|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.12.2013 23:40:30   
Miracle*3
Ukljuci obavezno B vitamin

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
15.12.2013 9:34:44   
elmaL
drage moje, djecak (god i 9 mjeseci) mi je dobio pljuskavice, sinoc je imao temp 37.4 da bismo jutros primjetili da ima osip po tijelu najvise po ledjima, ali ima i po licu, guzi,.... posto je nedelja danas, tek sutra ga vodimo doktoru, pa ne znam sta mu trebam stavljati na ospice, tj. cime mazati ? ili da cekam da mu dr propise. on se ne cese i normalno se ponasa, danas nema temp.

i jos nesto, ja sam trudna, imala sam pljuskavice na drugoj godini faxa, nadam se da ne postoji mogucnost da ih opot dobijem user posted image


koliko traje period zaraze, tj. kad nestaje osip, a kad smije ponovo u vrtic ?


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
15.12.2013 10:36:05   
almondray

IZVORNA PORUKA: elmaL

drage moje, djecak (god i 9 mjeseci) mi je dobio pljuskavice, sinoc je imao temp 37.4 da bismo jutros primjetili da ima osip po tijelu najvise po ledjima, ali ima i po licu, guzi,.... posto je nedelja danas, tek sutra ga vodimo doktoru, pa ne znam sta mu trebam stavljati na ospice, tj. cime mazati ? ili da cekam da mu dr propise. on se ne cese i normalno se ponasa, danas nema temp.

i jos nesto, ja sam trudna, imala sam pljuskavice na drugoj godini faxa, nadam se da ne postoji mogucnost da ih opot dobijem user posted image


koliko traje period zaraze, tj. kad nestaje osip, a kad smije ponovo u vrtic ?


Idi u apoteku i oni će ti dati puder za to.Nije potreban recept.Može se prašiti i običnim puderom za bebe, ali ne smije se mazati kojekakvim kremama ra ruke i sl.
Ako si jednom bolovala pljuskavice nema šanse da ih ponovo dobiješ.
Doktoru svakako otiđi sutra da potvdi da su ospice i upiše u karton.
Nemoj ga puno toplit i pokušaj da ti bude uvijek jednolična temp. u stanu/kući (lično iskustvo) moj mlađi se još više osipao sa promjenama temp. i stariji je ali sa njima je lakše deverat nego sa malima.Puno ljubavi i strpljena će ti trebati.Sretno i da ih se što prije riješite.
Ovo za vrtić pitaj dr.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
15.12.2013 11:28:14   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: elmaL

drage moje, djecak (god i 9 mjeseci) mi je dobio pljuskavice, sinoc je imao temp 37.4 da bismo jutros primjetili da ima osip po tijelu najvise po ledjima, ali ima i po licu, guzi,.... posto je nedelja danas, tek sutra ga vodimo doktoru, pa ne znam sta mu trebam stavljati na ospice, tj. cime mazati ? ili da cekam da mu dr propise. on se ne cese i normalno se ponasa, danas nema temp.

i jos nesto, ja sam trudna, imala sam pljuskavice na drugoj godini faxa, nadam se da ne postoji mogucnost da ih opot dobijem user posted image


koliko traje period zaraze, tj. kad nestaje osip, a kad smije ponovo u vrtic ?



najbolji ti je URIAGE PRURICED GEL....možeš kupiti u svakoj apoteci... ako nemaju zamoliš da ti naruče (isti dan dođe) ovo mislim na privatne apoteke.. uzmi i Lostop ...kašika jedna pred spavanje...da po noći ne svrbi

a vrtic ...pa vjerovatno 2 sedmice


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
15.12.2013 13:00:30   
elmaL
Hvala vam puno na odgovorima. on se nikako ne cese, pa ne znam da li mu trebam ista stavljati dok ga ne pocne svrbiti user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
15.12.2013 13:24:29   
škorpija

IZVORNA PORUKA: elmaL

Hvala vam puno na odgovorima. on se nikako ne cese, pa ne znam da li mu trebam ista stavljati dok ga ne pocne svrbiti user posted image

svrbež je nama počeo tek treći dan, odmah ti maži, nemoj čekati da počnu da svrbe, onaj bijeli puder ima i anestezin u sebi pa malo umiri svrbež, a ova uriage pruricid gel je odličan, ali da znaš da je poskup oko 28-30 KM, a puder je 5-6 KM, može se dobiti i na recept besplatno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Vodene ospice
27.12.2013 20:34:10   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Caos drustvo, evo da se prijavimo. Ono sto ocekujemo vec sedmicama se desilo. Kansije nego kod ostalog drustva ali nas nije zaobislo. Svi drugari iz vrtica su vec prije par sedmica zavrsili sa ospicama ali Luni je juce tek prva izbila. Danas poslje vrtica jos 2, i veceras nekoliko, najvise po glavi, a gusta joj je kosica pa ih jedva pronalazim! U pocetku zaplakala, poslje se zezale na tu temu i sada je OK, vidjecemo kako ce biti.

Nadam se da ce najgore u toku vikenda proci, te da ce od ponedeljka biti lakse, a meni valja ostati kod kuce.

Taman mi u srijedu istice probni rad a meni valja na bolovanju biti, nadam se da nece negativno uticati na posao user posted image .



Evo mene ponovo na ovoj temi user posted image


Malena 17,5mj dobila ospice sinoc je blago blijedo krenulo, jutros jedna jasna i u toku dana ostale. Vjerovatno ce sada jos jedno 2 dana izbijati pa se susiti jedno 3 dana pa odpadati. Sa starijom sam prvo koristila tecni puder, lose skroz bilo previse susilo i nadrazavalo kozu pa onda presla na Adermin sprej koji tako isto isusava ali nije tako puno suh. Sada sam ga maloj odmah od prvog evo dana uzela pa vidjeti cemo. Zeznuto jeste sto je ona mala jos a evo odmah su krenule velike u kosi, bljak, svrbi je bas kosica se sva ufrckala od muke izgleda haha...

Za sada hB nema ture, nadam se da nece ni biti, ni Luna je nije imala.

Interesantno je sto je i ona kao i Luna medju zadnjima dobila, vec 3 mjeseca su ospice u toku i skoro svi odbolovali a evo ona tek sada.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Vodene ospice
27.12.2013 20:47:01   
R&T@
Lulu, drugi put je sve lakse...user posted image

Vjerovatno ce, pored kose, problem biti i ispod pelene...

Da sto lakse i brze prodju...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Vodene ospice
27.12.2013 21:40:22   
Lulu_08
Da da na ta 2 mjesta su odmah "velike" iskocile, na guzi i na tjemenu, pffff...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:22:42   
Lulu_08
Kupanje i ospice? Nemam kada iscitati temu do kraja ali ova moja mala je picajzlica i mrzi "prljavo" i sada samo govori "kaka mama" jer misli da je prljavo po njoj od kreme kako je sva osusena i ukocena kosica itd?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:31:30   
škorpija
Mi smo se kupali cijelo vrijeme,doduse banjali ga u hipermanganu,a oislije ga saperem i po potrebi operemo kosu blagim samponom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:34:06   
škorpija
I super nam je bio uriage pruricid gel, blag i lagan

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:34:10   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: škorpija

Mi smo se kupali cijelo vrijeme,doduse banjali ga u hipermanganu,a oislije ga saperem i po potrebi operemo kosu blagim samponom


I je li bilo problema sa krasticama ili sta bilo?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:35:12   
almondray

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Kupanje i ospice? Nemam kada iscitati temu do kraja ali ova moja mala je picajzlica i mrzi "prljavo" i sada samo govori "kaka mama" jer misli da je prljavo po njoj od kreme kako je sva osusena i ukocena kosica itd?

Lulu neko preporučuje neko ne.Ja ne bih.Moj mladji je prebolovao sa godinu , najgore je bilo ispod pelene , strasno.Kakio je cesto i ja sam ga prala vodom.Tu su se najduze zadrzale i sve rupetine su ostale.Kad kupas one se raskvase i treba im duze da se osuse i time i spadnu.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:38:25   
škorpija
Bile su dvije tri velike krastice,na kosi i u ruci,ova s ruke je prerano otpala zbog zavrtanja rukava i ostao je mali oziljak,ostalo je sve super bilo,uriage krema se ne skori na krastama kao onaj bijeli puder pa su i kraste manje i ne otpadaju prije vremena

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:40:10   
megi
Mi imamo drugacije iskustvo
obje bolovale ljetos na temp od preko 30 stepeni
i kupale se svako vecer lagano tusiranje, tapkanje pelenom i nama je bilo mnogo lakse
tako da ja preporucujem tusiranje
oziljci su ostali jedan na ledjima jer je bila neke ogromna pljuska, i jedan pored usta koji je skinula cucom
ali ja kontam jos su oni mali i sve ce to nestati


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:40:55   
škorpija
Stariji pedijatri kazu ne,mladju da kupanju, ja bih opet isto postupila

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Vodene ospice
29.12.2013 11:50:06   
Visnja RR
Nije loše pročitati ovaj tekst

Zablude o variceli ili pljuskavicama



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Vodene ospice
30.12.2013 9:16:10   
elmaL
nama je dr samo rekla da ga kupamo u rastvoru hipermangana, i tako smo radili, 3-4 večeri pred spavanje, sjednemo ga u kadu a ove po licu ja bih tuferima kvasila i tapkala mu. nismo ga sapirali običnom vodom već poslije samo tapkanjem pelenom posušili.

Već sutra dan nakon prvog kvašenja počelo mu se sušiti, ništa mu nismo mazali ni prahom ni ničim, i prošlo je brzo i bezbolno, doduše nije svako dijete isto, Emin nije imao uopšte temperaturu osim malu noć pred izbijanje, niti se češao, samo ponekad po glavi.



_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Vodene ospice
3.1.2014 20:37:30   
sporty mamaa
Moja djevojcica ih je dobila 31.12 parsati prije Nove godineuser posted image user posted image
E jest nasla datum, danas joj je 4.dan i kaze dqa je vise ne svrbi nimalo. Ima ih dosta bas, po ledima, stomaku, na kosi, na licu ima tri.
Ja sam je mazala onim tekucim puderom s anestetikom, raspitala se kod svoje dr. i djecijeg doktora i rekli su mi se tako radilo prije i da je to najucinkovitije. U ljekarni mi je rekla da moze narucit uriage gel, al kao i tekuci puder je sasvim ok. Ajde sad budi pametan..
Ova moj dr. kaze nikako kupati, ja kazem citala sam da smije, ona meni ma jok ne valja ih kvasiti. Vise me zivcira, toliko teorija, kontam hajte se vise dogovoriteuser posted image
Ja sam joj samo od strika na dolje jucer oprala hipermanganom i kaze da joj je godilo, sutra je planiram cijelu u hip.
Zanima me smije li se kombinacija hipermang. pa poslije taj tekuci puder ili samo jedno od to dvoje. I sto preporucujete za imunitet nakon ospica. Neko je spomenuo vitamin B, u kojem obliku? Ja pijem plibex ali ne znam smije li ona to, ima 5 i po godina.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Vodene ospice
3.1.2014 20:47:48   
Visnja RR
naravno da mozes kombinovai hipermnagan a kasnije taj tecni puder.... jedino ako ima na genitalijama onda nemoj tamo stavljati tecni puder

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Vodene ospice
9.1.2014 12:37:03   
cija
moja kćerka ih je dobila u blagom obliku...4-5 većih i sve je suho...neke su se povukle,jer su bile blijede i sitne.E sad ovo kupanje....interesuej me da li bi je smjela okupati Sensitive Hipp kupkom? Bez hipermangana....sve se suse,nema novih ,nema onih s vodenim vrhom...ne češe se već 2 dana i nema ih isto toliko.Danas je 5.dan..prolaze definitivno!

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Vodene ospice
9.1.2014 12:57:43   
bebacha

IZVORNA PORUKA: cija

moja kćerka ih je dobila u blagom obliku...4-5 većih i sve je suho...neke su se povukle,jer su bile blijede i sitne.E sad ovo kupanje....interesuej me da li bi je smjela okupati Sensitive Hipp kupkom? Bez hipermangana....sve se suse,nema novih ,nema onih s vodenim vrhom...ne češe se već 2 dana i nema ih isto toliko.Danas je 5.dan..prolaze definitivno!


ja bi je okupala samo vodom

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Vodene ospice
9.1.2014 13:07:31   
Lady26

IZVORNA PORUKA: cija

moja kćerka ih je dobila u blagom obliku...4-5 većih i sve je suho...neke su se povukle,jer su bile blijede i sitne.E sad ovo kupanje....interesuej me da li bi je smjela okupati Sensitive Hipp kupkom? Bez hipermangana....sve se suse,nema novih ,nema onih s vodenim vrhom...ne češe se već 2 dana i nema ih isto toliko.Danas je 5.dan..prolaze definitivno!

Bez kupki i sampona...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Vodene ospice
15.1.2014 20:54:33   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: cija

moja kćerka ih je dobila u blagom obliku...4-5 većih i sve je suho...neke su se povukle,jer su bile blijede i sitne.E sad ovo kupanje....interesuej me da li bi je smjela okupati Sensitive Hipp kupkom? Bez hipermangana....sve se suse,nema novih ,nema onih s vodenim vrhom...ne češe se već 2 dana i nema ih isto toliko.Danas je 5.dan..prolaze definitivno!

Bez kupki i sampona...


Ja bi isto okupala samo toplom vodom, ako bas moras onda skroz malo sampona.
Evo jucer kod mene druga tura, i beba dobila, njoj puno vise nego starijoj, zasad sam je samo okupala u hipermanganu, i posusila tapkanjem. I sonoc a i veceras je popila flonidan. Starija je super to prosla, nakon dva dana ko nova ni svrbez ni nista, nadam se da ce i mlada tako. A ja uh, ni ja ih nisam imalauser posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *