|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: savjeti za igranje sa bebom
6.1.2009 16:47:08   
andji
U kući imam 3 korpe igračaka,višem nemam prostora za to,a Sergej se igra sa mikserom,vuče usisivač po kući i grijalicu,eto mislim da sam dovoljno reklauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: savjeti za igranje sa bebom
6.1.2009 16:47:55   
Daja_sa
Evo citam ove postove i gledam bebe koje su u par dana rodjene...skvo...juni...bubamara80...idana85...svaka razlicita na svoj nacin.Kao sto neko rece nisu sve bebe iste i na nama je da probamo naci ono sto njima najvise odgovara i sto vole...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: savjeti za igranje sa bebom
6.1.2009 20:04:01   
mynxlee
moj ivan trenutno voli da se igra sa mojom sikom:) zna biti bolno, ali kad je nervozan i place, moram stisnuti zube da se smiri. dudu nije nikako htio. u zadnja 2 dana kao hoce pomalo, ali mu nista nije kao sika.
ima li takvih slucajeva?


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: savjeti za igranje sa bebom
6.1.2009 20:31:43   
Romali
Da me nije stid, stavila bih vam sliku mog dnevnog boravka user posted image user posted image
Sve je puno Omarovih derivata i igračaka, jedva se može hodati. Nadam se da nije tako samo kod meneuser posted image , ali mi smo sve podredili njemu da mu bude zanimljivo.

Mislim da je sa 4 mjeseca počeo sam se pomalo zabavljati, tako da se ne brinete. Kad shvate šta je igračka, vi im nećete više biti tako zanimljivi user posted image .

Od samog rođenja voli vrtuljak u krevetiću. Baby gym kako kad.
Evo  upravo se igra sa Sveznalicom user posted image user posted image ( Živio Sveznalicauser posted image user posted image user posted image )
Inače, voli telefone, daljinske, crtiće i pjesme sa zgodnim curama koje plešuuser posted image .

A voli društvo i bilo ko ga može zabaviti, dovoljno je da mu priča. Sa svojim tajom voli se voli derati, nadglasavaju se. Baš su ti muškarci čudaciuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: savjeti za igranje sa bebom
6.1.2009 21:16:41   
žana o8
Inače, voli telefone, daljinske, crtiće i pjesme sa zgodnim curama koje plešuuser posted image .

[/quote]

A ja frajera user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: savjeti za igranje sa bebom
6.1.2009 21:22:49   
Romali
Ma momčina pravauser posted image user posted image user posted image , uči zanat od malenauser posted image .
Neka, nemoj se previše zezati, i Žana ulazi u konkurenciju za nevjestu aBd.user posted image

< Poruku je uredio Romali -- 6.1.2009 21:23:00 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: savjeti za igranje sa bebom
6.1.2009 21:44:35   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Romali

Da me nije stid, stavila bih vam sliku mog dnevnog boravka user posted image user posted image
Sve je puno Omarovih derivata i igračaka, jedva se može hodati. Nadam se da nije tako samo kod meneuser posted image , ali mi smo sve podredili njemu da mu bude zanimljivo.

Mislim da je sa 4 mjeseca počeo sam se pomalo zabavljati, tako da se ne brinete. Kad shvate šta je igračka, vi im nećete više biti tako zanimljivi user posted image .

Od samog rođenja voli vrtuljak u krevetiću. Baby gym kako kad.
Evo  upravo se igra sa Sveznalicom user posted image user posted image ( Živio Sveznalicauser posted image user posted image user posted image )
Inače, voli telefone, daljinske, crtiće i pjesme sa zgodnim curama koje plešuuser posted image .

A voli društvo i bilo ko ga može zabaviti, dovoljno je da mu priča. Sa svojim tajom voli se voli derati, nadglasavaju se. Baš su ti muškarci čudaciuser posted image user posted image user posted image


Ma dobra si ti ako ti je samo u dnevnom tako.Kod mene ti je cijeli stan veliko igralište,a ja sam skoro olimpijac u "brzom hodanju s preprekama"user posted image user posted image user posted image
Moja djeca od svih igračaka najviše vole sve ono što ne spada u tu kategoriju, mobiteli,daljinski,poklopci,kese...
Ipak su najsretniji kada se igraju mojim živcimauser posted image ,osim ovog prolaze i crtići(traktor crvenko,bambi,zlatna guska,snjeguljica...)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: savjeti za igranje sa bebom
7.1.2009 12:26:07   
adijeva mama
ovo je zanimljiva tema
moj Adem sad ima 10 mjeseci. kad je imao 4,5,6, mjeseci igrao se uglavnom sa kutijama, kesama, novinama. mi mu kupimo igračku u kutiji a on se više igra sa kutijom nego sa igračkom. sada voli da gura autiće po sobi i čak govori brb brm brm. isto tako omiljena zabava mu je izvaditi svu garderobu iz donje police ormana i preslaže sa kamare na kamaru, pa ponovo vraća u orman.
igračke držim u jednoj vreći i na dan izvadim van dvije ili tri sa kojima se igra taj dan, sutra dvije tri druge i tako u krug.



_____________________________

Adem 13. 02. 2008

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: savjeti za igranje sa bebom
7.1.2009 12:30:54   
adja
IZVORNA PORUKA: adijeva mama

ovo je zanimljiva tema
moj Adem sad ima 10 mjeseci. kad je imao 4,5,6, mjeseci igrao se uglavnom sa kutijama, kesama, novinama. mi mu kupimo igračku u kutiji a on se više igra sa kutijom nego sa igračkom. sada voli da gura autiće po sobi i čak govori brb brm brm. isto tako omiljena zabava mu je izvaditi svu garderobu iz donje police ormana i preslaže sa kamare na kamaru, pa ponovo vraća u orman.
igračke držim u jednoj vreći i na dan izvadim van dvije ili tri sa kojima se igra taj dan, sutra dvije tri druge i tako u krug.



Isto ko kod mene sve joj je zanimljivije od igracke.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu adijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: savjeti za igranje sa bebom
7.1.2009 12:35:09   
adja
user posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: savjeti za igranje sa bebom
7.1.2009 12:40:25   
adijeva mama
eh ova slika je kao da gledam svog adema.
moja soba sad izgleda kao da se nedgdje selim, nemam nista osim kreveta stola i tepiha, a polica za televizor je totalno prazna, jer mali dira sve što ne treba pa da ne bih po cijeli dan govorila ne to, ne to ja sam sve lijepo sklonila.

_____________________________

Adem 13. 02. 2008

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: savjeti za igranje sa bebom
7.1.2009 12:41:42   
mazalica
Na sve moguce nacine ga pokusavam zabaviti, samo sto jos se nisam pretvorila u klovna user posted image , sve ga interesuje 5min, juce sam mu ocistila jedan dio u kuhinji gdje sam ostavila samo plasticne posude, poklopce, plasticne kasike, evo i sad se igra dok mama surfa user posted image ...

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: savjeti za igranje sa bebom
7.1.2009 13:17:34   
bubamara80
evo ja oprala kesu i dala ali ga ne interesuje radije bi da mu ja plesem kao majmunce ili da mi cupa kosu kad se sagnem

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: savjeti za igranje sa bebom
7.1.2009 13:36:49   
ziki
Od drugog mjeseca se igramo viru-viru, dodajemo elemente kakao je straiji. Sad mi da 3-4 sekunde da se sakrijem ispod kreveta ili iza vrata a onda se otkrije i prevrce po krevetu da me trazi, kad izvirim vristi od radosti.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: savjeti za igranje sa bebom
7.1.2009 23:44:09   
Inayat
Moja Meryem najvise voli svoj bouncer. Izgleda ovako:
user posted image

U njemu je od rodjenja (u pocetku sam skidala igracke). Voli da se ljulja, pa i zaspe u njemu.
Voli svoj mobil iznad krevetica kad se okrece. Pocinje uciti kako uzimati igracke u ruke pa ima i par zvecki sto je zabave, ali sam kad sam ja tu da joj pomazem. Ima i ljuljasku u koju je stavim kad se probudi pa dok joj ne dosadi. Nekad je stavim na krevet da se valja, pa kad sve to prodje onda ona hoce u krilo da gleda tv ili da se nosa. Od nosanja izgleda niko nije miran user posted image


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: savjeti za igranje sa bebom
18.1.2009 14:40:52   
dana3
eh drage nosaljke da vam se pridruzim nije ni moja situacija bolja.kad sam sama zavrsi samnom i u wc ali opet sam uspjela malo da umanjim to nosanje.spustim ga na krevet malo podojim lezeci i pricam dok se ne umori a onda polako utsanem a onostan eda lezi i nastojim da mu nisam u vidokrugu jer je opet jovo na nnovo a glava ko svetionik hahhaahha 360 stepeni se okreceuser posted image ovako on ocima hhahahahahahahah.a sta cemo drugo nego nastaviti nosati nece oni jos dugo biti bebe

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: savjeti za igranje sa bebom
18.1.2009 16:46:28   
mišur
Luka najviše od svih igračaka voli svoju kutiju za vlažne maramice..
Ona mu je najdraža i jedina koje se nije zasitio..
Voli plastične igračke, koje zveče ili sviraju,odmah ih trpa u usta...Plišane ga uopšte ne interesuju,malo ih prebaci po rukama i odmah baci..
Obožava daljinske i mobilne telefone, a izgleda da sva djeca to vole!
Voli kad se igramo sakrivanja-ja se sakrijem iza pelene, a on vrišti od sreće..Sad je već veliki momak,pa je naučio da se sam sakriva i igra sa mnom..
Voli da ga ganjam kad puže-onda se zaleti kao blentav, a ja samo gledam kad će nosom zveknuti od pod..user posted image
Sa tatom voli da galami, a mene to izluđuje...Obojica vrište ko će jačeuser posted image
Mm ga je naučio bacati, prevrtati...Vjerovatno kao i sve tate...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: savjeti za igranje sa bebom
18.1.2009 22:45:33   
rozi
Do njegovog 4-5 mjeseca mi se cinilo da samo to radim, nosanje po citav dan. Srecom po noci je dobro spavao, pa sam mogla nadoknaditi energiju. Nisam ga nikada mogla ostaviti da place.I sling mi je pomogao, u njemu je uvijek zaspao. Sada sve postaje lakse, hoce se sam igrati, a kao sto Romali kaze sve je po stanu razbacano. Lezaljka, 2 baby gima i hrpa igracakauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: savjeti za igranje sa bebom
20.1.2009 13:54:37   
adannn

Moja princeza ima 11 mjeseci i nikada je nisam učila na ruke,znala se oduvijek sama igrati.Oko nje su njene igračke,najdraži joj je moj mobitel vjerovatno zato što ga ne dam i katalog od oriflamea u zadnje vrijeme.Sada ona već hoda oko stola i kreveta,puže,pa se penje uz frižider,šporet.Izludi me ono NE nejra ovo,ne nejra ono.....I stalno je ganjaj,ganjaj...Bila sam rahat dok je sjedila i nije ovako mamu zezala...Samo šuti kada je Šako i Dado na tv-u,Maja i to je to.Imam na mobitelu neku bebu koja pjeva i to joj pustim kada je oblačim posle kupanja.U zadnje vrijeme mi je postalo nemoguće da je uopšte obučem samo ode negdje,ode.Takođe voli kašike i zdjelice ove naše i naučila je da prebacuje kanale na tv-u i da ga gasiuser posted image user posted image user posted image lopov pravi.A najviše voli samnom u kupatilo.Kada ja idem ide i ona pa udara u mašinu,smije se.user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: savjeti za igranje sa bebom
28.7.2011 19:59:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Ela35

Drage moje, nisam vidjela da tema postoji, interesuje me kako vi zabavljate svoju bebicu, kakve igračke joj kupujete, da li joj pokazujete neke slikovnice? Da li joj pjevate, pričate, pravite grimase? Šta je to bitno za razvoj u tom periodu?

1


IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Sa 3.5 mjeseca nema potrebe za slikovnoce i neke igracke puno. Pricati je uvjek dobro a i pjevati treba bebi i malo se sa njom igrati, pokazivati prstice i pjevati npr. tako sam ja radila

1


IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Ela35

Drage moje, nisam vidjela da tema postoji, interesuje me kako vi zabavljate svoju bebicu, kakve igračke joj kupujete, da li joj pokazujete neke slikovnice? Da li joj pjevate, pričate, pravite grimase? Šta je to bitno za razvoj u tom periodu?


u tom periodu ti je najbolje bebu staviti ili na pod (naravno na nesto toplo) ili u onu lezaljku i zakaciti joj neke igrackice jakih boja iznad da moze da ih gleda, dodiruje, vrti.
naravno mozes da pricas bebi, to svaka beba voli, a posebno majcin glas koji poznaje jos iz stomaka.a mozes i da joj pjevas.

a mala je to beba za slikovnice, dovoljne su igrackice koje su interesantne jer su sarene.



1


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Sa bebicom od 3,5 mjeseca nema potrebe za igračkama, kad mamine ruke i glas mogu biti "zabava kako spojiti ugodno sa korisnim".
Sa bebicom se igrati u smislu okretati je desno-lijevo, maziti izvoditi lagane kružne pokrete po stomačiću, (raditi vježbice), izgovarati kratke rečenice ljubavi i pjevati.



1



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: savjeti za igranje sa bebom
21.9.2011 0:17:28   
selebriti
Trudimo se, kad god smo u mogućnosti, kupiti joj neku novu igračku, ... ništa preskupo, kako kad, primjereno njenom dobu. To, ja mislim, radimo od četvrtog mjeseca, ... naravno, interesantne su joj i plastične posude iz kuhinje, kašike metalne, jednja knjiga, koja je samo njena, ..nju voli da dere, ... da cijepa listove i pokušava nas prevariti kako bi ih pojelauser posted image user posted image  Sada joj je 12mjeseci...

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: savjeti za igranje sa bebom
28.9.2011 21:49:52   
lira
moja Ilma u vrtuljak iznad krevetica gleda i smije se 15 min.,ali je zato ispred TV-a mirna i 2 sata ali ukoliko je neka brza muzika i spototvi....

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: savjeti za igranje sa bebom
28.9.2011 21:52:33   
Blue rose RR
I moja kćerka je voljela dok je bila mlađa i sada više voli brže muzičke ritmove sa neobičnim zvukovima, negoli one tiše. Valjda veselije dijete :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu lira)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: savjeti za igranje sa bebom
19.2.2013 13:03:26   
Precious
Moj slatkis od 5 mjeseci voli svasta ali pomalo. Znaci, malo vrtuljak, malo zveckice, malo slikovnice da mama cita, potrbuske da legi a igracke poredam oko njega a on se onda prevrce prema njima, uziva da mu se pjeva nesto brzog ritma a on se gleda na ogledalo pa plese i smije se. Uziva gledajuci Gummy bear i Nukie pjesmu, sav se uzbudi. Ne voli da ga nosamo dugo, radije bi da ga stavim ispred sebe i pricam, citam novine naglas. U zadnje vrijeme mu je zanimljivo udarati plasticnim kasicicama po praznoj kutiji Hippovog caja, skroz ga to uveseljava, mamin bubnjar user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: savjeti za igranje sa bebom
19.2.2013 14:38:15   
milenium
s koliko mjeseci ste počeli stavljati vaše bebe u one ležaljke(ono malo nakoso uzdignuto,ne znam kako bi objasnila)?je li rano s mjesec dana?

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *