|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna slika bebe
16.12.2008 13:17:47   
ruža
Pa ja stvarno ne znam za to pravilo oko kolica, al' znam da sam svaki put smjela ući u ordinaciju kod doktorice, a sestra što daje vakcine mi nije dala da uđem. Mislim da oni to kako kome, ako je muž s tobom valjda se boji njegove reakcije, a nam smije šta hoće reći.
Ma ja ću nastojati da se prebacim kod ove druge dr, mada i ona kaže sa su sve one iste. Ma ne bi mi bezveze dr Ismet govorio što ne idem kod nje?user posted image


(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Krvna slika bebe
16.12.2008 15:50:54   
rozi
Pokusaj,mada ja opet kada je nseto vec potrazim jos necije misljenje. UHH, ona sestra sto daje vakcine me bas iznervirala. Nesto mi je drobila kako ovo nisu acelularne vakcine, vec ...(nisam upamtila), da je ona zadnja karika u lancu , ali najbitnija, da je ona u tom poslu  ... godina i da zna o cemu prica.  Iznerviralo je samo to sto sam rekla da su sad acelularne po zakonu. Izgeda  da ima probem sa autoritetom. Najgore od svega sto gledas kako priprema onu iglu da ti bocne bebu i moras sutiti.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Krvna slika bebe
16.12.2008 16:17:12   
ruža
A zaboravih ti napisati, kad sam zadnji put ja vodila Benju na vakcinu i pitam ja dr za acelularne vakcine, a ona će meni na to, ne mogu se baš sjetiti, al nešto u tom smislu da je to laž i da ne postoje,te da se neko samo zeza s tim pojmovima.....user posted image
Pa mislim, jel to ona mene pravi budalom ili ona stvarno nema pojmauser posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Krvna slika bebe
16.12.2008 17:29:40   
rozi
Ja sam svasta cula za nju, ali eto, ko ce ga znati. Sjecas se kad smo isle na prvu vakcinu, onu sto je kasnila, kada smo mojoj doktorici spomenule acelularnu, on se pocela zezat , nesto u tom smislu : ''Ehh, taj internet'' . Ajde , bitno je da su dobili te vakcine od kojih nema rekacije, pa kako god da se zvale.

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Krvna slika bebe
30.1.2009 13:14:57   
Golubica
Sa koliko mjeseci se bebi radi prva kontrola krvi? Ja sam izgubila povjerenje u doktore. Posjetila sam tri pedijatra i svako od njih ima u potpunosti razlicitu pricu.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Krvna slika bebe
30.1.2009 13:32:02   
Lenka
mozes uraditi kad hoces nalaz krvi nema neka posebno odredjena dob za to kolko ja znam.

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Krvna slika bebe
30.1.2009 13:35:00   
Lenka
zaboravih reci ja sam prvi put radila bebi komletnu krvnu sliku sa tri mjeseca radi sunecenja (krvna slika u drzavnoj instituciji) sunecenje privatno. Ovo napominjem za krvnu sliku da je u drzavnoj instituciji jer ipak su kod njih najjaci aparati za obradu krvne slike.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Krvna slika bebe
2.2.2009 22:01:49   
ruža
Ja mislim da nema pravila oko vađenja krvi kod bebe, ja sam svom Benjaminu radila KS sa samo 5 dana, tako da vjerovatno zavisi od potrebe.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Krvna slika bebe
2.2.2009 22:41:17   
MELLI
Kod nas (Zavidovići),krvna slika se radi sa 6 mjeseci obavezno.Ranije samo po potrebi.

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Krvna slika bebe
7.7.2009 12:28:16   
neki
Mi smo radili jucer nalaze,i dijete mi je malokrvnouser posted image Dobili smo sirup Legofer,i tabletice vitamin C,Saidu jos nije napunio 6mj. pa me zanima smijem li mu davati te tabletice,ja nesto ne bih,i ne znam na koji nacin prirodno da mu dajem nesto da popravimo zeljezo,jer je maliuser posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Krvna slika bebe
7.7.2009 12:49:49   
mišur
Pročitaj na uputstvu od kojeg uzrasta se smiju piti tablete..
Mada ne vjerujem da bi ti dr propisala da se ne smiju već uzimati...
Ja sam Luki krvnu sliku popravljala špinatom, blitvom, kasnije mesom, žumancetom, cveklom...
Tvoj dječak je još mali i ne znam jesi li mu počela uvoditi čvrstu hranu, pa ne znam ni kako bih ti pomogla...
Mogla bi mu praviti proso u kombinaciji sa voćem i povrćem...I on je pun željeza!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Krvna slika bebe
7.7.2009 12:52:32   
neki
Proso?????Super,hvala ti draga punouser posted image Nismo jos probali proso,a i tek smo malo pomalo poceli sa kasicama,a jeste doktorica prepisala tabletice,ali bebari nije jos ni 6mj. pa bas mi je mali za touser posted image Kupim odmah danas proso,pa probamo,hvala ti jos jednom dragauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Krvna slika bebe
9.7.2009 0:14:14   
ranija
draga neki moj sin je bio anemican sa 2 mjeseca iako je dojio ali je imao e.coli i propisali su mu isto legofer i plivit C 50mg i ja sam mu to davala, izdrobim u kasicicu i malo vode i on to popije poslije sirupa i da ti pravo kazem vratio je zeljezo za nepunih mjesec dana a treba se piti duze i slobodno mozes davati c vitamin a meni su ga propisali u kosevu ako oni ne znaju ko ce.
zato budi bez brige sto se tice C vitamina.
P.S.
Ja sam davala pola ujutro pola navece tj poslije sirupa.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Krvna slika bebe
9.7.2009 8:33:18   
mišur
Sad sam se sjetila da imate vitamin C u prahu, u malim kesicama, baš za bebe..
Puno je lakše i praktičnije nego tabletice..
Rastvori se u kašičici sa vodom ili se može pomiješati sa čajem ili sokićem..

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Krvna slika bebe
9.7.2009 10:54:47   
slono
Pomozite i meni savjetom ako vidite ovo!!!!!

Kao i neki i mi smo radili nalaze za sunet i koliko ja vidim, krvna slika nije bas sjajna, hemoglobin je nizak, s posebno me brine vrijednost secera koji je na gornjoj granici 6,0!!user posted image user posted image user posted image user posted image

Moze li to biti trenutno ili ima razloga za brigu. Napominjem da dr Dervisevic ne trazi nalaze za sunet, jer kao ne treba za lokalnu anesteziju, ali mi smo to uradili predostroznosti radi.

Sutra je zakazan sunet pa ne znam sta da radim!!!!! user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Krvna slika bebe
9.7.2009 11:30:33   
slono
Nema nikoga da me utjesi...................... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !!!!!!!!!!!!

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Krvna slika bebe
9.7.2009 11:32:39   
LUNA4
ja ti se nerazumijem u to ali ako možeš nazovi telefonski dr i procitaj mu vrijednosti ks pa ces vidjeti što ce ti rec,tako ja radim...

_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Krvna slika bebe
9.7.2009 11:38:44   
neki
Ja da sam na tvom mjestu Slono,otisla bih s nalazom do pedijatrice pa se sa njom posavjetovala,i ako se ona slozi onda sunet,a ako ne pricekaj.

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Krvna slika bebe
9.7.2009 11:41:21   
slono
Hvala vam u svakom slucaju!!!! Joj, znate kakvi su dr, ona nije trazila nalaze, mi izvadili, ma idu mi brate na zivce da vam opisati ne mogu!!! Ali, nazvat cu odmah, ko je sisa! user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Krvna slika bebe
10.1.2011 16:08:52   
sporty mamaa
Jel mi neko moze reci kad se radi kks je li se vadi krv iz vene ili ruke. Beba ima 2 god...

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Krvna slika bebe
25.5.2011 16:31:46   
leona81
da li je istina da kod sve dugo dojene djece bude hemoglobin nizak? sve ostalo je ok na nalazima osim hemoglobina, cak je hemoglobin u eritrocitima ok...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Krvna slika bebe
25.5.2011 16:54:10   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Jel mi neko moze reci kad se radi kks je li se vadi krv iz vene ili ruke. Beba ima 2 god...


stari je post ali moze nekome posluziti, kad je samo krvna slika iz prstica a a ko je crp i zeljezo npr mora iz vene.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Krvna slika bebe
10.8.2011 23:57:15   
malena.
nisam nasla pravu temu za moj problem.al probat cu ovdje da vidim da li neko ima slican problem. prije nekih sedmicu dana,moja curica je imala malo temperature,malo kasljala i dobila neki osip po tijelo.al ona je stalno imala neke osipe.i na neki manji udarac ona bi dobila modricu,al nisam bila upucena pa nisam povezivala stvari.odvela sam je kod doktora i predlozili su da uradim nalaze krvi.nalazi su poprilicno lis,malokrvna je.al jos na to trombociti su joj bili preniski. normalni su od 150-400 hiljada.a ona je tada na nalazima imala 60 hiljada.odmah su nas poslali u bolnicu da bi ih oni pratili i po potrebi povecali. sacekali su jedan dan da vide kako ce tijelo reagovati i onda joj uradili nalaze.tada su spali na 27hiljada.dobila je tri terapije...i oni su se znacajno povecali na 128 hiljada.nisu jos presli granicu,ali pije legofer i plivit c i za mjesec je kontrola.ja sam zabrinuta.znam da trombocitopenija moze biti prolazno stanje ali da moze biti i hronicna bolest.
nadam se da neko od vas ima iskustva sa tim i da ce mi dati neki savjet.znam da joj trebam davati hranu bogatu zeljezom i sve to.al da li ce ta ishrana utjecati na to da se normalizira broj trombocita.

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Krvna slika bebe
12.8.2011 10:05:59   
Mya_81 RR
Žao mi je što nisam od neke pomoći jer stvarno nisam nešto upućena u to, ali nadam se da će se javiti neka mama koja ima iskustvo s ovim.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Krvna slika bebe
5.9.2011 13:08:45   
pocahontas
  radili smo KKS privatno, ali su nam sve vrijednosti za odrasle, tako kompjuter izbacuje..dr. kaze da je sve u granicama normale, ali mene čisto zanima da se ja sama uvjerim daje to zaista ok...zna li neko (postoji li link na internetu i sl, jer ja ne mogu da nadjem) sa vrijednostima za djecuuser posted image mislim da bi to bilo korisno ne samo meni, vec svim zbunjenim mamama sa slicnim nalazomuser posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 5.9.2011 13:09:12 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *