|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

ljevak ili desnjak-koji ste vi??


Ljevak
  25% (22)
Desnjak
  74% (65)


Ukupno glasova: 87


(Posljednji glas : 28.2.2014 12:42:10)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:24:11   
sheri
 ima neko objasnjenje zasto ne valja biti ljevak? 

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:26:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sheri

ima neko objasnjenje zasto ne valja biti ljevak? 


Znas li koje je ???Ili su i to babine gatke , barem ona objasnjenja koja sam ja cula , koja necu ni spominjati jer to mi je vrh gluposti

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:29:19   
sheri
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: sheri

ima neko objasnjenje zasto ne valja biti ljevak? 


Znas li koje je ???Ili su i to babine gatke , barem ona objasnjenja koja sam ja cula , koja necu ni spominjati jer to mi je vrh gluposti

moje dijete ima vise afiniteta da sve radi lijevom rukom, i niko hB mi nije savjetovao da ju odvikavam ili slicno. a sveki mi ej cak pricala , da je uciteljica njenu kćerku, moju zaovu ljevakinju, tukla u skoli sto pise lijevom????user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:33:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sheri

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: sheri

ima neko objasnjenje zasto ne valja biti ljevak? 


Znas li koje je ???Ili su i to babine gatke , barem ona objasnjenja koja sam ja cula , koja necu ni spominjati jer to mi je vrh gluposti

moje dijete ima vise afiniteta da sve radi lijevom rukom, i niko hB mi nije savjetovao da ju odvikavam ili slicno. a sveki mi ej cak pricala , da je uciteljica njenu kćerku, moju zaovu ljevakinju, tukla u skoli sto pise lijevom????user posted image user posted image user posted image



pa znam za to marisanje u skoli i moju staru su marisali nazalost ali mislim ne kontam iz kojeg razloga???

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:36:42   
tekja
Ljevak, jedino jedem desnom rukom...koliko znam pripadnicima islamske vjeroispovjesti je preporuceno da jedu desnom rukom...lijevom nevalja jer tada uz sofru objeduju i sejtani...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:41:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tekja

Ljevak, jedino jedem desnom rukom...koliko znam pripadnicima islamske vjeroispovjesti je preporuceno da jedu desnom rukom...lijevom nevalja jer tada uz sofru objeduju i sejtani...

a i pere se...user posted image Al' necemo o tome, da ne bi opet pocele neke raspraveuser posted image

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 106
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:41:36   
Emica_sa
Desnjak,lijevom ne znam nista raditi,isto kao da nije moja ruka

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:44:25   
jasmin

IZVORNA PORUKA: tekja

Ljevak, jedino jedem desnom rukom...koliko znam pripadnicima islamske vjeroispovjesti je preporuceno da jedu desnom rukom...lijevom nevalja jer tada uz sofru objeduju i sejtani...


Da,po nasem vjerovanju sejtani objeduju lijevom rukom,i lijeva ruka se koristi za ovo sto je Pahuljicica navela :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:49:35   
Anoniman
Sta su onda ljevaci ????Sejtani

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 18:59:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Sta su onda ljevaci ????Sejtani

Ne smatram muza sejtanom...osim ponekad user posted image user posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 8.1.2011 19:04:18 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 19:01:33   
palachinken
Ja sam ljevak, desna kao da nije moja. Desnom kad uzmem kašiku, sve prospem. Sad ja šejtan?
A u prvom razredu me učiteljica starog kova tjerala da na tabli, ćirilicom pišem desnom rukom pa me ismijavala zbog (ne)rukopisa. A inače mi je rukopis prekrasan, nije što je moj i što je lijevom pisan :)
Pridržavam se pravila šta lijevom a šta desnom pri uzimanju abdesta, davanju kurbana. Smatram da mi je ovo od Boga dato i zbog čega onda nije ispravno?


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 19:16:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Sta su onda ljevaci ????Sejtani

Ne smatram muza sejtanom...osim ponekad user posted image user posted image


Hihihihi dobra ti ova user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 19:19:13   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Sta su onda ljevaci ????Sejtani

Ne smatram muza sejtanom...osim ponekad user posted image user posted image






hahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ova je najjaca,popravi mi dan

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
8.1.2011 19:36:55   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Sta su onda ljevaci ????Sejtani


Marinchek ne moras biti ironicna :).I po koji put cu reci da ne volim kada mi ljudi pokusavaju pripisati da govorim ono sto ne govorim.Neki ljevaci su milion puta bolji no desnjaci.
Ja sam pomenula nase vjerovanje kada je objed u pitanju.A neki ljudi lijevom objeduju cisto iz navike.
Nadalje,to je po nasem vjerovanju sto apsolutno ne znaci da ti ili bilo ko drugi u to mora vjerovati i po tome se karakterisati.
Opet podvlacim,znam dosta ljevaka kojima ja nisam ni do koljena :).
Mir tebi :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 11:58:37   
Galicia
Ja sam sejtan koji pise desnom rukom, a mm je ljevak a nije sejtan.  To vam je show svaki put kad odemo kod nekog pa treba da sjednemo da rucamo, mm nas sve postroji i odredi gdje ce ko sjediti, u tudjoj kuci. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 12:13:26   
Lalana
Molim vas ne spominjite rijec sejtan, ovo nije vjerski forum user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 12:22:14   
Anoniman
hebemti...u kojem vijeku mi zivimouser posted image ...da nije tuzno, bilo bi smijesno

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 12:27:29   
SdZ
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja sam ljevak, desna kao da nije moja. Desnom kad uzmem kašiku, sve prospem.



Ista sam. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 12:43:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Sta su onda ljevaci ????Sejtani


Marinchek ne moras biti ironicna :).I po koji put cu reci da ne volim kada mi ljudi pokusavaju pripisati da govorim ono sto ne govorim.Neki ljevaci su milion puta bolji no desnjaci.
Ja sam pomenula nase vjerovanje kada je objed u pitanju.A neki ljudi lijevom objeduju cisto iz navike.
Nadalje,to je po nasem vjerovanju sto apsolutno ne znaci da ti ili bilo ko drugi u to mora vjerovati i po tome se karakterisati.
Opet podvlacim,znam dosta ljevaka kojima ja nisam ni do koljena :).
Mir tebi :).


Svasta Boze dragi ja pitah jedno a ti mi nabroja 15 drugih stvari , kakva ironija i bakrachi user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 13:31:23   
jasmin
Izvini ako si se nasla uvrijedjenom,ali i ja sam,jer niko za ljevake nije rekao nista ruzno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 14:45:01   
Hanady RR
Sramota user posted image
al nejse...
ja sam kao dijete počela koristiti lijevu ruku u pisanju a sve ostalo kako i treba sam valjda radila...
kako je tada bilo haman strašno u školi biti ljevak...neka učiteljica olja tejrela me da lijevu ruku držaim iza leđa a da mi desna bude za pisanje...
od njenog nastojanja danas je ispalo ovako ja pefektno ćirilicu pišem lijevom rukom ( to mi je bilo prvo pismo u školi) a desnom rukom pišem i latinicu i ćirilicu...znam ja i lijevom latinicu al to niko nikad ne pročita šta pišeuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 14:49:31   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Sramota user posted image
al nejse...
ja sam kao dijete počela koristiti lijevu ruku u pisanju a sve ostalo kako i treba sam valjda radila...
kako je tada bilo haman strašno u školi biti ljevak...neka učiteljica olja tejrela me da lijevu ruku držaim iza leđa a da mi desna bude za pisanje...
od njenog nastojanja danas je ispalo ovako ja pefektno ćirilicu pišem lijevom rukom ( to mi je bilo prvo pismo u školi) a desnom rukom pišem i latinicu i ćirilicu...znam ja i lijevom latinicu al to niko nikad ne pročita šta pišeuser posted image user posted image user posted image user posted image


zar toga još ima user posted image user posted image
da ne povjeruješ user posted image
a ja se zgrozila kad je jedna mama rekla da dijete ispravlja da ne piše lijevom rukom, mislila jadna, neobrazovana user posted image user posted image
jasam mislila da su takvarazmišljanja ostala u pretprošlom vijeku


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 14:53:07   
myb@by
Koja diskusija user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Jasmin draga, ne pravdaj se, nisi apsolutno nista ruzno napisala, samo si dala objašnjenje kako je u našoj vjeri user posted image .

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 14:56:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Sramota user posted image
al nejse...
ja sam kao dijete počela koristiti lijevu ruku u pisanju a sve ostalo kako i treba sam valjda radila...
kako je tada bilo haman strašno u školi biti ljevak...neka učiteljica olja tejrela me da lijevu ruku držaim iza leđa a da mi desna bude za pisanje...
od njenog nastojanja danas je ispalo ovako ja pefektno ćirilicu pišem lijevom rukom ( to mi je bilo prvo pismo u školi) a desnom rukom pišem i latinicu i ćirilicu...znam ja i lijevom latinicu al to niko nikad ne pročita šta pišeuser posted image user posted image user posted image user posted image


zar toga još ima user posted image user posted image
da ne povjeruješ user posted image
a ja se zgrozila kad je jedna mama rekla da dijete ispravlja da ne piše lijevom rukom, mislila jadna, neobrazovana user posted image user posted image
jasam mislila da su takvarazmišljanja ostala u pretprošlom vijeku



ima vjeruj da ima....
ta je mene ko bog maglu tjerala...al sreća tata mi je bio pametniji pa mi je ona učiteljica bila samo 1 razred osnovne školeuser posted image user posted image user posted image user posted image

a moja starija je krenula sa olovkom u ljevu ruku...ja sma povremeno znala reći da griješi ali nisma je foprsirala da mjenja čekala sam da nešto ''zvanično'' napiše ili nacrta pa da o tome razmišljam tačnije donsem sud i zaključak...posebno forsiram ili ''isparavljam''' ne ni slučajno.....

al kad je moja starija zaova viedjela olovku u njenoj ljevoj ruci...šok...ja reko zbošće mi dijete dvogodišenj kako je skočila preko stola i otela joj olovkuuser posted image user posted image user posted image user posted image

naravno opomentua je adekvatno.....

a moja curica sama je sebi put u svom načinu našla...sada je to desna ruka...ali ja često vidim da kada crta po zidu ili na većim površinama papira lijevom se uveliko pomažeuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: ljevak ili desnjak-koji ste vi??
9.1.2011 15:06:54   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Sramota user posted image
al nejse...
ja sam kao dijete počela koristiti lijevu ruku u pisanju a sve ostalo kako i treba sam valjda radila...
kako je tada bilo haman strašno u školi biti ljevak...neka učiteljica olja tejrela me da lijevu ruku držaim iza leđa a da mi desna bude za pisanje...
od njenog nastojanja danas je ispalo ovako ja pefektno ćirilicu pišem lijevom rukom ( to mi je bilo prvo pismo u školi) a desnom rukom pišem i latinicu i ćirilicu...znam ja i lijevom latinicu al to niko nikad ne pročita šta pišeuser posted image user posted image user posted image user posted image


zar toga još ima user posted image user posted image
da ne povjeruješ user posted image
a ja se zgrozila kad je jedna mama rekla da dijete ispravlja da ne piše lijevom rukom, mislila jadna, neobrazovana user posted image user posted image
jasam mislila da su takvarazmišljanja ostala u pretprošlom vijeku



ima vjeruj da ima....
ta je mene ko bog maglu tjerala...al sreća tata mi je bio pametniji pa mi je ona učiteljica bila samo 1 razred osnovne školeuser posted image user posted image user posted image user posted image

a moja starija je krenula sa olovkom u ljevu ruku...ja sma povremeno znala reći da griješi ali nisma je foprsirala da mjenja čekala sam da nešto ''zvanično'' napiše ili nacrta pa da o tome razmišljam tačnije donsem sud i zaključak...posebno forsiram ili ''isparavljam''' ne ni slučajno.....

al kad je moja starija zaova viedjela olovku u njenoj ljevoj ruci...šok...ja reko zbošće mi dijete dvogodišenj kako je skočila preko stola i otela joj olovkuuser posted image user posted image user posted image user posted image

naravno opomentua je adekvatno.....

a moja curica sama je sebi put u svom načinu našla...sada je to desna ruka...ali ja često vidim da kada crta po zidu ili na većim površinama papira lijevom se uveliko pomažeuser posted image





Pretjerano :(.Moze i djetetu ostaviti ruzan osjecaj da cini nesto jako pogresno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *