|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvna slika bebe
22.6.2012 12:30:41   
bebacha
jel hgb 126
ako je to onda ima ima odlicnu krvu sliku
nekontam zasto Ferum

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Krvna slika bebe
22.6.2012 18:01:30   
sporty mamaa
Ne kontam ni ja, a je hemoglobin 126, sjecam se da su dvije vrijednosti za mozda 2 ili tri bile nize od normalnih, ali kontam krv vadena iz prsta, nebih dijete bezveze kljukala zeljezom.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Krvna slika bebe
11.3.2013 9:51:18   
mamaibabo
nemoze da prodje post nikako user posted image user posted image
opet cu probati
jeli neko imao problem s viskom eritrocita moja r.ima vec dva mjeseca visak tih erirocita sutra opet vadjnj krviuser posted image user posted image user posted image
luuuuudimuser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Krvna slika bebe
28.6.2013 10:30:19   
Alannah
Mame help,kako se bebama vadi krv? Za desetak dana bi trebali kontrolisati krvnu sliku.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Krvna slika bebe
31.7.2013 21:44:53   
bambika
Mi smo danas vadili krv. katastrofa, dva puta ga boli pa strugali epruvetom, isplakao se user posted image imam traumu!

hemoglobin 137 i ostalo je ok osim limfocita koji su jako poviseni. citam na ovoj temi da to moze biti zbog toga sto je puno plakao... ne znam user posted image



_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Krvna slika bebe
31.7.2013 23:03:52   
vila_7
Nasla sam EXTRA tabelu sa vrijednostima svih mogucih nalaza i z akoju dob su referentne vrijednosti....
Molim samo moderatore da ukucaju u google - harmonizacija laboratorijskih nalaza i ovaj prvi dokument skinu i mislim da bi bilo super postaviti na prvoj stranici ove teme ako je moguce

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Krvna slika bebe
2.3.2016 20:53:29   
bejbibi
Zene ima li neka da se razumije u citanju nalaza,ne mogu docekati do sutra kod doktorauser posted image

Danas smo radili krvnu sliku ,zeljezo,urin ...ovo dvoje ok al krvna slika nije bas user posted image u komentaru napisao doktor( iz privatne laboratorije a sutra idemo u dom zdravlja) da treba citologu i da radimo analizu stolice na parazite ..a ovako izgleda nalaz:

Alkalna fosfataza 2x radjena

Wbc 30.9-31 normalno 4.0-9.0
Mcv 79.9-79.8 ..normalno od 80_100
Plt 422-508.. Normalno 120-380

Dks
Eozinofilni granulociti 0,34... Normalno 0-0,03
Segmentirani granulociti 0,32 ... Normalno 0,54-0,62
Crp 13 ...normala 1-8
Cura puni godinu sad u martu..doduse oni su u nalazu pisali kao da ima 6 mj( pogrijesili)

Ostalojeu granicama normale

< Poruku je uredio bejbibi -- 2.3.2016 20:56:04 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Krvna slika bebe
2.3.2016 21:06:03   
bejbibi
Inace je jako ziva i jaka masala,ljuya i tvrdoglava do bola...trenutno malo kasljuca i nos zapusen i ima nekakav sitan oaip( nije od hrane ,barem mislim,jer nisam nista novo uvodila dugooo,jedino mozda od omelsivaca al koristila sam i prije i nije imala problema)
23.3 aBd puni godinu a ima 7,5 kg i 67 cm...mrva ,mrva user posted image
Doji puno ( pogotovo zadnjih desetak dana je nervozna i slabo jede ,hoce samo siku ..kontam mozda su zubi user posted image )
Plz user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Krvna slika bebe
2.3.2016 21:52:25   
irenaSA
Ja se baš ne razumijem mnogo u te nalaze krvne slike...ali kao laik vidim da joj je crp malo povišen no ne puno..pa bi mogla biti viroza..barem ja takvo iskustvo imam sa crp-om..kada ide iznad 40 to je obavezno nešto bakterijski...
Nemoj se brinuti koliko vidim ne odstupa joj ništa drastično a dijete normalno jede, doji, živahno je...a i kažeš da joj je nosić zapušen...pa bi baš mogao biti neki virus....nemoj sebi dodatni stres stvaratiuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Krvna slika bebe
2.3.2016 22:31:38   
bejbibi
Hvala draga na odgovoru ..i utjehi :)

Jest malo crp povisen al je malkice prehladjena.nego mene vise brine ovaj wbc i plt :((

Joj draga ,ja sam ti panicar i pesimista .moozes zamisliti tu kombinaciju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Krvna slika bebe
2.3.2016 22:50:11   
irenaSA
Ja znam da ti sada sto scenarija redaš u glavi ali nemaš ni jedan dobar razlog za to...niti argument...
Curica je hB dobro i zdravo..vidiš da je nakačila neki virus..ovih zadnjih mjesec dana katstrofa je na dječijim ambulantama...
I ja sam ove dvije sedmice mislila da ću poluditi..kada su S izvadili nalaze limfociti isto bili povišeni..ja ko bez glave jurila do pedijatra...još mogla glavu izgubiti za volanom..kada sam došla doktorica kaže obična viroza..a ja ko fol pametna iščitavala nalaze...



_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Krvna slika bebe
2.3.2016 23:03:11   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Ja znam da ti sada sto scenarija redaš u glavi ali nemaš ni jedan dobar razlog za to...niti argument...
Curica je hB dobro i zdravo..vidiš da je nakačila neki virus..ovih zadnjih mjesec dana katstrofa je na dječijim ambulantama...
I ja sam ove dvije sedmice mislila da ću poluditi..kada su S izvadili nalaze limfociti isto bili povišeni..ja ko bez glave jurila do pedijatra...još mogla glavu izgubiti za volanom..kada sam došla doktorica kaže obična viroza..a ja ko fol pametna iščitavala nalaze...



Ma joj znam ,katastrofa ...doduse ona je bas cijelu zimu bila bolesna :((( haman nije ni ozdravila kako treba...bas nam je gadno bilo..tri sedmice bolesni,jedna ok.i tako svaki mjesec.ma uzas..vjerovatno je viroza neka al eto..znas kako ke :(( hiljadu misli

Hvala draga na odgovoru user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 112
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *