|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodene ospice
25.11.2009 14:00:04   
dani13
mama alma -evo snašlo me je tj.nas .sinčić odbolovao ,danas 14-ti dan ,evo od danas i bebač .za sada nije strašno ,dr.rekla da oni u principu lakše prebole ,samo paziti na temperaturu...pregrmit ću i ovo .Sve ok ,samo da ih i ja ne dobijem.................................

(odgovor članu dani13)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Vodene ospice
3.12.2009 21:57:09   
dani13
evo sad kada je i to iza mene napisat ću par riječi kako je bilo (za sve mame koje uhvati panika s malom bebom)bebić od dva mjeseca naizgled ih je dosta dobro podnio(jer ne zna pričati)ali mogu reći da mu se koža i lice nisu vidjeli-nemilice su izbijale 4 dana -2 dana temperatura i sad nakon 8 dana je kao nov ,osim što su nam ostale krastice ali i to će otići .sve u svemu nije bilo tako strašno ,osim panike jer je tako malen a siroti moj već je morao i to pregrmiti.kako smiriti bebu-okupati u hipermanganu i namazati puder i baš se vidi na malom licu olakšanje ...nadam se da će nekom pomoći ................

(odgovor članu dani13)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Vodene ospice
7.12.2009 23:35:39   
milenium
u obitelji nam netko ima ospice pa ja malog ne želim da tu vodim da nebi prešlo na njega,e sad netko mi je savjetovao da ga namjerno odvedem pa da ih i on dobije jer kaže bolje da ti ih preboli sad dok je manji i rješiš seuser posted image
meni je to glupo,šta mislite?

(odgovor članu dani13)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Vodene ospice
7.12.2009 23:37:52   
Skvo RR
Meni je to budalasatina! Mislim svjesno voditi dijete u bolest! Najmrze mi je kada cujem "ma pusti je da se celici"user posted image user posted image user posted image ! Ostri sam protivnik toga, svaka bolest nosi sa sobom i mogucnost nekih komplikacija i da vodim dijete u to svjesno? Ne hvala!

< Poruku je uredio skvo -- 7.12.2009 23:38:28 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Vodene ospice
7.12.2009 23:43:33   
milenium
nebih ni ja voljela da to preboli kad bude momak od 18 god al brate sad mi se čini pre pre mali da bih mu to željela.a i zubići mu rastu ,još da se i s tim sad zamaran-ne hvala dosta mi je i ovako što moram strepiti .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Vodene ospice
7.12.2009 23:52:32   
teta berta
Milenium ne vodi ga sad, ima gripetine i svega, kakva je zurba, pusti ti te price...
Ni ja ih nikad nisam imala, znam da ni to nije ok, al ja sam spavala s rodicom u istom krevetu, mazala nju, ujnu i rodaka a nisam dobilauser posted image Nevjerovatno...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Vodene ospice
7.12.2009 23:54:23   
milenium
uh,došla mama od te male kod nas a ja sve ručke s vrata dezinficirala kad je otišlauser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Vodene ospice
15.12.2009 7:07:05   
dani13
Kako sam već i pisala moji su oboje imali kozice -ja ih nisam preboljela i mislila sam da ću ih sigurno sad dobiti ali eto nisam.Nikad nisam preboljela niti jednu dječju bolest.Svjesno voditi dijete da bi se zarazilo je čista glupost .Moj bebić je dobio od brace jer nisam imala izbora (kako odvojiti bolesno dijete iz kuće kad te onda najviše treba).ali voditi svjesno kod drugih -nikad ne bih.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Vodene ospice
14.1.2010 14:36:47   
doublemama
drage moje, to je jednostavno bolest kroz koju svi moramo proci, bolje prije nego kasnije !!!
mi smo upravo u toj fazi,
moj Marko (14 mjeseci )  je prvi dobio , bilo je temperature i nervoze ali nista strasno, sad se vec suse ali sad je dobio i Luka (4 godine) i ima ih duplo vise od brata, svrbi ga i boli, danas mu je 5. dan i polako se pocinju susiti...
ako bas puno svrbi mozete dati kasicicu flonidana (antihistaminika)
tako da cijeli proces stvarno traje oko 3 nedelje i u principu mislim da je bolje sto mladji da prodju kroz to user posted image
savjet za mame je da se naoruzaju strpljenjem i tecnim puderom i proci ce kao i sve ostalo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dani13)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Vodene ospice
22.2.2010 10:06:06   
w.pooh
I mi se javljamo na ovu temu..jutros smo ga vodili doktoru i ima ospice user posted image Još uvijek nije puno izašlo možda nekih 10- 15, nema temperatura i malo je nervozan. Doktorica nam je rekla da će trajati 7 do 10 dana,iskreno se nadam da neće duže...sad odoh iščitati temu user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu doublemama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Vodene ospice
5.3.2010 1:10:04   
Anoniman
w.pooh kako je Faris jel se oporavio? Daj nam savjeta kako? šta?
Joooooooj šta nas sve čekauser posted image

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Vodene ospice
5.3.2010 4:26:47   
mamaajna
moj suprug je dobio kad i sin mi,davno nekad,da samo znate da je covjek jedva ziv ostao.teperetura 7 dana konstantno preko 40,a nije bilo mjesta na tjelu da nije izbila upaljen sav bio.i ja sam maulu tjela u komsiluk po to,al neko mi rece da bebe koje doje nemogu dobiti,helem i to djete nije vise zarazno.ja sam za ranije bolovanje pa makar i na silu

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Vodene ospice
5.3.2010 8:27:43   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Meni je to budalasatina! Mislim svjesno voditi dijete u bolest! Najmrze mi je kada cujem "ma pusti je da se celici"user posted image user posted image user posted image ! Ostri sam protivnik toga, svaka bolest nosi sa sobom i mogucnost nekih komplikacija i da vodim dijete u to svjesno? Ne hvala!




draga, moja frendice apsolutno se slažem sa tobom, akoje neko dijete bolesno u smislu prehlade, fripe, virusa nekog i slično, naravno da neću voditi Lajlu, pa ja nju nigdje ne vodim jer kašlje, iako joj je kašalj od alargije i već sada jen java, ali ne mogu da se objašnjavam ljudima, zbog čega kašlje, ali konkretno ako su ospice, ja ipak mislim da je bolje da to djeca odbojulu dok su manja, i sama sam bila sretna kada je Lajla dobila ospice, jer dobila ih je u oktobru, opet to je bolja varijanta nego da je dobila ljetos pa da podere kožu.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Vodene ospice
5.3.2010 8:46:17   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: Breskva

w.pooh kako je Faris jel se oporavio? Daj nam savjeta kako? šta?
Joooooooj šta nas sve čekauser posted image



Prvo bih da se zahvalim što se niko nije javio na temu 2 sedmice, baš ste mi pomogle savjetima user posted image

Breskva pp user posted image

A Faris nije imao temperaturu, nije ga svrbilo i mašala sve se završilo za 8 dana user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Vodene ospice
4.5.2010 11:46:05   
hanabanana


IZVORNA PORUKA: koka i po

Da li ćeš sastavljati djecu to je do tebe ali je činjenica da djeca koja ranije dobiju ospice lakše ih prebole i manje se javljaju komplikacije.To mi je rekao doktor(moram naglasiti)opšte prakse .Navodno ,ako dijete(pogotovo muško)što kasnije dobije ospice veća je mogućnost steriliteta u kasnijim godinama.Kakve to veze ima ja to ne znam .



Moj muž ih dobio u 26-toj. Imamo dvoje djece.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Vodene ospice
3.8.2010 9:14:30   
babina beba
Moja curica ih ima od subote popodne(2 god i 11 mjeseci), neznam gdje ih je mogla pokupiti.
Za vas mame cija su ih djeca vec imala molim Vas da odgovorite:
  1. koliko dugo traju
  2.  kad djete moze vani (jer izludi u kuci)
  3. koliko ce temperatura trajati (moja ima vec dvije noci)
  4. kad je mogu okupati jer je sva od tecnog pudera?

I pored toga sto joj flovidan dajem uzasno je svrbi.

Hvala vam puno

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Vodene ospice
3.8.2010 12:00:48   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: babina beba

Moja curica ih ima od subote popodne(2 god i 11 mjeseci), neznam gdje ih je mogla pokupiti.
Za vas mame cija su ih djeca vec imala molim Vas da odgovorite:
  1. koliko dugo traju
  2.  kad djete moze vani (jer izludi u kuci)
  3. koliko ce temperatura trajati (moja ima vec dvije noci)
  4. kad je mogu okupati jer je sva od tecnog pudera?


I pored toga sto joj flovidan dajem uzasno je svrbi.

Hvala vam puno


1. tri dana tem., tri dana izlaze ospice, tri dana sušenje
2. dijete je zarazno dokle god izbijaju ospe, s toga radi druge djece ja je ne bih izvodila barem 7 dana
3. moja je imala tem. samo dva dana prije izbijanja ospica - i to ne jako visoku. kada su počele izbijati, više nije imala temperaturu
4. ja sam je kupala 4 dan, samo pazi kada je sušiš da joj ne oštetiš ospicu jer će ostati ožiljak.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Vodene ospice
3.8.2010 12:06:03   
babina beba
Hvala na odgovoru hanabanana. Njoj je temp evo vec treci dan i to se krece izmedju 38-39, dalsy joj spusti. Pocele su u subotu izlaziti i jos uvjek izlaze.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Vodene ospice
3.8.2010 12:12:05   
hanabanana
Mislim da je to ok.
Izlazit će još danas i možda sutra.
I tada počinje sušenje.
Neka djeca imaju tem čitavo vrijeme, moja nije imala osim ovako kako sam ti napisala.

Imam jedan savjet, nemoj previše mazati. Što manje mažeš brže prolaze.
Ali čim vidiš da je počinje svrbiti, namaži.
I samo maži na ospicu.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Vodene ospice
19.11.2010 9:44:27   
juni
Da se i mi prijavimo u klub pljuskavicara. Emil ih je dobio prije 7-8 dana i sad je vec vaza susenja. Nije ga puno svrbilo, nije ih ni previse imao, kupali smo ga svaku vece i mazali puderom i nekom tecnom kremom. Izvodim ga vani jer bi oboje poludili zatvoreni u kuci. Naravno, vodim ga vani gdje nema trudnica ni djece user posted image Nije nikako imao temperaturu.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Vodene ospice
24.11.2010 23:53:05   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: juni

Da se i mi prijavimo u klub pljuskavicara. Emil ih je dobio prije 7-8 dana i sad je vec vaza susenja. Nije ga puno svrbilo, nije ih ni previse imao, kupali smo ga svaku vece i mazali puderom i nekom tecnom kremom. Izvodim ga vani jer bi oboje poludili zatvoreni u kuci. Naravno, vodim ga vani gdje nema trudnica ni djece user posted image Nije nikako imao temperaturu.


Evo i mojoj malenoj se pojavio osip po tijelu, ja sumnjam na pljuskavice.... Pojavilo se jucer, ja kontala osip koji je imala prije dva mjeseca... Ali to nije to, ovaj osip je posve drugaciji, ujutro idemo dr. mene hvata prpa jer ih ni ja nisam imala... Bit ce veselo ako jesuuser posted image user posted image Njoj ima na guzi, iznad guze, na prsima, iznad, na ramenima i na ledima... Jos nema tekucine, ali tek se pocaeo javljati... Izgleda kao crvene tockice, pristevi... Zna li neko jesu li to pljuskavice???

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Vodene ospice
24.11.2010 23:59:03   
Anoniman
ne mogu ti tocno reci po tvom opisu al sam cula da ih ima dosta djece u MOuser posted image user posted image ni ja ih nisam imala..

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Vodene ospice
25.11.2010 0:18:03   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: noa

ne mogu ti tocno reci po tvom opisu al sam cula da ih ima dosta djece u MOuser posted image user posted image ni ja ih nisam imala..


Nisam to cula, al eto mora onda je to... Bili smo u igraonama, pa je mozda od nekog pokupila... Ma ako je bolje da sad dobije i ona i ja, sta bi da sam trudna....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Vodene ospice
25.11.2010 0:19:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: noa

ne mogu ti tocno reci po tvom opisu al sam cula da ih ima dosta djece u MOuser posted image user posted image ni ja ih nisam imala..


Nisam to cula, al eto mora onda je to... Bili smo u igraonama, pa je mozda od nekog pokupila... Ma ako je bolje da sad dobije i ona i ja, sta bi da sam trudna....





lako je za vas dvije al ako vam tata nije imao to je problemuser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Vodene ospice
25.11.2010 0:33:02   
sporty mamaa
On je imao srecomuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *