|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.2.2014 19:45:46   
Vanne
Nina kod mene je takva koza sad u trudnoci..uzmi neku masniju kremu i mazi se...ja preporucujem od dm mamagluck imas i puter i ulje...
A sto se tice krvarenja ja sam u 6 sedmici prokrvarila..imala hematom..uzimala sam dabroston utrogestan i injekcije progesteron depo..povukao se nakon 2 sedmice..sad u 15 nedjelji sam opet prokrvarila..opet se stvorio hematom koji je zauzima pola maternice a pola je bila trudnoca..sad u 19 sedmici je ostalo malo tog hematoma...i meni su doktorri rekli da su mi jako male sanse pogotovo kad sam dobila ovaj zadnji hematom.. Jos da napomenem da su mi se posteljicni ovoji odvojili od maternice zbog hematoma..polako pobjedjuemo i ovaj hematom..eto to je moje iskustvo..najvaznije je da mirujes i da uzimas redovno terapiju..krvarenje ti je stalo sto je odlicna vijest..samo se opisti miruj i uzivaj u trudnoci..

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.2.2014 22:51:49   
Janaaa
Pozdrav mame, evo i mog iskustava. Prije dvije sedmice saznala da sam trudna (7sedmica) ali imala sam smedji iscjedak. Nije bio obilan po nekoliko kapi ujutro ili poslije podne. Terapija progesteron depo injekcije i utrogestan sa strogim mirovanjem. Naime, imam hematom pored ploda. Jucer sam bila na kontroli (9sedmica) plod se dobro razvija ali hematom je jos uvijek tu. Onako po UZ cini se da je velik. (ili se to meni samo cini) Nikakve bolove nemam, mucnine nema kao u prvoj trudnoci. Malo sam zabrinuta zbog tog hematoma i iscjedka. Dr. mi je rakao da taj hematom mora izaci ili se razgraditi, ali da moze povuci plod kad izlazi.
Strogo mirujem, brinem i cekam. Kontrola za 3 sedmice.
I jos pitanje kako primjenjujete ovaj utrogestan? Vaginalno ili ga pijete?

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
6.2.2014 8:10:20   
AAvalon
janaa, i ja sam imala hematom kao ti, na samom pocetku trudnoce. takodje je bio jako veliki, na pocetku veci od bebe, a kasnije i pozicijom nezgodan (jer je beba pocela da pravi svoju posteljicu tacno posred hematoma). primala sam depoe na 3 pa na 5 dana, a cijelo vrijeme koristila utrogestan (vaginalno ga koristila, jer je tako bolja bioraspolozivost i njegova lokalna aktivnost tu gdje treba da djeluje). doktorica mi je rekla da se sa takvim hematomom ne zna na sta ce izaci, i sve sto je i tebi tvoj ljekar rekao. jedino mi je jos ponudila opciju ako se ne povuce ubrzo da mi moze dati heparin, sto pomaze resorpciji hematoma, sto meni na kraju nije trebalo jer se hematom povukao. doduse, ja sam isla na kontrole svaka 3 dana, kod tebe mozda i nije toliko kriticno stanje ako te zakazao za 3 sedmice.
ako malo procesljas forum, vidjeces puno zena koje su imale hematom i krvarenje na pocetu trudnoce, a cije su trudnoce hB zavrsile uredno. miruj, pij terapiju, i sretno, nadam se da na sljedecem UZV vec nece biti hematoma.


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Janaaa)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
6.2.2014 9:54:30   
Janaaa
AAvalon, hvala na savjetima jos da te pitam koliko dugo si koristila terapiju i u kojoj sedmici ti se povukao hematom?

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
6.2.2014 10:34:41   
AAvalon
hematom mi je prokrvario i otkriven je u 7. sedmici, pa se pomalo smanjivao sa svakim pregledom, i na pregledu u 11. sedmici ga vise nije bilo. progesteron depoe sam primala jedno 3 sedmice na 3 pa na 5 dana, a utrogestan sam nastavila do punih 36 sedmica, ali ne zbog tog hematoma, nego prevencije prijevremenog poroda posto sam imala rane kontrakcije. inace, utrogestan se normalno daje do 12. ili eventualno 15. sedmice trudnoce, ako je sve ostalo u redu, ili do prestanka krvarenja po procjeni ljekara.

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Janaaa)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
7.2.2014 16:29:12   
nina.m.
Cao cure... nakon krvarenja koje je trajalo 2 dana sada imam blagi bijeli iscjedak kao bijelo pranje... na kontrolu idem u ponedeljak, je li ovo normalno, da li se nakom desavalo... Hvala

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
7.2.2014 19:02:42   
mala87
cure treba mi savjet
7 sedmica danas mi se pojavio smedji iscjedak evo sad vec krv, nisam isla dok jer sam mislila da cekam 9 ned da odem kod gin. vec dva dana me boli po dnu stomaka na lijevoj strani i kao blagi zigovi povremeno....
ne mogu da dobijem moju dok na mob sta da radim da idem na kosevo ili da sacekam mozda stane.......

_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
7.2.2014 19:05:12   
capricapri
idi odma na hitnu ili kosevo!

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
7.2.2014 19:06:28   
capricapri
ne cekaj nista,ako ide svjeza krv i imas bolove,pravac tamo,ne cekaj

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
7.2.2014 19:24:21   
nina.m.
Neki dan mi se slicno desilo... odmah doktoru !!!

(odgovor članu capricapri)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 14:06:19   
mala87
bila sam kod dok sinoc, propisao mi je flornu kiselinu i dabroston, kontrola za 7 dana, ja i dalje imam jake bolove i jos vise krvarim nadam se da ce sve izaci na dobro.......



_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 14:09:44   
capricapri
a ne mogu da vjerujem,meni kad se to desilo ja sam odma isla na hitnu i spremili me da lezim na konzervativu u bolnici,ne razumijem kako su te pustili,a ti krvaris?
e svasta boze,jel ide svjeza krv?da liti je radio ultrazvuk?

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 15:20:07   
nina.m.
Malena87 lezi i ne mrdaj, ja imam osjecaj da je to vrlo bitno... meni se smirilo krvarenje kada sam se ja smirila, doktor je rekao da se zakujem za krevet sto sam i uradila... bukvalno krevet-wc i nazad. Malo me brine sto imas te bolove, mozda da ipaak ako se nastavi ili pogorsa opet odes ljekaru. Sretno

(odgovor članu capricapri)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 15:39:09   
ajla86
Malena cestitam draga na trudnoci....a koliko je curici?ja i tineznamo bez problema u trudnoci cini mi se
Majke ti kome si isla pa ti nije ukljucio injekcije?ja sam prokrvarila usto u7 sed odem na Gak Murtezic me primi preko neke stvari i da dabroston 2x1 kao sve ok.navece pocnem jace krvarit nazovem gak da neidem dzaba opet kazu odmah da dodzem gdje me rovcanin pregledoi ukljucio prodestwron na drugi dan 10 injekcija i onda smo isli na 3 dana pa 5 sad sam na 7.i dalje rizicno kontrakcije fol mirovanje aha sta ima mirovanje sa curom od 16 mj pa dokle izguram....sretnoooooo

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 16:32:50   
capricapri
I meni je cudno sto joj nisu ukljucili inekcije...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 17:40:48   
mala87
ne znam ni ja sto mi nije ukljucio inekcije pricao je sa sestricom i kad su se vratili kaze ma necemo inekcije a na UZ je jako malo vidi cak na onom obicnom nista nije ni vidio ( pita me jesi li ti trudna ili nisi) ja gledamu i ne znam sta a kazem jedva izgovori pa 2 testa pokazase da jesam. I teka sa dubinskim malo se primjeti kao on ne misli da jos nema 7 sedmica da je trudnoca manja......
mislim da sacekam do pon pa ako ne prestane bol idem opet da vidim sta ce mi reci
mirujem koliko mi okolnosti dozvoljavaju imama bebu od godin i 8 mj. user posted image

ajla user posted image

< Poruku je uredio mala87 -- 8.2.2014 17:43:02 >


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu capricapri)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 18:02:19   
capricapri
Trudi se da odmaras sto vise! To je bas bitno

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 19:49:51   
ajla86
Kome si isla?ako i dalje krvaris idi na jezero ja sam u 21 h otisla bez uputnice nista nisam imala

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
8.2.2014 22:21:47   
Miimy

IZVORNA PORUKA: mala87

ne znam ni ja sto mi nije ukljucio inekcije pricao je sa sestricom i kad su se vratili kaze ma necemo inekcije a na UZ je jako malo vidi cak na onom obicnom nista nije ni vidio ( pita me jesi li ti trudna ili nisi) ja gledamu i ne znam sta a kazem jedva izgovori pa 2 testa pokazase da jesam. I teka sa dubinskim malo se primjeti kao on ne misli da jos nema 7 sedmica da je trudnoca manja......
mislim da sacekam do pon pa ako ne prestane bol idem opet da vidim sta ce mi reci
mirujem koliko mi okolnosti dozvoljavaju imama bebu od godin i 8 mj. user posted image

ajla user posted image

odoh OT al zaista imam potrebu :-) ljepo td vidjet opet tu @-}--

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
9.2.2014 19:13:06   
mala87
bila sam kod Rovcanina u petak, propisao mi je ovo sto sam napisala i rekao kontrola za 7 dana.
Bolovi su dosta manji, odmaram koliko mogu ali krvarenje je jos uvijek obilno isto kao da sam dobila 2-3 dan, nadam se da ce ovo izaci na dobro i aBd insAllah da cu cuti otkucaje user posted image i da ce ovo krvarenje prestati.....

miimy user posted image user posted image .........ja kao i obicno uvijek u problemima......

_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
11.2.2014 12:42:50   
donna2605
Drage moje žene...

Ja bila prošli tjedan na pregledu i gin rekao da sam trudna oko 5-5ipo tjedana... Sve je bilo odlično dok nisam u petak navečer prokrvarila... :(
Otišla sam odma na hitnu i dobila Duphaston terapiju. Nakon 3 dana strogog mirovanja i terapije, danas je to krvarenje jaaaako malo i nadam se da bi uskoro moglo i stati.
Danas sam naručena na kontrolu kod svog rajonskog ginekologa i nadam se najboljim mogućim rezultatima.
Držite mi figice... ;)

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
12.2.2014 17:23:52   
Liliputput
Pozdrav i od mene :) ne brini za krvarenje, ako se smanjuje vjerovatno je sve ok, samo miruj, odnose privremeno zaboravi i ne dizi nista teze od 3 kg ;) sretno na pregledu, javi kako je proslouser posted image

(odgovor članu donna2605)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
12.2.2014 17:34:42   
Liliputput
Da i ja podijelim svoje iskustvo s vama. Smedji iscjedak mi se pojavio u 6.nedjelji i razvlacio se sve do 11.nedjelje. Isla sam doktoru, nije mi dao nikakvu terapiju, samo je rekao"ja ne mogu garantovati da ce ova trudnoca ostati"-toliko o strucnosti i osjetljivosti za pacijenta. U 11.nedjelji prokvarim i odem drugom doc, terapija dabroston 3x1 nakon cega je hematom izasao u obliku ugruska krvi velicine nokta. Nakon toga sve ok do 14. nedjelje kada opet prokrvarim ( po misljenju doktora zbog odnosa), novi hematom 16x6mm, strogo mirovanje, dabroston,zabrana odnosa i dizanja tezih predmeta. Krvarenje je prestalo nakon par dana, sada cekam kontrolu, dobro se osjecam, idem i na posao, nadam se da ce biti sve ok. Uglavnom naglasio mi je kod krvarenja koje nije popraceno bolovima i kod bolova bez krvarenja ne treba previse strahovati (naravno potrebno se javiti doktoru, ali da ne ludite kao ja ako se desi), problem je kada se to dvoje iskombinuje user posted image Dabroston jos pijem, pa cemo vidjeti do kada user posted image Iskreno se nadam da je hematom nestao, i potajno prizeljkujem da doc kaze da se opet smijem "druziti" s muzem user posted image user posted image

(odgovor članu Liliputput)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
12.2.2014 21:02:14   
maza85
drage moje zenice da i ja s vama podijelim svoje nazalost lose iskustvo,i ja sam u dvije trudnoce oba puta prokrvarila i nazalost nije dobro bilo odma sam morala na kiretazu hvala bogu pa nije kod svakog isto neko uspije to prevazici kod mene nazalost oba puta isto smedji iscjedak prvo onda uslijedi krvarenje,zato vam kazem cim to primijetite odmah istog trenutka doktoru ne cekajte,i slijedite upute cuvajte se od mene veeeliki user posted image user posted image

(odgovor članu Liliputput)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
12.2.2014 23:20:55   
dandi84

IZVORNA PORUKA: maza85

drage moje zenice da i ja s vama podijelim svoje nazalost lose iskustvo,i ja sam u dvije trudnoce oba puta prokrvarila i nazalost nije dobro bilo odma sam morala na kiretazu hvala bogu pa nije kod svakog isto neko uspije to prevazici kod mene nazalost oba puta isto smedji iscjedak prvo onda uslijedi krvarenje,zato vam kazem cim to primijetite odmah istog trenutka doktoru ne cekajte,i slijedite upute cuvajte se od mene veeeliki user posted image user posted image


Ista stvar se I kod mene desila. Smedje u tragovima kod mene je znaclo da je plod zamro. Na zalost. Ja nisam ni prokrvarila ono crveno vec samo bilo smedje al plod nije imao otkucaje I morala sam na kiretazu. Evo sad druga trudnoca, nema krvarenja a preventivno pijem Dabroston. Sto se mene tice svako krvarenje je poziv za uzbunu I razlog hitne posjete doktoru.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *