|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 16:00:43   
tea lana
Hvala vam, user posted image user posted image i ja se nadam da hocu.Na pocetku ce vjerovatno ici malo teze ali dok se uhodamo sve troje.Sta bih da nas je vise kao kod Eniseuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 16:03:41   
Nedi
tea lana čestitam na zaposlenju, a još kad dobiješ prvu platu odmah ce ti biti lakše

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 16:08:09   
Romali
Tea lana, čestitam i ja na zaposlenju user posted image

A balansa nemam user posted image Nekad je ludnica, a nekad mi se čini da ide glatko.
Znam da je do mene i moje organizacije,a muž radi previše pa od njega ne mogu skoro ništa očekivati.

Samo bih voljela da radim posao s kojeg mogu pisati na RR i FB pa onda ne bih 'morala' user posted image od kuće.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 16:13:18   
Hanady RR


ja sam taj post / ensin) pročitala...i haman mi došlo da otkaz dam...ja i ovako ustajem u 6 i noć mi završava u 2 pola tri...to što sam na forumu razlog je jer mi mašina pere ili suši ili peglam pa pauziram il se šta krčka da se skuha. jedva sam sve stizala sa jednom bebom a sa dvije ( hanadi 3 ipol godine farah godina i 10 dana kad ja pođem raditi) ima da mi baš nabave košulju specifičnog kroja. kad enisa sa dvoje djece od čega jedno je školsko ima sve ove obaveze...ja ima da odlijepim totalno.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 16:24:04   
mišur
tea lana,

čestitam na poslu! Konačnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nadam se da ćeš biti zadovoljna, a za organizaciju ne brini, uštelićeš se nekako!user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 16:58:38   
veeseelaa
ja ustajem oko 8,15 - 8,30
Malena još pajki, našminkam se, obučem, napravim joj doručkić (nekad ne, ostavim to da mm odradi) , probudim je, presvučem, ostavim babiju i ulijećem u auto, od Nedžarića do Skenderije sam za 6-7 min, obavezno kasnim na posaouser posted image  neki dan sam žureći prešla preko neke rupčage i guma pučeuser posted image user posted image user posted image
radim do 13,00 zatim opet u auto, nekad svratim do mame na kaficu ili malo u šoping a nekad pravac kuća
Kad dodjem kući igram se s malenom i sa mmuser posted image  zatim operem sudje (nekad to uradi mm), malo nešto pospremim, napravim ručak, malo net i onda ja i malena odspavamo 1-2 sata a mm ode do posla
Kad ustanemo obavezno negdje idemouser posted image  il svi zajedno na kolače, palačinke ili nas dvije u igraonicu ili idemo kod nekog na kafu, kad ne odemo nigdje neko nama dodje
Dolazimo kući oko 22-23 satauser posted image , večeramo ja i mm a malena spava, ja opet nešto poradim po kući, malo net, malo ostalouser posted image
Nekad ovo ostalo radim kad malena spava popodneuser posted image
Priprema garderobe za posao i lagano uspavljivanje uz neki dobar film
To mi je najobičniji dan, subotom il nedjeljom ja i mm radimo generalku, idemo u šetnju ili na neki ručkić
Helem jedva stižemuser posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 18:14:30   
R&T@
Javlja vam se mama koja ima dvije bebare!
Javlja vam se zaposlena žena koja je prvi put bila na porodiljskom 40 dana, a drugi put 90 dana!
Javlja vam se supruga čiji muž radi ujutro od 8 do 12 i uvece od 8 do 12, i tako svaki dan, i vikendom!
Kada sam se drugi put porodila mislila sam da ce i meni trebati ona "Enisina" košulja, ali sam vremenom naucila da balansiram i da se radujem ako prespavam noc, ako niko nije bolestan, ako smo zajedno za stolom, ...
Moj recept:provodimo sve cetvero zajedno vrijeme koje imamo na raspolaganju, kucne poslove obavljamo u letu muž i ja(kuhamo jednostavna jela, peglu ne koristimo, ...), kupovina i kahve u povratku s posla, kad djevojcice spavaju spavam i ja, kupamo ih zajedno, kad želimo mm i ja izaci djevojcice spavaju kod mojih ili muževih roditelja...
I, da ne zaboravim, mozak odmaram "mahalajuci" po RR...
user posted image
  





_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 18:16:12   
Anoniman
ej,tajra nisam te dugo vidjela samo da te pozz,i ljubi nam djecicu punoouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 18:27:47   
milenium
vesela tebi bome pravo.dajem oglas:tražim posao s radnim vremenom do 1 da mi bude lipo ko veselojuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
20.1.2010 18:55:41   
leona81
ja ne radim, studiram i imam malu bebu i imam pomoc od svekrve koja je tu skoro svo vrijeme, osim kad se vrati kuci u Bihac i jedva sve stizem, ako negdje izadjem da kupim nesto trcim nazad, totalna strava, sjednem za comp nesto da odradim ona place...doji po cijeli dan, ne spava po danu, hronicno sam neispavana, totalno mi je imunitet pao, i vec sam fulala januarski rok pa ucim za februarski al dabogda...ko mi je rekao da cu s malom bebom imati jaaako puno vremena da privedem fax kraju da ga roknem odmah

kad svekrva nije tu cesto ne stignem nista napraviti vec narucujem hranu, hrpa nepopeglanih stvari i prljavih, kuca u haosu, cim ona zaspi dok to zavrsim slomim se, muz radi od 8 30 do 5, a skoro svaki dan radi prekovremeno, sad je na poslovnom putu par dana a inace pomaze u svemu al opet...ne znam kako cu kad pocnem raditi fakat


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
21.1.2010 14:58:43   
Suzana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ustajem oko 8,15 - 8,30
Malena još pajki, našminkam se, obučem, napravim joj doručkić (nekad ne, ostavim to da mm odradi) , probudim je, presvučem, ostavim babiju i ulijećem u auto, od Nedžarića do Skenderije sam za 6-7 min, obavezno kasnim na posaouser posted image  neki dan sam žureći prešla preko neke rupčage i guma pučeuser posted image user posted image user posted image
radim do 13,00 zatim opet u auto, nekad svratim do mame na kaficu ili malo u šoping a nekad pravac kuća
Kad dodjem kući igram se s malenom i sa mmuser posted image  zatim operem sudje (nekad to uradi mm), malo nešto pospremim, napravim ručak, malo net i onda ja i malena odspavamo 1-2 sata a mm ode do posla
Kad ustanemo obavezno negdje idemouser posted image  il svi zajedno na kolače, palačinke ili nas dvije u igraonicu ili idemo kod nekog na kafu, kad ne odemo nigdje neko nama dodje
Dolazimo kući oko 22-23 satauser posted image , večeramo ja i mm a malena spava, ja opet nešto poradim po kući, malo net, malo ostalouser posted image
Nekad ovo ostalo radim kad malena spava popodneuser posted image
Priprema garderobe za posao i lagano uspavljivanje uz neki dobar film
To mi je najobičniji dan, subotom il nedjeljom ja i mm radimo generalku, idemo u šetnju ili na neki ručkić
Helem jedva stižemuser posted image





Legendo. user posted image

Ja juče na poslu bila haman do 18:30 (radim do 17 h).
Živimo, stižemo, zajedničkim snagama, a uskoče nam i roditelji! Hvala im.
U svakom slučaju, kada dođu djeca, život se potpuno mijeja, prioriteti, obaveze... ali, blagoslovljeni smo zar ne!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
21.1.2010 15:01:01   
veeseelaa
joj Suzi pa kako će te toliko zadržati na poslu, znaju da imaš bebice maleneuser posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
21.1.2010 15:03:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: leona81

ja ne radim, studiram i imam malu bebu i imam pomoc od svekrve koja je tu skoro svo vrijeme, osim kad se vrati kuci u Bihac i jedva sve stizem, ako negdje izadjem da kupim nesto trcim nazad, totalna strava, sjednem za comp nesto da odradim ona place...doji po cijeli dan, ne spava po danu, hronicno sam neispavana, totalno mi je imunitet pao, i vec sam fulala januarski rok pa ucim za februarski al dabogda...ko mi je rekao da cu s malom bebom imati jaaako puno vremena da privedem fax kraju da ga roknem odmah

kad svekrva nije tu cesto ne stignem nista napraviti vec narucujem hranu, hrpa nepopeglanih stvari i prljavih, kuca u haosu, cim ona zaspi dok to zavrsim slomim se, muz radi od 8 30 do 5, a skoro svaki dan radi prekovremeno, sad je na poslovnom putu par dana a inace pomaze u svemu al opet...ne znam kako cu kad pocnem raditi fakat



user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
21.1.2010 15:04:14   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: milenium

vesela tebi bome pravo.dajem oglas:tražim posao s radnim vremenom do 1 da mi bude lipo ko veselojuser posted image


ma to samo narednih 6 mjeseci radim od 09-13 kasnije ću naletjeti po sat-dva, dosta od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
21.1.2010 15:10:32   
Suzana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj Suzi pa kako će te toliko zadržati na poslu, znaju da imaš bebice maleneuser posted image user posted image


Ma ženo, nije niko rekao ne smiješ izaći, nego baš imam posla, jbg... A ja profesionalac i perfekcionista pa ne prepuštam ništa slučaju.
Ljubim te Veselice!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
21.1.2010 15:14:11   
Misica84
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ustajem oko 8,15 - 8,30
Malena još pajki, našminkam se, obučem, napravim joj doručkić (nekad ne, ostavim to da mm odradi) , probudim je, presvučem, ostavim babiju i ulijećem u auto, od Nedžarića do Skenderije sam za 6-7 min, obavezno kasnim na posaouser posted image  neki dan sam žureći prešla preko neke rupčage i guma pučeuser posted image user posted image user posted image
radim do 13,00 zatim opet u auto, nekad svratim do mame na kaficu ili malo u šoping a nekad pravac kuća
Kad dodjem kući igram se s malenom i sa mmuser posted image  zatim operem sudje (nekad to uradi mm), malo nešto pospremim, napravim ručak, malo net i onda ja i malena odspavamo 1-2 sata a mm ode do posla
Kad ustanemo obavezno negdje idemouser posted image  il svi zajedno na kolače, palačinke ili nas dvije u igraonicu ili idemo kod nekog na kafu, kad ne odemo nigdje neko nama dodje
Dolazimo kući oko 22-23 satauser posted image , večeramo ja i mm a malena spava, ja opet nešto poradim po kući, malo net, malo ostalouser posted image
Nekad ovo ostalo radim kad malena spava popodneuser posted image
Priprema garderobe za posao i lagano uspavljivanje uz neki dobar film
To mi je najobičniji dan, subotom il nedjeljom ja i mm radimo generalku, idemo u šetnju ili na neki ručkić
Helem jedva stižemuser posted image





Hebote vesela jes ti lose, ma da zeno draga, samo se pitam kako ti to izdrzis!!!!
Sta ti muz radi, da samo skrene na poso??
A ja i ti smo komsinice, ti u Nedzaricima, ja na Stupu, hahaha. Pa kad opet budem dole, ti s posla svrati malo meni na kafu

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
22.1.2010 0:28:43   
Anoniman
Eh ja sam večeras donijela odluku, nakon što sam se opet naravno polomila, (tek sam sad sjela kako treba) da zamolim tetu čuvalicu da od pon. ostaje do 16h (inače ide brzo nakon mog dolaska s posla) i da ja svaki dan u sedmici raspodijelim poslove po kući dok ona čuva user posted image . Npr. četvrtkom da peglam veš, petkom prašina...... itd. Svakako joj plaćam full vrijeme bez obzira što sad za sad radi kraće.
user posted image za mene user posted image , možda bi konačno mogla vikendom samo da se igram sa djecom, kuham i odmaram user posted image

< Poruku je uredio enisa_sara -- 22.1.2010 0:29:26 >

(odgovor članu Misica84)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
22.1.2010 8:10:12   
tea lana
Super ti je ideja Enisa ne znam kako se ranije nisi toga sijetila Benji nista nece biti ako jos sat dva bude sa njom.A tebi ce puno znaciti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
22.1.2010 8:27:29   
mamina maza
Drage moje....
ja imam problem što moja petnaestomjesečna beba ima naviku da sve što joj dođe pod ruku, ona laganini baca na pod. Tako da je po kući stalno urnebes, a ja se stalno nerviram oko toga i ne znam postoji li način da se to dovede u red.... Kroz razgovor sa drugim mamama sam saznala da nisu sva djeca sa tim navikama....
Pomozite.... ludim lagano....
Što se teme tiče, ja sam zaposlena od 8-16 h. Subotom i nedjeljom smo kući i tada obično nekuda idemo ili na planinu ili kod mojih ili kod prijatelja...
Ja se iskreno divim mamama koje rade, a uspiju još i radnim danom da izlaze i da se druže....
Ja sam radnim danima u 9 u krevetu zajedno sa mojom princezom, mrtva umorna....
Inače, Nejru čuva nana tj. moja mama, pa sam rahat....
ETO MAJO VIDIŠ DA SAM SE AKTIVIRALA !!!! NEMOJ ME VIŠE RUŽITI... heheeh

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
22.1.2010 8:46:47   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: mamina maza

Drage moje....
ja imam problem što moja petnaestomjesečna beba ima naviku da sve što joj dođe pod ruku, ona laganini baca na pod. Tako da je po kući stalno urnebes, a ja se stalno nerviram oko toga i ne znam postoji li način da se to dovede u red.... Kroz razgovor sa drugim mamama sam saznala da nisu sva djeca sa tim navikama....
Pomozite.... ludim lagano....
Što se teme tiče, ja sam zaposlena od 8-16 h. Subotom i nedjeljom smo kući i tada obično nekuda idemo ili na planinu ili kod mojih ili kod prijatelja...
Ja se iskreno divim mamama koje rade, a uspiju još i radnim danom da izlaze i da se druže....
Ja sam radnim danima u 9 u krevetu zajedno sa mojom princezom, mrtva umorna....
Inače, Nejru čuva nana tj. moja mama, pa sam rahat....
ETO MAJO VIDIŠ DA SAM SE AKTIVIRALA !!!! NEMOJ ME VIŠE RUŽITI... heheeh


OT hehehe dusa moja odmah sam te upratila


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu mamina maza)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
22.1.2010 13:07:41   
emma.L
mamina maza, kod mene je slična situacija, ali sam ja poravnila- to bi bio moj savjet. Ema je urnebes dijete, zaista, i sve je u ruci dok ne ugleda nešto drugo, a onda je na podu. I to ne samo u dnevnoj, nego od balkona do WC-a (zato smo počeli spuštati poklopac na WC šolji user posted image  ili zatvarati vrata). Ja sam jednostavno pomirena sa činjenicom da živim u kaosu, pa se onda kao tješim 'nije to prljavština, to je samo fizički nered'. user posted image  ma, ja.
Uglavnom, ponosna sam na sebe kako sam uspjela poravniti, jer zaista nisam podnosila strance u kući niti da mi bilo tko dođe ako je stan u neredu.
I evo, ovaj vikend sam planirala zvati ženu da mi čisti, ali odosmo na planinu instead user posted image , možda se i vidimo. A nered će svejedno biti tu opet u utorak, ako ne u ponedjeljak.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamina maza)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
27.1.2010 9:41:38   
Atarka
Da ne otvaram posebnu temu, ovdje cu vam postaviti pitanje. Kako biste postupile da vam se pruzi prilika da idete na dugo zeljenu specijalizaciju u drugi grad i drzavu, ne znate da li cete opet imati tu sansu, a imate malu bebu koju dojite? Ja sam sad u raskolu. Svjesna sam da bi mi to bilo jaaako tesko: muz u Sa, ja u krajini kod svojih s djetetom, i vozarim do Zg i nazad.
Ali opet, kazem sebi, to traje samo jednu godinu, takvu priliku ovdje u Sa nemam i specijalizacija je dosta trazena. Inace, nisam karijeristica, ali sam bila jako ambiciozna studentica, na vrijeme zavrsila i bila medju najboljima. Od mog diplomiranja je proslo 5 godina, sve moje kolege su upisale neki postdiplomski, a ja eto nisam jer sam zasnovala porodicu. Nije mi ni sekunde zao zbog toga, ali htjela bih se dalje skolovati.
Koji savjet molim :)

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
27.1.2010 9:45:01   
tea lana
moj savjet bi bio da sjednes sa muzem i vidis da li imas njegovu podrsku ako da ja bih otisla na tu specijalizaciju posto to nije samo ulaganje u sebe nego je to ulaganje u vasu buducnost,a na kraju krajeva to je samo godinu dana koja puno brze prodje kad je covjek u obavezama.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
27.1.2010 9:51:13   
Atarka
Tea Lana, hvala ti puno. Svaka rijec ohrabrenja mi sada treba. Ne zelim da sabotiram samu sebe zbog straha od toga sto ce neko pomisliti da sam losa majka i da sam sebicna sto "ganjam" nauku, a zapostavljam dijete i muza. Vec sad mi se javlja osjecaj krivnje sto o tome i razmisljam.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Posao, kuca, djeca - BALANS
27.1.2010 9:54:28   
sheri
ja ti zelim puno srece sta god da odlucis. a savjet jedini koji ti mogu dati jest da ne treba da razmisljas sta ce ko reci o tvojoj odluci. znas da nas narod uvijek nesto pricauser posted image user posted image .
sretno!


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *