|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:18:16   
shejla
ma nije to da ranije prohoda... nego imam osjecaj da bi ona uzivala user posted image  
Jer sad kad je ja drzim, pa je spustim da dohvati pod, odmah se smije, "koraca", skace, pjeva.... bas ono sretna user posted image , a nezgodno je nama da je tako cuvamo.... ja mogu 20 sekundi, dok me ne uscaknu ledja user posted image , mm moze malo duze, mozda minutu user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:20:17   
hanabanana
Kazes da je maloj sedam mjeseci!?
Pa super, stavi je na pod, neka otkriva svijet.
USkoro će poceti da puza, onda da se dize uz namjestaj, i nece joj trebati dubak niti hodalica.
Da li se pocela sama dizati u sjedeći položaj?

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:28:44   
shejla
nije se pocela sama dizati, stavim ja nju na pod i ona se fino zabavlja, prevrce se, glodje igracke...itd.
Isto se zna zabaviti i u igraonici - posjednem je i nabacam igracaka i ona se igra, pa se u neko doba prevrne na stranu i nastavi...  Pa kad joj sve to dosadi, onda je malo uzmem gnjaviti user posted image  i tada kad se osloni na noge, kod mene u krilu ili na podu, svejedno, odmah cici od dragosti :)

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:29:24   
Adana
IZVORNA PORUKA: acudesa

Imala sam na raspolaganju hodalica i hodalica-ni jedna mi nije prešla prag i ponosna sam na to (nezdravo je za razvoj krupne motorike, djeca nemaju dobar osjećaj za prirodne oblike kretanja u hodalici, sputana su, kukovi im se ne razvijaju dobro, ....nemam ništa pozitivno za nju reći osim da je majci lakše "vladati" djetetom, a to mile moje majke nije dovoljan razlog za strpati bebu u hodalicu...)


Slazem se u potpunosti. Ni Asja nikada nije bila u hodalici, i hB sama je bez problema prohodala kada je bila spremna. Imala je godinu i 1 dan.
A ortoped nam je rekao da je prije 8. mjeseca ne stavljamo na noge, ali da ni tada ne forsiramo, vec da dopustimo spontano prohodavanje. I tako je bilo. sa nekih 8 mjeseci je sama ustala uz stranicu krevetica, zatim propuzala, pocela se dizati iz sjedeceg u stojeci polozaj bez pridrzavanja, hodati uz namjestaj i sl., i na kraju je samo napravila par koraka, i nikada nije stala. kao sto je neko vec rekao bila je i stabilna i cvrsta, i nije joj trebalo dugo da protrci. user posted image
U svakom slucaju ne osporavam nicije misljenje, svako zna sta je najbolje za njegovo dijete.
LP

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:32:04   
Adana
A Shejla, kada dodje vrijeme za to, sta mislis o kaisevima za prohodavanje? Ili onom fazonu sto se zakaci na plafon, sa rastegljivim pojasevima, pa dijete kao skakuce?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:41:22   
shejla
kaiseve imamo, to je kad vec SKORO prohoda. A to sto skakuce je dubak, valjda... Ne znam meni to nekako izgleda nezdravije....dijete skace, nekako kao da nabija noge gore - ne znam kako bih objasnila...
Ali eto, vec sam rekla, ja sam u tome skakutala, kaze mi mama user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:46:24   
Adana
Ne dubak, ovo su rastegljivi kaisevi, kao kod bungee jumpinga. Postavi se kuka/kuke na plafon, zakacse se ti kaisevi, ima i "sjediste" , ide djetetu izmedju nogu. I onda dijete bukvalno skakuce, tako da se lijepo citavom nogicom oslanja o podlogu. Samo ne znam kada se dijete smije stavljati u ovo. meni je dobra fora.
A dubak i hodalica NE...

Ovako nesto:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320444206755

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220505286896

< Poruku je uredio Adana -- 4.11.2009 22:52:14 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:48:16   
istra09
Drage moje,
hodalica...dubak...ne, ne i ne.
Ni jedno ni drugo nije preporučljivo za naše dječicu.

Zaboravite šta je bilo prije 30 i kusur godina - živimo u sadašnjosti i tako se ponašajmo.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:50:34   
shejla
aha... ne znam to... ja sam skontala da je takav princip i kod dubka user posted image  

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 22:53:53   
Adana
Dubak je drveni kao kavez otvoren sa gornje strane, i u to stavis bebu, i obicno se ona drzi na pazusima - ono oslonjena sa donje strane na ruke, i tako stubli u dupku. user posted image  Imam osjecaj da se tako krivi i kicma i noge i sve, a mogu samo zamisliti kako je neudobno... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 23:04:13   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: istra09

Drage moje,
hodalica...dubak...ne, ne i ne.
Ni jedno ni drugo nije preporučljivo za naše dječicu.

Zaboravite šta je bilo prije 30 i kusur godina - živimo u sadašnjosti i tako se ponašajmo.


Ma dzaba ti prica. user posted image  To je vise postala moda i kad im kazes da ne valja oni tek tad kupe user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 23:12:15   
dana3
moram da se javim na ovu temu jer eto moj sin je bio u hodalici
ni na ciju se stranu  ne postavljam vec govorim iz licnog iskustva.bio je mozda po 5-10 minuta dnevno u hodalici nekih mjesec dana tako,spasilo mi je inako bolna ledja,da mu je sta naskodilo - nije
da je bila neka extra hodalica-nije,cak polovna ali stabilna i nije imo sanse da je prevrne ili predje preko praga kojeg ionako nemam

Dosta stvari-sta je korisno sta ne  je diskutabilno i imamo razlicita misljenja o tome-pocev od pelena pa do ishrane.Kazem ovako-ono to mi kao majke smatramo  da je dobro za nasu djecu tako i postupamo,ja tako radim

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 23:12:37   
Ilhana RR
Ovde pedijatri negovore nista protiv hodalice, jedino sto je se desilo lose sa njima je da su bebe niz stepenice se srucile zato sto su roditelji mislili da nemoze hodalica proci...

Mi smo imali, imat cemo ako Bog da i sledecoj bebi hodalicu... ne radi toga da nauci brze da hoda nego cisto sto to po mom misljenju dijete cini cvrscem...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
4.11.2009 23:18:58   
new mama
Ja isto nisam za hodalicu i ja je nisam ni koristila user posted image ,mislim da ce dijete naravno prohodati i bez nje,a sto sebi dozvoliti da se nesto desi,pa onda tek reagovati,po meni je super ona igraona sa ruckicama,jer se dijete u njoj ne moze udariti,a one rucke mu pomazu da se podize,mi kad smo isli na kontrolu kukova,nama je dr. rekao hodalica NE,ali opet svako ce odluciti sta misli da je najboljeuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
5.11.2009 9:15:59   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: shejla

IZVORNA PORUKA: juni

Shejla, golemo se usudjujes kupiti bebici hodalicu kad procitas sta se sve bebi moze desiti, jos je mamina princeza napisala njihov slucaj.
Pa meni ne bi palo na pamet!



a sto se tice "sta se sve moze desiti", pa bebe znaju pasti i iz krevetica i to vrlo cesto, pa opet svi kupujemo krevetice... Ta necu je ostaviti u hodalici i otici da se kupam ili sta vec... I ovako sada, nikad je ne ostavljam samu, ni sekunde....uvijek se moze prevrnuti, cak i kad sjedi na podu, moze se nezgodno izvrnuti, ne daj Boze.


Prvo , nisam ni ja toliko neodgovorna majka da bih i ja ostavila djete u hodalici i otisla da se kupam. Bila sam pored nje kad je pala tada.

Djete  moze pasti iz krevetica la za to mozemo spustiti nivo , spustiti skroz ogradicu i svasta netso da to sprijecimo.
Iskreno ni sama nisam bila neki ostri protivnik hodalice jer sma mislila malo odmoriti kicimu. Ne znam koliko su druge hodalice stabilnije od ove pa ne znam da li bih i s drugim djetetom opet mozda stavila djete u hodalicu ( al bi izvadila pragove :))) salim se)

U svakom slucaju moje iskustvo je takvo da mi hodalica nije uopste toliko pomogla, znaci nisam je ostavljala samu , opet sam bil auz nju a sve to je moglo i na podu bez problema. Debela dekica bebu na pod i uzivajte ako mozete.
Ako ne svaka majka zna sta je za njeno djete ok , al isto tako svaka majka ako djete padne i oplace i ruzno se osjeca.
Vjerujem da do kraja zivota necu zaboravit kako sam se u momentu osjecala. Naravno da je moje djete padalo i poslije toga i narocito kad je prohodala kao i svako drugo al te stvari ne mogu toliko sprjeciti . Dok sam taj pad iz hode mogla sprijeciti .




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
8.11.2009 20:39:53   
škorpija
danas sam bila u TL na ilidži i vidim upozorenje o opasnoj hodalici kopirano i postavljeno kraj kase, pozivaju roditelje da je vrate i vratiće im pare, ali datum od 4.11. čini mi se da je i tad nekad izašao tekst u avazu, kako ih nije stid, od kad znaju za to, a tek kad su ih mediji pritisli onda oni ko fol nešto finiuser posted image  

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
9.11.2009 1:41:12   
Hanady RR
e ja sam svoju bebu stavila u hodalicu i starija mi je u hodalici bila i nema frke sa kukovima. Ova mlađa više nije znala šta bi sa sebe eto ona se propinje na sve živo nisma mogla otić pošteno ni do kuhinje po čašu vode a da ona nezaskoči nešto. vala ona hoće da hoda a dupe je nazad preteže i pada. ja je stavila u hodalicu i ona uživa a meni puno lakše. ja nemogu cjeli dan kraj nje sjediti da bi se ona igrala i propinjala po namještaju. u hodalici ona me prati gdje god idem i tako mi lakše, starija bolje pazi da je neudari a svi imaju i doručak i ručak i oprano i ispeglano i svježe sokiće jer mama ima vremena pošto farah u hodalici uživa. meni ni starija nikada nije iz hodalice ispala kod nas je Brevi kupili je starijoj u NUK-u i garant je stabila i pravo dobra. nema onih fazona igračaka naprijed jer nisam gledala kad sam je kupovala jel leptir il svemisrki brod nije mi dizajn bio presudan u kupovini već njena stabilnost i broj točkova te visina iste.

E sad možete me ružuti ( al nemojte molim vas) al ja nju iz hodalice ne vadim dok neučvrsti hodanje.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: U BiH rasprodana opasna hodalica
16.11.2009 18:32:59   
Junior
...svi smo se odgojili u hodalici...pogotovo one starinske...nisam cula da je neko imao prob, jer je beba bila u hodalici...ali, cujem dosta po forumima kako govore ni slucajno...kukovi se snimaju s 2 mj, pa ako je tad ok, valjda nema razloga za brigu...bas pitam pedijatra je li potrebno opet snimanje kukova, kaze on NE....meni je jos rano da bebca stavljam u hodalicu, ali sad me bas suhva kako dobijam info da nije bas pozeljno.....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *