|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prebacivanje u drugi razred
6.4.2017 17:24:46   
lejla80
Vilo prije svega obaviti ozbiljan razgovor sa učiteljicom i ukazati joj na to što vam smeta. Krenuvši od toga da joj treba pomoći jer je povučena i osjetljiva pa nadalje.
Ukoliko se nista ne promijeni, insistirati na razgovoru sa pedagogom i direktorom.
Teško da možete promijeniti učiteljicu jer očito je ta vaša stalno zaposlena al možete svi ko roditelji zahtijevati sastanak sa učiteljicom i upravom ako vas je većina nezadovoljna.

Sto se tiče tog izbacivanja sa časova i stojanja na jednom mjestu, to su metode koje se odavno ne bi trebale primjenjivati.


_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prebacivanje u drugi razred
6.4.2017 17:34:08   
lejla80

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: salmy

Bas jucer je djecak rekao uciteljici da je glupa...o Boze



ima tako neodgojene djece

Strasno...ovo djete ocajnicki zeli da se prebaci u drugu skolu...ali djaba opet ce biti isti
Nije mi jasno sta se desava sa ovim direktorima skola...niko nista ne poduzima a u svakom razredu ima po jedno dvoje djece koji su problematicni...ali sve neka "mali "su oni....a id tskvih malih izlaze veeeliki delikventi koji su u stanju svasta uraditi
Djeca ne postuju nikoga...a roditelji kreteni kojima nista pisnut ne smijes
Strasno je sta se desava....



Ma direktori nista ne mogu, takav nam je sistem nakaradan.
Do određenog uzrasta nema čak ni odgojno - obrazovnih mjera, a na današnjem vaktu trebaš biti dobro hrabar i da izrekneš određenu mjeru. Ono izreci i nadaj se da te neko neće negdje sačekati.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 9:28:56   
veeseelaa
Sto se tiče tog izbacivanja sa časova i stojanja na jednom mjestu, to su metode koje se odavno ne bi trebale primjenjivati.





a koje bi trebale?
i zasto ove ne bi trebale?

#zanimame

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 10:03:25   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sto se tiče tog izbacivanja sa časova i stojanja na jednom mjestu, to su metode koje se odavno ne bi trebale primjenjivati.





a koje bi trebale?
i zasto ove ne bi trebale?

#zanimame


pa recimo da dobije minus iz vladanja .....tri minusa poziv roditelja na razgovor ...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 10:23:05   
salmana
I u nasoj skoli je evidentan problem losa disciplina I djeca s kojom ucitelji I nastavnici ne mogu da izadju na kraj. Meni iskreno niej jasno kako? Bas sam navodila primjer Katolickog Skolskog Centra, koji znaci ima 2 osnovne skole, 1 gimnaziju, jednu srednju medicinsku skolu I internat, a nema problema sa disciplinom. Kako? Tako sto uprava skole ocito provodi neku metodiku koja ima efekta!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 10:42:46   
salmana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sto se tiče tog izbacivanja sa časova i stojanja na jednom mjestu, to su metode koje se odavno ne bi trebale primjenjivati.





a koje bi trebale?
i zasto ove ne bi trebale?

#zanimame


pa recimo da dobije minus iz vladanja .....tri minusa poziv roditelja na razgovor ...user posted image



I sta onda? Ozbiljni roditelji koji vode racuna o svojoj djeci ce se odazvati, ali najcesce takvi ni nisu problem. U nasem razredu roditelji problematicne djece dolaze nakon primljenog sluzbenog poziva (jer ne dolaze ni na informacije, ni na roditeljske sastanke, niti se odazivaju neformalnim pozivima) a I kad dodju, sta? Nista. Mozda se ponekom snizi vladanje I to je sve. A proble, I nekulturno, bezobrazno, nevaspitano, agresivno dijete, ostaju.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 11:23:29   
veeseelaa
joj zene al ste iskomplicirale
pa ne mora biti da je neko strasno nedisciplinovan ako se ponekad nadje u kazni

mislim ko to moze biti toliko los , bar ne do IV razreda, to su ipak mala raja
obicno se kaznjava zbog pricanja na casu,zadirkivanja nekog, kasnjenja, okretanja i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 12:04:04   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj zene al ste iskomplicirale
pa ne mora biti da je neko strasno nedisciplinovan ako se ponekad nadje u kazni

mislim ko to moze biti toliko los , bar ne do IV razreda, to su ipak mala raja
obicno se kaznjava zbog pricanja na casu,zadirkivanja nekog, kasnjenja, okretanja i sl


na ovo sam i ja mislila ...a ne na neke extremne slučajeve...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 12:34:51   
lejla80

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sto se tiče tog izbacivanja sa časova i stojanja na jednom mjestu, to su metode koje se odavno ne bi trebale primjenjivati.





a koje bi trebale?
i zasto ove ne bi trebale?

#zanimame


Ne bi trebale zato što su zabranjene. Oni koji ih još uvijek provode bome su dobro hrabri ili ludi.
Mislim eto npr. izbaciš dijete sa časa i ne daj Bože da mu se nešto desi, a može svašta, da padne, odluta negdje i slično, ko je odgovoran??

Druga stvar eto to stojanje pored klupe, to je valjda zamjena za onaj Ćošak birvaktile. Ništa to neće promijeniti kod zaista problematične djece a opet kod onih koji ce se smiriti, problem se može riješiti i razgovorom.




_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 12:39:40   
salmy
Nasa uciteljica daje lose ocjene ako je djete nemirno itd..
Recimo mom A je dala 4 iz tjelesnog jer je previse pricaouser posted image
I kaze da ce za uvihek davati lose ocjene bez obzira koliko djete znan iz nekog predmeta jer je udario nekoga na tom casu ili se lose ponasao...

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 14:39:21   
vila_7
E i to mi je glupo - da smanjiva ocjenu iz znanja , zbog ponašanja

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 15:31:00   
teacher75

IZVORNA PORUKA: vila_7

E i to mi je glupo - da smanjiva ocjenu iz znanja , zbog ponašanja

To po zakonu nije dozvoljeno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prebacivanje u drugi razred
7.4.2017 15:33:00   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sto se tiče tog izbacivanja sa časova i stojanja na jednom mjestu, to su metode koje se odavno ne bi trebale primjenjivati.





a koje bi trebale?
i zasto ove ne bi trebale?

#zanimame

Snizeno vladanje, razgovor sa pedagogom, itd..A izbaciti se ne smije jer nastavici odgovaraju za djecu dok su na casu. Ako izadje i ode i nesto mu se desi, oni odgovaraju

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prebacivanje u drugi razred
8.4.2017 18:34:09   
pocahontas
o Boze, kakve su vam to skole i kakva su vam to djeca? ne kontam user posted image

salm se naravno sa ovim gore komentarom..a neki prepametan savjet nemam

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prebacivanje u drugi razred
11.4.2017 13:35:34   
vila_7
OPet ja user posted image
Ima li ijedna od Vas link o zakonu u školstvu - tipa prava učenika, roditelja......sad me konkretno zanima po kojem članu je određen veliki odmor i imaju li djeca pravo na njega ili učiteljica može ukinuti svojom voljom prvačićima jer nisu stigli nešto.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prebacivanje u drugi razred
11.4.2017 14:03:02   
salmy

IZVORNA PORUKA: vila_7

OPet ja user posted image
Ima li ijedna od Vas link o zakonu u školstvu - tipa prava učenika, roditelja......sad me konkretno zanima po kojem članu je određen veliki odmor i imaju li djeca pravo na njega ili učiteljica može ukinuti svojom voljom prvačićima jer nisu stigli nešto.

Ti si plaho zahmetli žena izgledauser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prebacivanje u drugi razred
11.4.2017 14:08:03   
vila_7
user posted image user posted image user posted image user posted image

Ma nisam bona nego ne mogu kad neko liječi komplekse na drugom, a jos na djeci... user posted image
Ne znam , ja stvarno mislim da je prvacicima puno 3 sata bez odmora.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prebacivanje u drugi razred
11.4.2017 14:42:16   
veeseelaa
imal sta god ovdje

http://mon.ks.gov.ba/sites/mon.ks.gov.ba/files/Zakon%20o%20osnovnom%2010_04.pdf

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prebacivanje u drugi razred
11.4.2017 14:42:57   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sto se tiče tog izbacivanja sa časova i stojanja na jednom mjestu, to su metode koje se odavno ne bi trebale primjenjivati.





a koje bi trebale?
i zasto ove ne bi trebale?

#zanimame

Snizeno vladanje, razgovor sa pedagogom, itd..A izbaciti se ne smije jer nastavici odgovaraju za djecu dok su na casu. Ako izadje i ode i nesto mu se desi, oni odgovaraju


ma ne ode nidje
negdje čuči user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prebacivanje u drugi razred
11.4.2017 19:54:39   
teacher75
Nasa uciteljica je rekla da ih takodjer ne pusta da hodaju na velikom odmoru jer je u pocetku pustala pa je bio haos. Djeca su skakala i vristala, bili su jako bucni. Sada u miru pojedu uzinu na mjestu, popricaju sa rajom okolo koja blizu sjedi. Ja nemam nista protiv

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prebacivanje u drugi razred
11.4.2017 20:43:31   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

Nasa uciteljica je rekla da ih takodjer ne pusta da hodaju na velikom odmoru jer je u pocetku pustala pa je bio haos. Djeca su skakala i vristala, bili su jako bucni. Sada u miru pojedu uzinu na mjestu, popricaju sa rajom okolo koja blizu sjedi. Ja nemam nista protiv


ali to nije ok....mali su jos i da bi bili mirniji na času moraju malo prohodati i izaći iz učionice...ako su dežurni nastavnici na hodniku neće biti belaja...ako ne pada treba da izlaze vani u dvorište pa čak i ako je hlano...nek se malo protegnu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prebacivanje u drugi razred
12.4.2017 8:01:05   
vila_7
Ma teacher ja bih bila sad u ovom trenutku i takvim zadovoljna. Ali ova uciteljica ih ne pusta NIKAD vani , NIKAD da hodaju ni po razredu, imaju pravo samo pojesti i odmah na rad, a ako ne stignu sta su trebali, nema ni jela user posted image user posted image user posted image

vesela hvala , sad cu pogledati link

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prebacivanje u drugi razred
12.4.2017 8:06:34   
vila_7
nema vesela nista o odmoru user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prebacivanje u drugi razred
12.4.2017 8:17:36   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

Nasa uciteljica je rekla da ih takodjer ne pusta da hodaju na velikom odmoru jer je u pocetku pustala pa je bio haos. Djeca su skakala i vristala, bili su jako bucni. Sada u miru pojedu uzinu na mjestu, popricaju sa rajom okolo koja blizu sjedi. Ja nemam nista protiv


ali to nije ok....mali su jos i da bi bili mirniji na času moraju malo prohodati i izaći iz učionice...ako su dežurni nastavnici na hodniku neće biti belaja...ako ne pada treba da izlaze vani u dvorište pa čak i ako je hlano...nek se malo protegnu

Izlaze stalno s produzenim boravkom

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prebacivanje u drugi razred
12.4.2017 8:30:27   
ninuska
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

Nasa uciteljica je rekla da ih takodjer ne pusta da hodaju na velikom odmoru jer je u pocetku pustala pa je bio haos. Djeca su skakala i vristala, bili su jako bucni. Sada u miru pojedu uzinu na mjestu, popricaju sa rajom okolo koja blizu sjedi. Ja nemam nista protiv


ali to nije ok....mali su jos i da bi bili mirniji na času moraju malo prohodati i izaći iz učionice...ako su dežurni nastavnici na hodniku neće biti belaja...ako ne pada treba da izlaze vani u dvorište pa čak i ako je hlano...nek se malo protegnu


Iako nemam iskustva sa skolom (tek sljedece godine aBd), slazem se sa Visnjom.

Moje misljenje je da djeca treba da izadju napolje, pa cak iako je svjezije, a o toplijim danima ne treba ni pricati. Valjda bi se trebalo podrazumijevati.
E, sad, sto je uciteljima/ nastavnicima jednostavnije djecu "drzati" u ucionici i zatvorenom prostoru je druga prica/problem.

Majke mi, tacno me panika hvata od ovog naseg skolstva i cijelog sistema. Nadam se da ce biti puno bolje nego sto mislim :)

< Poruku je uredio ninuska -- 12.4.2017 8:31:33 >


_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *