|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.2.2011 0:00:22   
Skvo RR
Ako ne dojis prehipp je malo za tvoju bebu, po savjetu pedijatra mi smo samo 10 tak dana bili na prehipp-u, onda smo presli na Hipp 1.  I mi smo imali grceve..nazalost to beba ima ili nema...koristili smo sve narodne metode i espumisan kapi.

Kada su promijenili sastav forumule hipp-a vise joj nije godilo..i presli smo na aptamil, negdje sa 4 mjeseca.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 23.2.2011 0:04:19 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.2.2011 0:02:10   
malena.
citam danas novine moja beba...i bas neki statisticki podaci...
64% majki reklo je da je sirup protiv grceva "nurse harveys" pomogao njihovim bebama.
nisam probala,nisam ni znala da postoji...al mozda ce nekom biti korisna ova informacija

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.2.2011 0:09:16   
taurus
lepao ja s prvim djetetom nisam mijenjala hranu jer sam se bojala
a ove pameti bih to odmah uradila
i meni su savjetovali prehipp, ali mislim da je to kampanja hippa jer sve patronažne preporučuju samo to
sada sa drugom bebom koristim aptamil i nema grčeva, a to je savjet koji sam dobila od nekoliko mama koje su ga koristile

da sam na tvom mjestu ja bih probala, ne možeš ništa izgubiti
a na svim hranama koje imaju broj 1 piše da su od rođenja

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.2.2011 9:18:37   
la bomba
Ja preporučujem Bebelac. Ima to nešto "kao protiv grčeva". Kod nas i nije nešto "popularan". Mi smo prezadovoljni. U Bingu je najjeftiniji.
pozz

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.2.2011 10:40:20   
taurus
i novalac AC je za kolike i može se kombinovati sa drugim AD i to tako da se od poslije podne do naveče daje novalac a ostatak dana drugo AD

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.2.2011 10:44:46   
babina beba
Ja sam svojoj aptamil davala i imala je uzasne grceve koji pocnu od 6 predvece i traju do 3-4 ujutru!! Tako da nemora da znaci, da od aptamila nema grceva sve je to od bebe do bebe!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.2.2011 15:21:56   
lepao
Prehip nije malo za bebu posto je dobio na kilazi i pedijatri kazu da je to ok.
Sto se grceva tice rekli su mi da nastavim sa prehipom i kapima (espumisan) i da odem na ultrazvuk.
Bili smo danas kod doktora na ultrazvuku (svakome bih prepocurila da odvede dijete posto ga radiolog pedijatrica kod koje sam bila pregleda bebu od glave do pete) i uspostavilo se da ima ger reflux koji mu smetaju i zbog kojih ima vise i gore grceve. Rekla je da mu dajem kapi i nista od narodnih lijekova posto to ne moze puno pomoci. Sto se tice hrane kaze da nastavimo sa prehipm ako ne bude plakao danas i ovih dana a ako bude da odemo kod gastro pedijatra da mu propise hapu.
Uglavnom treba se truditi ne treba odustati i samo "cekati" da prodje. Tek kada sve probate mit cete mirni da ste sve probali a do tada ce vam i vrijeme proletiti i proci ce 2/3 mjeseci koliko grcevi i traju.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
25.2.2011 10:44:16   
mrkva
ja sam bebu dojila i nama je pomagao fen, sad je već napunio 4 mjeseca i grčevi su prestali, to nije nista strasno osim sto je stresno za svaku majku kad joj beba plače a ne moze joj pomoći, u svakom slucaju probaj s fenom. Mi smo jedan pokvarili al nema veze bar sam uspjevala utjesiti bebu i smiriti je da ne place

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
25.2.2011 15:20:11   
lepao
ista stvar..samo fen pomaze nista vise..jedino se tako umiri i zaspe premda se opet zna probuditi brzo ali sta je tu je..cula sam da je treci mjesec bolji od 2??

IZVORNA PORUKA: mrkva

ja sam bebu dojila i nama je pomagao fen, sad je već napunio 4 mjeseca i grčevi su prestali, to nije nista strasno osim sto je stresno za svaku majku kad joj beba plače a ne moze joj pomoći, u svakom slucaju probaj s fenom. Mi smo jedan pokvarili al nema veze bar sam uspjevala utjesiti bebu i smiriti je da ne place

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
26.2.2011 20:12:45   
Mya_81 RR
Prenos postova s teme: Harvey sirup,espumisan,plantex..sve ili koliko cega??

IZVORNA PORUKA: lepao
Ne znam dali smijem ove stvari mijesati i ako smijem kako je najbolje??


IZVORNA PORUKA: Adana
Pa mislim da ti ne trebaju i jedne i druge kapi - Espumisan i SabSimplex. Neces znati koje djeluju. Mozda da probas sa necim pa vidis daje li rezultate. Moja prijateljica se kune u Plantex caj, ja ga nisam mnogo koristila jer je malena dojila i nisam joj davala puno cajeve i vodu, a i kada jesam bilo je na kasikicu pa traje vjecno. :)
Nama su SabSimplex bile ucinkovite, ali ona nije ni imala mnogo grceve.
Probaj i sa uljanom, ugrijanom krpicom na koju stavis 2-3 zrna kima koji je "pukao" na zagrijanoj plati sporeta. Ali ugrijana krpica na pupi svakako pomaze.
Caj od kamilice i komoraca je dobar.
Masiranje pupe kruznim pokretima. Kao i savijanje skupljenih nona prema pupi pa ih rasiris prema vani, dole pa opet sve ispocetka.


IZVORNA PORUKA: lepao
Ma ja kad miksas ne znam sta pomogne. Mi smo davali espumisan kapi ali smiri se jedan dan mi mislimo upalilo kad opet. Krpa kim nista ne pomazu bas nista cak sam citala sto je jedan doktor napisao da kim nadima i da cak i nije dobar. Covjel nije pametan sta da radi...vidjet cemo valjda ce proci vrijeme brzo i ovo se rijesiti sto prije...


IZVORNA PORUKA: Adana

Zao mi je sto krpica ne pomaze! Ja se sjecam da su mi ugrijanu krpicu stavljali na stomak a povelika sma bila, i pomagalo mi je. Stomak se ugrije...

Grcevi uglavnom moraju biti prisutni, skoro svaka ih beba ima, neka vise neka manje izrazene. Crijeva se razvijaju i onda se jos "zalomi" i koji baloncic vazduha kada beba halapljivo ili "nepravilno" jede i eto grcica. Do 4. mjeseca bi trebali prestati. Stoga polako, dan za danom i proci ce aBd. :)

Ja koliko znam kim sluzi da se oslobodimo gasova.  Mozda grijesim.
Komorac pomaze, Plantex pomaze, masiranje i skupljanje nozica prema stomacicu pomaze... Bitno je upratiti kada se javljaju grcevi i preventivno reagovati cajem ili kapima malo prije toga... A kada se vec pojave malo masaza, malo opet kapi i nadati se da ce brzo proci... :)

Sretno!


IZVORNA PORUKA: tekja
lepao, ti imas skroz malu bebicu, jel da? Moj ti je savjet sto manje lijekova, a pogotovo ovih kombinacija mi smo ponekad koristili samo espumisan, ali bas kad plac i grcenje traje po par sati...ne znam je li pomagalo, ponekad mislim da su grcevi trajali onoliko koliko su htjeli, bez obzira sta ja radila(masaze, krpica, ulje, vjezbe nogicama, kapi itd.itd.)...vecina beba jednostavno ih moraju prezivjeti...nakon 3-4 mjeseca, prestace naglo kao sto su i dosli  ...Zelim vam mnogo strpljenja...



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
28.2.2011 22:12:55   
lepao
Evo savjeta...probajte umotati bebu skroz jako da ne mrda rukama..mi smo maloprije to pokusali posto sam procitala na jednoj stranici americkoj da to bebe najvise vole posto ne znaju za ruke i kada mlate rukama dodatno im stvara nervozu...moja se beba bukvalno zna sama udariti po glavi i poceti plakati hah.
Evo stranice: http://www.happiestbaby.com/

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
28.2.2011 23:41:16   
BBubica
Ja to radim vec dugo, otkako mi je lejla ka preporucila (hvalaaaaaaaaa) i mirno spavamo satima 
Jest da mi je na pocetku bilo zao bebe, ali...bolje i za bebca i za nas

http://www.youtube.com/watch?v=m64xL_qI9po&feature=related

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
2.3.2011 7:44:34   
lepao
Jeli uvijek drzite bebu umotanu ili samo nekad?


IZVORNA PORUKA: BBubica

Ja to radim vec dugo, otkako mi je lejla ka preporucila (hvalaaaaaaaaa) i mirno spavamo satima 
Jest da mi je na pocetku bilo zao bebe, ali...bolje i za bebca i za nas

http://www.youtube.com/watch?v=m64xL_qI9po&feature=related


(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
2.3.2011 10:39:32   
BBubica
Preko noci je obavezno umotan jer  se budi rukicama kojima neprestalno mase..
Po danu ponekad kad je bas pospan a nogice i rukice uveliko masu oko njega
Ja sam to pojednostavila, stavim dekicu na trokut, jedna stana preko jedne ruke, druga preko obje  pa malo ispod bebca i  donji dio preko nogica-dovoljno da zaspe

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
2.3.2011 11:34:38   
lepao
koliko je tvojoj bebi? pomaze grcevima?
nama pomaze najcesce premda sinoc smo imali grceve bezobzira :(...sigurno im je toplije kako god da okrenes i manje im ruke i noge smetaju..meni samo smeta sto nikako ne mogu dobro da umotam kada stalno izbacuje ruke..nekako se snadje haha...imaju se preko neta naruciti dekice posebno za to..zovu se sleep swaddle..super stvar...

IZVORNA PORUKA: BBubica

Preko noci je obavezno umotan jer  se budi rukicama kojima neprestalno mase..
Po danu ponekad kad je bas pospan a nogice i rukice uveliko masu oko njega
Ja sam to pojednostavila, stavim dekicu na trokut, jedna stana preko jedne ruke, druga preko obje  pa malo ispod bebca i  donji dio preko nogica-dovoljno da zaspe


(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
2.3.2011 14:32:17   
BBubica
Dzan ce 10og marta imati tri mjeseca. Grceve ima svo vrijeme,od 13og dana. Umotavanje nocu pomaze da bar noc prodje mirno, a danju je jedino pomagalo kad ga stavim sebi na grudi. Tako smo spavali  oko mjesec dana. Zadnja 3-4 dana malo pomogne plantex caj i sika naravno user posted image
I meni izvlaci rukice,al ja to malo pritegnem, koristim obicnu dekicu
user posted image

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
2.3.2011 22:02:34   
lepao
punih ili ulazi u 3? mi smo u 2 mjesecu..nadam se da stvarno grcevi prestaju do 4 uh...
meni kad je nervozan ne mozu ni kad ga grlim isti cas..jedino fen tu i tamo i ljuljanje na rukama...ali opet treba vremena da se umiri premda ja mislim da je bolji sada nego prije 2 sedmice sto znaci da mozda polako i prolazi faza grceva...
kolika je tvoja beba? s koliko kg se rodila?

ja sam davala espumisan kapi premda ne znam dali su pomogle...nekako kad se umiri ja mislim da jesu ali onda kad zaplace nisam pametna..ma sigurno malo pomognu. od nurse harveys caja puno prducka i izbacuje zraka ali bas intenzivno prducka pa eto uzmi i to pa probaj samo stim par dana...
sve u svemu valjda mora proci samo od sebe..ja sve hocu da se trudim misleci da mogu uticati na to da brze prodje...

IZVORNA PORUKA: BBubica

Dzan ce 10og marta imati tri mjeseca. Grceve ima svo vrijeme,od 13og dana. Umotavanje nocu pomaze da bar noc prodje mirno, a danju je jedino pomagalo kad ga stavim sebi na grudi. Tako smo spavali  oko mjesec dana. Zadnja 3-4 dana malo pomogne plantex caj i sika naravno user posted image
I meni izvlaci rukice,al ja to malo pritegnem, koristim obicnu dekicu
user posted image


(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
2.3.2011 23:30:01   
BBubica
lepao poslala sam ti pp
ja sam probala espumisan, sab simplex, harvey, kamilicu sa kimom i bez, plantex, grijanje i masiranje stomacica....
Cini mi s eda mi je samo espumismn pomogao, ali  samo 2-3 dana , kad su grcevi bili slabi i sad plantex caj..zadnjih dana opet luduje mali tibo :(
JOs nam pomaze pricanje, pjevanje i muzika


(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
2.3.2011 23:35:18   
Anoniman
jeste li probale baby colic sirup davati 3x dnevno nas je ovo spasilouser posted image jer kad grcevi krenu obicno u vecernjim satima onda je kasno za bilo stauser posted image

(odgovor članu BBubica)
  Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
3.3.2011 9:17:00   
lepao
nisam probala taj uzela sam nurse harveys..ne znam dali pomaze moguce je posto ne znam bili isto tako bilo bez sirupa..vise pdrucka od tog sirupa pa eto mogu reci da malo pomatze..plantex neve posto inace nece caj da pije...espumian probali hmm ne znam...sada cemo nastaviti sa ovim pa cemo vidjeti...
citalaq sam doduse clanak sto je napisao jedan pedijatar doktor nauka koji kaze da su simethicone kapi najbolje a to je espumisan...simethicone ja mislim da nema u sirupima ovim? isto doktor pise da kim nadima i u biti nije dobar...hmm

IZVORNA PORUKA: noa

jeste li probale baby colic sirup davati 3x dnevno nas je ovo spasilouser posted image jer kad grcevi krenu obicno u vecernjim satima onda je kasno za bilo stauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
21.3.2011 10:29:13   
amela25
user posted image Moja beba ima 2 mjeseca i ima užasne grčeve napadi ne traju dugo ali su bili svakodnevni u dva sata popodne pa onda opet navečer. Meni Espumisan kapi nisu pomogli Sirup Nurse Harveys je odličan brzo ispusti vjetrove,ali opet mu se desi ono grčevito izvijanje u luk skupljane nožica i neutješni plač user posted image pa mi nije jasno ako ima vjetrove zašto se to dešava, a stolica mu nije redovna svaki drugi dan nekad je malo tvrđa, inače uredno i pravo lijepo dobiva na težini, počela sam mu davati
Hippov čaj od komorača, kamilice i anisa, i neznam koliko ga smije popiti, aptamila pije oko 110 ml na svakih tri sata nekad popije i manje, hvala puno....

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
21.3.2011 13:28:36   
BBubica
IZVORNA PORUKA: lepao

nisam probala taj uzela sam nurse harveys..ne znam dali pomaze moguce je posto ne znam bili isto tako bilo bez sirupa..vise pdrucka od tog sirupa pa eto mogu reci da malo pomatze..plantex neve posto inace nece caj da pije...espumian probali hmm ne znam...sada cemo nastaviti sa ovim pa cemo vidjeti...
citalaq sam doduse clanak sto je napisao jedan pedijatar doktor nauka koji kaze da su simethicone kapi najbolje a to je espumisan...simethicone ja mislim da nema u sirupima ovim? isto doktor pise da kim nadima i u biti nije dobar...hmm

IZVORNA PORUKA: noa

jeste li probale baby colic sirup davati 3x dnevno nas je ovo spasilouser posted image jer kad grcevi krenu obicno u vecernjim satima onda je kasno za bilo stauser posted image



simethicone ima u espumisan  i sab simplex kapima.
bolje je uzeti sab simplex jer espumisam  ako ne potrosite za 4 sedmice-ne smije se vise koristiti dok sa sab simplexom nije tako.
nama je espumisan pomogao malo samo na pocetku kod blagih grceva
kod nas je slucaj da  vrijeme lijeci sve  user posted image
bebcu su 3 mjeseca i grcevi polako prolaze

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
21.3.2011 23:11:23   
magnolija*
Moja cura je samo  2 puta imala grčiće, kad joj je bilo mjesec dana, i to vrlo kratko, desetak min. Mi smo popili preventivno od tada jednu bocu sirupa Lefaxin, kojeg nema kod nas kupiti i nakon toga jednu bocu nurse harveys sirupa. Nije više nijednom imala problema s grčičima. Al moram napomenuti da sam se strogo pridržavala svoje ishrane dok nije napunila 4 mjeseca. Nsam jela grah, bižu, kupuse, sve ono što stvara nadutost. A uz to sam pila svaki dan oko 2 l čajeva od komorača i babylove mješavinu čaja za dojilje (u kojem ima komorača, anisa...) i kamilicu. I danas ih nekad popijem. Možda sve ovo je pomoglo da mi curu ne boli pupara ...


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.3.2011 17:10:13   
lepao
Imamo isti problem...nasa bebe rijetko ima stolicu..neko kaze daj caj neko nemoj neko kaze slatki neko ne slatki neko vodu neko plantex..nisam vise pametna...
Isli smo kod gastro pedijatrice koja mi je rekla da predjemo sa pre hipa na jedinicu pa onda je jos veci belaj bio pa je rekla da se vratimo na pre hip premda opet nema redovno stolicu...ona kaze da ne dajemo ni vodu ni cajeve ali sta cu kad nema stolicu..da ga pustim da se pati..to ne mogu...
Neko mi je rekao od prijateljica da je davala curicu u malo vode dosta kamilice i i 2 kasikice secera..ja probala odmah imao stolixcu samo ne znam sada koliko cesto to smijem davati strah me...
Zvala sam i hipp savjetovaliste..doktorica jedna kaze da napravim blagu kamolicu na 100ml vode i da mu dajem po 20-30ml 2-3 puta dnevno izmedju obroka da ga protjera pa eto to cu sada probati...kaze da dajem izmedju obroka ne prije i/ili poslije da se ne zasiti od caja i manje hape popije..
Isto pije oko 100 ml svaka 2.5-3 sata...imao uzas grceve sada su manju ali i dalje da ne mozemo ostaviti da lezi ili slicno bez da ne pocne plakati za par minuta...
Juce smo kupili ljuljacku i vidjet cemo kako ce mu biti u njoj...
Procitaj ovu stranicu..vrlo je dobra ako znas engleski ako ne mogu ti pomoci oko toga:
http://www.happiestbaby.com/



IZVORNA PORUKA: amela25

user posted image Moja beba ima 2 mjeseca i ima užasne grčeve napadi ne traju dugo ali su bili svakodnevni u dva sata popodne pa onda opet navečer. Meni Espumisan kapi nisu pomogli Sirup Nurse Harveys je odličan brzo ispusti vjetrove,ali opet mu se desi ono grčevito izvijanje u luk skupljane nožica i neutješni plač user posted image pa mi nije jasno ako ima vjetrove zašto se to dešava, a stolica mu nije redovna svaki drugi dan nekad je malo tvrđa, inače uredno i pravo lijepo dobiva na težini, počela sam mu davati
Hippov čaj od komorača, kamilice i anisa, i neznam koliko ga smije popiti, aptamila pije oko 110 ml na svakih tri sata nekad popije i manje, hvala puno....

(odgovor članu amela25)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
23.3.2011 17:10:59   
lepao
Imamo isti problem...nasa bebe rijetko ima stolicu..neko kaze daj caj neko nemoj neko kaze slatki neko ne slatki neko vodu neko plantex..nisam vise pametna...
Isli smo kod gastro pedijatrice koja mi je rekla da predjemo sa pre hipa na jedinicu pa onda je jos veci belaj bio pa je rekla da se vratimo na pre hip premda opet nema redovno stolicu...ona kaze da ne dajemo ni vodu ni cajeve ali sta cu kad nema stolicu..da ga pustim da se pati..to ne mogu...
Neko mi je rekao od prijateljica da je davala curicu u malo vode dosta kamilice i i 2 kasikice secera..ja probala odmah imao stolixcu samo ne znam sada koliko cesto to smijem davati strah me...
Zvala sam i hipp savjetovaliste..doktorica jedna kaze da napravim blagu kamolicu na 100ml vode i da mu dajem po 20-30ml 2-3 puta dnevno izmedju obroka da ga protjera pa eto to cu sada probati...kaze da dajem izmedju obroka ne prije i/ili poslije da se ne zasiti od caja i manje hape popije..
Isto pije oko 100 ml svaka 2.5-3 sata...imao uzas grceve sada su manju ali i dalje da ne mozemo ostaviti da lezi ili slicno bez da ne pocne plakati za par minuta...
Juce smo kupili ljuljacku i vidjet cemo kako ce mu biti u njoj...
Procitaj ovu stranicu..vrlo je dobra ako znas engleski ako ne mogu ti pomoci oko toga:
http://www.happiestbaby.com/

IZVORNA PORUKA: amela25

user posted image Moja beba ima 2 mjeseca i ima užasne grčeve napadi ne traju dugo ali su bili svakodnevni u dva sata popodne pa onda opet navečer. Meni Espumisan kapi nisu pomogli Sirup Nurse Harveys je odličan brzo ispusti vjetrove,ali opet mu se desi ono grčevito izvijanje u luk skupljane nožica i neutješni plač user posted image pa mi nije jasno ako ima vjetrove zašto se to dešava, a stolica mu nije redovna svaki drugi dan nekad je malo tvrđa, inače uredno i pravo lijepo dobiva na težini, počela sam mu davati
Hippov čaj od komorača, kamilice i anisa, i neznam koliko ga smije popiti, aptamila pije oko 110 ml na svakih tri sata nekad popije i manje, hvala puno....

(odgovor članu amela25)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *