|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
30.11.2010 8:58:47   
Latinka
BabyBlueEyes, žao mi je što ti se to desilo. Znam kako je.
Kao što Aquaris kaže, sve imaš naprijed. Meni je na nalazu poslije kiretaže dr.napisao koje nalaze da uradim (briseve cerviksa i grlića maternice, briseve na mikoplazmu, ureaplazmu i klamidiju, i TORCH). Kad sam ih trebala uraditi, otišla sam kod ginekologa u ambulantu, pokazala nalaz i tražila uputnice; uputnice ti trebaju više da bi uzela podloge, a briseve ti može uzeti ambulantni ginekolog ili tvoj ginekolog pa to poslije nosiš tamo odakle si uzela podloge (bolnice). Ne znam odakle si - tako je u Sarajevu.
Sretno u borbi za user posted image

(odgovor članu BabyBlueEyes)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
20.12.2010 18:20:40   
lele.vi
Drage moje mene zanima jeli iko od vas radio TORCH u Zenici? Ja sam radila prije petnaest dana i danas zovem drugi put i još mi nije gotov.Jel inače toliko traje ili...Rekoše da zovem ponovo u petak...

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
28.12.2010 9:40:20   
Anica1
lele.vi ja sam TORCH radila u Sarajevu, cekala sam dvije sedmice rezultate.

(odgovor članu lele.vi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
28.12.2010 16:28:15   
lele.vi
Hvala na info, ja sam svoj nalaz dobila jučer i sad evo čitam sve moguće postove o rezultatima...Kad sam vidjela rezultate šokirala sam se jer tada nisam znala da su Ig G antitijela. Uglavnom toxoplasma mi je neg
a ostali
Citomegalo
Ig M          neg
Ig G          poz  1:2197 (ref.vr. 1:231)

Rubeola
Ig M          retestirati
Ig g          poz 9.4 IU/ ml (ref. vr. <4)  za ovo sam vakcinisana

Herpes
Ig M          neg
Ig G          poz    50.2 IU/ml 

Svako mišljenje je dobro došlo pošto sam kod gin. naručena tek u četvrtak. Nije mi jasno zašto ovoliki broj antitijela, jel to znači nedavnu infekciju ili....

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
29.12.2010 9:34:05   
Anica1
I kod mene su od cetiri dva bila pozitivna, ono sto sam bolovala (herpes) i sto sam vakcinisana (rubeola) tako da sam imala antitijela. Dr mi je rekla da je sve ok.

(odgovor članu lele.vi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
8.2.2011 11:17:25   
disaaa
pozdrav svima
drage moje, moze li mi netko reci kad je isao da vadi nalaze posle pobacaja?
ja sam imala pobacaj u 16 nedjelji trudnoce, to je bilo u 12 mjesecu, doktor mi je rekao tek kada prodju dvije menge da onda dodjem da mi da uputnicu koje nalaze da radim...jeste li i vi morale cekati dvije menge da prodju,,,meni se to cini nekako dugo....hvala

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
8.2.2011 13:35:04   
Anica1
Ja sam brzo nakon kiretaze isla.

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
8.2.2011 15:34:41   
animagical
disaaa zao mi je sto ti se tako desilo, ali samo polako,nisi jedina, ima nas puno pa se slobodno pozali kad ti nadodjeuser posted image to za dvije menstuacije je zbog toga sto treba vremena da se periodi unormale. meni je prva menstruacija iza kiretaze trajala punih 17 dana, a iduca samo dva dana, tek je treca bila na 28 dana i trajala normalno. od nalaza sam radila ginekoloski pregled, uzv, ogtt, torch, hepatogram, kks, hormonsku evaluaciju, eho abdomena, papa i briseve, reuma faktore, ANA, kortizol, prolaktin, FSH, ENa 6 profil, antifosfolipidna antitijela, aldosteron....i jos mnogo toga,ali ja sam bila u bolnici zbog nekih svojih zdravstvenih problema koji su se javili u toj trudnoci.  ti bi vjerovatno trebala sve ginekoloski pregledati, papu i briseve, torch, i to je to. sretno s nalazima!

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
9.2.2011 10:59:39   
disaaa
hvala animagical na informacijama...sacekat cu da prodju i te dvije menge, jedna je vec prosla sad cekam drugu,vjerojatno nekad u martu bi trebala te nalaze raditi...kako je i dok. rekao...a vec mi je zlo kad samo pomislim da cu opet se druziti sa doktorima...jer nisam bas dobro prosla ovaj put,,,uvjek sam morala da se svadjam pa da dobijem ono sto zahtjevam,,,zalosno
nase zdravstvo....pozzzzz

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
10.2.2011 18:48:28   
ella_ina
eh ovako drage moje...malo me hvata panika jer trebam iduce sedmice ako Bog da da radim nalaze koje mi je ginekolog prepisao...PAPA , TORCH, pa neke raznorazne briseve i sve sto treba nakon spontanog koji sam imala pocetkom decembra..menstruacije obje su mi dosle tacno na 28 dan (sto je jedina pozitivna stvar u svemu tome jer mi nisu bile redovne prije trudnoce)...ono zbog cega me hvata panika... a sto hocu da podijelim s vama...sta ako nalazi ne budu u redu...mislim jel iko imao (a vjerovatno da jeste) da mu neki bris nije bio ok, ili TORCH...kako se lijece te stvari...jel imaju terapije isl...znam reci cete mi da ne mislim na to tako, da ce biti sve ok...znam...ja se nadam da ce biti ok...ali covjek je valjda proklet pa ne moze da ne gleda i na tu drugu negativnu stranu...eto ako nista olaksala sam si dusu...pa bice kako je zapisanoo....

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.2.2011 13:53:32   
Aquarius
Naravno da postoji mogućnost da nešto ne bude OK. Ali razmišljaj ovako: Ako otkiješ i izliječiš poremećaj (kakav god da je), ući ćeš u sljedeću trudnoću mirnija.  Ja sam tek poslije spontanog, sasvim slučajno, otkrila da imam poremećaj hormona štitnjače (hipotireozu). Nisam imala nikakve simptome, i da nisam radila nalaze ko zna koliko bih još godina živjela s tim. Ovako otišla kod doktora (endokrinologa), dobila terapiju, svako jutro tabletica na tašte i sve super. Kako god, za sve ima lijeka, a bolje je i otkriti nego živjeti s nečim a ne znaš ni da to imaš.
To je bar moje mišljenje.

Sretno. user posted image

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.2.2011 23:55:08   
animagical
ja sam isto nakon spontanog saznala sa antifosfolipidni sindrom i hipotireozu, to sad drzim pod kontrlom i trudnoca kuc-kuc uredno teceuser posted image strasnije je kad ne znas. a to za torch ako si prebolovala nesto prvi put u trudnoc-opasno je, a sansa recidiva je jako mala pa ne brini. ne znam nikoga ko je dva puta imao rubeolu npr. samo polako i pozitivno.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
16.2.2011 10:55:23   
disaaa
Zdravo cure...
mozete li mi preporuciti nekog doktora,moram vaditi nalaze koji se  vade posle pobacaja...
i trebam otici na pregled prije nalaza jer imam problema s jajnicima bole me vec par dana,,,zvala sam doktora koji mi je vodio trudnocu i nije me htio uopce naruciti kod sebe,neg da odem kod nadleznog ginekologa u dom zdravlja u mojoj opcini,,,sto mi nije jasno zasto moram u dom zdravlja ako ja hocu kod doktora koji radi na Jezeru...
molim savjet za doktora,,treba mi hitno...i broj tel.. ako ima netko...hvala

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
16.2.2011 19:12:36   
ella_ina
nezz koji te doktro sa Jezera vodio pa sad neće da te primi...meni se kad mi se desio spontani zatekao gore dr. Deković, za kojeg ja sad za sad imam samo  riječi hvale, kod njega sam bila na kontroli i on mi je propisao koje sve nalaze trebam da uradim...danas sam sve povadila i sad trebam cekati 10 dana da budu gotovi, a za PAPA test mjesec??? al hajd, samo molim Boga da budu ok...pa kad god budu gotovi :)

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.2.2011 10:12:28   
disaaa
Dr. Dekovic mi je vodio trudnocu, a u momentu poroda jer moj prekid trudnoce je bio u odmakloj trudnoci,je bio dr.Katica, al ni jedan mi nije napisao koje nalaze da radim..Dr. Dekovic mi je rekao da odem do nadleznog doktora gdje treba da trazim uputnice..sto ne razumijem za sto da trazim uputnice kad mi nitko nije rekao koje nalaze treba da radim..sve sto znam o nalazima i koji se rade saznala sam zahvaljujuci curama ovdje....

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.2.2011 18:23:43   
gerberka
IZVORNA PORUKA: ella_ina

nezz koji te doktro sa Jezera vodio pa sad neće da te primi...meni se kad mi se desio spontani zatekao gore dr. Deković, za kojeg ja sad za sad imam samo  riječi hvale, kod njega sam bila na kontroli i on mi je propisao koje sve nalaze trebam da uradim...danas sam sve povadila i sad trebam cekati 10 dana da budu gotovi, a za PAPA test mjesec??? al hajd, samo molim Boga da budu ok...pa kad god budu gotovi :)



hej draga, ja 2 mjeseca nakon spontanog radila papu i bio upalan..ginekolog mi rekao da je bilo prerano za raditi papu, da je normalno da ima upala nakon kiretaže..e sad ne znam..al eto onako..ako ti bude upalan da se ne prepadneš user posted image

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.2.2011 18:26:23   
gerberka
mi prvo uradili papu - upalan, a mm spermiogram - nalaz nije bas ok, pa ga popravljamo user posted image a 6 mjeseci od sponatnog, taman mislila u akciju user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.2.2011 20:15:43   
ella_ina
hehehhe hvala na upozorenju al eto dok PAPA  bude gotov ja mogu tri put imati upalu a  id ao na sam a prodje od sebe...ma hajd necu da se sekiram....nabacim osmjeh i briga me....sta bude bice i Bože m,oj :) nekako sam optimista :)

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.2.2011 20:18:59   
gerberka
svejedno moras pauzirati oko 6 mjeseci ( bar tako po knjigama ) za slj trudnocu..upravu si draga, i ja nabacim osmijeh i u nove pobjede user posted image

sve najbolje ti zelim!! user posted image user posted image cmokic

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.2.2011 21:01:07   
ella_ina
pa po knjigama je 6 mjeseci, al meni doktor rece 3-6 mj, da je sve individualno...a ja se eto nadam posto ja nisam imala kiretazu, da ce nalazi biti ok i da od sljedeceg mjeseca idemo u nove pobjede user posted image kiss i tebi i da brzo ugledamo ponovo user posted image ili user posted image  user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
18.2.2011 9:12:28   
Anica1
ella_ina meni su 3 doktora rekla da je pauza 3 mjeseca, tako da evo i ja sam cekala 3 mjeseca i krenula u akciju. Ja sam imala kiretazu (vakum)

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
19.2.2011 12:13:01   
gerberka
ja nešto ne smijem..meni je to kao da išćupaš cvijeće iz saksije i drugo pokušavaš zasaditi..ako postoji rizik ja bih da ga izbjegnem..al eto..ima žena pa im upali user posted image  sretno user posted image

zna li neka kada je najbolje uraditi papu..prije ili poslije ciklusa?? hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
19.2.2011 12:33:11   
Medi_87
Gerbericeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Papa test ti se radi  uglavnom između 10-20 dan ciklusa, dakle oko sredine ciklusa.
Otprilike dva dana prije Papa testa žena treba izbjegavati tuširanje rodnice ili umetanje vaginalnih lijekova, spermicidnih pjena, krema ili želea (osim po preporuci liječnika). To je potrebno jer navedeni postupci mogu isprati ili sakriti promijenjene stanice.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
19.2.2011 12:43:06   
gerberka
hvala ti draga, samo sto su meni neredovni ciklusi pa mi je to racunanje kao arapsko slovo user posted image  

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
19.2.2011 12:43:58   
gerberka
al et kad dobijem onda između 10 i 20 dana..primljeno k znanju user posted image  hvala draga

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *