|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: meningitis
8.4.2012 16:07:05   
niki83
Malena nemoj brinuti..to je sigurno ona viroza stomacne gripe koju smo mi ove zime tri puta prebolovale..nama je uvijek i najprije pomogao sirup Enterofuryl..Nikakav linex, prolife, to samo onako usput, ali ovaj sirup odmah zaustavlja proliv i povracanje..
Nemoj brinuti nije strasno sigurno! Imate user posted image podrske od nas..

_____________________________

N&N

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: meningitis
8.4.2012 16:11:01   
prskalica
mom sergeju vec neko vrijeme skacu zlijezde po vratu.daju mu stalno amoxicilin i ja u petak odem i kazem to m je vec treci sirup koji pije daj da vidimo sta mu je vise.daju mi da vadim nalaze.sutra ce biti gotovi.upute me orl i pregledao ga je i kaze grlo mu nije upaljeno vrlo malo kaze donesi mi nalaz brisa jer sumnja na bakteriju.sad se bas bojim user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: meningitis
8.4.2012 16:22:10   
malenaa
Boze dragi sta je ovo vise...na svakom koraku bolesti, viroze... da budu sve barem viroze i prehladice a nista ozbiljno :((
i ja sam mislila ukljuciti enterofuril, jer ovo prolife linex to mi je vise kad sve prodje pa da se regenerise crijevna flora i sl... ali eto valja nama ove doktore slusati... pa onda dumati jel ok..
pojeo je danas bananu ,tri male kiflice i jedan plazma keks, sad pajki kad ustane ceka ga riza nadam se da ce htijeti ali ga necu tjerati.l. vecers idemo opet raditi nalaze

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu prskalica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: meningitis
8.4.2012 16:46:23   
Nunny
http://www.ebay.co.uk/itm/MENITEST-MENINGITIS-AWARENESS-PACK-/260998485571?pt=UK_Baby_Baby_Safety_ET&hash=item3cc4b8d643

http://www.ebay.co.uk/itm/BNIB-MENINGITIS-EARLY-ALERT-PACK-REUSABLE-EASY-USE-/310386852097?pt=UK_Baby_Baby_Safety_ET&hash=item48447f8101

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: meningitis
8.4.2012 19:00:21   
Mamba
Moj sin je imao meningitis na svu srecu a i doktori se cude prezivio je i ostao bez ikakvih posljedica. Kada je imao 7 mjeseci dobio je iznenada visoku temperaturu. Odveli smo ga u hitnu gdje su nam rekli da ima upalu grla da skidamo temperaturu i sutra se javimo pedijatru. Teperatura je bila iznad 40 i ni uz pomoc lijekova nije spadala. Ujutro kod pedijatra on isto rekao upala grla i dobili smo antibiotik. Temperatura i dalje nikako nije spadala. Oko 2 popodne pao je u nesvjest odma smo u bolnicu kosevo ga odveli odmah su nas primili na pedijatriju. Otisla sam do kuce da uzmem stvari za nas dvoje i kad sam se vracala u bolnicu vidim nose moju bebicu negdje. Kazu vode ga na infektivno odjeljenje. 1000 pitanja zasto i kako tada nisam znala.sta je to imala sam 19 g. On u nesvjesnom stanju meni nedaju da gledam. Rade mu punkciju. Ma uzas. Pitam sta se desava kazu mi uradicemo sto mozemo ali nemojte se nadati da ce prezivjeti ima meningokoknu sepsu sa tim tackicama. 4 dana trajala je borba on se nije budio na infuzijama cijelo vrijeme. Sreca dobro je primio lijek. Nakon 4 dana dolazi sebi pocinje da se smjeska doktori u cudu. Mjesec dana smo bili u bolnici, kasnije 2 g na kontrole isli. Sada taj djecak ima 10 g i hvala bogu bez ikakvih posljedica najbolji je u skoli i jako je pametan. Molim boga da sacuva svu djecu koju napadne ta brza i opaka bolest i da budu mali borci i izadju iz nje opet zdravi.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: meningitis
8.4.2012 19:26:05   
niki83
Mamba user posted image user posted image Masallah!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Mamba)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: meningitis
8.4.2012 19:53:59   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mamba

Moj sin je imao meningitis na svu srecu a i doktori se cude prezivio je i ostao bez ikakvih posljedica. Kada je imao 7 mjeseci dobio je iznenada visoku temperaturu. Odveli smo ga u hitnu gdje su nam rekli da ima upalu grla da skidamo temperaturu i sutra se javimo pedijatru. Teperatura je bila iznad 40 i ni uz pomoc lijekova nije spadala. Ujutro kod pedijatra on isto rekao upala grla i dobili smo antibiotik. Temperatura i dalje nikako nije spadala. Oko 2 popodne pao je u nesvjest odma smo u bolnicu kosevo ga odveli odmah su nas primili na pedijatriju. Otisla sam do kuce da uzmem stvari za nas dvoje i kad sam se vracala u bolnicu vidim nose moju bebicu negdje. Kazu vode ga na infektivno odjeljenje. 1000 pitanja zasto i kako tada nisam znala.sta je to imala sam 19 g. On u nesvjesnom stanju meni nedaju da gledam. Rade mu punkciju. Ma uzas. Pitam sta se desava kazu mi uradicemo sto mozemo ali nemojte se nadati da ce prezivjeti ima meningokoknu sepsu sa tim tackicama. 4 dana trajala je borba on se nije budio na infuzijama cijelo vrijeme. Sreca dobro je primio lijek. Nakon 4 dana dolazi sebi pocinje da se smjeska doktori u cudu. Mjesec dana smo bili u bolnici, kasnije 2 g na kontrole isli. Sada taj djecak ima 10 g i hvala bogu bez ikakvih posljedica najbolji je u skoli i jako je pametan. Molim boga da sacuva svu djecu koju napadne ta brza i opaka bolest i da budu mali borci i izadju iz nje opet zdravi.


Masaallah.Hvala Bogu.Tuzna prica,ali sretan zavrsetak.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mamba)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: meningitis
8.4.2012 19:57:25   
nanika
Mamba divna pozitivna pricauser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: meningitis
8.4.2012 23:23:50   
Ninushka

IZVORNA PORUKA: Mamba

Moj sin je imao meningitis na svu srecu a i doktori se cude prezivio je i ostao bez ikakvih posljedica. Kada je imao 7 mjeseci dobio je iznenada visoku temperaturu. Odveli smo ga u hitnu gdje su nam rekli da ima upalu grla da skidamo temperaturu i sutra se javimo pedijatru. Teperatura je bila iznad 40 i ni uz pomoc lijekova nije spadala. Ujutro kod pedijatra on isto rekao upala grla i dobili smo antibiotik. Temperatura i dalje nikako nije spadala. Oko 2 popodne pao je u nesvjest odma smo u bolnicu kosevo ga odveli odmah su nas primili na pedijatriju. Otisla sam do kuce da uzmem stvari za nas dvoje i kad sam se vracala u bolnicu vidim nose moju bebicu negdje. Kazu vode ga na infektivno odjeljenje. 1000 pitanja zasto i kako tada nisam znala.sta je to imala sam 19 g. On u nesvjesnom stanju meni nedaju da gledam. Rade mu punkciju. Ma uzas. Pitam sta se desava kazu mi uradicemo sto mozemo ali nemojte se nadati da ce prezivjeti ima meningokoknu sepsu sa tim tackicama. 4 dana trajala je borba on se nije budio na infuzijama cijelo vrijeme. Sreca dobro je primio lijek. Nakon 4 dana dolazi sebi pocinje da se smjeska doktori u cudu. Mjesec dana smo bili u bolnici, kasnije 2 g na kontrole isli. Sada taj djecak ima 10 g i hvala bogu bez ikakvih posljedica najbolji je u skoli i jako je pametan. Molim boga da sacuva svu djecu koju napadne ta brza i opaka bolest i da budu mali borci i izadju iz nje opet zdravi.


Žao mi je što ste to uopšte morali proći, ali tvoa priča ipak ulijeva nadu i vjeru ...Konačno...

(odgovor članu Mamba)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: meningitis
8.4.2012 23:29:24   
reallove

IZVORNA PORUKA: Mamba

Moj sin je imao meningitis na svu srecu a i doktori se cude prezivio je i ostao bez ikakvih posljedica. Kada je imao 7 mjeseci dobio je iznenada visoku temperaturu. Odveli smo ga u hitnu gdje su nam rekli da ima upalu grla da skidamo temperaturu i sutra se javimo pedijatru. Teperatura je bila iznad 40 i ni uz pomoc lijekova nije spadala. Ujutro kod pedijatra on isto rekao upala grla i dobili smo antibiotik. Temperatura i dalje nikako nije spadala. Oko 2 popodne pao je u nesvjest odma smo u bolnicu kosevo ga odveli odmah su nas primili na pedijatriju. Otisla sam do kuce da uzmem stvari za nas dvoje i kad sam se vracala u bolnicu vidim nose moju bebicu negdje. Kazu vode ga na infektivno odjeljenje. 1000 pitanja zasto i kako tada nisam znala.sta je to imala sam 19 g. On u nesvjesnom stanju meni nedaju da gledam. Rade mu punkciju. Ma uzas. Pitam sta se desava kazu mi uradicemo sto mozemo ali nemojte se nadati da ce prezivjeti ima meningokoknu sepsu sa tim tackicama. 4 dana trajala je borba on se nije budio na infuzijama cijelo vrijeme. Sreca dobro je primio lijek. Nakon 4 dana dolazi sebi pocinje da se smjeska doktori u cudu. Mjesec dana smo bili u bolnici, kasnije 2 g na kontrole isli. Sada taj djecak ima 10 g i hvala bogu bez ikakvih posljedica najbolji je u skoli i jako je pametan. Molim boga da sacuva svu djecu koju napadne ta brza i opaka bolest i da budu mali borci i izadju iz nje opet zdravi.
user posted image user posted image


moja starija sestra je imala meningitis,kad je imala 14 god,hB i ona je prosla super

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mamba)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: meningitis
8.4.2012 23:38:38   
Amam
IZVORNA PORUKA: Mamba

Moj sin je imao meningitis na svu srecu a i doktori se cude prezivio je i ostao bez ikakvih posljedica. Kada je imao 7 mjeseci dobio je iznenada visoku temperaturu. Odveli smo ga u hitnu gdje su nam rekli da ima upalu grla da skidamo temperaturu i sutra se javimo pedijatru. Teperatura je bila iznad 40 i ni uz pomoc lijekova nije spadala. Ujutro kod pedijatra on isto rekao upala grla i dobili smo antibiotik. Temperatura i dalje nikako nije spadala. Oko 2 popodne pao je u nesvjest odma smo u bolnicu kosevo ga odveli odmah su nas primili na pedijatriju. Otisla sam do kuce da uzmem stvari za nas dvoje i kad sam se vracala u bolnicu vidim nose moju bebicu negdje. Kazu vode ga na infektivno odjeljenje. 1000 pitanja zasto i kako tada nisam znala.sta je to imala sam 19 g. On u nesvjesnom stanju meni nedaju da gledam. Rade mu punkciju. Ma uzas. Pitam sta se desava kazu mi uradicemo sto mozemo ali nemojte se nadati da ce prezivjeti ima meningokoknu sepsu sa tim tackicama. 4 dana trajala je borba on se nije budio na infuzijama cijelo vrijeme. Sreca dobro je primio lijek. Nakon 4 dana dolazi sebi pocinje da se smjeska doktori u cudu. Mjesec dana smo bili u bolnici, kasnije 2 g na kontrole isli. Sada taj djecak ima 10 g i hvala bogu bez ikakvih posljedica najbolji je u skoli i jako je pametan. Molim boga da sacuva svu djecu koju napadne ta brza i opaka bolest i da budu mali borci i izadju iz nje opet zdravi.


Masallah,hB sve je dobro,kad e dobro zavrsi.
Malenaa user posted image  nemoj da brines,to je crijevna viroza i d ce vec sutra biti bolji aBd

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Mamba)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: meningitis
8.4.2012 23:40:18   
neki x
Ja danima visim na ovoj temi,i citam sve moguce o meningitisu...
Zanima me vezano za ove zlijezde koje spominjete...
Moj stariji je nedavno imao zlijezdu na vratu,koja je iskocila i pedijatrica nas je zive isprepadala...Ali smo isli privatno radiologu,sve pregledali,da bi se ispostavilo da je BOLEST POLJUPCA u pitanju...mirovanje 21 dan i to je to,nikakva posebna terapija,al smo se bili prepali pravo...
Al kod mladjeg primjecujem iskocenu zlijezdu na vratu,ali dijete je skroz ok,pa ne znam sta li je u pitanju...

Mi smo neki dan zavrsili sa stomacnom gripom kod obojice,uzas jedan,povracanje,proljev,temperatura...
Al dzaba,ja se istraumiram kod najmanje temperature...

Malena,ne sekiraj se puno,bice to sve ok,aBd,zelim sto brze ozdravljenjeuser posted image

< Poruku je uredio neki x -- 8.4.2012 23:41:11 >

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: meningitis
22.4.2012 16:05:33   
Visnja RR
na netu ne mogu da nadjem info ali sam na vijestima cula da je

beba 21 mjesec umrla u Zenickoj bolnici...u pitanju meningitis
i djecak u Sarajevu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: meningitis
22.4.2012 16:07:35   
Amani12
Draga Visnja user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: meningitis
22.4.2012 16:08:11   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

na netu ne mogu da nadjem info ali sam na vijestima cula da je

beba 21 mjesec umrla u Zenickoj bolnici...u pitanju meningitis
i djecak u Sarajevu user posted image

boze sacuvaj, pa sta je ovo zavladalouser posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: meningitis
22.4.2012 16:09:58   
felix

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

na netu ne mogu da nadjem info ali sam na vijestima cula da je

beba 21 mjesec umrla u Zenickoj bolnici...u pitanju meningitis
i djecak u Sarajevu user posted image

boze sacuvaj, pa sta je ovo zavladalouser posted image user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: meningitis
22.4.2012 16:14:33   
Visnja RR
evo nadjoh na teletekstu
u pitanju je djecak iz Tuzle 15 godina
i beba u Zenici 21 mjesec
http://teletext.rtvfbih.ba/
stranica 119 (pod 1 i 2)
user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 22.4.2012 16:15:22 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: meningitis
22.4.2012 19:02:02   
klemzi
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/91642-sinoc-u-tuzli-petnaestogodisnji-ucenik-behram-begove-medrese-umro-od-meningokokne-sepse.html
user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: meningitis
22.4.2012 19:28:15   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: klemzi

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/91642-sinoc-u-tuzli-petnaestogodisnji-ucenik-behram-begove-medrese-umro-od-meningokokne-sepse.html
user posted image user posted image


http://www.starmo.ba/mostars/item/5989.html i beba umrla od meningitisa

user posted image user posted image

strasno!!sta se ovo desavauser posted image

< Poruku je uredio gvendolina -- 22.4.2012 19:29:30 >

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: meningitis
22.4.2012 20:13:52   
mamalina_
joj Bože dragi pa šta e ovo sa meningitisom???? ovo je zaista strašno..odjednom!!! pa mislim kako dijete zaštititi?? nikako!! ne mogu ga u stakleno zvono zatvoriti i ne dozvoljavati kontakt sa drugim osobama!! uhhuser posted image ..baš me neki strah,a i inače sam paničar katastrofalan pa mi je ovo baš u pravi čas došlo..user posted image user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: meningitis
22.4.2012 20:16:10   
klemzi
http://www.bportal.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=6571%3Avano-je-znati-ta-je-meningitis-i-kako-ga-prepoznati&catid=40%3Avijesti-bih&Itemid=58


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mamalina_)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: meningitis
22.4.2012 21:01:07   
mamina princeza
uvijek kad imam malu bebu neka frka oko ovaga .. ja se bas bojim a ne moze s enikako covjek zastiti. sjecam se da sam kad mi je curica bila bas mala istu brigu imala evo nasla sam i tu temu
http://www.ringeraja.ba/forum/m_157655/mpage_1/key_/tm.htm
jednostavno dodje neki period epidemije i ne moze se nista a kako pokupe organizmi ko ce znati .Molim samo dragog
Boga da nas sve zastiti od toga

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: meningitis
22.4.2012 21:17:10   
reallove
O Boze,ne smijem ni da citam vise ovouser posted image ..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: meningitis
22.4.2012 21:22:58   
leona81
http://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzla-petnaestogodisnjak-umro-od-meningokokne-sepse/120422018

dječak je primljen u subotu oko 12 i konstatovali su da je negativan na meningitis. dali su mu inekciju za skidanje temperature i poslali ga kući. poslije par sati dobio je osip i stanje mu se pogoršalo sa nesnosnim bolovima. u 5 popodne je primljen u bolnicu, poslije 7 je preselio/preminuo

nasla sam ovo na forumu

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: meningitis
22.4.2012 21:27:49   
Super Beba
:( strašno...

< Poruku je uredio Super Beba -- 22.4.2012 21:28:30 >


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *