|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 22:28:58   
stella
Draga Emina pa ovo je stvarno groznouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 0:00:03   
juni
To je zaista trauma za dijete, sjecam se kad sam ja isla u prvi moj vrtic, bilo mi je grozno. Sve zavisi od vrtica i osoba koje rade u njemu. Treba biti oprezan i raspitati se o ustanovi jer sa djecom rade svakavi ljudi. Zao mi male djecice user posted image Sreca Emina pa nije dugo isao!

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 0:02:50   
Aminad
user posted image Katastrofa. Sreća pa postoji još vrtića.

Nije ni kod nas puno bolja situacija ali moram priznati da se ipak žene trude, što jest jest pa nekad uspiju, nekad ne. Npr. uvijek nas na vratima dočekaju s izvještajem: jeo ili nije, piškio, kakio pjevao bio veseo ili  tužan u dvije tri rečenice ali kažu. Mene jedino može iz takta izbaciti nemarnost kad je higijena u pitanju a o ostalom se da mirno pregovarati. 
Nažalost mi ćemo Imrana morati ispisati jer evo opet mu je grlo crveno. Uzrok je opet obdanište. On uvijek sa sobom nosi svoju flašicu sa sokom, čajem i sl. jer nemaju vode za piće i valjda im je tako lakše. Dva puta je kući došao sa tuđom flašicom. MM ga na brzinu pokupi i ne gleda a haman ima puno onih flašica od ledenog čaja i djeca zamijene. Sad smo mu kupili u Turbo Limaču posebnu flašicu s cukom pa mu je draga i nadam se da samo nju koristi i da ne uzima tuđe ali one nemaju dovoljno vremena da vode računa o tome jer ih je jedna a poneka i dvije s 24 djece. Sasvim je normalno da će se moje dijete u nekom momentu napiti iz tuđe flašice jer oni toliki br. ne mogu nadgledati 100%. To je moja jedina primjedba a ostalo su fer i njemu je boravak jako puno pomogao zbog govora a sad nemam pojma šta da radim...Čekat ćemo ljepše dane pa da vidimo je li se šta promijenilo na bolje.
Stvarno je katastrofa to u Sarajevu ali eto sreća pa ima i privatnih( u Tuzli nemauser posted image ) pa valjda će i ta uprava kad vidi sa se smanjio broj djece skontati da nešto nije uredu.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 0:08:09   
NANICA
Moja Aminad, ako je i slicno kao u Sa nece oni nikada skontati. U stvari oni ne zele skontati. U nasoj javnoj ustanovi (o kojoj smo pisale) bitno je da su otvorena radna mjesta za vjeronauku a 36ero djece je na jednoj uciteljici u jednoj smjeni a kvalifikovani vaspitaci truhnu po raznim komercijalama i trznim centrima. Vidi moj raniji post ako nisi da se ne ponavljam (strepto, stafilo i razne koke)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 0:36:29   
triplemama
Trenutno mi ni jedno dijete ne ide u vrtić, ali su išle moje curice 3 god.

Ja sam u Tuzli prezadovoljna sa javnim vrtićem, nije svako odjeljenje bajno ali su OK.
Uvijek sam fino dočekana sa opisom njihovih današnjih događanja: jelo, rad igra i sl.
Djeca su rado išla, jedino su mrzila spavanje, ali su imale divnog odgajatelja koji ih je povremeno izvlačio od spavanja.
Jelovnik je OK i uvijek aktuelan.
Kada su jednom išli na izlet mlađa se udarila i oni su me zvali telefonom iako nije bilo ništa.
Vjeronauke kod nas nema, Djeda Mraza imamo (ipak je ovo Tuzla user posted image )
Iako kada su bilo kakve sekcije djeca koja nisu uključena u iste se skupe u jednu grupu da im ne bude dosadno.
Sve u svemu bilo im je super i sada kada vide odgajatelje iz vrtića raduju im se.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 0:53:35   
Aminad
IZVORNA PORUKA: triplemama

Sve u svemu bilo im je super i sada kada vide odgajatelje iz vrtića raduju im se.


Potpisujem sve a ovo posebno. I moja Merjema je išla u isto obdanište kao i Imran pa kad vidi neku od odgajateljica, ma baš im se obraduje. a dijete se neće obradovati nekome koga ne voli i s kim mu nije bilo lijepo.
I Imran je jedan dan dobio modricu i to ništa strašno jedna djevojčica ga zagrlila i ogrebala šnalom preko čela, ništa strašno, ali su se one dugo izvinjavale zbog toga.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 7:56:08   
Emina*
Heheh, suuper su onda... MI smo malo off-topic, ali eto, nadam se da ce moja prica nekome pomoci, da bar roditelji se postave tako, da ocekuju od njih pojedine stvari...
Bakir ide u privatni,i prezadovoljna sam njegovim boravkom tamo..
Uvijek me uvede unutra kad ga donesem, uzme ga u ruke, a on jedva doceka kad vidi one tete.. Odma ruke prema njima, da ga uzmu...
Tako da mi je ta njegova reakcija i suvise nego dovoljna...
Fino jede, spava, ma ljepota... Tete su predivne, sve mi kazu, jel jeo, jel spavao....
I kad sam ga odvela da ga upisem, zena je pricala sa mnom skoro pa sat vremena, pitajuci me sta on smije da jede, posto maksuz za bebe prave hranu posebno...
Kad god sam dosla, uvela me je u sobu gdje borave manja djeca, on je uvijek bio sa 2-3 bebice njegovog uzrasta, i igrao se s njima, i tu je uvijek bila jedna teta... On prica, melje, smije se....
Tuzan bude samo ponedjeljkom, jer kako vikend provede sa nama, pa ga malo poremeti, ali u drugim slucajevima, ne mogu da opisem koliko sam sretna..
A to za nezgode, pa desavaju se, i ako padne, u redu, moze i meni kuci, tako da padne, ali pojedine stvari, ne mogu, niti zelim da tolerisem...




< Poruku je uredio Emina* -- 31.1.2009 8:02:08 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 8:04:00   
Emina*
IZVORNA PORUKA: juni

To je zaista trauma za dijete, sjecam se kad sam ja isla u prvi moj vrtic, bilo mi je grozno. Sve zavisi od vrtica i osoba koje rade u njemu. Treba biti oprezan i raspitati se o ustanovi jer sa djecom rade svakavi ljudi. Zao mi male djecice user posted image Sreca Emina pa nije dugo isao!


Draga juni, hvala ti puno.. A raspitala sam se ja, i vjeruj mi da su mi pravo nahvalili vrtic, ali eto, haman nije kod svakog isto...
A ta tri dana, kad god je otisao, ja sam se ziva izjedala, ko da sam ga poslala ne znam ti ja gdje..
Sreca, pa zaista nije isao dugo...

Ja se opet izvinjavam sto smo off-topic, ali ovo sto pricam ima veze sa Sarajevskim vrticima "Djeca Sarajeva", mada malo odstupa od naslova, pa molim Visnju ako zeli da prebaci postove na "Vrtic"...


< Poruku je uredio Emina* -- 31.1.2009 8:05:08 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 8:20:30   
mamyca
To je stvarno grozno Eminauser posted image ,drago mi je sto nam je sad drug zadovoljanuser posted image ,a i vi.Ali pustiti dijete da place i jos da se dva puta tako udari uhhuser posted image user posted image .Nek ste promijenili vrtic,pa vidis po djetetu kako mu je,dijete ne moze sakriti sta osjeca.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 8:30:19   
nesanica
Draga Emina, pa sta reci na ovouser posted image user posted image user posted image
hB pa ste nasli rijesenje....moj maleni je isto krenuo u vrtic i nekako sam brinula sve kako li ce to biti...kod nas u vrticu je 12 djece a 4 vaspitaciceuser posted image .... nemam razloga da se pozalim, niti smijem kad vidim kako to kod nas dolje funkcionise, ma uzas jedan....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 9:19:50   
ElmaB
Ja sam u vjecitom strahu od tih obdanista, ali na zalost nemam blizu nigdje privatno, pa sam primorana da ide u drzavno. Ali, ja jasno kazem vaspitacicama kada nesto nije u redu i uvijek se prva pobunim protiv nekih njihovih ideja, kada organiziraju sastanak. Tako, da do sada nisam imala vecih problema. Nadam se da i necu u buduce, jer ce i blizanci ici u to obdaniste!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 14:44:39   
nikka
Jao Emina pa ovo je užasno,da ti dijete daju u modricama bez objašnjenja?
A što se tiče plakanja,ako dijete puno plače moraju se nazvati roditelji,pa vidi kako je jadnik ostao utučen,dobro da sada hoće ikako u vrtić,jadničak maliuser posted image
A isto tako su dužni reći dali je dijete doručkovalo/ručalo ili nije.

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
31.1.2009 17:41:18   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: medavi

Mozda da ti konkurises za njeno mjesto direktora user posted image mozda bi se sta i sredilouser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 11:01:25   
mama75
Ovo sto se sada desava oko vrtica je strasno, ali mislim da se tu politika previse umijesala. Jer ovolika buka se dize oko D. mraza, ko ce biti direktor i sl. A moja kcerka je godinu dana isla u vrtic Masnica u Sa, u stariju jaslicku grupu i za to vrijeme NIKAD joj niko nije oprao ruke jer nisu imali WC u tom dijelu vrtica. O tutama ispred vrata da ne pricam, o tome kako med, sestra pusti dijete da samo ode na tutu, a ono jadno sjedne na neku koja je vec puna... Elem, ja sam 2 puta isla u upravu da se zalim. Ja i jos 1 mama. Niko od ostalih roditelja nijednom nije reagovao na te (ne)higijenske uslove,  a bilo je 28 djece u grupi. A sada smo svi nesto aktivni, zabrinuti, hoce li Deda mraz donijeti paketice u vrtic... A zbog roditelja koji su svoju bolesnu djecu dovodili u vrtic, nisu upozoravali ako im dijete ima Streptokok da se i druga djeca kontrolisu i sl. ja sam kcerku prebacila u privatni vrtic i super sam zadovoljna. O tome drugi put user posted image

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 11:12:53   
nikka
Mamam 75 to je užasno,a još užasnije je da roditelji nereagiraju,
ja kad bi vidjela da mi djetetu neperu ruke,zubiće o ostalim higijenskim uvjetima da negovorim,
da se dovode bolesna djeca u vrtićuser posted image
odmah bi ga ispisala,pa to je zarazno odjeljenjeuser posted image

< Poruku je uredio nikka -- 2.2.2009 11:13:16 >

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 11:17:47   
ElmaB
Jesam ja reagovala, jer i moja Tea ide u Masnicu! I svaki put reagujem!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 11:26:15   
nikka
Nemogu da vjerujem da nemaju gdje oprati djeci ruke,to je suludo da postoji vrtić ili odjeljenje vrtića bez kupatila user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 11:34:46   
Anoniman
Onda se pitam imaju li uopste upotrebnu dozvolu?????
Ne mogu da vjerujem!!!!
Pa to je nesto osnovno!!! Hvala Bogu pa nemam tih problema, kad sam neki dan bila kod Merjem u obdanistu, i vidim na oglasnoj ploci nalaz svih briseva u vrticu, kuhinje, WC-a, slavina, umivaonika... sve je negativno na bakterije. A i vode racuna o tome, to se vidi. Steta sto nema vise privatnih vrtica pa bi im i konkurencija mozda udarila u glavu da se malo bolje potrude.
Jos kad sam cula neki dan od prijateljice koja je isla da se raspita da upise dijete od 1,5 godinu, da mora donijet kreveticuser posted image

(odgovor članu nikka)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 11:37:56   
ElmaB
Imaju, samo je kupatilo malo odaljeno, jer djeca iz jaslicke i starije jaslicke grupe su bili odvojeni, pa im je vjerovatno bilo mrsko voditi djecu, jer zaboga dvije vaspitacice na 28 djece!!!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 12:48:23   
mama75
Ah imaju oni i u tom dijelu vrtica WC, ali su pola tog dijela izdali pod zakup, pa WC "ostao" tamo. Ma to je meni bilo strasno, zaista. Odgajateljica je bila jedina svijetla tacka tamo, ostalo... user posted image  Inace sam licno bila protivnik privatnih vrtica, jer su ovi "javni" djelovali kao sigurniji: obrazovan kadar, stalne inspekcije...  A kad sam jednom rekla da je previse 28 djece na 2 tete (i to 2 od 11 do 13 sati, kada rucaju i spavaju), odgovor je bio: pa prije rata ih je bilo po 40 u grupi. Hej, rat zavrsio prije 13 godina!!! Pa zar nismo otisli bar korak naprijed od tog "prije rata"??? Mislim da oko ovih uslova u vrticima ima puno i do Kantona, koji odvaja dio novca, ali i do uprave koja nikada ne zeli da prizna da imaju probleme, pa da se oni nekako rijese, nego kada pricaju sve je divno, a kad zagrebes ispod te povrsine...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 13:45:05   
NANICA
IZVORNA PORUKA: mama75

Ah imaju oni i u tom dijelu vrtica WC, ali su pola tog dijela izdali pod zakup, pa WC "ostao" tamo. Ma to je meni bilo strasno, zaista. Odgajateljica je bila jedina svijetla tacka tamo, ostalo... user posted image  Inace sam licno bila protivnik privatnih vrtica, jer su ovi "javni" djelovali kao sigurniji: obrazovan kadar, stalne inspekcije...  A kad sam jednom rekla da je previse 28 djece na 2 tete (i to 2 od 11 do 13 sati, kada rucaju i spavaju), odgovor je bio: pa prije rata ih je bilo po 40 u grupi. Hej, rat zavrsio prije 13 godina!!! Pa zar nismo otisli bar korak naprijed od tog "prije rata"??? Mislim da oko ovih uslova u vrticima ima puno i do Kantona, koji odvaja dio novca, ali i do uprave koja nikada ne zeli da prizna da imaju probleme, pa da se oni nekako rijese, nego kada pricaju sve je divno, a kad zagrebes ispod te povrsine...



Potpisujem, takodjer potpisujem i tvoj prethodni post a mozete procitati i moje ranije postove da se ne ponavljam. Sarlah, strepto, stafilo i razne koke. Kad god sam otisla i rekla da dijete ima streptokok ili kad je dobila sarlah nitko od roditelja nije uradio bris. Da ne kazem da je streptokok koji uzrokuje sarlah donio novi djecak kojeg je mama svjesno dovela sa bakterijom i bolescu u vrtic. Na roditeljskom sam onda "prasnula" i rekla "Za Boga miloga ljudiž, ne morate uraditi bris ni zbog mene ni zbog mog djeteta. Uradite zbog svog i njegovog zdravlja. Uzas kompletan

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 13:46:26   
NANICA
Zaboravih dodati a 36ero djece na jednu uciteljicu u jednoj i jednu u drugoj smjeni

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 15:23:31   
Anoniman
Inace sam licno bila protivnik privatnih vrtica, jer su ovi "javni" djelovali kao sigurniji: obrazovan kadar, stalne inspekcije...
IZVORNA PORUKA: mama75

Ima privatnih obdanista registrovanih, ali ima i onih koji su "divlji".
Obdaniste gdje ide moja kcerka ima skolovane odgajateljice, zaposlenu medicinsku sestru, posjetu dr tri puta sedmicno, pedagoga,..Sve grupe su po starosti djece od 3-4, od 4-5 itd..., imaju stalno posjete, muzeju, olimpijskom muzeju, aerodromu, zeljeznickoj stanici, policiji, vatrogascima... da vise ne nabrajam.
Samo da znate da ima i privatnih ozbiljnih institucija, jer imaju vise inspekcija sigurno neko javna ustanova Djeca Sarajeva.

U mom komsiluku ima privatno obdaniste, ali ja mislim da je divlje. Oni traze da doneses bris kad upises dijete ali uslovi su uzas.

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 15:26:55   
ElmaB
Koje je to privatno obdaniste u koje ide tvoja kcerka?

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
2.2.2009 16:08:59   
Anoniman
www.amelinur.ba

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *