|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 22:48:54   
ena0002
Ja se bas ne razumijem 100% u te stvari, mislim da li urinokultura i spermokultura moraju pokazati leukocite ako istih ima u spermi??? MM nije radio urinokulturu ali mu je nalaz urina pokazao leukocite. A mozda da ipak TM uradi to u domu zdravlja, da budete sigurni, ai urolog bi trebao znati odgovor na takvo nesto. Samo sto su danas ovi doktori boze sacuvaj user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:12:52 >

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 22:54:20   
vjestica
urinokultura i spermokultura se zasijava da bi eventualno izrasle bakterije, ako ih ima (ne mogu pokazati leukocite, to pokaže obični pregled urina i sperme)
zasije se na podlogu i stavi u inkubator (na temperaturu tijela) i sutradan se gleda jeli šta izraslo i šta je izraslo - normalna flora ili bakterije
ak piše da je kultura sterilna, znači da je izrasla normalna flora, a nema bakterija


< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:13:02 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 22:57:19   
lejlas30
Ena i vjestice, hvala na odgovorima user posted image . Ja kontam, nesto mora biti uzrocnik prisustva leukocita u ejakulatu. Ako to nisu bakterije, ne znam sta je. Ako nema bakterija, znaci nema ni infekcije. Sta drugo moze biti uzrok leukocitima? user posted image  Mozda postavljam glupa pitanja, ali fakat ne kontam to sve

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:13:14 >


_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 23:05:54   
vjestica
ne znam, sad mogu samo pretpostavljati
ako je bila infekcija negdje drugo u organizmu, pa je privremeno bilo leukocita
koliko je imao leukocita u spermi?
možda nije bilo puno, nego su samo napisali da ih ima (uvijek ima manji broj leukocita), možda je bio prehlađen, ili zaostaci od neke infekcije
ništa sad dalje treba vidjeti sa urologom
ili eventualno ponoviti spermiogram
kad je radio prethodni i kakav je nalaz bio?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:13:25 >

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 23:15:14   
ena0002
A moze li biti od upale? MM ima upalu prostate i zbog toga leukocite, a spermokulturu ce raditi tek kad ispije terapiju. Vidite vi to jos malo sa urologom.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:13:34 >

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 23:16:50   
lejlas30
Spermiogram je radio prije desetak dana kod Rade i pokazao je 7-8 leukocita u v.p. Tako pise. NAlaz od prije tri mejseca je pokazivao 8-9 leukocita u v.p.
Rada je rekla da je to zabrinjavajuce i naredila da se vidi sta je uzrok tome. Zato ja i kontam sta sad, kad smo dobili nalaze da bakretija nema.
NIsta, MM je svakako na terapiji jos tri mjeseca, dobio je klomifen (jer je kao dobar a oligospermiju) i jos neki antibiotik.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:13:44 >


_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Spermogram na Kosevu
19.12.2008 23:27:19   
vjestica
naravno da može biti leukocita kod upale prostate
lejla30 ako ti je muž na antibiotskoj terapiji, onda nije ni čudo što je sterilna kultura, jer je već antibiotik počeo djelovati i uticao na upalu

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:13:54 >

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Spermogram na Kosevu
20.12.2008 12:58:45   
prevareni
Znate sta da nebi puno filozofirali ja sam puno puta napisao da ako ima leukocita ,onda ta osoba treba da trazi da izvadi urnokulturu i spermokulturu,i ako zele da 100%sigurni onda obadvoje da izvadite miko biseve jer oni ce reci dali ima i kakvi bakterija ili nesto drugo jer se to nemoze da pokaze na obicnim pretragama,to je to tako uradite i nemoj da puno se prepadate zasto nemam djece jer ja sam u braku puno puno godina pa evo nas zivi smo fala bogu,a nismo toliko zapanicili kao pojedine osobe na forumu ,uradite kako sam rekao i onda cete sami reci da sam bio upravu,Sretno svima.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:14:04 >

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Spermogram na Kosevu
21.12.2008 13:27:02   
ena0002
Pa mi smo i skontali da MM ima leukocite bas zbog te upale prostate. Lejlas30 ako TM nije radio neka uradi UZV prostate, bubrega i bris uretre. Imas na temi Urolog koju sam ja otvorila bas iz tog razloga da upredjujemo sta je ko radio kod urologa. Vjestica je i meni dosta pomogla oko toga. A mi sad nista ne radimo dok MM ne ispije tu terapiju, pa ako nakon tri mj. ne bude znacajnijih pomaka, definitivno idem kod dr. Godinjaka i radimo te briseve i urinokulture.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:14:15 >

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Spermogram na Kosevu
21.12.2008 14:56:46   
lejlas30
IZVORNA PORUKA: ena0002

Pa mi smo i skontali da MM ima leukocite bas zbog te upale prostate. Lejlas30 ako TM nije radio neka uradi UZV prostate, bubrega i bris uretre. Imas na temi Urolog koju sam ja otvorila bas iz tog razloga da upredjujemo sta je ko radio kod urologa. Vjestica je i meni dosta pomogla oko toga. A mi sad nista ne radimo dok MM ne ispije tu terapiju, pa ako nakon tri mj. ne bude znacajnijih pomaka, definitivno idem kod dr. Godinjaka i radimo te briseve i urinokulture.


Draga ena, MM je radio ultrazvuk prostate i bubrega i ljekar je kazao da je tu sve OK. A cipromed koji mu je urolog dao da, uz klomifen, pije tri mjeseca, uporavo je za upalu prostate i mokracnih kanala. To mi i nije bas najjasnije, kao ni cinjenica da on cipromed mora piti tri mjeseca, dok na svim uputstvima uz taj lijek stoji da se moze koristiti najvise jedan mjesec. Ali nejse, valjda ljekar zna sta radi.
Jos bih prevarenom kazala da, iako mozda po ovome kako pisem izgleda da panicim, ja se samo brinem i zelim se informisati. Svakom je njegova muka najteza.
user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:14:25 >


_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Spermogram na Kosevu
21.12.2008 16:39:22   
prevareni
Ja vas razumijem ali nije se na vas odnosilo,jer pogledaj sve teme i bice ti jasno dali sam upravu ja nemam djece vise od 10 godina pa sam ziv,ali ja svkom kome dadnem savjet je 100%od srca jer sam te stvari i gore prosao zato vas upucujem sta da uradite najbolje i najbrze,a opet kazem da vasi muzevi odu i urade miko bioloske pretrage kao i vi jer ja sam luto puno godina u krug i dok nisam naiso na prave ljude i dok nisam uradio miko pretrage i(a terapija se mora piti oba partnera tj,muz i zena) sada se osjecam ko da sam se ponovo rodio jer sta je sve bilo u nalazima,Sretno

< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:14:37 >

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Spermogram na Kosevu
14.2.2009 1:25:31   
exned
e ovako.. zamolio  bih vas , ako neko moze da mi prokomentarise moje nalaze


prije svega, 08.08.2008. godine (nakon 8 godina), otisao sam u jednu sarajevsku polikliniku na ultrazvuk testisa.. nalaz je sljedeci : ehografija testisa : "NA DANASNJEM PREGLEDU SKROTUMA NEMA BITNIJIH MORFOLOSKIH PROMJENA NA EPIDIDIMISIMA I TESTISIMA ALI SE VIDI IZRAZENA VARIKOKELA LIJEVO DRUGOG STEPENA. I MANJA KOLIČINA SLOBODNE TEČNOSTI.
ZAKLJUCAK: VARIKOKELA DRUGOG STEPENA SA MANJOM HIDROKELOM! Receno mi je da je moje stanje pred operaciju!

18.08.2008. godine sam otisao kod Radmile Mujkice na spermiogram :
rezultati su sljedeci:

Količina sperme (ccm): 5
Konzistencija: normalna
Viskozitet: normalan
Ph sperme: 7.5

Broj spermija( mil/ccm) : 20
Ejakulat (broj / mil) : 100
Pokretni spermatozoidi (%) : 65
Progresivno pokretni ( % ) : 20
Kvalitet pokretljivosti : slab

Normalni spermiji (%): 82
Patoloski oblici ( %) : 18
Leukociti : na v.p. - 4-5 L.

NALAZ: normospermia
 
Gospodja Radmila Mujkic mi je rekla da nalaz nije tako los, al da bi trebao otici na operaciju , posto varikokela moze ostaviti posljedice po potomstvo.
 
Nakon toga sam otisao na UROLOGIJU kod doktora Lepare koji mi je rekao da mu se javim kad mi prodju ispitni rokovi, posto nalazi SPERMOGRAMA nisu tako losi i da ne treba da brinem.

6.11.2008 sam primljen na KLINIKU ZA UROLOGIJU i narednog dana operisan!
Otpusten sam 10.11.2008 ........ Doktor Lepara mi je rekao da poslije operacije , vene ce i dalje biti prisutne na testisima (najvise dva mjeseca) i da ne treba da me to brine...

Medjutim, danas je 14.februar 2009- i moj lijevi testis i dalje izgleda kao i prije operacije!
Ps: nisam jos otisao da radim spermiogram poslije operacije!
Tako, ako vi imate neku preporuku , molio bi vas da mi kazete :(

pozdrav





< Poruku je uredio Vedica RR -- 14.2.2009 7:14:48 >

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Spermogram na Kosevu
14.2.2009 1:27:22   
exned
usput, zaboravio sam reci da imam 24 godine, nisam ozenjen!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 18:57:22 >

(odgovor članu exned)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Spermogram na Kosevu
14.2.2009 9:41:06   
ena0002
Moj ti je savjet da uradis spermiogram kod Rade, da vidis da li se popravio  i ako nesto sumnjas da nije u redu otidji opet do urologa. I svakako mozes piti vitamin E.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 18:57:49 >

(odgovor članu exned)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Spermogram na Kosevu
14.2.2009 12:09:45   
sabas
dragi exned
prije svega imas srecu da ti je dijagnoza normospermija, obzirom se rezultati operacije tek reflektuju nakon nekoliko mjeseci (prema literaturi koju sam citala)i ja takodje mislim da je vrijeme da ponovis nalaz kod Rade i naravno da se javis ponovo dr koji je izvrsio op
pozz

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 18:58:13 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Spermogram na Kosevu
4.3.2009 16:59:46   
ledy blue
Mnogi kazu da je tesko doci do drRade,ali nama nije bio problem,susretljiva je jako kada su u pitanju pacijenti drGodinjaka,jer rade zajedno, tako da u tim slucaju nema frkem. 

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 18:58:35 >

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Spermogram na Kosevu
20.3.2009 0:21:43   
exned
uredu, hvala na savjetima! svakako cu uraditi jos jedanput nalaz kako bi utvrdio da li ima ikakvih poboljsanja nakon operacije!


podzrav

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 18:58:52 >

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Spermogram na Kosevu
25.3.2009 19:07:59   
ena0002
Ja sam totalno user posted image . MM radio spermiogram kod Rade i nalaz mu je gori user posted image user posted image user posted image . Da li je moguce da sa normospermije-leukosperija i terapije od tri mj nalaz se pogorsa na oligospermija-leukospermija. Od 40% progresivno pokretnih sad ima 25%, nakon terapije user posted image . I da stvar bude jos gora sad vidim da mu na nalazu pise da je 1982 godiste, a mm je 1977. Bila joj je malo guzva i da li je moguce da je sta zamjenila user posted image  Ja sam ogorcena, a cisto sumnjam da ce mm  ista vise htjeti piti, jer ova 3 mj. je stvarno pio sve sta mu je receno.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 18:59:10 >

(odgovor članu exned)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Spermogram na Kosevu
25.3.2009 19:42:42   
mali
enice mogu misliti kako se osjećaš..Ja mislim da je ona vama dala od nekog drugog nalaz.Čisto sumnjam da bi se poslije terapije pogoršali nalazi.Ja sam baš čekala da vidim kakvi će njegovi nalazi biti poslije Sadika.MM još nije išao kod Rade nešto mi zabušsvs,mislim da ga je malo strah.
Ja ti predlažeš da je kontaktiraš i pitaš da li je moguće da je nalaz zamjenjen..
Puno pozz i javi obavezno..Nadam se da je zamjenauser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 18:59:36 >


_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Spermogram na Kosevu
25.3.2009 19:49:04   
ena0002
Ma evo sad razmisljam da li ce muz htjeti otici ujutro kod nje da vidi, jer mi je fakat sumnjivo, a ja glupaca da je ne pitam kako je nalaz gori kad je pio terapiju user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 18:59:54 >

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Spermogram na Kosevu
25.3.2009 19:54:00   
mali
Ena pa zamoli ga,reci je bolje da znate na čemu ste...
Mogu misliti kako se osjećaš,nedaj seuser posted image


< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:00:27 >


_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Spermogram na Kosevu
25.3.2009 19:59:25   
ledy blue
ma joj neznam sta da ti kazem...ako imas stari nalaz uporedi sve reference pa vidite,,,a ne bi me iznenadilo da je  zamjenjen,,zena je u haos frci,,bas smo neki dan razgovarale,,,sve joj prekipilo,,njoj vec 63god,treba se pripremati za penziju a kaze nedaju joj nekog studenta ili zavrsenog biologa da bi prenijela svoje znanje..
moj ti je savjet nalaz u ruke i novi i stari i kod nje,,lijepo joj objasni sve,,zena je jako ljubazna kada joj se sve lijpo objasni...nema ti druge....i pitaj mozda u stvari ta terapija i neodgovara njemu...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:00:47 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Spermogram na Kosevu
25.3.2009 20:08:16   
ena0002
Cure hvala vam na podrsci, vidjecu da odem i da joj sve objasnim. Sve je gore nego na proslom nalazu i kolicina i pokretljivost, ma sve....

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:01:02 >

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Spermogram na Kosevu
27.3.2009 16:09:44   
ena0002
Samo da vam javim mm isao kod Rade i dogovorili su se da dodje slj. sedmice user posted image user posted image user posted image .  Iako opet bude los nalaz bar cu biti sigurna.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:01:35 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Spermogram na Kosevu
27.3.2009 17:02:19   
mali
Super Ena i MM će iči sljedeće sedmice.Rekla mu je Rada da je nazove
u ponedeljak da se dogovore.Nadam se da će im nalazi biti okuser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:01:55 >


_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *