|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
7.12.2009 17:05:36   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: hanabanana

" U sudbinu ne vjeruju oni kojima je dobro.... "

Nekada davno sam ovo negdje pročitala....



Greška u koracima....

" O sudbini ne govore oni kojima je dobro. "

Sorry do mene je.
Vidim ja ovo čitam i nekako mi ne štima.

A ovo gore rekao je A. Dukić.


e vala to je tako 100% cim nam se sta u zivotu desi lose kazemo to je sudbina a dobro kad ej nesto zaboravimo i na sudbinu i onog koje za to najzaduzniji nego samo se sebi posevtimo (vecina bar)


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
7.12.2009 17:06:02   
acudesa
IZVORNA PORUKA: fatimica09

znate sta user posted image ...ja evo ispisala (po obicaju user posted image ) cijeli roman na ovu temu....kad konekcija puf....ukinu me, te dok se prijavis ponovo....kontam pik ponove....ma vala ne mogu....mora da nije sudjeno sad....isaret sto bi rekli.....ali cim mi muz bude nocnauser posted image .....eto mene ovdje....

hajde ti  kad ti bude voljauser posted image  baš me zanima šta ti misliš o ovome:)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
7.12.2009 17:19:41   
acudesa
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: hanabanana

" U sudbinu ne vjeruju oni kojima je dobro.... "

Nekada davno sam ovo negdje pročitala....



Greška u koracima....

" O sudbini ne govore oni kojima je dobro. "

Sorry do mene je.
Vidim ja ovo čitam i nekako mi ne štima.

A ovo gore rekao je A. Dukić.


ja dva-tri puta morala da pročitam da "pohvatam"user posted image
a, možda gosp. Dukić misli na "lošu" stranu života i sudbine(slažem se sa njim, najlakše je kad ti je teško pozvati se na sudbinu, a kad ti je dobro ni ne misliš o njoj), ali meni je draže da ovdje čitam o onim slatkim momentima koje rado vežemo za sudbinu..

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
7.12.2009 17:44:52   
fatimica09
Koja sam ja....user posted image ma ne mogu ko da mi na vrh jezika stoji....odoh ja pik ponove...pa ako me izbaci....izbacicu i ja ova adsl kroz prozoruser posted image

Ja i te kako vjerujem u sudbinu....a sve sto sam rekla mrzim ili necu...strefilo me!
Sjecam se u ratu...moj stari bio u policiji...joj meni sega ona uniforma, a da ne govorim kako sam mrzila dezure i to....kad sam bila djevojcurak, ono poslije....o drotovima samo viceve pricala, ismijavala ih na svakom cosku...jos kad nesto ko dobaceuser posted image user posted image ....helem, ne prodje malo....ja zavrsim u policijiuser posted image (ko policajka naravno, ne ko kriminalac)....ma drotovi ko drotovi, al hajd naviknes nekakouser posted image .....zabavljat se sa drotom...ma ni luda!
ahaaaa.....jedan me nasuko momacki...nakon 3god. veze....user posted image ...prije te famozne policije izlazila ja sa svojim muzem, ali odlucimo mi kao nije TO-TO i razidjemo se na dugih 10. god....ja u medjuvremenu tako razocarana poslije tog drotauser posted image , zakleta crnka, ofarbam se u plavo...fol samo se plavuse udajuuser posted image .....i tako plava i u uniformi....kroz carsiju i hop, nakon ravno 10g. naletim na mm.....user posted image e kad je tad ,,zagrizo"user posted image ko pit bul....sto bi Severina rekla...pa ne popusta....valjda skonto covjek da mu se dragi Allah ponovo smilovao....pa me poslao na njegov putuser posted image (ovo je sala mala, volim ga puno)....I naravno moram se opet nadovezati na svoju trudnocu i gubitak moje djevojcice....3 mj. prije svadbe...ma nema sta nismo radili, samo sto na trepavicama nisam dubila za user posted image ...ali nema , pa nema.....ma dobro, negdje duboko u srcu nisam ni zeljela prije ,,papira", ne da sam staromodna...jednostavno, ne znam nesto MOJE....helem, 27.12.-svadba, 27.12.-zadnja menstruacija....od prvog dana kad sam saznala za trudnocu, ja sam imala fobiju od porodjaja, cak sam znala pricati sa stomakom, sa mojom balerinom i moliti je da me ne napati na porodu....i kad je sve to samnom tako ispalo, beba mrtva...dr. kazu tesko ces se poroditi, jos mi govorili da sam uska i dok je sve bilo ok....e ja se porodim, a da nisam ni znala da je to porodjaj....ma mnogi su mi rekli, mozda od soka, ali vjerujte nije! Bila sam ja spremna na bol...pogotovo sto sam stalno ocekivala da cu proci kao moja mama, mene radjala 48h, na kraju 40min. na vakum,meni ni flekice na glavi a ona 36 konacauser posted image ....mene uopste nije boljelo, isto kao kad dobijem samo sto sam se dva puta ono napelauser posted image i gotovo.....vjerujte, mm je gore izgledao od mene! Niti sam pukla, sve vise nego ok.....dr. kazu medicinsko cudo!
ma vjerujte i ovaj RR...meni vazda sega bilo kad neko kaze upoznali se preko neta, ili ono trci kuci na ,,nesto" na netu....a ja sad bez vas ko bez zraka....
Zamislite i ovo....kad je meni tako poceo porod....kaze mm, e toga se stvarno ne sjecam....da sam samo ,,nesto" proucila i pocela tiskati....tek poslije, kad se malo stisalo, rekla meni sveki a i hfz. Bugari da je dobro uciti Salavat Teferidzije, i tako ja pocela jedno vece...kad me muz cuo, kaze...e to to si pocela uciti pred porod....a ja NIKAD prije to nisam ucila, nit sam ga znala uopste.....
I onda kad neko kaze....NEMA sudbine, NEMA nesto JACE....ili ja NECU NIKAD.... e hos, hos samo ne znas kad....user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
7.12.2009 17:52:46   
Mirkica
Zamislite i ovo....kad je meni tako poceo porod....kaze mm, e toga se stvarno ne sjecam....da sam samo ,,nesto" proucila i pocela tiskati....tek poslije, kad se malo stisalo, rekla meni sveki a i hfz. Bugari da je dobro uciti Salavat Teferidzije, i tako ja pocela jedno vece...kad me muz cuo, kaze...e to to si pocela uciti pred porod....a ja NIKAD prije to nisam ucila, nit sam ga znala uopste.....
I onda kad neko kaze....NEMA sudbine, NEMA nesto JACE....ili ja NECU NIKAD.... e hos, hos samo ne znas kad....user posted image


draga najezih se ....bubim te


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
9.12.2009 12:20:55   
aicha
sta je salavat teferdzije...halalite ne znam taj izraz?

ma ima sudbine...tako sam ja par puta u kriznim situacijama ucila dovu HASBUNALLAHU WE NIEMEL WEKIL
pravo jaka dova, sve se otvara pred tobom, nikakvih problema nemas...to je pogotovo ako trebas na naki razgovor ili neko svoje pravo da ostvaris ili negdje da prodjes...a inace je dova za susret s neprijateljem (tako pise u hisnul muslimu)

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
9.12.2009 13:25:02   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Mirkica

Zamislite i ovo....kad je meni tako poceo porod....kaze mm, e toga se stvarno ne sjecam....da sam samo ,,nesto" proucila i pocela tiskati....tek poslije, kad se malo stisalo, rekla meni sveki a i hfz. Bugari da je dobro uciti Salavat Teferidzije, i tako ja pocela jedno vece...kad me muz cuo, kaze...e to to si pocela uciti pred porod....a ja NIKAD prije to nisam ucila, nit sam ga znala uopste.....
I onda kad neko kaze....NEMA sudbine, NEMA nesto JACE....ili ja NECU NIKAD.... e hos, hos samo ne znas kad....user posted image


draga najezih se ....bubim te



i ja sam se sva naježila na ovo i da nisam na poslu, pekmeza bih se rasplakala!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
13.12.2009 17:00:57   
rose
ne bi bilo lose da obje napisete te dove ovdje ako nije problem user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
13.12.2009 17:02:44   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: rose

ne bi bilo lose da obje napisete te dove ovdje ako nije problem user posted image


Fatimice, Aiša ajde de napišite dove

< Poruku je uredio veeseelaa -- 13.12.2009 17:07:41 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
13.12.2009 17:09:38   
baby_joy
SALAVAT "NARIJJA" ili "TEFRIDZIJA"
Salavat Narijja navodi šejh Muhammed efendi Hakki en-Nazili u djelu Hazinetul-esrar, prenoseći od imama Kurtubijja da će Allah Uzvišeni onome ko ustraje na njemu svakog dana 11,ili 41 puta, ili 100 puta, ili još više, otkloniti njegove brige, poteškoće, teška stanja, olakšati mu njegove probleme, prosvijetliti srce(sirrehu), uvećati vrijednost, uljepšati stanje, proširiti opskrbu, otvoriti vrata dobrih djela, njegovu riječ učiniti djelotvornijom, sačuvati ga od udaraca sudbine, od nedaća gladi i siromaštva, ubaciti ljubav u srca prema njemu i dati mu šta god zatraži. Međutim, ove koristi postižu se samo ustajnošću na njemu. Ovaj salavat je ključ Allahovih riznica, koje On otvara onome od robova Svojih koji je ustrajan na njemu, dovodeći ga njime, do onoga što On hoće. Muhammed ef.Hakki en-Nazili kaže za njega:"Jedan od isprobanih salavata je salavat TEFRIDŽIJA-KURTUBIJJA".

 
ALLAHUME SALÂTEN KÂMILETEN VE SELLIM SELÂMEN TÂMMEN 'ALA SEJJIDINÂ MUHAMMEDINILLEZÎ TENHALLU BIHI-'UKADU VE TENFERIDžU BIHIL-KUREBU VE TUKDÂ BIHIL-HAVÂIDžU VE TUNÂLU BIHIR-REGÂIBU VE HUSNUL-HAVÂTIMI VE JUSTESKAL-GAMÂMU BI VEDžHIHIL-KERÎMI VE 'ALA ÂLIHI VE SAHBIHÎ FI KULLI LEMHATIN VE NEFESIN BI 'ADEDI KULLI MA'LUUMIN LEKE.
"Allahu, učini savršeni salat i potpuni selam na našem prvaku Muhammeda- kojim se razvezuju uzlovi, otklanjaju teškoće, ispunjavaju potrebe, ostvaruju želje i hairli završeci, čijim licem plemenitim oblaci daju kišu,- i na njegovoj porodici i ashabima- svakog trenutka i daha, brojem onoga što je Tebi poznato."
www.nermina.com.ba

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
13.12.2009 17:15:31   
aicha
IZVORNA PORUKA: aicha

sta je salavat teferdzije...halalite ne znam taj izraz?

ma ima sudbine...tako sam ja par puta u kriznim situacijama ucila dovu HASBUNALLAHU WE NIEMEL WEKIL
pravo jaka dova, sve se otvara pred tobom, nikakvih problema nemas...to je pogotovo ako trebas na naki razgovor ili neko svoje pravo da ostvaris ili negdje da prodjes...a inace je dova za susret s neprijateljem (tako pise u hisnul muslimu)


pa citajte...izdvojicu jos nekeuser posted image

idova Junusa a.s. u utrobi ribe

LA ILAHE ILA ENTE, SUBHANEKE, INNI KUNTU MINE ZALIMIN
Nema Boga OSIM TEBE, Slavljen neka Si, ja sam zaista nepravdu prema sebi pocinio(ja sam se zaista prema sebi ogrijesio).
TO JE DOVA ZA SVE-jer tu covjek priznaje da je gresan, da je se o sebe ogrijesio jer nasi grijesi Allahu ne mogu nista nastetiti nego samo nama samima....i sve nedace su proizvod nasih grijeha, tako iskreno pokajanje i cesto ucenje ESTAGFIRULLAH cini da se grijesi brisu i nase dove PRIMAJU.

Ko se cesto kaje to je sebeb (uzrok) primanja dova.

Kad ucite dove, ucite ih sa edebom...tj i dove imaju edeb. Zovite Allaha sa onim imenima kojima je SAM SEBE nazvao, najljepsim imenima i to ce pomoci ispunjavanju dova npr

JA RAHMAN-MILOSTIVI
-ako hoces da ti se Allah smiluje
JA RAHIM-SAMILOSNI
-isto
JA MALIK,MELIK- KOJI IMAS VLAST
-ako hoces da ti Allah nesto pomogne a On ima svu vlast i nad tim necim specificno a ti nemas nikakvu vlast
ja sam npr. u bolnici dovila "JA MELIK, O Ti Koji imas svu vlast, smiluj se onoj koja nema vlast ni nad vlastitim tijelom i izlijeci me" i sl
JA FETAH (o Sudijo,O Ti Koji dajes pomoc, o Ti Koji otvaras-milost,rizk(nafaku) i sl)
-ako hoces da Allah pokaze na vidjelo istinu ili da dadne pravdu i presudi izmedju tebe i neke osobe jos na ovom svijetu, ili da ti poveca nafaku i sl
da ti poveca i otvori znanje i slicno

i ostalih 99 Allahovih lijepih imena...naucite znacenja,i po njima ih zovite

a takodjer dova se nece odbiti ako zoves Allaha JA HAJJU JA KAJJUM (O ZIVI I VJECNI)...ali i da bi se dove ispunile treba ispunjavati neke uvijete


_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
13.12.2009 17:20:22   
aicha
Nisam cula za taj salavat, moram potraziti u IZVORIMA tj Kur'anu i Sunnetu jer ostalo ne uzimam...

to je fikhsko pravilo-Od dunjaluckih stvari je sve dozvoljeno ako se ne dokaze da je zabranjeno a od ibadeta je sve zabranjeno dok se ne dokaze da je dozvoljeno(da je Poslanik saws ili neko od ashaba radio)

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
13.12.2009 17:28:02   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
13.12.2009 17:56:29   
aicha
Podsjetila me sad jedna forumasica na jos nesto

Dova za brata/sestru muslimanku u ODSUSTVU se prima. Tj. ako dovite za neku vasu sestru muslimanku a da ona i ne zna to,to se prima. A meleci govore AMIN I TEBI. A niko nece upotpuniti svoju vjeru dok ne bude zelio bratu/sestri muslimanki ono sto zeli i sebi.
Takodjer dova na sedzdi je ucinkovita, dok pada kisa, dok postis, u ZADNJOJ TRECINI NOCI ustanes na namaz i dovis(tad se ne odbija)...itd

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
13.12.2009 17:58:31   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: aicha

Podsjetila me sad jedna forumasica na jos nesto

Dova za brata/sestru muslimanku u ODSUSTVU se prima. Tj. ako dovite za neku vasu sestru muslimanku a da ona i ne zna to,to se prima. A meleci govore AMIN I TEBI. A niko nece upotpuniti svoju vjeru dok ne bude zelio bratu/sestri muslimanki ono sto zeli i sebi.
Takodjer dova na sedzdi je ucinkovita, dok pada kisa, dok postis, u ZADNJOJ TRECINI NOCI ustanes na namaz i dovis(tad se ne odbija)...itd

user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 19:31:27   
fatimica09
Aicha hvala ti svakako....user posted image user posted image user posted image tvoja je svaka zlatnauser posted image

Vesela...evo baby me je preduhitrila, a ovo je ziva istina, ja sam, bar mm tako kaze, pocela uciti ovu dovu tj, samo taj prvi dio...jer je u tom trud poceo i poslije sam je naucila na pamet i sad je stalno ucim...vjerujem da pomaze...Moze se naci u zbirci dova i salavata od sejha Mustafe Cajlakovica- Tisina duse...ima jos nekih interesantnih salavata, dova, ono...i kracih....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 19:40:46   
aicha
ne brinite se za dove- budite EVLIJE

Od Ebu Hurejre, r.a., se prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Uzvišeni Allah je rekao: “Ko se neprijateljski postavi prema Mome evliji (štićeniku), Ja sam mu objavio rat. Najdraže djelo kojim Mi se Moj rob približava je ono što sam mu naredio (farz). Moj rob Mi se približava nafilama (dobrovoljnim djelima) sve dok ga ne zavolim. A kada ga zavolim njegov sam sluh  kojim čuje, njegov sam vid kojim vidi, njegove ruke kojima hvata i njegove noge kojima hodi. Ako Mi nešto zatraži dat ću mu,  a ako od Mene zaštitu moli zaštitit ću ga.”

 
zato drage seke, namaz i hidzab (farzove) i ostalo (post, zekat, Hadzdz)
pa nafilice (nocni namaz, duha namaz, sunneti razni)
i kad nas insaAllah On zavoli...nema zime sto bi nas narod rekao....
 
amin da to postignemo

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 19:50:54   
aicha
a da ne bi nadu gubili...evo jos jedan hadis

cesto kada radimo malo dobrih dijela a Allah nas hoce staviti na visoke deredze a mi to djelima nismo zasluzili onda posalje iskusenja

"Kada Allah swt zavoli nekog svog roba, rekne melecima: "Povecajte mu iskusenje", a meleci zacudjeno reknu: "O Gospodaru, pa taj covjek je jedan od tvojih dobrih robova." "Znam" - odgovori Allah dz.s. " ali...
... pozelim da ga cujem kada Mi se skruseno obraca u dovi". (hadis)

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 19:54:02   
fatimica09
IZVORNA PORUKA: aicha

a da ne bi nadu gubili...evo jos jedan hadis

cesto kada radimo malo dobrih dijela a Allah nas hoce staviti na visoke deredze a mi to djelima nismo zasluzili onda posalje iskusenja

"Kada Allah swt zavoli nekog svog roba, rekne melecima: "Povecajte mu iskusenje", a meleci zacudjeno reknu: "O Gospodaru, pa taj covjek je jedan od tvojih dobrih robova." "Znam" - odgovori Allah dz.s. " ali...
... pozelim da ga cujem kada Mi se skruseno obraca u dovi". (hadis)

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 20:02:01   
Mirkica
"Kada Allah swt zavoli nekog svog roba, rekne melecima: "Povecajte mu iskusenje", a meleci zacudjeno reknu: "O Gospodaru, pa taj covjek je jedan od tvojih dobrih robova." "Znam" - odgovori Allah dz.s. " ali...
... pozelim da ga cujem kada Mi se skruseno obraca u dovi". (hadis)
IZVORNA PORUKA: fatimica09

IZVORNA PORUKA: aicha

a da ne bi nadu gubili...evo jos jedan hadis

cesto kada radimo malo dobrih dijela a Allah nas hoce staviti na visoke deredze a mi to djelima nismo zasluzili onda posalje iskusenja

"Kada Allah swt zavoli nekog svog roba, rekne melecima: "Povecajte mu iskusenje", a meleci zacudjeno reknu: "O Gospodaru, pa taj covjek je jedan od tvojih dobrih robova." "Znam" - odgovori Allah dz.s. " ali...
... pozelim da ga cujem kada Mi se skruseno obraca u dovi". (hadis)

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


dobar hadis nisma jos nikada citala zato sam ga odmah  na FB posatvila svaka cast aicha


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 20:06:38   
aicha
DOBAR DOBAR, samo sam ga ja malo drugacijeg naucila(a ono iznad sam nasla na netu) uglavnom samo se kraj razlikuje
"....hocu da mu cujem jecaj dok me doziva"-sva se jezim

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 20:07:48   
aicha
imam ja jos toga masa samo ne smijem previse da vam ne dosadim jer je to edeba Poslanika saws da nije htio previse "propvijedati" samo nuzno jer se bojao da ne postane dosadan

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 20:14:56   
aicha
jos ovo i nec vise:

"Zar vi mislite da ćete ući u Džennet, a još niste iskusili ono što su iskusili oni koji su prije vas bili i nestali ? Njih su satirale neimaštine i bolest, i toliko su bili uznemiravani da bi i poslanik, i oni koji su s njim vjerovali - uzviknuli: 'Kada će već jednom Allahova pomoć !?' Eto, Allahova je pomoć zaista blizu!" ( El-Bekare, 214. )

user posted image

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
14.12.2009 20:24:19   
ena0002

IZVORNA PORUKA: aicha


"....hocu da mu cujem jecaj dok me doziva"-sva se jezim

Stvarno je da se najeziz.......od strahopostovanja....

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Da li je to sudbina ili ...:)
15.12.2009 11:41:22   
lejlas30

IZVORNA PORUKA: aicha

cesto kada radimo malo dobrih dijela a Allah nas hoce staviti na visoke deredze a mi to djelima nismo zasluzili onda posalje iskusenja

"Kada Allah swt zavoli nekog svog roba, rekne melecima: "Povecajte mu iskusenje", a meleci zacudjeno reknu: "O Gospodaru, pa taj covjek je jedan od tvojih dobrih robova." "Znam" - odgovori Allah dz.s. " ali...
... pozelim da ga cujem kada Mi se skruseno obraca u dovi". (hadis)


Odavno nesto ljepse nisam procitala, rasplakah se na poslu, stid me naroda okolo user posted image
Aicha, hvala ti puno!!

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *