|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2009 15:51:33   
Amrino
Zasto nam vakcinisu tek rodjene bebe u porodilistu protiv Hep B kad je to virusno oboljenje koje se prenosi na sljedeci nacin: širi se spolnim putem kod heteroseksualnih i homoseksualnih odnosa, putem krvi i krvnih pripravaka, nesterilnim igalama, preko inficirane majke na dijete, tetovaža i piercinga


Pa kod nas niko ziv ne zna jeli zarazen ili nije- osim onih koji se iz nekog razloga testiraju. Tokom rata je zarazeno- koliko hoces ljudi (ne zna se tacan broj) preko transfuzija krvi. Znaci imas mnoooogo zarazenih ljudi koji nisu ni narkomani ni promiskuitetni. Hepatitis se kod nas inace siri brzinom svjetlosti a otkrije se tek kada je kasno.
Onda- imas mnogo djece narkomana koja su na ovaj nacin zasticena.

Sada su se eno pojavile i vakcine protiv HPV virusa...za koji se pretpostavlja da izaziva rak grlica materice. E sad...da imam zensko dijete ne znam bili se dvoumila da je vakcinisem. Kod nas se jako malo govori o vakcinama ali meni je mnogo strasnije sto se jos manje govori o zarazama koje se nenormalnom brzinom sire a o kojima ljudi nikako ili vrlo malo znaju. Pretpostavlja se da je HPV-om zarazen veeeeliki procenat ljudi a jos veci broj njih ni ne zna sta je to zapravo.

Ne znam...svasta bi se tu moglo na vagu staviti...ali samo kada pomislim koliko ljudi i djece u Africi dnevno umre samo jer nema vakcinacije...brrr...

Mislim da je ovdje glavno pitanje- nedostatak informacija, neinformisanost i neostavljanje na izbor...Isto kao sto te pri porodu ne pitaju zelis li drip ili ne tako te ne pitaju dali zelis da ti vakcinisu dijete- jednostavno samo to ucine!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 21.8.2009 15:55:58 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2009 16:59:33   
belmac
očito su izuzetno podjeljena mišljenja za i protiv imunizacije. ja sam lično svoju djecu redovno vakcinisala, možda najviše zbog toga što to zakon u našoj zemlji nalaže. koliko su im vakcine značile... ili nisu...nisam ni sama sigurna.user posted image
lično sam bila svjedok da jedan dječaćić nije mogao da dobije potvrdu za upis u školu dok ne izprima sva vakcine koje nije primio u životu, te su ga roditelji dovodili da za par mjeseci primi 8. vakcina.user posted image
koliko je potrebno, ili nije ne želim da rasprvaljam, ali posebno mi je žao naših malih mrvica koje odnesemo čile, vesele i zrdave na vakcinisanje, a vratimo ih kući potpuno drugačije;user posted image nervozne, kenkave, neraspoložene, sa bolnom rukicom ili nogicom, ponekad i sa temperaturom... odmah ih dodatno moramo kljukati lijekovimauser posted image
mislim da bi bilo teško odlučiti da li svoju djecu vakcinisati ili ne kada bi nam zakon dozvoljavao da biramo, ali isto tako mislim da bi se roditeljima morala ostaviti ta mogučnost.




_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2009 17:20:21   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Mislim da je ovdje glavno pitanje- nedostatak informacija, neinformisanost i neostavljanje na izbor...


Potpisujem!!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: vakcine da-ne?
22.8.2009 1:29:27   
stella
Mi nismo jos sve vakcine primili,ali ne nasom voljom vec je bubica imala problema sa transaminazama.
Ja sam za vakcinu,jer ipak mislim i ako se pojavi neka bolest,bice u blazem obliku.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: vakcine da-ne?
22.8.2009 16:47:00   
islada
cao rajo
Jedno pitanje: da li koja vasa beba ima be-ce-ge-itis? Tj. da li koja beba ima oziljak od BGC vakcine koji ni nakon 9 mjeseci!!! nije zarastao?
Moj sincic ima taj oziljak i doktorica je na posljednjem check-upu nam rekla da je moguce ponavljanje vakcine jer se, cini se, vakcina jos nije primila.
I zbog cega mu treba toliko da zaraste pobogu?
Doduse doktorica je rekla da  to nije razlog za brigu i da je posve normalno.

Mama iz Bihaca

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: vakcine da-ne?
22.8.2009 21:50:59   
bebbe RR
Uredno cijepim svoje dijete!
Ovdje, u Sloveniji, nisu rijetki roditelji koji svoju djecu ne vakcinišu, ali ipak je njihov postotak manji od deset odsto. Moje mišljenje je da njihova djeca jesu zaštićena, zato što nasa jesu vakcinisana, i svakako je mala mogućnost da se bolesti pojave. to mi se čini pomalo i bezobraznim, ali, kako demokratsko društvo nalaže - poštujem svačiju odluku!



_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu islada)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: vakcine da-ne?
23.8.2009 13:30:58   
teta berta
IZVORNA PORUKA: islada

cao rajo
Jedno pitanje: da li koja vasa beba ima be-ce-ge-itis? Tj. da li koja beba ima oziljak od BGC vakcine koji ni nakon 9 mjeseci!!! nije zarastao?
Moj sincic ima taj oziljak i doktorica je na posljednjem check-upu nam rekla da je moguce ponavljanje vakcine jer se, cini se, vakcina jos nije primila.
I zbog cega mu treba toliko da zaraste pobogu?
Doduse doktorica je rekla da  to nije razlog za brigu i da je posve normalno.

Mama iz Bihaca



Moja Nika ima bas veliki oziljak od te vakcine, pa me ljudi na ulici pitaju od cega joj je to... A dr.kaze da to nije nista, vise se doista ne gnoji ali bas je nekako velik.

A sto se tice ovog drugog, mislim da bih se odlucila za da, iako me je nekada strah od tih silnih vakcina. A sto se tice nasih zdravstvenih djelatnika(cast izuzecima) postavila bih ima svima kamere i pratila kako se to ponasaju sa pacijentima i onda bi dobili jezikovu juhu.... Vecina su stvarno bezobrazni i nastoje te napraviti totalnim laikom, da ne kazem budalom, a da ti pri tome ne dadnu nijednu korisnu informaciju ni savjet.
Kakvi su to liječnici, kad ti pored njih moras traziti informacije na internetu i raznim casopisima. Oni doista misle da smo mi glupi i ne znamo sta je to vakcina i mnogo ostalih stvari... Ma kad samo moram odvesti dijete muka mi je u zlecu od njih. Fuj!!!

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu islada)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: vakcine da-ne?
25.8.2009 16:55:19   
islada
u nasem zdravstvu (a i u drugim drzavama) dosta toga ne stima i ponekad se dobije utisak da svi jedva cekaju da naskrabaju nesto na karton  i nalaz, a ne nalaze za shodno da pacijentu objasne sta je napisano i dijagnozu, tako da nam stvarno ne preostaje nista nego da trazimo objasnjenja na drugom mjestu.
mi smo imali srecu da nas pregleda prijatna i strucna pedijatrica i dosta sam stvari saznala kad god sam postavila pitanje. i s obzirom da sam i ja vakcinisana bila - misljenja sam da je potrebno djecu vakcinisati, jer bi se mnoge (skoro) iskorijenjene bolesti mogle vratiti i gdje smo onda????user posted image
ali buduci da mnogi roditelji imaju suprotno misljenje onda je mozda rjesenje da se roditeljima prepusta izbor da vakcinisu ili ne svoje dijete; uz to ne smije se izostaviti neophodno informiranje roditelja o prednostima i nedostacima i da konacno se malo vise povede racuna o kontroli kvalitete vakcina, da se ne moze svaka dezinformacija u medijima uzdrmati pouzdanje u praksu vakcinisanja.
kakogod - ja sam za i redovno vodim svojeg sina na vakciniranje i osim prvog BCG-a (kojeg je dobio drugog dana po rodjenju u kantonalnoj bolnici) sve druge vakcine su prosle bez i najmanjeg problema.user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: vakcine da-ne?
10.9.2009 22:19:12   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: islada


ali buduci da mnogi roditelji imaju suprotno misljenje onda je mozda rjesenje da se roditeljima prepusta izbor da vakcinisu ili ne svoje dijete; uz to ne smije se izostaviti neophodno informiranje roditelja o prednostima i nedostacima i da konacno se malo vise povede racuna o kontroli kvalitete vakcina


Potpisujem u potpunosti.

(odgovor članu islada)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: vakcine da-ne?
3.12.2010 17:15:34   
maja78 RR
Evo je danas izasao tekst u Dnevnom avazu:

INCIDENTI Policija intervenirala u Domu zdravlja na Ilidi
Otac bebe nazvao doktoricu kobilom
Rekla je da smo roditelji sa sumnjom u vakcine i da nece da je otjeramo u zatvor, kaze Nerma J. _
Doktorica negira navode roditelja
Nerma J. iz Sarajeva podnijet ce privatnu tuzbu protiv pedijatrice Enise Mulalic iz Doma zdravlja Ilida.
Na ovaj cin odlucila se nakon incidenta koji se u utorak desio u
ordinaciji. Nerma i njen suprug doveli su bebu na vakcinaciju, ali je pocela prepirka s doktoricom, pale su teske uvrede, a na kraju je morala intervenirati i policija.
Trazili savjet
Sve se, kako tvrdi Nerma, desilo zato sto je htjela znati nesto vise o vakcini koju je njena beba trebala primiti.
- Moj sin zbog produzene zutice i bakterije u nosu nije ranije mogao dobiti vakcinu protiv hepatitisa. Ozdravio je i odnijela sam ga na kontrolu i vakcinaciju. Od doktorice sam samo trazila savjet, jer znam da su neke vakcine obustavljene nakon
smrti bebe iz Lukavca. Zeljela sam znati o cemu se radi, a ona je
pocela pricati o koristi vakcina, sto je i nama poznato, jer imamo starije dijete - prica Nerma. Dodaje da je doktorica tokom rasprave postala drska i jednostavno je odustala od vakcinacije.
- Rekla nam je da smo mi roditelji sa sumnjom i da ne zeli da je
strpamo u zatvor. To je vrlo cudna izjava. Ispada da ni ona nije sigurna u vakcinu. Umijesao se moj suprug i poceli su se prepirati. Izrecene su i neke uvrede. Insistirali smo da vakcinise dijete, a ona je trazila da napustimo prostor. Onda smo i mi i ona pozvali policiju - tvrdi Nerma, koja se zalila I inspekciji te upravi Doma zdravlja.
Optuzbe za trovanje
Dr. Mulalic za nas list kaze da jos vazi obustava vakcinacije djece DTaPer IPV-om i HIB-om. U tu grupu ne spada vakcina koju je Nermina beba trebala primiti.
- Odmah su s vrata rekli: „Sta se to desava ovdje? Od vakcina vam djeca ostaju paralizovana i umiru.“ Htjela sam im objasniti o cemu se radi. Duznost mi je da roditeljima kazem koje su prednosti vakcina I eventualne posljedice. Medutim,
oni to nisu dozvolili, vec su doktore optuzili za trovanje djece. Onda su trazili da dijete dobije vakcinu - tvrdi dr. Mulalic. Zato sto su iskazali nepovjerenje u vakcine, dr. Mulalic je odlucila da njihovo dijete nece vakcinisati.
- Tako bi svaki doktor ucinio. Bebin otac oteo je karton. Kada mi
se obratio s gospodo, rekla sam mu da sam doktorica, na sta mi je kazao: „Vi ste jedna kobila i krava.“ Nakon toga pozvala sam policiju - prica dr. Mulalic.


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: vakcine da-ne?
3.12.2010 17:50:45   
jasmin
Cinjenica je da pedijatri na zapadu razlicito gledaju na vakcinaciju.Neko je za,neko protiv.Roditelji takodjer.Edukacija je jako bitna.Ja za sve volim znati zasto,kako,kakve su posljedice,rezultati i sl.Koliko ima koristi ima i posljedica.Ne znam sta bih pametno rekla osim da se svaka majka dobro informise,savjetuje s ljekarima i dobro odvaga sta je dobro za njeno dijete.Ja sam nakon citanja knjige na tu temu,gledanja i slusanja mnostvo iskustava roditelja sirom svijeta,posmatranja stanja kod nas i u svijetu uopce,ruznog vlastitog iskustva,odlucila prestati s vakcinacijom.Nije me strah buducnosti.Zaraza i ako se desi mislim da moje dijete nece biti vise ugrozeno od vakcinisanog djeteta,barem je praksa tako pokazala.Strah me toga da mi sami ne vodimo dovoljno racuna o zdravom zivotu naseg djeteta.Kada se trudimo djetetu pruziti zdrav zivotu kroz cisto okruzenje,licnu higijenu i zdravu ishranu nece biti vecih problema po pitanju tezih bolesti.Eh da...ako bi uslovi za zivot bili poput onih koje imaju djeca iz Afrike,mozda bih imala drugacije razmisljanje.I kod njih je,nazalost,najveci problem zivot u jako teskim uslovima.

< Poruku je uredio jasmin -- 3.12.2010 17:51:13 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: vakcine da-ne?
8.12.2010 8:38:15   
BelmaOh
Ponukana iskustvom najblize rodbine suprug i ja smo odlucili da dalje vakcinisanje naseg malise ne dolazi u obzir. Naime, od suprugove rodice koja je inace pedijatar sin je dobio leukemiju 20 dana nakon vakcine koja se prima sa navrsenih godinu dana. Period inkubacije te vakcije je 21 dan a on je dvadeseti dan poceo da vuce nogu, odbija hranu i nakon silnog ispitivanja konstatovano je da je leukemija iako je sruga doktorica tvrdila da nije. Sva sreca da mu je mati pedijatar pa je odmah posumnjala sta je to. Mislim, nije ok da svako malo cujemo u medijima trazi se pomoc za ovu ili onu bebu jer je dobila cerebralnu paralizu, leukemiju ili neku drugu opasnu bolest. Ne znam kako se svi roditelji ne zapitaju sta je to? Kako tako cesto da se to javlja? Smrt djeteta u Lukavcu i obustava davanja vakcina da bi nakon toga rekli da nije od toga....hmmm...zaista nesto tu smrdi...svaki doktor brani svog kolegu i naravno da nece iznijeti prljav ves u vezi sa vakcinama ali ko zna porijeklo istih....Ne mogu reci da je uzrocnik vakcina, ali ona ima dejstvo da oslabi trenutno imunitet djeteta i izbaci na povrsinu sve s cim bi se organizam inace sam izborio....i opet postavljam pitanje kako to da se svi roditelji plase te strasne vakcine od godinu dana i dalje nastavljaju da ih daju??
a traziti savjet od pedijatra to je prosto nemoguce, jer svi mislile da imaju posla sa neobrazovanim i nadasve neupucenim roditeljima kojima mogu svoje fore da prosipaju...
Zalosno je zaista sta se desava sa nasom djecom user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: vakcine da-ne?
8.12.2010 9:03:02   
bebacha
pa naravno da se svaki roditelj zapita o  stetnosti vakcina.svi znamo otprilke da je ta sa godinom,mmr,najopasnija,al jednostavno nismo toliko hrabri da djete ne vakcinisemo.jer kad se stvari izvagaju vise je koeisti nego stete od vakcine.ja znam da su cesto posljedice vakcine strasne al kao sto ti napisa uzrok tome nije sana vakcina nego vakcina samo potpomogne to sto znaci da bi se to mozda manifestovalo i nek kasnije pod uticajem drugog faktor,iako djete nije primiolo vakcinu.
bojim se ne vakcinisat iz vise razloga.ne daj Boze da mi sin dobije zausnjake i ostane sterilan,kako da ja njemu stanem pred oci i kazem da je to zato sto ga nisam vakcinisala.al i dalje se bojim vakcina,uzasno


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu BelmaOh)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: vakcine da-ne?
8.12.2010 9:05:01   
teacher75
IZVORNA PORUKA: bebacha

pa naravno da se svaki roditelj zapita o  stetnosti vakcina.svi znamo otprilke da je ta sa godinom,mmr,najopasnija,al jednostavno nismo toliko hrabri da djete ne vakcinisemo.jer kad se stvari izvagaju vise je koeisti nego stete od vakcine.ja znam da su cesto posljedice vakcine strasne al kao sto ti napisa uzrok tome nije sana vakcina nego vakcina samo potpomogne to sto znaci da bi se to mozda manifestovalo i nek kasnije pod uticajem drugog faktor,iako djete nije primiolo vakcinu.
bojim se ne vakcinisat iz vise razloga.ne daj Boze da mi sin dobije zausnjake i ostane sterilan,kako da ja njemu stanem pred oci i kazem da je to zato sto ga nisam vakcinisala.al i dalje se bojim vakcina,uzasno


potpisujem


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2011 14:28:40   
leona81
http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/110310046


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: vakcine da-ne?
10.3.2011 19:44:18   
jasmina_mm
Moj sin nije primio MPR vakcinu koja se prima sa navrsenih 13 mjeseci zbog njegove kilaze i to se do danas desava. Nosila sam ga vise puta, ali svaki put smo radili pretrage jer je jako sitan i svaki put je dr odlagala vakcinaciju. Posljednji put mi je rekla da djeca alergicna na jaja ni pod razno ne smiju primiti ovu vakcinu tako da ja jos vagam da li da je primi, a najvjerovatnije da nece jer vec ima 3,5 godine. Zaista je odluka teska  da li da primi ili ne, ali ja najvjerovatnije necu pristati da primi ovu vakcinu

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: vakcine da-ne?
5.4.2011 23:30:58   
tata1972
ne znam koliko beba treba umrijeti od vakcine da roditelji napokon skontaju da se radi o najvecoj prevari farmaceutske industrije?
Jucer 2-mjesecna beba umrla u Doboju:http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/110405100    
a prije 4 mjeseca 6-mjesecna beba umrla u Lukavcu (kod Tuzle)
http://www.pozivuraj.com/index.php?option=com_content&view=article&id=739:lukavac-estomjesena-beba-preminula-nakon-primanja-vakcine-&catid=53:bih&Itemid=97
....obje isti dan nakon vakcinacije
a u Japanu 6 beba u istom danu nakon vakcinacije 
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=14078

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 0:42:03   
iv@ncica
stravicnouser posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu tata1972)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 12:48:15   
Lady_in_red
Poslije ove vijesti o smrti dvomjesecne bebe nakon vakcinacije, mi smo definitivno odlucili da prestajemo sa vakcinacijama.
Vidim da je neko napisao da djeca koja ne isprimaju sve vakcine imaju problema pri upisu u skolu. E ja sam jutros zvala Dom zdravlja da ih obavijestim da necemo doci na vakcinu , jer smo danas bili naruceni , na sta mi je sestra odgovorila da je to nasa stvar i da imamo puno pravo da odlucimo da li ce se nase djete vakcinisati ili ne . Onda sam je pitala da li cemo imati problema pri upisu u skolu , na sta je ona odgovorila : Zasto bi imali problema , djete mora ici u skolu vakcinisalo se ili ne , samo ce biti stalno u kontaktu sa djecom i bice vise podlozna raznim bolestima . Bila je jako ljubazna , sto me je prijatno iznenadilo , jer su me do sada samo napadali kad god bih se usudila nesto da pitam . Malo sam vise citala o vakcinama u zadnje vrijeme i skontala da je u svakom slucaju bolje ne vakcinisati djecu. A da , sestra mi je jos rekla da ce od danas vakcine najvjerovatnije biti opet obustavljene . Hmmmm, zasto????

_____________________________

Benjamin 02.07.2005.
Ema 24.09.2010.

No person deserves your tears, and who deserves them won`t
make you cry.
Gabriel Gracia Marquez

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 15:02:19   
Niny
Ovo je uzasno sto se desava sa vakcinama, djeca umiru, Boze sacuvaj, pa kakva smo mi drzava nije nista cudno.
Mene zanima da li neko ima iskustvo sa tom Pentraksim vakcinom, tj. petovalentnom, gdje se moze kupiti i koliko kosta?
Ja sam trenutno u drugoj drzavi i moja beba je primila vakcinu sa dva mjeseca s tim da je primila u obje nogice,
i bila jako nervozna....sad se vracamo za Bosnu i ceka nas vakcina sa cetiri i sest mjeseci. Pa me zanima kako to ide kod nas i daju li nasi ovu petovalentnu vakcinu???????
sada imam i strah od vakcinisanja.........

(odgovor članu Lady_in_red)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 15:24:29   
chuci
jel meni može neko reći koja vakcina ide sa 18 mj i koje su joj moguće komplikacije

sad sam se pravo zabrinula, a mi moramo što prije da odemo na tu jer je termin bio 1.4.

(odgovor članu Niny)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 16:29:08   
Selma.A.M
Ja sam svog Amara tebala voditi sad u martu sa četiri godine i mjesec ali ga nisam odvela i stvarno mi se sve manje vodi,baš me strah...
Žalosno je to ,nosimo tu djecu 9 mjeseci,strepimo nad njima,rodimo ih zdravo pravo i nađu se neki idioti koji će izigravati Boga i testirati tamo neke svoje izume na njima....O Bože,baš smo postali jadni.....A žalim samo te male mišure koji se nemogu boriti sami za sebe,a još kada mi neko kaže pa moraš ga odvesti meni se žaludac okrene...A joj sad sam se iznervirala user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 16:37:38   
Đenifer
Mislim da je MPR vakcina za zaušnjake, a trenutno je emidemija proglašena u KS i još negdje.Moj sin je sve do sada primio, sa 18 mj tj:idući mjesec mora "neku", neznam koju i do sad nije bilo problema, temerature i sl.
Neznam šta dalje, dešavaju se čudne stvari sa tim vakcinacijama, a ako je neprimi, mislim da će imati kasnije probleme, neznam, neznam nisam pametna!user posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 16:53:51   
emma.L
Mene sada zanima je li moguće kupiti vakcinu negdje, dakle sam birati proizvođača nakon što se informiraš o svemu, i donijeti je u ambulantu?
Razgovaram sa svojom kumom konkretno o Austriji - ne zna za slične slučajeve, ima dvoje djece različitih uzrasta, i oboje je vakcinisala redovno. Isti slučaj sa prijateljicom u Austriji. Druga prijateljica u Americi kaže da je kod njih izbor na roditelju. Je li moguće uvesti vakcinu i hoće li dati ovdje vakcinu koja je regularna, koristi se negdje drugo u redovnoj praksi, ali je recimo nema među proizvođačima na tržištu BiH? Ja nešto mislim da je to do naše kontrole kojekakvog škarta koji uvoze za jeftine pare user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 19:00:33   
leona81
mozes kupiti vakcinu, da ti je doktor privatno i upise kao redovnu vakcinaciju

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *