|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 19:08:43   
Galicia

IZVORNA PORUKA: mala curica

Zene nije vam lahko user posted image



Ma kakvi. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 19:10:18   
mala curica

IZVORNA PORUKA: minja_

Finepex, frisko si tu. Ne mozes se cuditi zivotima ljudi o kojima ne znas nista. Sud o tome na kraju ima samo dragi Bog. Pretpostavljam da si vjernik - ne grijesi zbog ibreta zbog sudbina ljudi o kojima ne znas nista.



Ne "pije vode" ni jedna tvoja rijec.user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 19:11:30   
mama2009

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: teacher75

meni je van svake pameti kad neko svekrvu mamom zove. jedna je mama

Pa kako je zoves? Nemoj mi samo reci "po imenu". Ili "hej ti". user posted image

zovem je svekriva u sali, nano kako je postala nana
zapamti jedna je MAJKA ona koja te rodila i odgojila

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 19:12:29   
mala curica

IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: mala curica

Zene nije vam lahko user posted image



Ma kakvi. user posted image



Kao sto Medic rece,pravi zeni drustvo ocigledni ga nema.Koje vi sevape zaradzujeze......moram priznati da ste sve zlatne i divne duse.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 19:43:48   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Galicia

meni je to pravo primitivno. mislim da je jos ostalo samo u ruralnim sredinama. vala ne znam nikog u svom okruzenju da svekrvu mamom zove


Nisi bliska sa sveki ako je ne zoves mamom. user posted image user posted image Flipex logic. user posted image user posted image

Gdje rekoh da jesi? user posted image Il ti vidis nesta sta ja nisam napisala. user posted image Ne razumijem takvu ostru reakciju na misljenje da odnos izmedju snahe i svekrve treba biti normalan. I gdje sam napisala da snaha MORA svekrvu i svekra zvati mama i babo? user posted image

Ako te bas zanima, imam svoj salon, u 32.g cu u penziju. user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 25.4.2015 19:44:40 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 19:59:15   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Finepex

Hmm, vrlo nezgodno je zenu stariju od tebe 20 - 30 godina zvati imenom. zar ne.
Obracati joj se sa teta ili VI isto mi vrlo lose zvuci, a izbjegavati direktno obracanje zna isto tako biti vrlo neugodno.

Kako se vi obracate svojoj dragoj sveki?user posted image

zasto lose . osnovni bonton je da se starije osobe persiraju. jel tvoj muz tvoju mamu zove mamom? meni bi bio show da moj oslovi moju mamu tako il da ona njega zove sinom. osjecala bih se da smo u incestuuser posted image



zna se ko se persira u zasto se persira , osobe s kojima jedem i pijem nikako se ne persiraju , sad mozda ja grijesim ali kako ja znam da je tako.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 20:00:39   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: mala curica


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: mala curica

Zene nije vam lahko user posted image



Ma kakvi. user posted image



Kao sto Medic rece,pravi zeni drustvo ocigledni ga nema.Koje vi sevape zaradzujeze......moram priznati da ste sve zlatne i divne duse.


ih koliko se onda sevapa zaradi dnevno na RR hahah vec godinama i bez ove nove forumasice

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 20:30:15   
Galicia
Feriplex niko i ne kaze da ne treba biti nenormalan odnos izmedju svekrve i snahe. Niko jos nije napisao pa ni ja da treba da smo zli jedni prema drugima. Nego svako ima svoj poseban odnos. Neko postavi granice na pocetku neko ne. Neko voli vise sveki nego mamu neko to ni u ludili ne moze zamisliti. Ali samo u jednom se mozemo sloziti a to je da nema neki univerzalan odnos izmedju sveki i snahe i uopste medju ljudima. Nema svako isti prag tolerancije.
Postovanje treba da bude uopsteno. Ali ako ta druga strana nema postovanja onda to vise i nisu odnosi nego je sve na silu. Kao sto je i kod mene bilo. Pa sam presjekla na vrijeme. Nisam jedna od onih sto se nekome uvlace u guzu po svaku cijenu.



_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 21:06:43   
aidana
Ja ne mogu da vjerujem da je finepex prica o porodicnim odnosnima, konkretno snahama i svekrvama, toliko zanimljiva da je u 3 dana napisala 100 kilometarskih postova o tome.

Istrazi malo forum, ima i drugih tema....vjezbanje, danas kuhamo, nasa kreativnost, maticne celije, torte, gdje na godisnji, parfemi...

imas li ikakav drugi interes osim svekrva i zaova?

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 21:14:59   
loptica7
Moram komentirati, nanovo da svekrvu zovem mama. Nema šanse. Jedna je mama od rodjenja do groba.

Imam dobar odnos sa svekrvom, a kad sam rekla da je neću zvati mamom, ona mi je rekla," ti imaš svoju mamu za cijeli život, a to nisam ja".

Moja mama je morala svoju svekrvu zvati mamom, jer je to ova zahtijevala. Žalosno, a uvijek mi je to smetalo. Moja mama je x puta plakala sto nju mora zvati mamom, a zna da ima samo jednu, onu koja ju je rodila.

SAD ćete reci zašto je morala. Eto takva bila vremena, mama inače nije svadljiv tip i šutke sve podnosi. Ta svekrva, moja baka, joj je psovala milijun puta, čula sam svojim ušima..

Evo FER... Možeš i SAD komentirati i. Kontrirati.
Prica je duga, nemam vremena ulaziti u detalje.

Mama je samo jedna.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 21:18:38   
loptica7

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Amani12

A ja dosad nisam nigdje cula da zetovi punice zovu Mama.
A snahe bi kao trebale svekrve zvati Mama.
Zasto je to tako?

Ne zovem svekrvu Mama,niti zelim da mene sutra necija kcerka Mamom zove.
Btw sa sveki imam odlican odnos koji prija i meni i njoj.
A nismo se dugo poznavale niti kafe ispijale kad sam se udala za njenog sina.user posted image


ovo sam zaboravila dodati
nit zelim da moja kcerka neku zenu zove mama nit da me neka zove mama
mama je jedna,svekrva moze biti svako i promjeniti se za zivota
ja sa svojom svekrvom imam super odnos,za poželjeti



Potpisujem

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 21:43:56   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Finepex

Hmm, vrlo nezgodno je zenu stariju od tebe 20 - 30 godina zvati imenom. zar ne.
Obracati joj se sa teta ili VI isto mi vrlo lose zvuci, a izbjegavati direktno obracanje zna isto tako biti vrlo neugodno.

Kako se vi obracate svojoj dragoj sveki?user posted image

zasto lose . osnovni bonton je da se starije osobe persiraju. jel tvoj muz tvoju mamu zove mamom? meni bi bio show da moj oslovi moju mamu tako il da ona njega zove sinom. osjecala bih se da smo u incestuuser posted image



zna se ko se persira u zasto se persira , osobe s kojima jedem i pijem nikako se ne persiraju , sad mozda ja grijesim ali kako ja znam da je tako.

Ja bogami persiram sve starije osobe koje mi nisu bas prvi rod, npr.mamine rodice, komsinice itd...tako sam odgojena. I mm perrsira moju mamu, bilo bi mi cudno da ne persira

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 21:45:41   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Galicia

Nema svako isti prag tolerancije.
Postovanje treba da bude uopsteno. Ali ako ta druga strana nema postovanja onda to vise i nisu odnosi nego je sve na silu. Kao sto je i kod mene bilo. Pa sam presjekla na vrijeme. Nisam jedna od onih sto se nekome uvlace u guzu po svaku cijenu.




I opet se vracamo na ono sta sam napisala a mnogi me "osudili i rekli da proturijecim". user posted image


IZVORNA PORUKA: Finepex



Sto se tice uklapanja, barem meni nije bio cilj, sada ne znam za druge, ocito svaka ima svoje filozofije braka i bracnih odnosa, da mi brak ne bude popracen odnosom sa svekrvom da se cujemo samo " za praznike", kada ja nekome "radi reda", a ne radi moje dobre volje, moram cestitati praznike. Ipak se tu nasilu stvara odnos kojeg ti kao snaha ne mozes prekinuti, zasto se mora cestitati praznik ako necija majka nije tako bitna? odgovor: jer ti eto kao snaha "postujes" svoju svekrvu. iako za nekoga to nije ni p od onoga postovanja. Zar nisu dvostruki arsini? I sama pomisao da bi ti tako bio popracen cijeliiii brak .. nedaj Boze, da Allah sacuva od takvog iskusenja.

Znas one komentare , da sada ne citiram, kada svekrvu posjecuju radi reda, kada imaju "poslovan" odnos. Mogu je trpiti dva sata radi muza..itd itd.. Zasto? Zbog cega ako odnos sa svekrvom nije bitan, i ako ne utice na raspolozenje tvog braka ? I to je to o cemu pricam.



Sto se tice uvlacenja u guzicu, da li bi ti rekla da ona koja nazove svekrvu na silu, da joj se uvlaci u guzicu, da je licemjerna itd itd. Ipak kada si sad to tako napisala, onda uopste ne odudaras od moga razmisljanja. Ja kazem ili odnosa ima ili nema, ali ako ga nema, ili ako ga neko smatra nebitnim, zasto onda neko potencira uopste da neko nekog trpi samo radi muza. Kao sto ti rece, ili ima postovanja ili ga nema,. Ne moze biti "eto trpim svekrvu, radi postovanja" i radi muza. user posted image

Kontas. user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 25.4.2015 21:47:06 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 21:48:11   
teacher75
Persiram i svekrauser posted image sto ne znaci da nemamo sasvim ok odnos

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 22:34:37   
salmy

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: salmy

Svekrva je Titouser posted image

bez nje nema priceuser posted image


Da slucajno ti nes biti necija? user posted image Ili si vec necija?

cesto se pitam, kako ove koje imaju sinove..sta misle, da ce biti "drugacije" od svojih.

bicu aBd jednog lijepog proljetnog danauser posted image samo se nadam da tada nece biti foruma i da necu biti glavna tema snahiuser posted image mislim sta glavna i odgovorna jbtuser posted image
ima da me zove mama i da joj budem centar svjeta...i da sve bude kako ja kazem...inace joj ne dam sinauser posted image


(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 23:10:34   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: salmy

Svekrva je Titouser posted image

bez nje nema priceuser posted image


Da slucajno ti nes biti necija? user posted image Ili si vec necija?

cesto se pitam, kako ove koje imaju sinove..sta misle, da ce biti "drugacije" od svojih.

bicu aBd jednog lijepog proljetnog danauser posted image samo se nadam da tada nece biti foruma i da necu biti glavna tema snahiuser posted image mislim sta glavna i odgovorna jbtuser posted image
ima da me zove mama i da joj budem centar svjeta...i da sve bude kako ja kazem...inace joj ne dam sinauser posted image





nece te ni pitati user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 23:17:25   
muaaa

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: salmy

Svekrva je Titouser posted image

bez nje nema priceuser posted image


Da slucajno ti nes biti necija? user posted image Ili si vec necija?

cesto se pitam, kako ove koje imaju sinove..sta misle, da ce biti "drugacije" od svojih.

bicu aBd jednog lijepog proljetnog danauser posted image samo se nadam da tada nece biti foruma i da necu biti glavna tema snahiuser posted image mislim sta glavna i odgovorna jbtuser posted image
ima da me zove mama i da joj budem centar svjeta...i da sve bude kako ja kazem...inace joj ne dam sinauser posted image



I ja mislim isto vako k'o Salmy....i za svaku curu cu morati znati da ja vidim kakva je i od roda kojeg je.....nema dalje.Tito i partija tj.JA

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: odnos snahe i svekrve
25.4.2015 23:53:12   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Amani12

A ja dosad nisam nigdje cula da zetovi punice zovu Mama.
A snahe bi kao trebale svekrve zvati Mama.
Zasto je to tako?

Ne zovem svekrvu Mama,niti zelim da mene sutra necija kcerka Mamom zove.
Btw sa sveki imam odlican odnos koji prija i meni i njoj.
A nismo se dugo poznavale niti kafe ispijale kad sam se udala za njenog sina.user posted image


Moj suprug moju mamu je zvao mama, sada je zove majka. Ja njegovu mamu isto tako. Od kad se H. rodila zovemo ih majka. Mi iz ruralnih sredina ne zovemo nana.( teacherko ujedam al znas da ti ne zamjerim :)).
To nama niko nije nametnuo, to je bio nas dogovor. Moj i njegov. Njegove dajdze zovem dajdza, tetke su - tetke, kako moje njemu, tako njegove meni. Ne pada mi napamet da ih persiram. Ja persiram samo ljude koje drzim na distanci, porodica mi to ni u kom slucaju nije.

Nemojte da se milion puta ponavljam, rekla sam ne jednom da volim suprugove roditelje, a sigurna sam da i oni vole mene.
Zivot je tako jednostavan, ne znam sto ga komplikujete.
Dopustam da smo mi svi dzuture normalni insani, zadovoljni sami sobom i nacisto sami sa sobom.
Moja svekrva je prije moje udaje rekla u nekom drustvu: Meni je bitno da su moji sinovi sretni....dal ce biti sretni sa barskom pjevacicom ili doktoricom, nije me briga.

Ajte molim vas, pa moj svekar je sa mnom brojao razmak izmedju trudova...da ljekar je, al nije ginekolog.
Kad su ljudi insani, sretni, sa sobom dobri, sve stima.



< Poruku je uredio hanabanana -- 25.4.2015 23:55:24 >

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: odnos snahe i svekrve
26.4.2015 1:32:39   
Medić*
Bas ste aktivne bile user posted image

Svekijevce ne persiram.
Nema sanse da bih mogla preci preko usana I nazvati ih mama I baba...Toliko su divni. Sve pohvale s moje strane.

Zovem ih nana I deda. Ne zelim ni mene da me sutra snaha ili zet oslovljavaju mamom.

Mogu me I imenom zvati. Ne moraju persirati.
Mogu samo onim sto sam ih rodila biti mama ( kao I u slucaju da neko usvojim )
Mogu zeta I snahu voljeti pored svoje djece ako zasluzuju ali im mama ne mogu biti. Mogu IM biti svekrva, punica I neko ko ce ih postovati po zaslugamauser posted image



< Poruku je uredio Medić* -- 26.4.2015 1:34:27 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: odnos snahe i svekrve
26.4.2015 6:59:18   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: salmy

Svekrva je Titouser posted image

bez nje nema priceuser posted image


Da slucajno ti nes biti necija? user posted image Ili si vec necija?

cesto se pitam, kako ove koje imaju sinove..sta misle, da ce biti "drugacije" od svojih.

bicu aBd jednog lijepog proljetnog danauser posted image samo se nadam da tada nece biti foruma i da necu biti glavna tema snahiuser posted image mislim sta glavna i odgovorna jbtuser posted image
ima da me zove mama i da joj budem centar svjeta...i da sve bude kako ja kazem...inace joj ne dam sinauser posted image





nece te ni pitati user posted image


Zasto, kada je taj odnos bitan. odnos sa svekrvom i njegovom familijom uopste prati ce te cijeli zivot. Nije valjda da zelis biti medju onima koji moraju nesta nasilu. user posted image






IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Amani12

A ja dosad nisam nigdje cula da zetovi punice zovu Mama.
A snahe bi kao trebale svekrve zvati Mama.
Zasto je to tako?

Ne zovem svekrvu Mama,niti zelim da mene sutra necija kcerka Mamom zove.
Btw sa sveki imam odlican odnos koji prija i meni i njoj.
A nismo se dugo poznavale niti kafe ispijale kad sam se udala za njenog sina.user posted image


Moj suprug moju mamu je zvao mama, sada je zove majka. Ja njegovu mamu isto tako. Od kad se H. rodila zovemo ih majka. Mi iz ruralnih sredina ne zovemo nana.( teacherko ujedam al znas da ti ne zamjerim :)).
To nama niko nije nametnuo, to je bio nas dogovor. Moj i njegov. Njegove dajdze zovem dajdza, tetke su - tetke, kako moje njemu, tako njegove meni. Ne pada mi napamet da ih persiram. Ja persiram samo ljude koje drzim na distanci, porodica mi to ni u kom slucaju nije.

Nemojte da se milion puta ponavljam, rekla sam ne jednom da volim suprugove roditelje, a sigurna sam da i oni vole mene.
Zivot je tako jednostavan, ne znam sto ga komplikujete.
Dopustam da smo mi svi dzuture normalni insani, zadovoljni sami sobom i nacisto sami sa sobom.
Moja svekrva je prije moje udaje rekla u nekom drustvu: Meni je bitno da su moji sinovi sretni....dal ce biti sretni sa barskom pjevacicom ili doktoricom, nije me briga.

Ajte molim vas, pa moj svekar je sa mnom brojao razmak izmedju trudova...da ljekar je, al nije ginekolog.
Kad su ljudi insani, sretni, sa sobom dobri, sve stima.



Ista stvar kod mene. user posted image


Svaka majka zeli da joj je dijete sretno u braku. Sad zamisli te srece kod insana, znaci govorim za porodice gdje je stanje takvo koji fakticki stoji izmedju dvije vatre ( zene i majke). user posted image





IZVORNA PORUKA: Medić*

Bas ste aktivne bile user posted image

Svekijevce ne persiram.
Nema sanse da bih mogla preci preko usana I nazvati ih mama I baba...Toliko su divni. Sve pohvale s moje strane.

Zovem ih nana I deda. Ne zelim ni mene da me sutra snaha ili zet oslovljavaju mamom.

Mogu me I imenom zvati. Ne moraju persirati.
Mogu samo onim sto sam ih rodila biti mama ( kao I u slucaju da neko usvojim
)
Mogu zeta I snahu voljeti pored svoje djece ako zasluzuju ali im mama ne mogu biti. Mogu IM biti svekrva, punica I neko ko ce ih postovati po zaslugamauser posted image






Kako si lijepo rekla po zaslugama.user posted image user posted image
Ono sta mi je malo "uparalo oci" jeste kada sam procitala da bi jednom "strancu" dozvolila da te zove mama, jer eto ti bi ga usvojila, i dozvolila bi da te zove mama, iako se islam sa time kosi http://www.saaid.net/Doat/Najeeb/b/13.htm, znaci sto se tice toga evo islamski propis. Tudjina, koji nije rod tvom djetetu,, ciji se otac NE ZNA, nije mu nista, ucila bi da te zove mama, nebi ti to smetalo, a covjeka ili zenu koji/a bi tvom sinu/kcerci bio/la muz/zena, koji bi bili "porodica", da ne govorim imali bi dijete, rekla bi da te cak zove po imenu. Sjetila sam se tvog argumentiranja o vanbrancoj zajednici, jer eto zbog "vjerskih razloga"..bla bla da ne ponavljam.. Sve veci utisak imam da ovdje neke osobe sto sse tice islamskih propisa koriste samo ono sta njima odgovara. Zaboravljaju hadis kada Allah zavoli roba, zasto? Zato sto im ne ide u prilog jer bi to znacilo da bi te kao insana zavoljela kako svekrva tako zaove i druge.

P.S. samo jedna "opaska" drugi put kada pocnes komentarisati o prisustvu nekoga na forumu, sjeti se svoga prisustva da si u 01:32 na forumu. user posted image Ipak...poneki intervali "dana" nisu kao noc.


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: odnos snahe i svekrve
26.4.2015 7:08:17   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Finepex

Hmm, vrlo nezgodno je zenu stariju od tebe 20 - 30 godina zvati imenom. zar ne.
Obracati joj se sa teta ili VI isto mi vrlo lose zvuci, a izbjegavati direktno obracanje zna isto tako biti vrlo neugodno.

Kako se vi obracate svojoj dragoj sveki?user posted image

zasto lose . osnovni bonton je da se starije osobe persiraju. jel tvoj muz tvoju mamu zove mamom? meni bi bio show da moj oslovi moju mamu tako il da ona njega zove sinom. osjecala bih se da smo u incestuuser posted image



zna se ko se persira u zasto se persira , osobe s kojima jedem i pijem nikako se ne persiraju , sad mozda ja grijesim ali kako ja znam da je tako.


Ono sta bih se slozila jeste s clanicom koja mi je poslala pp.
Nekako imam utisak da zenama, koje ne znaju razliku izmedju porodicnog i poslovnog odnosa ne mozes objasniti ni ko se persira, ni zasto se persira. I da djaba trosim energiju na osobe koje nemaju normalan porodican odnos. Koji su osnovu postivanja sveli na "stajling" , a ne na to da je svekrva muzevna mama, opet kazem muzevna mama, da mi neko nebi dosao sa pricom "ono sta ja ne shvatam jeste da je to muzevna mama, a ne moja".

Ne mogu doci sebi da nekome koga ce jedan odnos popratiti cijeli bracni zivot, kaze d aodnos sa svekrvom nije bitan. Bitan je samo muz. Upravo ono sta rade radi muza "na silu", jeste dokaz da odnos sa svekrvom ne mogu prekinuti.

< Poruku je uredio Finepex -- 26.4.2015 7:09:45 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: odnos snahe i svekrve
26.4.2015 7:27:08   
Finepex
Ili je ustvari drugaciji odnos snahe svekrve kada snaha radi, kada ne zavisi od nikoga. user posted image

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: odnos snahe i svekrve
26.4.2015 7:48:23   
Hannica
Tobejarabi! user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: odnos snahe i svekrve
26.4.2015 8:32:40   
senka27
Draga Finepex ti bas imas slobodnog vremena...
Kako ti se samo da ovako na dugo i na siroko tipkati?
I to sabahom...

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: odnos snahe i svekrve
26.4.2015 10:18:30   
Finepex

IZVORNA PORUKA: senka27

Draga Finepex ti bas imas slobodnog vremena...
Kako ti se samo da ovako na dugo i na siroko tipkati?
I to sabahom...

Draga senka, sabah ti je bio od 3:48 do 5:40.
Ono sta je meni bio cilj da prvo kazem ulogu majke u zivotu, ako te iste forumasice kazu "moja majka" je meni bitna, zasto im je tesko mozgu da prihvati da i njihov muz ima majku. Ono sta ja vidim kod nekih forumasica jeste da osobe koje uporno drugome dirigiraju da gleda svoj zivot, nekako mi plaho dolaze s pitanjima zasto ovo zasto ono. Ja znam da je najveci samar pojedinim forumasicama bio moj salon, da sam kako stambeno tako materijalno osigurane. Ja koliko znam, nikome ovdje niti sam pitala sta niti gdje radi (toliko o mojoj a toliko o necijoj drugoj (ne(kulturi), nisam pitala zasto je bolestan , nenormalan odnos sa svekrvom, nisam pitala zasto se navecer komentarise, nisam pitala zasto se pisu kratki komentari, nisam pitala zasto nema dobar odnos sa zaovom-ama, nisam pitala zasto nemaju dobar odnos sa svojom majkom, nisam pitala od cega hrane dijete, nisam pitala ni gdje im muz radi, nisam pitala ni sta su od skole zavrsile, nisam pitala jer me ne zanima. Iako su upravo tih 40% stvari te iste clanice koje se navodno bave svojim zivotom mene pitale. Sta koga zanima gdje ja radim. user posted image Sta koga zanima sta sam zavrsila od skole. user posted image Sta koga zanima koliko imam bracnog a koliko imam radnog staza. Sve su to mene pitale upravo one osobe koje ovdje pisu konekakve teoreme o "svom zivotu".

Jedino sta sam pitala jeste kako neko moze da kaze imam postovanja prema svekrvi, a ne moze je gledati ocima.


Ono sta je moj cilj bio, jeste, vec ako su same pocele pricati "moja mama moja mama", naravno "muz ce imati postovanja" prema njoj itd. Nekako mi je bas bilo simpaticno citati. Ja shvatam da je zivot pun promijena, da brak donosi promijene, ali porodicni odnos se jedan put nauci u zivotu! Postoje neke stvari traju citav zivot. One su jako bitne jer nas drze prikovanim za zemlju, a nasim zivotima pruzaju znacenje, One nam daju osijecaj ispunjenosti i dobar razlog da se ujutro budimo. Mudrost, pravda, saosjecanje, (ono kada se radujes zaovinoj djeci, kada ih ne smatras tudjinima), postenje, zahvalnost, strpljivost, nada, hrabrost i sreca su samo neke od mnogi stvari koje ne zastarijevaju s protokom vremena. Bez obzira gdje zivijeli, u kojem vremenu i u kojoj kulturi, ove stvari su drage srcu svakog covjeka.Ipak, shvatam da se ove stvar se mogu promijeniti, ali ne u svojoj sustini, vec na nacin kako se iskazuju. ( ne moze biti svoju majku si naucila da volis, da je cijenis, da crpis njezinu mudrost i toplinu, a nemas osnovnog elementa postovanaj prema muzevnoj mami).

Ljubav je nesta neopisivo. nailazi na vrijeme mjesto i kulturu, ali ipak je ista. user posted image Ti kada volis, ti ne mozes da volis jednu osobu, ili neke tipove osoba, a druge da ne volis zbog nekih xxl razloga( to nas cak islam uci). Bez obzira kakav je ko, ti volis tu osobu sa manama i sa vrlinama. Uci nas i onda kada nam neko ucini nepravdu da oprostimo. Da predjemo preko toga. Kazu nije jak covjek koji dize nekoliko kila tegova, nego je jak onaj koji se prvo u srdzbi savlada, drugo koji kada je u stanju da kazni, oprosti. Kazu dobar covjek pronalazi svoje greske. ja nisam ovdje samo jedan put pocela od mog odnosa sa svekrvom (pisala sam sta je bilo s krecenjem, farbanjem zidova, pisala sam o mom odnosu kako zajednice, tako i sa svima), sta je bilo sto je uzela tuniku kao sto je imam ja, ono sta ja ne vidim da zbog GLUPOSTI, Znaci ja bih presla preko toga, zbog GLUPOSTI ZENE STVARAJU svadju. Stvaraju tenzije. To je meni nejasno. Kao da je neciji muz sretan sto mu zena nema dobar odnos sa majkom. user posted image

Eh sada vracamo se opet na majku. Svakoga je rodila majka. user posted image Vjerovali ili ne svaki put kada padnem na sedzdu ja molim Boga d ami oprosti majci, zahvalna sam jer nije od mene napravila nekog debila da ne mogu sebi zaraditi, gurala me kroz zivot, vjerovala u moje snove, tako isto i majke vasih muzeva. Nisu zene napravile kuce da bi snahu imale pod kontrolu, nego da bi sina obezbijedili, da ima svoj krov. Da se makar oko toga ne sikira.user posted image Ja volim svoju majku, ali je nisam na isti nacin voljela kao kad sam imala pet godina. Moja ljubav prema njoj je rasla i smanjivala se tokom godina (da, imali smo ponekad i neugodnih situacija), a moje razumijevanje ljubavi se mijenjalo jer sve vise i vise postajem svjesnija majcine zrtve. Koliko ih samo u mladjim godinama nije islo da obilazi svijet, kulture, da bi sutra imali svojoj djeci da obezbijede da nisu pod tudjim krovom. Koliko ih se samo odreklo nekog tamo "krznenog kaputa", ili " "koznih cipela", samo da bi djetetu nesta kupilo. Danas je moj nacin ljubavi prema majci mnogo slozeniji i prefinjeniji kada je usporedimo s vremenom kada sam imala pet godina.Ali jedna stvar ostaje ista: i dalje volim svoju majku. Tako i vasi muzevi. Vi mozete doci i otici, ali majka ostaje.
Moze se promijeniti nacin na koji volimo nasu porodicu. Ali ih nikada necemo prestati voljeti i ta ljubav ce ostati. Ali i nakon toga, potrebno je da iskazujemo tu ljubav i trebamo to cesto ciniti.
Samo zato jer clanovi nase porodice znaju da ih volimo, to nam ne smije biti opravdanje da prestanemo iskazivati nasu ljubav prema njima. Muz/zena odu dodju, promijene se, ali porodica, porodica je nesta sta ostaje. Kada se razvedete, porodica vam pruzi rame za plakanje, i toplu rijec, nece je pruziti komsija.I danas grlim svoju majku, poljubim je u ruku i obraz, i salim se s njom kako bih je nasmijala. Ljubav prema majci ostaje i kada postanemo ‘odrasli’ ljudi. Znaci i kada se vjencamo, ljubav prema majci je neopisiva. Isto kao sto mi svoju dizemo u nebesa, tako nasi muzevi svoju. A nase je, radi zadovoljstva muza, da bez obzira na sve, da uspostavimo koliko toliko normalan odnos sa svekrvom.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *