|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:06:35   
magicalani

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Finepex

Ako tvoji roditelji tebe nisu natjerali da se vratis kuci nakon dva pobacaja, reci cu samo da mora il da i sama imas jezik, pa ti se roditelji nisu umijesali, ili nam jos dosta toga krijes.


Ne kontam!?
Jel samo ja ne kontam?! Ili?!

ne konta niko, ali se kolektivno smijemouser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:08:47   
hanabanana
Dobro je, ja kontala do mene - ko plavuša. user posted image

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:11:10   
palachinken
Ja da izgledam ko zaova, jos bih manje na sebe stavljala user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:14:37   
Isha

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja da izgledam ko zaova, jos bih manje na sebe stavljala user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:15:33   
hanabanana
Stari ljudi bi rekli: da se pamet može i kupiti, opet bi svako svoju kupio.

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:17:23   
mala curica
IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: mala curica

Opet sigurna doticna....
Hvala Bogu pa ti nemas nikakvih problema......sve ti je idealno.
Najbitniji tretman koji ja imam i koji zelim je od strane mog muza.Zar to nije dovoljno?


Mogu te i tu pitati, i dati isti primjer oblacenja, ako tvom muzu ne smeta kako se oblacis. O kakvim "nazovikulturama" , "ahlaku" , "izmisljenim obavezama" prema svekru i svekrvi se prica ? Zar ne plasiras dvostruke arsine?


Sto se tice oblacenja u mom odnusu snaha-svekar/svekrva i ostala porodica da se pred njima oblacim prikladno,a sta to podrazumijeva?
Nisam pokrivena,pristojnu majicu bez dekoltea(tuniku) trenerka,farmerke,ljeti do koljena kratke pantalonice.
Pred muzem kratke uske suknjice helanke,majice sa i bez dekoltea......
Kada znam da ce njegovi doci odmah se presvucem.
To je postovanje prema njegovima(cak i svekrve )
A kcerka neka se oblaci kako zeli,a ja to ne mogu.
Mm nikada nije govorio kako se trebam pred njegovima oblaciti.

Malo mi ovo oblacenje ne uklapa se u temu odnos snaha/ svekrva user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:29:26   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Medić*

Zasto se onda zamaras drugima i njihovim oblacenjem, odnosima?
Eto navodis da ti sama nemas problema pa hBg uzivaj. Drugi ce se nekako izboriti sa svojim problemima ako ih imaju.
İli te ipak nesto tisti a ne zelis navesti primjer pa preko drugih primjera malo ?user posted image
Opusti se. Kako ti se na sabahu da razmisljati i pisati o nekim negativnim stvarima i primjerimauser posted image
LP

Ono sta sam ja vidjela da osobe koje imaju problema, trce pred rudu. user posted image Osobe koje su redovno pratile svaki moj navod, shvatile su zasto sam pocela od price da se svekrva pita sve dok si ti pod njenim krovom. Da se mijesa, da je to normalna, prirodna pojava. da se to ocekuje. da su "svi" u toku. Ipak jedna je kuca. do toga kako imas zena koje su pokrivene a moraju hodati obucene pred svekrom i djeverovima na +30,ovo ono, al na kraju, one koje su svoje ledja poturile najbolje znaju o cemu pricam, pisale su u komentarima, i kako im se vratilo, ipak spadam medju one koje detaljno citaju. Drugo, zasto sam navela osobe kojima drugi kroji kako ce se obuci, dala sam i obrazlozenje. A evo i islamskog stava da zena moze hodati sa dekolteom i da to nema veze sa ahlakom:


Stidni deo zene ispred bliskih muski clanova (osobe s kojima se ne moze sklopiti brak), kao sto su:otac, brat, sin, amida (ocev brat), majcin brat, unuk, sin od supruga iz drugog braka, zet i td.Sastoji se od prostora između pupka i koljena, stomak i leđa.Tako, da je zeni dozvoljeno da pokazuje svoje sledece dijelove tijela ispred takvih osoba: glave, kosu, lice, vrat, prsa (grudi), ramena, ruke, podlaktice i noge ispod koljena.Nebi bilo dozvoljeno da pokazuje stomak, leda ili deo izmedu pupka i koljena". (Reference, See: al-Fatawa al-Hindiyya, 5/328 & al-Hidaya, 4/461).


Imam al-Quduri (Neka Allah bude milostiv njemu), izjavio:Nema ničeg lošeg u dodirivanju onim dijelovima da su dozvoljeni za gledanje".(Reference-Mukhtasar al-Quduri).

To ukazuje na to da grudi i područja koja je paralelna s ledima nisu ukljucene u stidni deo tijela, i da grudi nisu ukljucene u stidni deo tijela.I nema sumnje, je li dozvoljeno da se gleda u prsa i grudi od zenskih osoba koje nesmijes ozeniti".(Radd al-Muhtar 1/404-405)


Hocemoli sada ovu ulemu prozvati bolesnicima?

Jels ada jasno da je u islamu dekolte dozvoljen prema onome ko ti je mahrem. Ti ako kazes da se pred svekrom moras pristojno obuci.. tebi u srcu svaka izjava da li je svekar mahrem ili ne budi sumnju.
Eh sada bih ja voljela da mi neko objasni, ako se brane stavom da je svekar mahrem, zasto da snahe ne izbaci dekolte ako islam ne zabranjuje?






< Poruku je uredio Finepex -- 24.4.2015 12:31:45 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:36:13   
Hanady RR
tobe tobe user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:36:52   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Medić*

Zasto se onda zamaras drugima i njihovim oblacenjem, odnosima?
Eto navodis da ti sama nemas problema pa hBg uzivaj. Drugi ce se nekako izboriti sa svojim problemima ako ih imaju.
İli te ipak nesto tisti a ne zelis navesti primjer pa preko drugih primjera malo ?user posted image
Opusti se. Kako ti se na sabahu da razmisljati i pisati o nekim negativnim stvarima i primjerimauser posted image
LP

Ono sta sam ja vidjela da osobe koje imaju problema, trce pred rudu. user posted image Osobe koje su redovno pratile svaki moj navod, shvatile su zasto sam pocela od price da se svekrva pita sve dok si ti pod njenim krovom. Da se mijesa, da je to normalna, prirodna pojava. da se to ocekuje. da su "svi" u toku. Ipak jedna je kuca. do toga kako imas zena koje su pokrivene a moraju hodati obucene pred svekrom i djeverovima na +30,ovo ono, al na kraju, one koje su svoje ledja poturile najbolje znaju o cemu pricam, pisale su u komentarima, i kako im se vratilo, ipak spadam medju one koje detaljno citaju. Drugo, zasto sam navela osobe kojima drugi kroji kako ce se obuci, dala sam i obrazlozenje. A evo i islamskog stava da zena moze hodati sa dekolteom i da to nema veze sa ahlakom:


Stidni deo zene ispred bliskih muski clanova (osobe s kojima se ne moze sklopiti brak), kao sto su:otac, brat, sin, amida (ocev brat), majcin brat, unuk, sin od supruga iz drugog braka, zet i td.Sastoji se od prostora između pupka i koljena, stomak i leđa.Tako, da je zeni dozvoljeno da pokazuje svoje sledece dijelove tijela ispred takvih osoba: glave, kosu, lice, vrat, prsa (grudi), ramena, ruke, podlaktice i noge ispod koljena.Nebi bilo dozvoljeno da pokazuje stomak, leda ili deo izmedu pupka i koljena". (Reference, See: al-Fatawa al-Hindiyya, 5/328 & al-Hidaya, 4/461).


Imam al-Quduri (Neka Allah bude milostiv njemu), izjavio:Nema ničeg lošeg u dodirivanju onim dijelovima da su dozvoljeni za gledanje".(Reference-Mukhtasar al-Quduri).

To ukazuje na to da grudi i područja koja je paralelna s ledima nisu ukljucene u stidni deo tijela, i da grudi nisu ukljucene u stidni deo tijela.I nema sumnje, je li dozvoljeno da se gleda u prsa i grudi od zenskih osoba koje nesmijes ozeniti".(Radd al-Muhtar 1/404-405)


Hocemoli sada ovu ulemu prozvati bolesnicima?

Jels ada jasno da je u islamu dekolte dozvoljen prema onome ko ti je mahrem. Ti ako kazes da se pred svekrom moras pristojno obuci.. tebi u srcu svaka izjava da li je svekar mahrem ili ne budi sumnju.
Eh sada bih ja voljela da mi neko objasni, ako se brane stavom da je svekar mahrem, zasto da snahe ne izbaci dekolte ako islam ne zabranjuje?






slabo ce ti ovde neko odgovoriti na ovo pitanje...ne znam ko bi bio adekvatan za odgovor modni dizajner, vjerska osoba ili eventualno psihijatar...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:37:42   
Hanady RR
ne znam ko bi bio adekvatan za odgovor modni dizajner, vjerska osoba ili eventualno psihijatar.
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:38:52   
Finepex

IZVORNA PORUKA: mala curica



Sto se tice oblacenja u mom odnusu snaha-svekar/svekrva i ostala porodica da se pred njima oblacim prikladno,a sta to podrazumijeva?
Nisam pokrivena,pristojnu majicu bez dekoltea(tuniku) trenerka,farmerke,ljeti do koljena kratke pantalonice.
Pred muzem kratke uske suknjice helanke,majice sa i bez dekoltea......
Kada znam da ce njegovi doci odmah se presvucem.
To je postovanje prema njegovima(cak i svekrve )
A kcerka neka se oblaci kako zeli,a ja to ne mogu.
Mm nikada nije govorio kako se trebam pred njegovima oblaciti.

Malo mi ovo oblacenje ne uklapa se u temu odnos snaha/ svekrva user posted image


Ono sto je meni zasmetalo, nisi izbrojala do deset da shvatis zasto sam ja nesta napisala, na cijoj sam strani, zasto osudjujem da neko snahi diktira kako i sta ce obuci a odmah si pocela nesta svoje piskarati.


Ne vidim razlog zasto bi se ti presvlacila u sopstvenoj kuci jer ti neko dolazi, vec ako nisi pokrivena. Druga stvar je pokrivene. user posted image

ja zaista ne vidim razlog zasto da se ti presvlacis. Zbog cega? Sta i da si u helankama. Necete napastovati.

Kako se ne uklapa u temu odnos snahe svekrve kada se ti moras presvlaciti u sopstvenoj kuci jer ti dolaze njegovi. Zasto?


Pokusaj stati u tome u kraj, valjda si za ove godine braka vidjela, trebala si shvatiti, vec ako se ti njima prilagodjavas pa te ipak nisu prihvatili kao snahu, svejedno im je za dijete, sta ja znam sta, valjda si trebala pokusati nesta drugo. da se oni tebi adaptiraju. Tvojim principima. Malo ti malo oni. Pogledaj kako ti je prosao najbolji dio braka. Nisi prihvacena. Sve si od sebe dala. Cak se presvlacis. user posted image Ali ipak, nisi prihvacena.

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:41:02   
InLove
Bogami Finex nisi ti sva svoja.

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:42:14   
dambolina
Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:42:15   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ne znam ko bi bio adekvatan za odgovor modni dizajner, vjerska osoba ili eventualno psihijatar.
user posted image


Umirem user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:43:06   
Medić*

IZVORNA PORUKA: dambolina

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?


Lijeci neke svoje komplexe i situacije kroz koje mozda prolazi navodece druge primjere!

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:43:15   
Hannica
Dosta što te čita. ..još do 10 da broji...plaho, plaho.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:43:37   
Nedi
Predugo mi ovo za citat moze li rezime u dvije recenice?

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:44:21   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Nedi

Predugo mi ovo za citat moze li rezime u dvije recenice?


Šta ima Nedi? Dvije rečenice?!
Nisam te prepoznala....
( od kad se nismo tipkale ;))

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:45:45   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Nedi

Predugo mi ovo za citat moze li rezime u dvije recenice?

Fineplex u krstaškom pohodu.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:46:29   
Nedi

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Nedi

Predugo mi ovo za citat moze li rezime u dvije recenice?


Šta ima Nedi? Dvije rečenice?!
Nisam te prepoznala....
( od kad se nismo tipkale ;))

user posted image Evo me...počela raditi pa se polako vraćam i na RR

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:46:36   
Finepex

IZVORNA PORUKA: dambolina

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?

Snaha kroji svoju sudbinu. user posted image

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:46:54   
ninuska
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:47:41   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: dambolina

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?

Snaha kroji svoju sudbinu. user posted image


Misliš, svako je kovač svoje (ne)sreće.....pa bio zet, bila snaha, bio insan.
Ali sve ostalo ne vidim nikavu vezu.

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:47:43   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: dambolina

Finepex, koja je uopste poenta tvog pisanja? Sta zelis postici?

Snaha kroji svoju sudbinu. user posted image


Bas. Pa dosla da naucis druge tom zanatu ? user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: odnos snahe i svekrve
24.4.2015 12:48:25   
LieToMe RR
Ja sto bi se reklo: pratim user posted image

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *