|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 19:23:05   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

i sada cete se vrijedjati???


necemo draga ne brini user posted image
mene je inace tekso shvatiti onome koji drzi samo do svog misljenja a da se ne potrudi da tudje shvati malo bolje.
ja se drzim onoga sto sam napisalauser posted image
mozda moj stav i misljenje za nekoga zvuci uvredljivo ali to je striktno moje misljenje.neko razmislja drugacije...cijenim.
uglavnom...onima koje zele djecu zelim da sto prije svoj san ostvare.
oni koji ne ...to je njihova odluka ...ko sam ja da im sudim.
salmy ...hvala na "komplimentu" ispod mog nivoa je da se upustam u dalju diskusiju.

< Poruku je uredio koka i po -- 25.11.2012 19:25:56 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 19:47:49   
simba00

IZVORNA PORUKA: Ramona11


IZVORNA PORUKA: Ramona11

Meni se cini da ste pogresno protumacile ovo sto je Koka htjela reci.
Uglavnom meni je sebicno ne podariti djetetu brata ili sestru ako za to postoje mogucnosti. Tesko da bi svom djetetu uskratila da osjeti bratsku ili sestrinsku ljubav. Danas sutra kad nas kao roditelja ne bude, neka u zivotu ima nekoga. Neka se ne osjeti kao sam na svijetu.
Pa ako se u kuci hrani troje usta, naci ce se i za cetvrto.

Moj rodjak je bio jedinac. Oboje roditelja doktori nauka. Zbog teskog poroda nisu se odvazili ici na drugo dijete. Ona je oboljela od raka i umrla, za 15 dana otac mu dozivi infarkt i on umre. I znate sto sad taj moj rodjak govori?! Sve je u redu, samo im ne mogu oprostiti sto mi nisu podarili brata ili sestru. Da imam nekoga.
On sad ima zenu i dijete, posao san snova, obrce gomilu novca, ali ima prazninu u dusi, ogromnu.


Evo boldirala sam kljucne rijeci.
I prepricala sam slucaj rodjaka jer je meni blizak.
Nisam ulazila u to je li njegovo misljenje opravdano ili ne, samo sam navela primjer i namjerno ga izdvojila od dijela u kojem iznosim svoje misljenje.
I svakako ne bih rekla nekome da prica nebuloze.
Toliko.
Pozdravljam vas.



Da, ali vrlo je opasno donositi generalne zaključke na osnovu izdvojenih primjera... Opasno jer često takvim stavovima ljudi upadnu u zamku diskriminacije, predrasuda i stereotipa. A mi ovdje upravo govorimo o tome. Izvini ako sam te uvrijedila, meni ne bi predstavljalo uvredu kad mi kažeš da pričam nebuloze, ukoliko je to rečeno uz argumente i ukoliko iz toga mogu nešto novo naučiti i proširiti svoje vidike. A veća uvreda za pojedince koji će čitati ovu temu je ta tvoja izjava, ali eto... Pozdrav

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 20:31:05   
Neca xxx
Odluka o tome da li cemo imati djecu ili ne je jako vazna odluka, odluka koja vam mijenja zivot i zato mislim da je prije stupanja u brak potrebno znati stav vaseg buduceg bracnog druga o tome. Ako jedan partner zeli, a drugi ne zeli djecu, to ce definitivno biti uzrok mnogih problema i nezadovoljstva u braku.

Ja sam oduvijek znala da zelim dijete, cini mi se jos od perioda kada sam se igrala lutkicama i presvlacila ih. To kod mene nikada nije upitno. Normalno da mi je cudno kada vidim da neko nema takve porive, jer ih ja imam. Ali ne mislim da su ljudi koji ne zele imati djecu sebicni. Njihov zivot, njihova odluka. Po meni su sebicni oni koji rode dijete pa se onda ne brinu o njemu. Razlozi zbog kojih neko ne zeli djecu mogu biti razliciti: medicinski, finansijski, ne zele da mijenjaju svoje zivotne navike i ritam. Postujem, mada ne razumijem u potpunosti. Samo se, zbog njih samih, nadam da odluke koje su donijeli dok su jos uvijek bili u reproduktivnom razdoblju nece zeljeti promijeniti jednom kada za to vec bude kasno.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 22:33:46   
Jaca7
Žao mi je što sam postavljajući ovu temu možda dovela pojedine u neku vrstu prepirke, to mi nije bila namjera. Tražila sam savjet za situaciju u kojoj sam se nalazila. Puno ste mi pomogli.

Oni koji su oduvijek znali da žele dijete svaka čast. Ja nisam bila jedna od takvih dok nisam upoznala momka sa kojima sam skoro 5 godina. Dijete sa voljenim muškarcem i općenito želja za djetetom, ne bih baš rekla da je isto.

Što se tiče pojedinih komentara da je život besmislen bez djeteta i da se isti mijenja kad dobijemo dijete, postajemo požrtvovani itd NEMAM RIJEČI KOJOM BIH OPISALA OVAKVU IZJAVU. Jednostavno, zatekla sam se pred ovakvom glupošću. Ne poznajem još uvijek osjećaj prema vlastitom djetetu, ali poznajem osjećaj, žrtvu i požrtvovanost prema majci i bratu, bezrezervnu podršku.

Pojedinci su mi puno pomogli u komentiranju moje teme i PUNO VAM HVALA NA TOME. Dok su neki davali savjete o tome da je život besmislen bez djeteta, moja želja za životom (ako je moguće) postala je bezgranična. Njima bih htjela poručiti da dijete NIJE ZA SVAKOGA, da NIKADA NE BIH SPALA NA TO DA MOJA PORODICA, ČARŠIJA I FAMILIJA HRANI MOJE DIJETE KOJEM NEMAM USLOVE PRUŽITI NAJOSNOVNIJE (neko od vas je na ovaj način komentirao prethodno moju temu, SVAKA ČAST). Zgražavam se ljudi koji prose, pojavljuju se na tv-u u emisiji "Ispuni mi želju", a koji imaju 5,6,7,8,9,10 itd djece, a djeca im žive (zapravo preživljavaju) u ENORMNO TEŠKIM USLOVIMA, žive po podrumima i slično. Zaboga, zašto ih pravite ako nemaju šta jesti? Zašto ih patite?

Moj momak i ja trenutno nemamo stalni posao, iako smo oboje magistri. Radimo godinama kao honorarci. Nismo u mogućnosti planirati brak bez šanse da jedno od nas dvoje dobije stalni posao. Ja nisam od onih koji bi tražili od porodice pomoć u kiriji, režiji itd (iako imam NAJDIVNIJU PORODICU NA SVIJETU). Ne pada mi napamet! Nije ni moj momak. Priznajem da sam vršila na njega određeni pritisak oko djeteta, ne razmišljajući o tome da nas dvoje trenutno nemamo ni za zajedničke kifle. Razgovarali smo o tome i mnoge stvari su došle na svoje mjesto. Ali, zaista su mi pojedini komentari ovdje otvorili oči. HVALA VAM PUNO NA TOME! :)


(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 22:44:17   
Galicia
Razumijem ja koku i njen stav u potpunosti. Nije mi drag, ali razumijem.

Vrijednost jedne zene nije samo u majcinstvu, nego u mnogo cemu. Ko razmislja da mu je uloga zivotna samo reproduktivne prirode onda i moze reci da je zivot besmislen bez djece. Ja sebe licno smatram i vise od toga, a nadam se i velika vecina na ovom forumu. Trenutno nemam djece, da sad nesto se ubijamo radeci na tome, ne ubijamo. Ako se desi, dobro dosla je beba u svako vrijeme, a ako se ne desi, moje vrijednosti nista nece biti manje nego sto bi bile sa radjanjem novog zivota.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 22:52:05   
Jaca7
Da, upravo je u tome poenta. Poznajem osjećaj imati majku za koju bih odmah dala život, pozajem osjećaj imati brata za kojeg bih također sve učinila... bavim se humanitarnim radom, nastojim u svemu biti dobra i uživati u svakom segmentu svog života, pa zar to čini moj život besmislenim? Ako dijete dođe akoBogda DOBRODOŠLO, ali zaista neću više nikada se toliko sekirati i mozgati oko toga šta bi bilo kad bi bilo kao do sada.
IZVORNA PORUKA: Galicia

Razumijem ja koku i njen stav u potpunosti. Nije mi drag, ali razumijem.

Vrijednost jedne zene nije samo u majcinstvu, nego u mnogo cemu. Ko razmislja da mu je uloga zivotna samo reproduktivne prirode onda i moze reci da je zivot besmislen bez djece. Ja sebe licno smatram i vise od toga, a nadam se i velika vecina na ovom forumu. Trenutno nemam djece, da sad nesto se ubijamo radeci na tome, ne ubijamo. Ako se desi, dobro dosla je beba u svako vrijeme, a ako se ne desi, moje vrijednosti nista nece biti manje nego sto bi bile sa radjanjem novog zivota.


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 22:57:04   
grozđe
Jaca naravno da moze tvoj momak promijeniti misljenje, ne brini zbog toga. Moze promijeniti misljenje i o nekim drugim stvarima. Trebali bismo prvo misliti na sebe.. sta mi zelimo, imati cilj, truditi se i boriti jer sve drugo nas nece usreciti... Ono sto bih ja tebe pitala ( i iz cega se moze izvuci zakljucak je : kako se ti osjecas, sta ti zelis, sta ti smeta ?... Jaco sretno i zapamti zivot je kratak i vrijeme za neke stvari prodje...

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:01:51   
klemzi
zivot bez djeteta je besmislen

Ovo užasno zvuči!
I da, to je moje mišljenje i stojim iza njega!!!!!!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:03:19   
animagical
otkud ikome pravo da odlucuje koliko djece je ispravno imati, i da li ih neko uopste treba imati? to je toliko privatna stvar, da se kao tema ne bi trebalo ni provuci kroz razgovor... gledajte svoja posla, radjajte sebi koliko zelite, pustite druge da zive... meni se od ovih tema dize kosa na glavi

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:03:28   
Jaca7
hvala puno za interesovanje :)

ja više od svega želim dobiti posao, a još više od toga: da moj dečko NPOKON dobije stalni posao nakon toliko vremena honorarnih nigdje veze poslova. Nakon toga želim brak, a onda i dijete. Želi i on isto. Bilo je potrebno samo RAZGOVARATI i biti iskren, ništa više. :) Život je kratak i treba uživati u svakom njegovom djeliću. Ako dođe to malo stvorenje DOBRODOŠLO U MOJ ŽIVOT, ako ne, idemo dalje.
IZVORNA PORUKA: grozđe

Jaca naravno da moze tvoj momak promijeniti misljenje, ne brini zbog toga. Moze promijeniti misljenje i o nekim drugim stvarima. Trebali bismo prvo misliti na sebe.. sta mi zelimo, imati cilj, truditi se i boriti jer sve drugo nas nece usreciti... Ono sto bih ja tebe pitala ( i iz cega se moze izvuci zakljucak je : kako se ti osjecas, sta ti zelis, sta ti smeta ?... Jaco sretno i zapamti zivot je kratak i vrijeme za neke stvari prodje...


(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:11:35   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Jaca7

hvala puno za interesovanje :)

ja više od svega želim dobiti posao, a još više od toga: da moj dečko NPOKON dobije stalni posao nakon toliko vremena honorarnih nigdje veze poslova. Nakon toga želim brak, a onda i dijete. Želi i on isto. Bilo je potrebno samo RAZGOVARATI i biti iskren, ništa više. :) Život je kratak i treba uživati u svakom njegovom djeliću. Ako dođe to malo stvorenje DOBRODOŠLO U MOJ ŽIVOT, ako ne, idemo dalje.



Jaca ti si svojim zadnjim postom dala odgovor na svoje pitanje i nemas potrebe da se vise opterecujes ovom temom.


(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:12:23   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: animagical

otkud ikome pravo da odlucuje koliko djece je ispravno imati, i da li ih neko uopste treba imati? to je toliko privatna stvar, da se kao tema ne bi trebalo ni provuci kroz razgovor... gledajte svoja posla, radjajte sebi koliko zelite, pustite druge da zive... meni se od ovih tema dize kosa na glavi



ma i nije tema nego opet ode na ovakve price. tema je da je djevojci momak rekao da ne zeli djecu i ona to postuje ali ne zna sta sad jer ona zeli djecu

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:12:43   
vjestica
prestrašno mi je pročitati da je život bez djece besmislen, kao i brak bez djece
a takođe mi je i pregrozno čitati paušalne procjene kako je neko sebičan jer želi /ne želi dijete ili želi /ne želi još djece
prvo što mi je odvratno petljati se u tuđi izbor, kakav god on bio , drugo otkud neko procjeni da neko iz sebičluka ima samo jedno dijete ili nijedno ili 10 toro djece??
i da jeste iz sebičluka, šta druge boli dupe za to??

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:14:14   
Jaca7
:)
IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: Jaca7

hvala puno za interesovanje :)

ja više od svega želim dobiti posao, a još više od toga: da moj dečko NPOKON dobije stalni posao nakon toliko vremena honorarnih nigdje veze poslova. Nakon toga želim brak, a onda i dijete. Želi i on isto. Bilo je potrebno samo RAZGOVARATI i biti iskren, ništa više. :) Život je kratak i treba uživati u svakom njegovom djeliću. Ako dođe to malo stvorenje DOBRODOŠLO U MOJ ŽIVOT, ako ne, idemo dalje.



Jaca ti si svojim zadnjim postom dala odgovor na svoje pitanje i nemas potrebe da se vise opterecujes ovom temom.




(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:14:40   
mirnah
Sto ste se svezale zene i njenog komentara. Pa sta ako je rekla da je zivot besmislan bez djece?! Pa njoj jeste, u cemu je problem nije mi jasno? Sto je mislila opcenito? pa sta ako i jeste? smatra tako zena i gotovo. I naravno da ce stajati iza onoga sto kaze...pa ko ce drugi stajati ako ne ona? Dobro je da covjek ima jasne stavove po pitanju necega. Nekome je besmisleno da u losim uvjetima zivota bracni drugovi radjaju po 5 ili vise djece?! A drugima nije besmisleno da zivi, zdravi, razumni ljudi neupitnih egzistencijalnih prilika ne odluce se ni za jedno dijete? Nije ni meni. Ali to je MOJE MISLJENJE I IMAM PRAVO NA NJEGA.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:15:43   
animagical

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: animagical

otkud ikome pravo da odlucuje koliko djece je ispravno imati, i da li ih neko uopste treba imati? to je toliko privatna stvar, da se kao tema ne bi trebalo ni provuci kroz razgovor... gledajte svoja posla, radjajte sebi koliko zelite, pustite druge da zive... meni se od ovih tema dize kosa na glavi



ma i nije tema nego opet ode na ovakve price. tema je da je djevojci momak rekao da ne zeli djecu i ona to postuje ali ne zna sta sad jer ona zeli djecu

pa na tu temu u svakom slucaju nece ovdje dobiti odgovor, to se dvoje ljudi zatvori u svoja 4 zida i dogovori kako hoce da ziveuser posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:19:59   
grozđe
Drago mi je sto ste razgovarali i slusali jedno drugo...djelujes mi kao optimista i veoma razumna osoba...to su dobre osobine za uspjeh... Jaco jos jednom sve najbolje...

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:26:49   
amra_sa
IZVORNA PORUKA: animagical


pa na tu temu u svakom slucaju nece ovdje dobiti odgovor, to se dvoje ljudi zatvori u svoja 4 zida i dogovori kako hoce da ziveuser posted image


user posted image Razgovor i dogovor - najbolji savjet.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:29:08   
Jaca7
Hvala puno, također i ja tebi želim sve najbolje u životu. :))

veliki pozdrav
IZVORNA PORUKA: grozđe

Drago mi je sto ste razgovarali i slusali jedno drugo...djelujes mi kao optimista i veoma razumna osoba...to su dobre osobine za uspjeh... Jaco jos jednom sve najbolje...


(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Molim pomoć!
25.11.2012 23:30:13   
Jaca7
da, slažem se. ali, uvijek je nekako dobrodošao savjet u ovakvim i sličnim situacijama ;)
IZVORNA PORUKA: amra_sa

IZVORNA PORUKA: animagical


pa na tu temu u svakom slucaju nece ovdje dobiti odgovor, to se dvoje ljudi zatvori u svoja 4 zida i dogovori kako hoce da ziveuser posted image


user posted image Razgovor i dogovor - najbolji savjet.


(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Molim pomoć!
21.12.2012 12:32:58   
Ombra
po meni dvoje ljudi se upoznalo i zivi skupa iz ljubavi....ako se iz ovih ili onih razloga iz te ljubavi ne rodi dijete to ne smije ni u kom slucaju da znaci KRAJ onoga zbog cega su prvobitno i krenuli zajedno kroz zivot....to je moj stav....
ja sam majka, imam dijete...svoj zivot sam mogla zamisliti i bez dijece...da, i nakon sto sam rodila i dalje mislim tako (nek je ona meni ziva i zdrava naravno)...da li se moj zivot promjenio da, da li je promjenio smisao ne, ne u mom odnosu i mojoj ljubavi prema mom muzu...to dvoje se treba razgraniciti...meni i dalje idu na zivce neposlusna dijeca koja se penju roditeljima na glavu (isla su mi i prije nego sam rodila pa su mi svi govorili vidjeces kad rodis)...anw...da sam na tvom mjestu jos bih razgovarala s partnerom...moj muz je meni rekao da je dovljno da imamo jedno dijete i nek je ziva i zdrava...pa neki dan kad sam htjela pokloniti njenu robicu koju je prerasla je rekao NI SLUCAJNO!!! nego da ostavim za drugo dijete user posted image ...tako da mozda je to bio trenutni odgovor i mzoda si ga ufatila u momentu kad mu dijeca nisu ni na pameti...nisu ni meni ni muzu bila dok nisam zatrudnila (zaista smo uvijek govorili ako se desi desi a ako ne, ne)...nismo bili optereceni tim...

(odgovor članu Jaca7)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 12:52:51   
Anoniman
Kad je vec rijec o djetetu, moj muz i ja imamo dijete, ali i meni treba pomoc. Naime, dijete mi ima blizu 2 godine. Nisam dugo mogla naci posao i sada trebam da dobijem ako Bog da posao divan, ali je izvan grada, tacnije u drugom gradu i morala bih putovati. Radno vrijeme je takvo da bih otisla ujutro i vise nego rano, a vratila se jako kasno, predvece. Iskreno, jako mi tesko to pada zbog djeteta od kojeg mi se tesko odvojiti, a jos mi je teze sto ga po citav dan ne bih vidjala. A ovakva poslovna prilika, s druge strane, se ne propusta. Pored toga, opterecena sam strahovima da ostavim dijete toliko dugo da bude odvojeno od mene u danu, a da vrijeme provodi s drugim ljudima. Zasto? Mi zivimo u istoj kuci s muzevim roditeljima. Oni su starinski ljudi, a pored toga i ne vole me bas pa me cesto provociraju preko moga djeteta govoreci mu nesto sto sam vec rekla da ne treba, dopustajuci mu sve protiv cega sam i sl. Znaci, iako bih dala dijete u obdaniste, ono bi opet puno vremena provodilo s njima. Istina, i moj muz bi bio tu, on bi vracao dijete iz obdanista i bio s njim kod kuce, ali on jako puno vremena voli da provodi sa svojim, a tako bi i moje dijete. Moj muz njima samo suti, a cak i on ponekad, iako zna da mi smeta da se dijete uci nekim nazivima ili zbunjuje (jer se ranije naucilo jednom nazivu, a sada, posto to nije po njihovom, govore mu drugacije), i sam to radi. Ne znam prvo sta da mislim o tome, a drugo, strah me izgubiti kontrolu nad svojim dijetetom od kojeg zelim napravit zdravu licnost i kulturnu. Nekoliko puta sam nabacila muzu da ne bi bilo lose da on putuje, da se preselimo u taj grad (bila bih rahatnija, a što je najvažnije imala bih više vremena za svoje dijete), ali on je protiv, otvoreno je protiv. Vezali ga za sebe ko konopcem. Sta da uradim? Poceli su mi svi ici na zivce, pa i muz. Sta bi vi? Molim pomoc.

(odgovor članu Jaca7)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 13:11:25   
Hanady RR
Ja kada bih promjenila grad života svaki put kada mi neko ide na živce...ja bih bila nomad odavnouser posted image
Šalu na stranu, što tvoj suprug misli o ovome...tvom polu, zaradi koju pruža, karijeri koju ti omogućaca, promjeni grada ako i on radi i ima i familiju i prijatelj i izgrađen život u sadašnjem gradu...
Ovo su velike odluke...osobito ako imate stan koji ne plaćate a koji bi relano plaćali ako odete...
i ruku na srce ti roditelji koji ti povremeno odu na živac znaju biti velika pomoć...dali bi vi bez te pomoći u drugome gradu lakše živjeli...
Veliki je to zalogaj...ozbiljan razgovor sa mužem povesti moraš. Ali vodi računa, koliko ste ti i suprug tu bitni i dijete je...dali dijete do dvije godine želi mjenjati sredinu, ostati bez ljubavi nane i dede koju sigurno neizmjereno ima sada...
zato, polako i sretnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 13:20:13   
jasmin
Ja sam mozda ekstremni narcis kada su djeca u pitanju,tako da sada,ove pameti,nema tog posla zbog kojeg bih ostavila djecu na cuvanje nekome,pogotovo ljudima koje ne smatram prikladnim za odgoj mog djeteta,ma koliko oni njega voljeli,pazili,mazili. Pruziti djetetu ljubav i kvalitetan odgoj nije isto. Osuditi ga da toliko dugo vremena provodi bez majke...po meni nije nikako dobro. Radije bih mijenjala sredinu,nego prepustila dijete drugome. Vrtic,u periodu radnog vremena je ok,svakako rade na kvalitetnom odgoju. Ja sam protiv,a ti vidi draga,opet najbolje znas.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Molim pomoć!
4.1.2013 14:36:12   
maxus svratila
Ako ti je toliko stalo do djeteta i njegova odgoja nemoras ici radit.

Ali, dize mi se kosa na glavi kad procitah da su muzevlji roditelji starinski ljudi. user posted image , e gospodjo ti isti starisnki ljudi su rodili i odgajali tog tvog muza, skolovali dali hljeb u ruke i sad su oni nekulturni sto nemaju zavrsene skole..........
Kako su ti odgojili muza, jel on nekulturan, odgovara li ti muzevo ponasanje i izgovor rijeci, a ako ti kod njih smeta samo sto nemaju sirok rijecnik, sto mozda izgovore pokoju izvornu Bosansku rijec onda nemam rijeci.......

Dede i nane vole i umaze unucad to mi je jasno, ako tebi ne odgovara da neko drugi vaspita tvoju djecu onda se odrekni karijere i vaspitaj dijete. Ne moze se na dvije stolice........


_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *