|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 13:43:39   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: teacher75

ma kad nekom neka zavrti repom, rijetko koji se sjeti da djecu ima

Ima dosta oceva koji ipak vole svoju djecu nakon sto su prestali voljeti njihovu majku. Medjutim, nije to tema ove emisije

ali ih je daleko vise koji prestanu voljeti djecu nakon sto vise ne vole njihovu majku. a u pravu si, nije ovo tema emisijeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 13:44:57   
teacher75

IZVORNA PORUKA: sabinos


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: teacher75

ma kad nekom neka zavrti repom, rijetko koji se sjeti da djecu ima


da upravu si , ali rijetko koji ostavlja zenu i djecu radi neke s repom , to je dug i mucan proces , jedino ako zena skonta a ima svoje JA pa ona po kratkom procesu .

hocu da kazem da onaj koji vara zenu a zeli da ostane i dalje sa zenom zbog djece ili radi bilo kojeg drugog razloga, nece se ponasati hladno vec ce nastojati da se ne otkrije. tako da ne vjerujem da je prevara u pitanju. mislim da je razlog "opustanje"u braku, prihvatanje stvari zdravo za gotovo, a i vjerovatno je i do osobe koja je emocionalno hladna, ja vjerujem da ima tu i do porodice u kojoj je odrastao i da li je primao ljubav kao dijete i naucio da ljubav daje

ticer ne vjerujem da je ovo u pitanju jer je zena fino rekla kako je bio na pocetku veze sjajan i romantican a sad se to promijenilo

pa to je bilo: dok te mami medom te hrani...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 13:45:21   
chuci

IZVORNA PORUKA: sabinos


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: teacher75

ma kad nekom neka zavrti repom, rijetko koji se sjeti da djecu ima


da upravu si , ali rijetko koji ostavlja zenu i djecu radi neke s repom , to je dug i mucan proces , jedino ako zena skonta a ima svoje JA pa ona po kratkom procesu .

hocu da kazem da onaj koji vara zenu a zeli da ostane i dalje sa zenom zbog djece ili radi bilo kojeg drugog razloga, nece se ponasati hladno vec ce nastojati da se ne otkrije. tako da ne vjerujem da je prevara u pitanju. mislim da je razlog "opustanje"u braku, prihvatanje stvari zdravo za gotovo, a i vjerovatno je i do osobe koja je emocionalno hladna, ja vjerujem da ima tu i do porodice u kojoj je odrastao i da li je primao ljubav kao dijete i naucio da ljubav daje

ticer ne vjerujem da je ovo u pitanju jer je zena fino rekla kako je bio na pocetku veze sjajan i romantican a sad se to promijenilo

baš možda i jeste tako jer je navikao vidjeti svoje roditelje u braku. pa se u vezi ponašao kako mu je nadolazilo trenutno a sad se ponaša po obrascu naučenom iz roditeljskog braka.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 13:45:28   
Anoniman
Dobro je to neko rekao, ta nije kvantna fizika da s eto toliko konta i filozofira!!!
Ili volis ili ne. Moze doci do umora, preopterecenosti, ali sve je to kratkog vijeka i jednostavno se zna da je to to. Ovo kod njih predugo traje. Ovo se samo zmiri pred istinom.

(odgovor članu sabinos)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 13:48:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ciciban26

U mnogo cemu sam pronasla i sebe i mm,valda je takav danasnji stil zivljenja.



_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:15:43   
ena23
nasikirah se ja.. po ovom svemu ja sam anoreksicna user posted image
a 74 kg imam, masallah user posted image


salu na stranu, zene, svako ko malo zaglibi u neku kolotecinu od zivota moze se naci u vecini ovih tacaka...
mislim da je najljepsi i najbolji savjet dala muaa, okrenuti se sebi, kad pocnes ti zraciti srecom i zadovoljstvom i drugi ce doci da se suncaju na tvom suncu user posted image

< Poruku je uredio ena23 -- 19.2.2013 14:17:33 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:35:37   
bumbica
pročitala sam vaše postove od početka i nemogu a da se ne uključim.možda vi jednostavno previše očekujete od vaših muževa,ne bih da me pogrešno shvatite.amerikanci su svemu dali ime,serije i filmovi nas obasipaju savršenim brakovima,muževi ženama stalno poklanjaju cvijeće,aman,sve ko iz bajke...ali stvarni život je samo život...svakodnevnica,posao,problemi,financijski problemi i sve ostalo utiče i na nas ,ali i na naše muževe.oni drugačije razmišljaju,trude se dok nas ne osvoje,a poslije smatraju da su završili posao.nakon što dođu djeca u braku,jednostavno u većini brakova dođe i do te smanjene potrebe za stalnim dokazivanjem ljubavi,voli te,on je tu za tebe i to je to,zašto da to stalno dokazuje..možda i njemu treba njegov prostor samo za njega...možda netreba tražiti problem tamo gdje ga nema.neznam...iz mog iskustva,je ovako:mm radi,kad dođe kući s posla neljubi me,niti ja njega kad pođe,ne govori mi svaki dan da me voli,ali ja znam da me voli.i meni je to dovoljno...neizlazimo često,gotovo nikako,ali s dvoje djece to mi se čini nemoguće,znam da smo izlazili dok smo mogli.lijepe riječi gotovo da i negovorimo jedno drugom,ali neznam ni kad bi dok su djeca stalno tu s nama.al svaku noć kad djeca zaspu,i kad smo sami nadoknadimo sve ono što smo propustili u toku dana...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:36:28   
veeseelaa
mislim da je najljepsi i najbolji savjet dala muaa, okrenuti se sebi, kad pocnes ti zraciti srecom i zadovoljstvom i drugi ce doci da se suncaju na tvom suncu user posted image



upravo tako, dokle da vam govorim user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 83
   [Obrisana poruka]
19.2.2013 14:37:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:39:02   
veeseelaa
mm radi,kad dođe kući s posla neljubi me,niti ja njega kad pođe,ne govori mi svaki dan da me voli,ali ja znam da me voli.i meni je to dovoljno...neizlazimo često,gotovo nikako,ali s dvoje djece to mi se čini nemoguće,znam da smo izlazili dok smo mogli.lijepe riječi gotovo da i negovorimo jedno drugom,ali neznam ni kad bi dok su djeca stalno tu s nama.al svaku noć kad djeca zaspu,i kad smo sami nadoknadimo sve ono što smo propustili u toku dana...


meni se ovo baš i ne dopada
naravno ne želim da me cmokne kad dodje doma radi reda već što sam mu mila i draga
al baš da udje i da me ne pomiluje il zagrli ne bi mi se dopalo
ako nešto nosi može i toplo da mi se obrati user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:40:49   
veeseelaa
A gdje još ono tvoje, da dodaš: keksajte se, keksajte se, keksajte se user posted image



dozlogrdi insanu da trubi jedno te isto user posted image

sex nije samo tjelesno zadovoljstvo, ono nas zbližava kao par, emotivno nas ispunjava i čini nas sretnim bračnim parom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:45:12   
Skvo RR
Ne idite u OT.
Nepotrebne postove sam izbrisala.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:46:09   
veeseelaa
ja uopće ne znam ni šta je tema

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:47:09   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja uopće ne znam ni šta je tema

pa procitaj prvi post

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:47:23   
veeseelaa
Novac kao oružje
Osobe koje pate od intimne anoreksije ne dijele s partnerom podatke o svojim financijama ili im uskraćuju novac, čime zadržavaju kontrolu nad supružnikom. 'Njihov je stav sljedeći: kupujem ti sve, pa se ne smiješ žaliti zbog nedostatka intimnosti ili seksa', objašnjava dr. Weiss.


ja sam poluanoreksična
ne dajem podatke o svojim finansijama, pri tom on i ne ovisi o istim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:48:50   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja uopće ne znam ni šta je tema

pa procitaj prvi post



pročitala sam al ne znam šta bi insan rekao na to il ovo user posted image il ono user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 14:56:56   
jasmin

IZVORNA PORUKA: kolacic

Intimna anoreksija je termin koji je osmislio američki psiholog Douglas Weiss da bi opisao opasan oblik povlačenja, koji je, kaže, uništio milijune brakova. Intimna anoreksija je, ukratko, uskraćivanje emocionalne, duhovne i seksualne intimnosti, što jedna polovica para čini drugoj.
'Gotovo je nemoguće uočiti intimnu anoreksiju prije nego što bude prekasno, kad ste se već vezali', veli dr. Weiss, prenosi tportal. 'Oni koji pate od intimne anoreksije uspješni su u fazi hodanja. Takve osobe znaju osvajati, zavoditi, ali nakon vjenčanja ne poklanjaju ljubav, seks i pažnju.'



I sta dr.Weiss kaze,sta je lijek za ovu bolest?
Ovo podebljano je bas cudno user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 16:19:34   
shpagica
@ kolacic:

A sta mislis da ti njemu isprintas ovu dijagnozu iz svog uvodnog posta i das mu da fino detaljno procita, pa ga pitaj prepoznaje li se i po kojim tackama. Prodiskutujte malo i objasni mu kako se osjecas.

Nije u redu da te bas toliko konstantno ne dozivljava, pa ja svom macku poklanjam vise paznje.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 16:31:18   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mislim da je najljepsi i najbolji savjet dala muaa, okrenuti se sebi, kad pocnes ti zraciti srecom i zadovoljstvom i drugi ce doci da se suncaju na tvom suncu user posted image



upravo tako, dokle da vam govorim user posted image



to sam ja rekla molim lijepo user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 16:48:30   
kolacic
divnooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!! u smislu tema se rasplamsala u ovih par sati dok me nije bilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

o sve sam procitala. sve mi se svidja sto pisete, extra, imam podrskuuser posted image user posted image

ev ovako da vam pricam sta sam uradila: otisla sam u bracno savjetovalisteuser posted image user posted image
shopping i ostalo ok ali ovo je bilo primarno. narucila sam se kod specijaliste za takvu vrstu odnosa psihologa, i kratko dobila samo informaciju da prestanem koristiti internet user posted image user posted image user posted image user posted image

stvar nije bezazlena, stvar je zapetljana i ozbiljna. a sve detaljnije informacije cu imati naredne sedmice..

e sad, da odgovorim na par stvari koje su mi zaparale oci:

1. varanje iskljuceno, visi kuci, nikad ne izlazi, cak ni s drustvom, telefon nikad ne krije, koristim ga ko svoj, znakovi tipa da mi nesto petlja ne primjecujem, zaista mislim da u to ne trebam sumnjati.
2. voli me, to znam, samo ima problem u iskazivanju ljubavi i odbijanju intimnosti, emotivno ispoljavanje, znaci da me ne voli, ne bi bio samnom. logikauser posted image
3. kod mene nema nikakvih priznanja da je on kriv necemu, nismo nikako do tog stadija dosli, po njemu, on ne vidi sta mi je, sto se ljutim.
4. najlakse mi je posvetiti se sebi, ok , nije problem, procvjetat cu ja ko ruza, samo zaista se pitam hoce li me on IKAD svojevoljno pomirisatiuser posted image
5. navaljivanje jest bio moj problem, i to sam prestala, ali bez obzira, od njega ne treba ocekivati bilo kakvu inicijativu zblizavanja, on to NECE. Sve ispirke koje koristi da je umoran i ostalo su izgovori, on jednostavno nece bliskost.
6. i ono po meni, najvaznije, mislim da je KORIJEN problema, porodica iz koje je potekao, u kojoj nisu bili zdravi odnosi, vec kruti i povrsni, puni discipline i kritike, je napravila bukvalno emotivnog invalida od njega i u tome grmu lezi zecuser posted image

e sad, pitajte me sta god hocete, ova ideja da mu pokazem sve ovo je korisna, moguca i mozda ok, ali mislim da cu pricekati sta ce mi reci psiholog upucen u ovu tematiku, da ne srljam beze, dovoljno sam zaglibilila, i bez toga.

Ali, svejedno, sretna sam, vjerujte, jer pokusavam naci rjesenje, izlaz iz ovog ponora, ne zelim da truhnem ni ja ni on, zelim da izgradimo zdrav i harmonican brak, ne pakao. user posted image

Jos sam sretnija, jer imam vas user posted image

pitajte tu sam...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 16:59:38   
kolacic

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: kolacic

Intimna anoreksija je termin koji je osmislio američki psiholog Douglas Weiss da bi opisao opasan oblik povlačenja, koji je, kaže, uništio milijune brakova. Intimna anoreksija je, ukratko, uskraćivanje emocionalne, duhovne i seksualne intimnosti, što jedna polovica para čini drugoj.
'Gotovo je nemoguće uočiti intimnu anoreksiju prije nego što bude prekasno, kad ste se već vezali', veli dr. Weiss, prenosi tportal. 'Oni koji pate od intimne anoreksije uspješni su u fazi hodanja. Takve osobe znaju osvajati, zavoditi, ali nakon vjenčanja ne poklanjaju ljubav, seks i pažnju.'



I sta dr.Weiss kaze,sta je lijek za ovu bolest?
Ovo podebljano je bas cudno user posted image .


sto je cudno, dakle radi se o tipovima koji prvo dobro kriju da su takvi, sve zivo rade da pokazu da su emotivni i puni ljubavi, ali oni imaju problem u glavi duso, itekakav problem, koji se kasnije ispoljava kad su u braku, na sigurnom. moj muz je bio opijen sa mnom, nijedna zena ne bi mu odoljela vjerujte, rijetko koja, nije zenskaros, ne to, on je "izgledao" vise kao romanticna dusa puna emocija stalno mu je ruka bila u mojoj ruci, gledao je u moje oci kao u bisere, uvijek mi se ophodio sa ljubavi, znaci, pretjerani znaci ljubavi nisu dobri, to tad nisam znala, ali sad, nazalost znam itekako. Prekasno bude kad vec uplovite u brak i dobijete djecu. to je dr weiss mislio kad je to rekao. Nije bolest vise poremecaj licnosti, a lijek uhhhhhhh da znam ne bih pisala vjerujte..to jos ne znam.. to je mnogo ozbiljan i dubok problem, koliko ja shvatih kod psihologauser posted image user posted image

Dakle, Ini ako ces me poslusati, otici ces ko i ja u savjetovaliste, inace, ne garantujem ti uspjeh, i sama si rekla da si sve pokusala. Ja nisam, ali tvoj post od jutros, HVALA DRAGA na tome, mi je otvorio oci, i odmah sam se uputila psihologu. Ja necu razvod, necu da ga ostavim, volim ga, stvarno ga volim, zelim samo da NAM pomognem. Jer on sam sebi ne moze pomoci, on ni ne shvata da je problem s njim, da on ima problem u psihi, da je osoba koja ne zna dijeliti ljubav, sve je u vezi bila maska,i prividnost da me ne izgubi, to je moje misljenje...


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 17:02:36   
Anoniman
Kolacicu, ja da sam na tvom mjestu, samo bih razgovarala sa mm, razgovarala, razgovarala, skretala paznju, objasnjavala, crtala, bojila...dok se boje ne rastope.
Opet, s druge strane, znam da nijedan brak nije isti i da ono sto bi kod mene upalilo mozda ne bi i kod vas.
Jedno je sigurno; ti volis tm i boris se za vas.
Ja ti zelim srecuuser posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 19.2.2013 17:14:47 >

(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 17:03:24   
kolacic

IZVORNA PORUKA: chuci


IZVORNA PORUKA: sabinos


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: teacher75

ma kad nekom neka zavrti repom, rijetko koji se sjeti da djecu ima


da upravu si , ali rijetko koji ostavlja zenu i djecu radi neke s repom , to je dug i mucan proces , jedino ako zena skonta a ima svoje JA pa ona po kratkom procesu .

hocu da kazem da onaj koji vara zenu a zeli da ostane i dalje sa zenom zbog djece ili radi bilo kojeg drugog razloga, nece se ponasati hladno vec ce nastojati da se ne otkrije. tako da ne vjerujem da je prevara u pitanju. mislim da je razlog "opustanje"u braku, prihvatanje stvari zdravo za gotovo, a i vjerovatno je i do osobe koja je emocionalno hladna, ja vjerujem da ima tu i do porodice u kojoj je odrastao i da li je primao ljubav kao dijete i naucio da ljubav daje

ticer ne vjerujem da je ovo u pitanju jer je zena fino rekla kako je bio na pocetku veze sjajan i romantican a sad se to promijenilo

baš možda i jeste tako jer je navikao vidjeti svoje roditelje u braku. pa se u vezi ponašao kako mu je nadolazilo trenutno a sad se ponaša po obrascu naučenom iz roditeljskog braka.


slazem se sa chuci user posted image bas po obrascu naucenom iz roditeljskog braka. Svidja mi se tvoje razmisljanje.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 17:33:06   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Kolacicu, ja da sam na tvom mjestu, samo bih razgovarala sa mm, razgovarala, razgovarala, skretala paznju, objasnjavala, crtala, bojila...dok se boje ne rastope.
Opet, s druge strane, znam da nijedan brak nije isti i da ono sto bi kod mene upalilo mozda ne bi i kod vas.
Jedno je sigurno; ti volis tm i boris se za vas.
Ja ti zelim srecuuser posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
19.2.2013 17:36:19   
kolacic

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja uopće ne znam ni šta je tema


hahhah e vesela, da mi je biti ko tiuser posted image

sukne ti muz vazda da je umoran i briga ga za tebe KONSTANTNO, ne znam da li bi bila mirna tako i veselauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *