|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
5.12.2009 21:05:15   
mnn
mi imamo njemačkog ovčara Reu..ona obožava Alexa obožava ga..neda nikome da se približe prije nego ga ona dobro ponjuši i pogleda...nema šanse da netko pridje samo tako.ja bez nje nebi mogla živjeti kad mi je bilo najteže ona je bila tu kraj mene..svaki dan usisavam zbog dlaka ali mi nije teško jer je ne bi mjenjala za ništa na ovom svjetu.najbolji je pas.draga je dobra, sluša ponekad...user posted image  zna zezati ali i biti opasna...volim je jako jako.uz nju je Alex doslovno progovorio...ona ga čuva pazi na njega i uvijek je pored njega...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
5.12.2009 21:27:40   
Leva
Mnn i ja imam njemacku ovcarku. Moja se zove Lea user posted image
Navikla sam se na usisavanje, nabavila sam trimer kojim malo ublazavamo linjanje a kada se bas puno linja prijetim joj da cu je obrijati kada dodje bebac aBd user posted image user posted image
Dusa moja matora sada ima 7.5 god. i postala je prava kunjalica user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
5.12.2009 21:45:37   
naša.mrvica
jao ne mogu da vjeujem.zar se te sirote mace nisu mogle udomiti kod nekoga privremeno? pa za boga milog ako su vakcinisane piju tabletice protiv parazita i stavlja im se frontaline sta onda? jel to nikad nije niko progutao svoju dlaku?ja svoju bellu ne bih dala ni za sta.mm je daleko a dok sam bila trudna,a inace ne voli dlake, je govorio bella ce cuvati tebe i bebu,bella se hrani extra veterinar joj dolazi kuci itd.molim vas da li znate za nekog veterinara,a ima porodicu a da nema zivotinju.pa glupost.jel se zapita sta se desilo sa macama,cuj izbacila.ma neka je beba ziva i zdrava,ali citala sam i cak pokazala svom muzu clanak iz casopisa bebe kako su ustvari kucni ljubimci dobro dosli u kucu kad se odgaja dijete,stvara se imunitet na stmu i jos neke bolestine.ma sokirana sam ...jadne maceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
6.12.2009 11:44:48   
mnn
LEVA super, naša ima 3godine.strašna je kad čuje ključeve odmah krene..samo bi skitala...volim je jako puno.alex isto...obožava je...umiljata je jako....user posted image

životinje su super, moja susjeda ima mačku malenu crnu kako je slatka ...tako je malena...ja obožavam životinje i jedva čekam da imam kuču i imati ču još dva psa i mačku...user posted image  rea je tako smješna kada laje na mačku a kad joj mačka pokaže zube odmah pobjegne od straha....user posted image

kako žalosno za te mačke...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu naša.mrvica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
8.12.2009 20:57:45   
kalamaki
Helena sad vidjeh da si me pitala za retrivere,jeste ta prva je bila u stanu svih 11,5 god ,koliko je i zivjela...covjek,covjek,samo sto nije pricala...sa djecom je diiiivna bila,ma obozavala ih.ova druga nam je vani,u dvoristu jer mm ovaj put nije htio ni pod razno da bude u kuci(usisivac mora stalno raditiuser posted image ) a zao mi sto ga nisam duze nagovarala...i parili smo je sa retriverom ,ocekujemo do kraja nedelje da se okoti,jedva cekamooooo....

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
2.4.2010 20:36:33   
taze_mlada
potreban savjet:

kanim se da odem kod tetke na odmor (dakle period 7-10 dana) ali tetka ima perzijsku macku... stara maca, kucna, ali me strah dlaka... stan je dvosoban i tetak vec duze ne damacku u 1 sobu da ide...e sad bebi je skoro godinu dana, polako prohodava i naravno sve stavlja u  usta... mi nemamo kucne ljubimce i za sada nemamo alergije ni na sta... ne znam da li da idem do tetke i ako bih isla imate li neki savjet na sta da obratim paznju i sl....
tnx curke!

(odgovor članu kalamaki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
3.4.2010 11:24:04   
martajay
slobodno se opusti! nasa beba i persijska macka su zajedno od prvog bebinog dana... ako i pojede koju dlaku, iskaki je. bitno je samo da je maca zdrava i da nema parazite u stolici, tj. da je cista. ne mozes da zamsilis kolka je to sreca za bebu kad se igra sa macom! mada, ako maca tvoje tetke nije imala prilike da se druzi sa bebama/decom, najverovatnije ce tvoju bebu totalno ignorisati... u svakom slucaju, nemas razloga za brigu.
najvaznije je da beba ne bude gruba sa macom - ti joj pokazi kako se maca mazi, ako maca uopste i bude htela da se druzi sa vama :)


< Poruku je uredio martajay -- 3.4.2010 11:25:17 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
6.4.2010 14:21:58   
Nana84
posudice mog macka stoje u nisi, pored plinske peci, sa strane i necu ih micati jer su pored vrata od balkona, bebac nece ici tuda, a ako bude i isla/o i pojede malo te hrane sta fali? user posted image bit ce simpaticno gledati kako pravi facu kad proba to, a i Felix-a kad vidi da mu jede hranu. user posted image moj macak ne ide nigdje kad beba dodje, akobogda! on ce bjezati od nje, to znam jer su nam djeca dolazila u goste on se skrije pod sto ali se i igra malo s njima i nije nikoga nikada ogrebao, on je sijamac user posted image

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
6.4.2010 14:28:50   
Anoniman
Nesto interesantno user posted image



ODNOS DJECE I ŽIVOTINJA      
   
Čovjekova povezanost sa životinjama postoji od davnina, ali tek osamdesetih godina prošlog stoljeća, stručnjaci iz područja psihologije, pedagogije i sociologije, počeli su se baviti odnosom djece i životinja.

Međusobna privlačnost životinja i djece prirodna je stvar zbog njihove uzajamne otvorenosti i iskrenosti. Dijete se u svojoj suštini nikada ne boji životinje, već su odrasli ti koji mu takav strah usade u psihu. Djeca se vrlo lako mogu poistovjetiti sa životinjama i gledati ih kao svoje prijatelje. Upravo zbog toga likovi iz dječjih bajki i crtanih filmova uglavnom predstavljaju životinje.

Pozitivan aspekt odnosa dijete-životinja je mnogostruk. Dokazano je da djeca koja provode svoje djetinjstvo uz životinje, kasnije izrastaju u zdravije, otvorenije i prilagođenije ljude. Dijete se uz životinju tj. brinući se za nju, uči odgovornosti za druga bića. Uz nju se osjeća se potrebitim pa se time jača njegovo samopouzdanje i samopoštovanje. Dijete nauči kako upravljati svojim postupcima i kako kontrolirati svoje postupke u odnosu sa drugim bićima, što je bitna socialna komponenta. Životinja i dijete u svom međusobnom odnosu stvaraju jak osjećaj povjerenja. Zbog toga se djeca često lakše sa svojim tjeskobama povjeravaju životinjama, jer su im one bliže. Ta je komponenta njihovog odnosa izuzetno bitna u terapijskim programima sa djecom koja imaju prihološke ili sociološke poteškoće. U literaturi se navode primjeri djece koja su bila potpuno zatvorena i odbijala su ikakvu komunikaciju sa ljudima, pa tako i sa terapeutima, ali su uz prisustvo životinje učinili  prvi korak, koji je liječnicima omogućio nastavak terapije.

Psihologica Van Remoorle je 1988. iznjela kratki sažetak kako životinje pomažu djeci (preuzeto iz članka Lidije Arambašiæ*Vlatke Vizek-Vidović):

   * Identificirajući se sa životinjom i rješavajući njezine “probleme” posredno se bore i sa svojim teškočama
   * Uz životinje se osjećaju sigurnim i zaštićenim
   * Životinje potiću razvoj govora, motiviraju na govor i tako pomažu organiziranju misli te shvaćanju vlastitih osjećaja i motiva
   * Često im služe kao posrednici u odnosima sa odraslima
   * Razvijaju u njima osjećaj odgovornosti za sebe i za druge
   * Bavljenje životinjama dovodi ih u situacije gdje imaju priliku otkriti i pokazati pozitivne strane svoje ličnosti kojih do tada uopće nisu
     bili svjesni

(odgovor članu Nana84)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
18.6.2010 16:55:49   
Anoniman
ja vidi te ovo  http://www.youtube.com/watch?v=CI0HW_2Xkh4

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
22.6.2010 21:22:17   
martajay
macke nikada nisu ovako divne i tople sa bebama, kao psi...

od kako je user posted image prohodao, macka bezi od njega.
dok je samo puzao, kao i igrala se nesto sa njim, i dozvoljavala mu je da je mazi.
ali od kad hoda, bas bezi od njega. a on je jadnicak juri.


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
22.6.2010 21:44:32   
martajay
on je jadnicak juri. a ona jadna bezi.
ne znam koga mi je vise zao. nesporazum user posted image

< Poruku je uredio martajay -- 22.6.2010 21:45:50 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
23.6.2010 10:35:54   
Nana84
ja mislim da će to tako biti i kod mene, moj mačak bježi od djece kad dođu goste ali zna se ponekad malo i poigrati na pristojnoj  udaljenosti user posted image jedva čekam to da vidim

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
23.6.2010 10:47:36   
Nedi
IZVORNA PORUKA: dadada

ja vidi te ovo  http://www.youtube.com/watch?v=CI0HW_2Xkh4


Predivno dadouser posted image

N ima plišanog cuku zove se Dingo i voli ga jako voljela bih da ima i pravog nekada ali u stanu je to malo teze.

Mame koje imaju ljubimce i malu djecu, da li se dogodilo da npr cuko poslije 5-6 umre? kako djeca to podnose? Znam da sam ja bilo beskrajno tuzna kad je moja poslije 15 god umrlauser posted image user posted image user posted image ali bila sam veća, zanima me kako manja djeca to podnose

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
23.6.2010 10:49:05   
Anoniman
a pa mace su veliki egoistiuser posted image ...one ce se maziti samo kad se njima mazi...za razliku od pascadiuser posted image ...ja licno, koliko god da volim mace, ne bih je mogla imati bas iz tog razloga...a jos su i zlopamtila...nikad necu zaboraviti ko mala kada sam "fasovala" od crne (bila mi je najdraza maca medju didinim macama) samo zato sto sam prije nje pomazila steneuser posted image user posted image

(odgovor članu Nana84)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
23.6.2010 10:52:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: dadada

ja vidi te ovo  http://www.youtube.com/watch?v=CI0HW_2Xkh4


Predivno dadouser posted image

N ima plišanog cuku zove se Dingo i voli ga jako voljela bih da ima i pravog nekada ali u stanu je to malo teze.

Mame koje imaju ljubimce i malu djecu, da li se dogodilo da npr cuko poslije 5-' umre? kako djeca to podnose? Znam da sam ja bilo beskrajno tuzna kad je moja poslije 15 god umrlauser posted image user posted image user posted image ali bila sam veća, zanima me kako manja djeca to podnose

ne znam za stariju djecu...ovaj moj je beba pa jos uvijek kada ga pitam kako leni radi on pocne dahtati...znaci nije je zaboravio...a zasto bi ti cuko umro nakon 5-6 goduser posted image

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
24.6.2010 13:15:00   
Nana84
Stvarno, zašto bi umro user posted image user posted image ni ja ne kontam

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
24.6.2010 16:31:31   
Nedi
Nije mi jasno šta ne kontate "ako umre"??? Ili zašto bi umro, pa ne žive vječno moraju umrijeti. Može ga auto udariti.
Da se ne svati pogrešno, jako volim životinje imala sam papagaje, hrčka, kornjaču i cuku.Cuku 15 godina, kad je umrla mi smo to doživjeli kao tragediju najveću, plakali smo danimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bila je član naše porodiceuser posted image user posted image user posted image user posted image
Znajući kako je meni to teško palo, postavila sam pitanje jer ne bih da mi dijete ima traume zbog gubitka člana porodice u slučaju, ne daj Bože, da se nešto dogodi cuki.
Jer kada cuki jednom uđe u kuću, gotovo je on postaje dio nas.
Ako nađem slike postaviti ću vam da vidite moju ljepoticuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
24.6.2010 16:47:12   
aida.

IZVORNA PORUKA: Leva

Dlake su opasne za ljude koji imaju alergiju na zivotinjsku dlaku i tu sva fama zavrsava.
Mene interesuje kako su vasi psi prihvatili prisustvo bebe u kuci? Da li su postali agresivni? Kao sto znate ja imam veliku zvjerkicu koja je prava maza ali me malo strecnula prica zaovine prijateljice ciju je bebu njihov vlastiti retriver izgrizao po licu user posted image user posted image user posted image
Malo sam iznenadjenja jer su oni zaista liseni agresivnosti user posted image


mi imamo pit-bulla koji ne bude u kuci nego vani, i cim je bebi dosao iz bolnice dali smo da ga onjusi. Inace taj je cuko prava mazzulja, pit-bullovi su samo navikani kao opasni psi jer ih je najlakse nauciti da budu krvolocni... U prvi mah sam se bas bojala, onjusio ga je i svaki dan smo ga izvodili da ga onjusi, i danas... Moj E.ima 3 i po mjeseca i ns pas se bas navikao na njega, mase repom cim ga vidi... Neki dan ja s malim u dvoristu s kolicima a on pridje kolicima njuska i mase repom, ko igro bi se s njim user posted image user posted image mislim da je najvaznije da pas odmah onjusi bebu i pustiti ih da se druze a ne sto mnogi roditelji cine "nek ne prilazi beba je tu", tako uplase i psa a i bebu...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
24.6.2010 16:48:42   
Anoniman
To su gubitci sa kojima se svi moramo nauciti nositi...uvijek je to sok...ali nisu zivotinje jedine koje umiru i ne mozes svoju djecu zastititi od tog soka...kada zivot ide onim nekim svojim "idealnim" tokom umrijet ce prvo dede i bake...i isto cete to svi prezivljavati skupa...i isto cete biti pod sokom...to je zivot....smrt je dio naseg zivota...negdje sam stavila clanak  koliko je zapravo vazno za dijete da se nauci nositi i sa gubitkom...bas je rijec bila o zivotinjama, posto zivotinje krace zive od ljudi...ja licno mislim da je veca steta da dijete odrasta bez zivotinje uz sebe pa makar i sa tom cinjenicom da ce zivotinja uginuti nakon 15 god...Moja Leni je zivjela 17. god....normalno da mi je bio sok ali isto tako sam to prihvatila kao neki normala slijed...17 god. je jako puno za pse...ona je bas zivjela i ocigledno je bila sretna sa nama kada je toliko uspjela prozivjeti...i ja sam sretna sto sam imala tu "cast" da bude uz mene...da bude moj pas...

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
24.6.2010 17:00:18   
aida.

IZVORNA PORUKA: dadada

To su gubitci sa kojima se svi moramo nauciti nositi...uvijek je to sok...ali nisu zivotinje jedine koje umiru i ne mozes svoju djecu zastititi od tog soka...kada zivot ide onim nekim svojim "idealnim" tokom umrijet ce prvo dede i bake...i isto cete to svi prezivljavati skupa...i isto cete biti pod sokom...to je zivot....smrt je dio naseg zivota...negdje sam stavila clanak  koliko je zapravo vazno za dijete da se nauci nositi i sa gubitkom...bas je rijec bila o zivotinjama, posto zivotinje krace zive od ljudi...ja licno mislim da je veca steta da dijete odrasta bez zivotinje uz sebe pa makar i sa tom cinjenicom da ce zivotinja uginuti nakon 15 god...Moja Leni je zivjela 17. god....normalno da mi je bio sok ali isto tako sam to prihvatila kao neki normala slijed...17 god. je jako puno za pse...ona je bas zivjela i ocigledno je bila sretna sa nama kada je toliko uspjela prozivjeti...i ja sam sretna sto sam imala tu "cast" da bude uz mene...da bude moj pas...

potpisujem

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
25.6.2010 12:04:23   
Nedi
IZVORNA PORUKA: dadada

To su gubitci sa kojima se svi moramo nauciti nositi...uvijek je to sok...ali nisu zivotinje jedine koje umiru i ne mozes svoju djecu zastititi od tog soka...kada zivot ide onim nekim svojim "idealnim" tokom umrijet ce prvo dede i bake...i isto cete to svi prezivljavati skupa...i isto cete biti pod sokom...to je zivot....smrt je dio naseg zivota...negdje sam stavila clanak  koliko je zapravo vazno za dijete da se nauci nositi i sa gubitkom...bas je rijec bila o zivotinjama, posto zivotinje krace zive od ljudi...ja licno mislim da je veca steta da dijete odrasta bez zivotinje uz sebe pa makar i sa tom cinjenicom da ce zivotinja uginuti nakon 15 god...Moja Leni je zivjela 17. god....normalno da mi je bio sok ali isto tako sam to prihvatila kao neki normala slijed...17 god. je jako puno za pse...ona je bas zivjela i ocigledno je bila sretna sa nama kada je toliko uspjela prozivjeti...i ja sam sretna sto sam imala tu "cast" da bude uz mene...da bude moj pas...


Hvala dado na odgovoru nekako se baš dvoumim. Znam sigurno da bi se njih dvojica jako voljeli, znam i da ne mogu dijete zastiti od svega a i koliko je dobro da dijete odrasta sa kućnim ljubimcem. Nisam pametna...ali eto ima jos do preseljenja pa tako i do realizacije planova za cukice. Sad trenutno imamo mjesta samo da one sitne mušiceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
25.6.2010 12:10:08   
Anoniman
ma i ja cekam da me opet neki cuko "izabere"

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
25.6.2010 12:18:08   
Nedi
Mene ce izabrati sigurno neka beba sa ulice...imala sam zlatnog koker španijela sa najljepšim ušima i pogledom na svijetu, a sad možda opet koker ili dalmatinac...ali kako rekoh ima jos do toga 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
25.6.2010 12:20:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedi

Mene ce izabrati sigurno neka beba sa ulice...imala sam zlatnog koker španijela sa najljepšim ušima i pogledom na svijetu, a sad možda opet koker ili dalmatinac...ali kako rekoh ima jos do toga 
user posted image user posted image user posted image user posted image ja navijam za ovo...imala sam i ja kokera (Beti,to mi je prvi pas) a nakon toga mjesanca...razlika-drasticnauser posted image

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *