.

Ja ovo isto svom S. uradim-i to po noći,jer trai nemoguće...i da vidite onda "kako se sluša"


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
2.7.2010 9:33:11   
Anoniman
sto se tice jela, tu sam definitivno ja ona koja nadvlada... fino ponudim da jede sama, onda malo ostrijim tonom naredim da mora pojesti sve... pocne se izmotavati kao ne moze nije gladna ovo ono... eh ako ni tada ne poslusa onda fino uzmem tanjir u ruke i kasiku i svaku mrvicu mora da pojede... jer znam koliko ona moze pojesti, a to je masallah, samo sto je lijena...

ja kad sam bila dijete najteze mi je padalo ako bi mama bila ljuta na mene i nije htjela da prica samnom, kad sam bila na ignore... pa nesto kontam da probam i taj metod...

a svi govore da ce se promijeniti kad krene u skolu, samo ja se bojim da kad krene u skolu ona ne promijeni sve oko sebe... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *