|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
17.12.2009 11:29:43   
žana o8
I kod mene je tako. Prvo sam se ja kao "super žena " razletila na sve strane , da kuća bude čista, da ima ručka, da se igram sa Žanom , da izađem sa mm... uz sve to da na poslu budem koncentrisana i odmorna  i sjuser posted image bala sam se . Skontala sam da ne moram imati ručak svaki dan. Za Žanu napravim malo više pa zamrznem tako da ona svaki dan ima supicu ili neko varivo,a mi šta pojedemo, uvijek u frižideru ima hrane , ili mm kupi pitu ili ćevape. Kuću spremam  nedjeljom ( poranim ujutru) i do 14 je sve gotovo, dok mm Žanu izvede da ja mogu u miru spremati. I tako sve ukrug.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
17.12.2009 11:34:31   
D_K
IZVORNA PORUKA: žana o8

I kod mene je tako. Prvo sam se ja kao "super žena " razletila na sve strane , da kuća bude čista, da ima ručka, da se igram sa Žanom , da izađem sa mm... uz sve to da na poslu budem koncentrisana i odmorna  i sjuser posted image bala sam se .


ovaj dio kao da sam ja pisala sve dok nisam uletila u tesku anemiju.
sad vozim pod ručnom :))

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
18.1.2010 23:14:02   
Anoniman
Do skoro sam se dizala u 6:15, kuhala slane i slatke kašice za user posted image , sad nakuham vikendom i zaledim pa se dižem u 6:30 user posted image . Oblačenje, umivanje, kuham kafu a B se obavezno, 15-tak min. iza mene budi, oblačim njega i onda jednom rukom se šminkam a u drugoj nosim user posted image . U 7,45 dižu se mm i kćerka. mm posprema sobu, zateže, umiva se, oblači i preuzima user posted image dok ja kćerki kuham čaj, češljam je, spremam nju.... Teta stiže u 7,10 preuzima B pa je koliko toliko lakše nastaviti sa spremanjem. U 7:30 izlazimo iz kuće, vozimo kćerku u produženi boravak pa onda mm vozi do svog posla (a za to vrijeme ja završavam šminkanje user posted image ). On izlazi iz auta, ja sjedam za volan i konačno u tišini se vozim do posla...... Na poslu sam od 8-14h. Nakon posla idem do muža, on me vozi kući i vraća se na posao. Uliječem u kuću, perem ruke, ni ne presvučem se, user posted image doji. Nakon toga se igramo, ja se nekako presvučem i ako taj dan nije plaho spavao, odmorimo zajedno između 30-60 min. U 17h stižu S i mm, ručamo i onda počinju igre bez granica user posted image
Jedno od nas dvoje se igra ili sa kćerkom ili sa user posted image , pomažemo S da uradi zadaću, a ja u svim tim "letovima" započinjem sa redovnim obavezama. Oko 22:30 konačno dočekamo mir..... djeca zaspu (u zadnje vrijeme nema ni toga user posted image ) ja dignem prozorčić na laptopu sa RR user posted image , pročitam aktuelne teme (ne baš sve user posted image ) "bacim" koji post i onda nastupam JA user posted image . Kuham ručak za sutra, trpam veš u mašinu, peglam, brišem podove, suđe u mašinu....... i konačno tuširanje. Opet se nakon tuširanja vratim na RR user posted image , promuhabetim koju i laganini u krpe (to je već oko 1h). Ne dugo iza toga B se budi, prebacujem ga u svoj krevet i onda slijedi dojenje, dojenje i dojenje sve do onih 6:15. Ja ko fol spavam al sve čujem user posted image , a ako nam naleti noć da dečko želi da se igra, e onda sam svega svjesna, ovo gore sve što čujem - to i vidim user posted image

Vikendi su luda kuća, generalno čišćenje, kuhanje, kuhanje, kuhanje, čišćenje...... al eto uspijem jedan od ta 2 dana malo uhvatiti vremena i za sebe.
Dok ja ovo kuckam, B se probudio user posted image , mm ga pokušava smiriti jer ja stvarno nemam snage..... Ako ga uspijem smiriti, eto mene opet na RR....

Ma sve u svemu dobro je, da nije RR nosila bi vjerovatno košuljicu specifičnog modela user posted image zato ljubim ja vas sve redom user posted image

(odgovor članu D_K)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
18.1.2010 23:18:08   
nikita
Enisa draga pa ja ti se divim, i tebi i svim zenama koje rade i imaju malu djecu ...ma svakoj treba spomenik dignut...
Joj a na sta ja kukam , ma prosto me sad stid user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
18.1.2010 23:20:53   
Anoniman
Enisa, nemam dvoje djeca ali cu uskoro i ja pisati slicne postove kad krenem na posao, uh da je kakav bingo klepituser posted image pa da ne radim nista
user posted image


< Poruku je uredio sahara -- 18.1.2010 23:21:10 >

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
18.1.2010 23:21:25   
MinaMM
enisa ti si draga moja HEROJ!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

morala sam urediti post jer je bio pun pravopisnih greska od soka koji sam dozivjela citajuci enisin danuser posted image .

zaista si LEGENDA


< Poruku je uredio MinaMM -- 18.1.2010 23:22:53 >


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
18.1.2010 23:24:20   
ena23
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Ma sve u svemu dobro je, da nije RR nosila bi vjerovatno košuljicu specifičnog modela user posted image zato ljubim ja vas sve redom user posted image


Nada sve cjenim ljude koji i u najtezim sitaucijama sacuvaju smisao za humor i obore me sa stolice od smjeha. Kapa dole !


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
18.1.2010 23:25:14   
lirio
uh draga enisa pomalo me hvata panika kad pročitah tvoj post...zar me to čeka...sva čast curo dragauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
18.1.2010 23:41:03   
acudesa
Ja sam pravo neizbalansirana...sve mi pomalo kaska

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
19.1.2010 0:02:38   
Anoniman
Evo mene sa svojim suncem na RR, neće čo'ek da paja user posted image . S je na raspustu pa provodi dane sa mojom zaovom pa mi je ovaj mj. lakše, ne moram žuriti i nju da spremim. A sve zahvaljujući roditeljima mog muža, oni nam vikendom punoooooo pomognu user posted image user posted image
Ne dajte se ženice, sve mi možemo!!! user posted image Jest da mi nekad pukne film, al brzo se vratim u stvarnost user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
19.1.2010 13:41:58   
emma.L
enisa sara, kraljica si user posted image , samo me zanima kako ne oboliš. Ja svako malo grohnem, a bebe je super, MM pomaže i posao mi je blizu user posted image . Stid me je.
Negdje sam već pisala da sam bolje organizirana sada kad radim, nego dok sam bila doma s bebom i trudila se poštedjeti muža jer, zaboga, on ide na posao. Uglavnom, nisam najbolje organizirana, najviše trpi higijena po stanu, ali mi je glavno da Ema i MM ne trpe, odnosno naše vrijeme. Najčešće kuha MM, ja sam s njom uvečer i ne pada mi na pamet čistiti ili brisati prašinu. Eventualno zajedno slažemo veš iz sušilice. Često zovnem ženu da počisti vikendom dok mi idemo vani, ali znala sam poslati Emu kod nane na dan i zasukati rukave (više to ne radim, opametila sam se user posted image ).
Kad Ema legne, sredi se kuhinja, sredina stana, a prije ulaska u kadu mahnem malo po kupatilu i to je to. Dosta često idemo vani, čak i preko tjedna, a tada nas spasi kuhanje na veliko i zamrzivač.
A da mi fali sna, vremena za mene, za običnu kavu u pidžami, to je tako. Onda se za to nađe vremena tih dana kad Emu odvedemo da se druži sa dedom, hehe, pa se malo baterije napune.
I ne znam hoćete li mi vjerovati - otkako sam mama, pročitala sam dvije knjige (prije je to bila tjedna norma), a ne sjećam se da sam pogledala cijeli film user posted image . Treba mi svašta nešto, samo čitam ovdje o sniženjima, a žao mi otići poslije posla u grad, jer je jako poželim. Tako je valjda kad si mama user posted image .
A RR je zabava kad nema puno posla - na poslu user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
19.1.2010 23:47:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: emma.L

enisa sara, kraljica si user posted image , samo me zanima kako ne oboliš.



Pa evo samo čekam kad ću se srušiti user posted image user posted image user posted image
Ma sve će proći, djeca će brzo porasti, neće ni ovo vječno trajati. Imam neki unutrašnji mir hB pa me to vjerovatno i održava..... nekako sam zadovoljna user posted image (ne ovom frkom user posted image već eto nekako ne znam ni ja).

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
19.1.2010 23:55:07   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Do skoro sam se dizala u 6:15, kuhala slane i slatke kašice za user posted image , sad nakuham vikendom i zaledim pa se dižem u 6:30 user posted image .


svaka čast draga moja a o ostalom da ne govorim, ja se ne sjećam kad sam ustala u 8 a u 6 nemam pojma, možda nekad zbog leta u Zagreb koji je u 7
I gdje je sex u svemu tome?user posted image
sad nemam kad al drugi put opišem svoj dan od kada radim, ja mislila meni teško dok ne pročita tvoj postuser posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 9:02:51   
Nedi
Evo me jedva gledam, jucer posao, ručak za jučer, ručak za danas, večera za user posted image , eh onda gosti, ribanje tepiha(balon+kafa=ogromna fleka), mašina suđa, mašina sušenog veša, mašina prljavog...samo čekam kad cu u nesvjest pasti. Da bar mm ranije dođe sa poslauser posted image

< Poruku je uredio Nedi -- 20.1.2010 9:03:24 >


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 10:02:08   
Gigana
Drage moje,

vidim da gotovo sve imamo problema sa organizacijom vremena.  Tako je i kod mene, ali kad pročitah vaše postove, definitivno nemam prava da se zalim.  Meni je najveće olakšanje sada što mi dijete još ne ide u vrtić, već ga čuva teta koja dolazi oko 8 sati, tako da ga ne moram oblačiti i spremati za vrtić. Ja ustajem otprilike oko 7:50 (MM ustaje ranije, on već izlazi iz kuće oko 8).  Kafu naravno ne pijemo kući, već na poslu.  Dok se ja spremam, teta je već došla, a Vedad još spava, ili je eventualno tek ustao. Uglavno, ona ga preuzima.
Ja izlazim iz kuće oko 8:30 i vozim do posla 5 minuta.  Radim do 17h i dolazim kući oko 17:10 (zavisi od gužve).  MM dolazi oko 17:20 i dernek počinje.
Odmah se hvatam šporeta i kuhanja. Nakon ručka (oko 18h), slijedi igranje s Vedom i usputno pospremanje (MM sprema igračke, ja veš, suđe itd.) Potom pijemo kafu i gledamo TV i crtiće (Bob the Builder isključivo) i tako provodimo ono malo vremena što imamo zajedno. Kad je lijepo vrijeme, obično izadjemo van, ali kad je muljavo, držimo se kuće. Ponekad imamo goste ili mi nekome odemo, ali te vrste izleta obično ostavimo za vikend. Oko 21 sat slijedi Vedadovo kupanje, presvlačenje i priprema za spavanje, moje brzinsko tuširanje i skidanje sminke.   Vedo ide na spavanje izmedju 21:30 i 22 sata i ja često znam zaspati s njim ako sam preumorna, mada obično ostajem budna do pola 12. To vrijeme imam za sebe.
Vikendom pijemo zajedno jutarnju kaficu, zajedno doručkujemo i onda obično idemo svi zajedno van. Nedjeljom i MM sam izvodi Vedu, a ja spremam kuću, peglam veš, pravim ručak itd. Nemam vremena za kafe sa prijateljicama, nemam vremena za hodanje po šoping centrima (to je vrlo, vrlo rijetko). 
Dosta stvari znam obaviti za vrijeme pauze u toku dana (npr. odlazak na pijacu, kupovina điđa u DM-u i sl.)

Sve u svemu, znam da mi život  više nikad neće biti kao prije, kad nisam bila mama, ali to me najmanje sekira i to mi uopšte ne smeta, sad se osjećam ispunjenije nego ikad, sad sam sretnija i zadovoljnija nego ikad, pretpostavljam kao i većina vas koje imate djecu.  Otkrila sam novu stranu života i užitka i to ne bih mijenjala ni za šta na svijetu.  A ne traju ni ove obaveze vječno.  Sve će se to jednog dana zvati "prošlost". user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 10:20:05   
Atarka
Zaposlene mame, svaka cast. Citam vase postove i upijam ko' spuzva, jer cu i ja najvjerovatnije za koji mjesec morati nazad na posao. Sad mi nekad bude puna kapa svega, a tek kad pocnem raditi cu zaliti za ovim danima.
Mi (user posted image  i ja) ustajemo iz kreveta oko 8-pola 9, do tada je mm vec otisao na posao. Slijedi presvlacenje, moj brzinski dorucak i dojenje, ako je user posted image  raspolozen. Najcesce samo hoce da opet zaspe i to u svojoj lezaljci. Dok on spava, ja pripremam sta cu za rucak i usput citam malo RR ili sam na FB. Onda dojenje, igranje itd. U medjuvremenu radim usputne kucanske poslove pa sta stignem. Navecer obavezno tusiranje, kupanje bebe i dojenje/uspavljivanje. Kad se pozelim malo izaci iz stana da provjetrim mozak, ostavim malog babi, uzmem kljuceve od auta i u shopping user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 10:24:17   
ivanak
Ja ne idem na posao, ali ovaj faks mi je kao posao....
Sve se može stići kad se hoće i želi, a i kad vam draga osoba pomogne bar u nekim stvarima. Recimo baci smeće ili ga nahrani ili presvuče dok ti praviš ručak....
Najbitnije u ovom balansu je dogovor i sloga ukućana, jer onda sve ide....
Možeš ti imati lako ovo, ono ili bebu ne zahtjevnu, ali kad nije to, po mom mišljenju, đaba ti je sve....

Drage, drž te se i sve će biti ok....




(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 10:25:15   
anidla
IZVORNA PORUKA: Atarka

Zaposlene mame, svaka cast. Citam vase postove i upijam ko' spuzva, jer cu i ja najvjerovatnije za koji mjesec morati nazad na posao. Sad mi nekad bude puna kapa svega, a tek kad pocnem raditi cu zaliti za ovim danima.
Mi (user posted image  i ja) ustajemo iz kreveta oko 8-pola 9, do tada je mm vec otisao na posao. Slijedi presvlacenje, moj brzinski dorucak i dojenje, ako je user posted image  raspolozen. Najcesce samo hoce da opet zaspe i to u svojoj lezaljci. Dok on spava, ja pripremam sta cu za rucak i usput citam malo RR ili sam na FB. Onda dojenje, igranje itd. U medjuvremenu radim usputne kucanske poslove pa sta stignem. Navecer obavezno tusiranje, kupanje bebe i dojenje/uspavljivanje. Kad se pozelim malo izaci iz stana da provjetrim mozak, ostavim malog babi, uzmem kljuceve od auta i u shopping user posted image


kad krenes u  shopping zovi mene user posted image da se ta kafica popije nasamo user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 10:29:22   
LUNA4
enisa sara, kraljica si  , samo me zanima kako ne oboliš.

ja stvarno neznam kako cu ja to sve izbalansirat....sad me vec hvata panika...
a budem nekako valjda....user posted image


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 10:30:51   
Nedi
Ja ću sutra na kaficu AKO: mm dođe sa pola da čuva user posted image , ne padnem u nesvijest od umora, ne dođu gosti. A baš sam poželila sa svojim drugama  u miru kafenisati. Potajno se radujem da cu ici...

A meni bi bilo puno lakse da mm ima radno vrijeme i da ne radi kod privatnika. Mogli bi podijeliti obaveze, jer kad ne radi vikendom obavezno usisa, prebriše podove, veliki ormar, a kad radiuser posted image


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 13:22:30   
Atarka
IZVORNA PORUKA: anidla

kad krenes u  shopping zovi mene user posted image da se ta kafica popije nasamo user posted image



Vazi!user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 15:47:30   
tea lana
od sutra sam i ja na istim mukava pa vam se javnem u snalazenju odnosno ne snalazenju user posted image

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 15:49:20   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: tea lana

od sutra sam i ja na istim mukava pa vam se javnem u snalazenju odnosno ne snalazenju user posted image


jesi to dobila posao? ako jesi cestitam, da se sto lakse naviknes


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 15:51:15   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: tea lana

od sutra sam i ja na istim mukava pa vam se javnem u snalazenju odnosno ne snalazenju user posted image


čestitamo na poslu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a snaći ćeš se ne brini , sve se mi snađemo...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 15:52:51   
Anoniman
Sretno tea, ne sumnjam da ćeš izbalansirati!user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *