|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram na Kosevu
22.10.2008 15:14:41   
ena0002
MM konacno uradio spermiogram na kosevu, i rezultat je normospermija user posted image user posted image user posted image , ali pored jos navedeno leukospermija. user posted image  Koliko sam skontala znaci da ima neku infekciju ili upalu ili bakteriju, pa je vjerovatno da i ja imam nesto od toga . Meni je papa test uredu, nemam nikakve upale, pa ostaju ove bakterije user posted image . Ja jos trebam uraditi i spolne hormone i test na antitjela klamidije, pa cu otici kod gin da vidim sta dalje. Gin mi je rekao da dodjem tek kad zavrsim to sve. Ali koliko sam skontala iz iskustva drugih cura, muz bi sad trebao otici urologu. Pa sad sta mi vi preporucujete, da cekam ili da mm odmah ode do urologa???
A vjerujte kad sam skontala koliko tih silnih pretraga ima zlo mi je bilo. Pa to cini mi se taman da prodje godina dana dok covjek pofata sta sve treba user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:06:46 >

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Spermogram na Kosevu
22.10.2008 21:10:59   
prevareni
Ena0002,iz mog iskustva vi i muz morate da pijete istu terapiju ako on ima infekciju,tako se mora uraditi,papa test nemoze da pokaze dali imas bakterije,tako je bilo kod moje supruge,nalaz na klamidiju ima se izvaditi u Zenici PPSun.kosta 20 km.zavrsise za 30 min.ja i supruga smo pili perko mjesec dana istu terapiju uporeda.ako te nesto interesuje moze na pp.Sretno.





12 god.u Braku.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:06:56 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Spermogram na Kosevu
22.10.2008 23:50:37   
sabas
urolog kod kojeg mm ide je dr hiros radi na kosevi ali i privatno u eurofarm klinici , guzva je na klinic ali nije nista bolje ni kada se privatno ide narucivanje 15 do 20 dana a njega je preporucila biolog rada sa koseva

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:07:08 >

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Spermogram na Kosevu
23.10.2008 8:26:02   
ena0002
Spermogram smo radili kod Radmile (ovo je dobro-smo radili user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ), pa nam je ona isto rekla da moramo raditi te testove (briseve) na klamidiju i mikoroplazmu, i ako ima neke upale da bi obadvoje morali piti terapiju. Nista, ja sad cekam da mi dodje user posted image  pa da uradim te hormone, pa cu kod gin. Inace privatni je gin, ali kako sam skontala po curama sve se na kraju vrate na kliniku kod Godinjaka, pa mi ni to nije iskljucivo.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:07:19 >

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Spermogram na Kosevu
23.10.2008 10:57:21   
Puslica
cao svima ,dobro kazes ena002,negine nam Godinjak,o njemu sam cula samo rijeci pohvale.
pisem jer zelim vam reci da spermogram radite kod Radmile na klinici za sterilitet na Kosevu!nemojte na ilidzu ni slucajno!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:07:32 >


_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Spermogram na Kosevu
24.10.2008 14:06:08   
ena0002
I ja sam Ilidzu iskljucila iz opcije jer su neke cure imale negativna iskustva. Vjerujte da nisam otkrila ovaj portal i da se nisam ukljucila ja bi najvjerovatnije i otisla na Ilidzu, jer je lakse. Medjutim koliko sam skontala rezultati nisu detaljni a i ako se poslije rade neke analize, npr. pregled kod urologa i sl., niti urolog ne prizna te nalaze. Tko da potvrdujem da je odmah bolje uraditi kod Radmile. I jos nesto, svima bih preporucila da sa uputnicom odu licno pa da se naruce. Od telefona, bar kad idete prvi put kao mi, nema nista. Bolje licno otici u svakom slucaju. Prema nama je bila susretljiva, narucila nas i kad smo otisli drugi put nije bilo nikakvih problema. I nalaz bude relativno brz, za nekih sat i pol.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:07:42 >

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Spermogram na Kosevu
17.12.2008 15:08:27   
Liamchica
MOLIM VAS za objasnjenje broja leukocita u nalazu spermograma:

Leukociti : na v.p. 1-2 L!

Da li je to dobro ili lose?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:07:53 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Spermogram na Kosevu
17.12.2008 15:38:15   
budućamama
Mislim da se radi o tome da se u vidnom polju nalaze 1-2 leukocita. Mislim da je i MM imao takav nalaz ali nisam 100% sigurna. Konačna mu je dijagnoza bila normospermija. Koja je konačna dijagnoza kod TM?
Mislim da to nije ništa loše, možda je imao manju infekciju jer se leukociti pojve kod upala/infekcija.
Možda će ti neko ipak sa sigurnošću reći o čemu se radi...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:08:06 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Spermogram na Kosevu
17.12.2008 15:49:03   
Liamchica
leukocita. Mislim da je i MM imao takav nalaz ali nisam 100% sigurna. Konačna mu je dijagnoza bila normospermija. Koja je konačna dijagnoza kod TM?
Mislim da to nije ništa loše, možda je imao manju infekciju jer se leukociti pojve kod upala/infekcija.
Možda će ti neko ipak sa sigurnošću reći o čemu se radi...


Isto, konacna dijagnoza normospermia, sve je super, i broj spermija 80, ejakulat 640, pokretljivost 85 %.... sve super
ali broj leukocita je taj ( doduse, lijecio smo se od infekcije i prije par dana je zavrsio terapiju)?!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:08:16 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Spermogram na Kosevu
17.12.2008 15:53:40   
budućamama
Biše da su neki zaostaci od te infekcije. Nije to ništa strašno i nemoj se zabrinjavati. Kad kreneš svom docu ponesi i mužev nalaz i pokaži ga. Ginekolog će te uputiti da li TM treba na dalje pretrage, ali mislim da je to sve ok. čestitam na urednom nalazu!!!

Btw, kod vas je bolja pokretljivost nego kod nasuser posted image
Gdje ti je muž radio nalaz? MM je radio kod Rade na Koševu i sve je kao super, ali je mene bunilo što je kvalitet pokretljivosti kod nas bio slabuser posted image
Piše li kod vas kvalitet pokretljivosti?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:08:25 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Spermogram na Kosevu
17.12.2008 15:56:15   
Liamchica
Gdje ti je muž radio nalaz? MM je radio kod Rade na Koševu i sve je kao super, ali je mene bunilo što je kvalitet pokretljivosti kod nas bio slab
Piše li kod vas kvalitet pokretljivosti?


hvala na cestitkama user posted image

isto kod rade.

pokretni spermatozoidi 85%, progresivno pokretnih 65 %, kvalitet dobar.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:08:35 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Spermogram na Kosevu
17.12.2008 16:02:29   
budućamama
user posted image user posted image user posted image
Odličan nalaz. Riješite se bakterija i u nove pobjedeuser posted image user posted image user posted image
Sudeći po nalazu TM nećete se dugo truditiuser posted image user posted image user posted image
Sretno od srca

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:08:45 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Spermogram na Kosevu
17.12.2008 19:49:32   
ena0002
Liamchica ja isto mislim da vam je nalaz OK. Kod MM je: na v. p. 8-10 L, pokretljivost 65%, progr. pokretnih 40% a kvalitet osrednji, pa je i pored tog rekla (mislim na Radu) da je normospermija ali tih leukocita ima puno , pa je MM isao urologu i sad je na terapiji user posted image . Kao sto ti je bmama rekla  mozes jos dodatno sa gin. provjeriti da li TM treba ici urologu.
Cestitke za dobar nalaz user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:08:54 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Spermogram na Kosevu
18.12.2008 9:10:20   
Liamchica
Hvala vam puno na odgovorima i misljenjima. Sto se tice leukocita, vjerovatno je od tiha odvratnih bakterija od koji se lijecimo ( splet njih ), ali posto je terapija zavrsena koji dan pred spermiogram... to je mozda taj broj od 1-2 l.

Danas ce raditi nalaz urina da vidimo malo detaljnije sta ce pokazati. Ne zelim prekidati apstinenciju u odnosima i riskirati da se ponovo zarazimo ukoliko sve nije cisto.   user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:09:09 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Spermogram na Kosevu
18.12.2008 18:41:37   
prevareni
Iz mog iskustva ja bi preporucio vasim muzevima da uradite miko bioloske pretrage vi i obavezno muzevi je kod mene ja bilo malo leukocita, u urinu nije nista nađeno a i spermokulturi ail kada sam otisao u Tuzlu i kada su mi nasli svega da sam mogao da placem jer sam potrosio puno novca i VREMENA po drugim ustanovam i a oni nemaju pojima ili nezele da mi pomognu,pa sam morao da idem po drugim gradovima da vadim nalaze dok nije dosla nova tehnika na Mikrbilologiu u Zenici,pa sam ja i zena u radili sve pretrage i masala svega su nam nasli,ali ja se uzdam u dragog boga da ce nam pomoci ,pa IDITE VADITE MIKO BIOLOSEKE PERTRAGE DA NEBI TROSILI VRIJEME I NOVAC,pa onda idite kod Rade vadite nalaze ili u Tuzli.Sretno

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:09:18 >

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 14:25:53   
lejlas30
Jutros sam podigla muzeve nalaze kulture urina ejakulata i na svim nalazima pise da su analizirani uzorci sterilni user posted image  Bila bih presretna da me sad ne kopka od cega su mu onda tako visoki leukociti u spermiuser posted image user posted image  
Malo me tsrah da su oni u "Eurofarmu" sfuserili nalaz...
Ne znam sta sad, jedino da on opet ide kod urologa pa da vidi sta dalje. Gdje dalje traziti uzroke pojave leukocita u ejakulatu user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:10:22 >


_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 19:01:05   
vjestica
 Lejla30 jeli TM uradio bris uretre i urinokulturu?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:10:34 >

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 19:17:57   
želim bebu
veče drage moje.
zanima me ima li ovdje ko iz Tuzle ili Brčkog.MM je dobio uputnicu za spermogram ali privatno u brčkom i saznajem da košta oko 60 km, pa me zanima da li je ko od VM radio spermogram na UKC Tuzla(pročitala sam negdje da košta 8.80km)

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:10:44 >


_____________________________

Sunce nam je zasjalo 17.1.2010. u 23:20h.Sretni smo zbog toga

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 20:22:59   
prevareni
Da nalaz kosta 8,80 km,ali prije se moras naruciti,(i traziti biohemiju)035/303-500 nalaz je naj savremeniji jer kada se izvadi do 9h mora se cekati do14h jer to nije obicni nalaz zbog toga se ceka duze vremena,i vidjecete kada vam u vasih muzeva nađe svega je mani nisu na drugim mjestima mogli naci.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:10:56 >

(odgovor članu želim bebu)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: SPERMOGRAM NA KOSEVU
19.12.2008 20:28:24   
želim bebu
Hvala na odgovoru.
Zanima me kada se naruči MM je li se mora dugo čekati???
Živimo na TK.


_____________________________

Sunce nam je zasjalo 17.1.2010. u 23:20h.Sretni smo zbog toga

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 20:29:49   
želim bebu
prevareni Kakvi su uvjeti u toj laboratoriji u TZ???

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:11:23 >


_____________________________

Sunce nam je zasjalo 17.1.2010. u 23:20h.Sretni smo zbog toga

(odgovor članu želim bebu)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 20:40:03   
prevareni
Ja kada sam htio da idem u Tuzlu morao sam sačekati 5-6 dana,a nema to veze kakvi su uvjeti vazno je da nalaz bude dobar,ali uvjeti su dobri kakvih ima mjesta ali posto ste i T K ja mislim da vama samo terba velika uputnica za Tuzlu,i uotom momentu nebi nista platili.javi ako vam muz bude vadio nalaz kakav je.SRETNO.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:11:59 >

(odgovor članu želim bebu)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 20:44:19   
želim bebu
Ne čekamo sljedeću user posted image ,(24.12) a ako ipak dođe, odmah se naračujemo.
Hvala na podršci, puno znači.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:12:09 >


_____________________________

Sunce nam je zasjalo 17.1.2010. u 23:20h.Sretni smo zbog toga

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 21:05:31   
želim bebu
prevareni imam još jedno pitanje. Negdje sam pročitala da se 72h prije spermograma ne smiju imati odnosi, pa me zanima je li to istina.Pošto vidim da ste vi upućeni u sve ovo, da mi je da iskoristim i pitam sve što mi padne na pamet. Hvala Vam puno.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:12:25 >


_____________________________

Sunce nam je zasjalo 17.1.2010. u 23:20h.Sretni smo zbog toga

(odgovor članu želim bebu)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 22:25:11   
lejlas30
IZVORNA PORUKA: vjestica

Lejla30 jeli TM uradio bris uretre i urinokulturu?




Na uputnici je pisalo uraditi kulturu ejakulata i urina. Znaci, tri dana zaredom nosio je uzorak urina i zadnji dan je odnio spermu. To je to.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:12:39 >


_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *