|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
19.3.2013 19:34:18   
ljubičica 28
user posted image user posted image za oporavak user posted image

Baš mi je drago da ide nabolje, hB.

A znaš li slučajno da li ponovo može doći do povlačenja testisa prema unutra? Ja svaki put kad J. piški ili ga presvlačim prvo to pregledam.

I pazi te mrve u pupi user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
19.3.2013 21:37:18   
manfri
hvala na lijepim zeljama ! I to sam se raspitala i pitala doktora moze jedino ako je onaj koncic (mislim na onaj prirodni ne na ovaj od operacije) koji drzi testise bio kratak pa su i operativnim putem "jedva" spustili testis/e postoji mogucnos da se ponovo povuku ali ne mnogo , mada to nije bas tako cesto , bar je meni tako rekao doktor??? Nije da nije moguce ali nije ni nemoguce user posted image
Nadam se da se to nikada nikome aBd nece desiti user posted image

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
19.3.2013 21:38:54   
manfri
a sto se mrvica tice moram ih paziti user posted image jer su se vec pocele buniti user posted image user posted image

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
19.3.2013 22:48:04   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: manfri

hvala na lijepim zeljama ! I to sam se raspitala i pitala doktora moze jedino ako je onaj koncic (mislim na onaj prirodni ne na ovaj od operacije) koji drzi testise bio kratak pa su i operativnim putem "jedva" spustili testis/e postoji mogucnos da se ponovo povuku ali ne mnogo , mada to nije bas tako cesto , bar je meni tako rekao doktor??? Nije da nije moguce ali nije ni nemoguce user posted image
Nadam se da se to nikada nikome aBd nece desiti user posted image


I ja se nadam user posted image

A naš dr. je bio škrt oko informacija, pa nam nije baš objasnio da li i kako može doći do ponovnog vraćanja testisa! Tebi hvala na informaciji user posted image

I nek se mrvice bune, bolje tako user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
20.3.2013 8:42:21   
manfri
Ma nema na cemu! Znam kako je kad ne mozes dobiti informacije a u pitanju jwe tvoje dijeteuser posted image user posted image user posted image uh taj mi je osjecaj fantasticno poznat Nazalost user posted image U svakom slucaju nas doktor Popovic je Fantastican opbzirom da nije nikakva stela ili ti sta vec nikada do sada nisam dozivjela (a nazalost bili smo kod mnogih doktora) da jedan doktor toliko brine o pacijentima i da uvazava strah djeteta i pokusava ga razumjeti, obilazi par puta , pita za stanje itd. Zaista, ali zaista svaka mu cast i zelim mu od srca svako dobro jer meni kao majci je bilo mnogo lakse kad vidite i osjetite da tom doktoru vase dijete nije samo jedan od pacijenata vec je njegov pacijent ili kako on rece sve su to moja djeca.

Svake pohvale za njega i kad su informacije u pitanju , stalozeno , mirno i laickim jezikom objasni maci ili ocu sta je u pitanju, kakvo je stanje, sta se desava ili sta se moze desiti... eto ja sam procesljala sve forume o ovom slucaju i milione clanaka ali on je to u 5 minuta ucinio jednostavnim obrazlozeniem onako kako sam ti ja kratko napisala da je fol u toj zilici koja drzi testis i ako je ona kratka postoji opasnost da se testis povuce nazad gore , mada ako se pazi na dijete (nema mnogo skakanja, voznje bicikla i sl. ) to se moze sprijeciti , bitno ga je zadrzati bar 6 mjeseci u mosnjicama i nakon toga no worry any more !

Eto ja se raspisah izvinite me ali eto znam kako je meni bilo pa sad sve sto znam zelim napisati i obasniti!

Svima vam jos jednom hvala drage moje na podrsci koja mi je mnogo znacila!

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
29.5.2013 11:41:10   
mamin_djecak
Pozdrav mame, evo i nas na zalost na ovoj temi...
Mom djecaku je prilikom kontrole kada je imao 6 mjeseci primjeceno da ima "mobilne" testise, to je za nas tad bio sok, jer sve je bilo super i nije do tad imao nikakvi problema i odjednom to! doktorica je tad rekla da moze biti posta je naglo izrasto, pokazala mi kako da testise vracam na mjesto i da bi se trebali samo namjestiti do godine dana. Bebi je sada 13 mjeseci, testisi jos uvijek setaju. jutros smo bili na kontroli na hirurgiji, gdje nam je nimalo ljubazan doktor skroz sturo objasnio sta nam je dalje ciniti, osim sto je naglasio kontrola za 3 mjeseca.

AKo je neko imao iskustva sa ovim problemom molim da mi kazete sta nas ceka dalje.. do kad se testisi trebaju namjestiti da ne setaju vise, kad i u kojem slucaju se ide na operaciju? gdje se privatno moze odvesti dijete i na pregled i na UZ testisa? hirurgija je sama po sebi grozna, stara zgrada, smrdi i jos kada te doceka doktor kojem je mrsko pricati, uzas!

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
30.5.2013 20:41:10   
manfri
mamin_djecak bas mi je zao sto si naletila na rtakvog doktorauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image slijedeci put se naruci kod doktora Popovica on je meni fantastican i pazljiv je prema djeci sto je meni liccno najvatnije. Ako si citala predhodne mailove moj je nedavno bio na operaciji spustanja testisa i prosla je bolje nego odlicno hvala Bogu a i Dr. je bio zaista pazljiv i oprezan prema njemu a i majkama koje su bile s djecom - trudio se pojasniti sve sto zelis a i ne zelis ili nisi imala predstave o stannju djeteta. Meni licno gore pazljivijeg , opreznijeg i osjecaj nijeg prema djeci nema. Ja ne volim doktore koji se puno smiju i govore joj sve je to dobro , lako cemo , nije to ovo ili ono , nego kad ti konkretno kaze to, to to i to je problem moze se rijesiti tako i tako i kad kaze ja mislim tako ako se vi ne slazete trazite drugo misljenje ja nemam nista protiv. eto toliko o doktoru za sad

E ovako mom su setali testisi doduse samo jedan i isto tako mi razni doktori govorili te radi vjezbe , te spustit ce se do godine dana ... bla, bla bla , ja na kraju opet dijete moradoh ovesti na operaciju i jos je i kile dobio na oba testisa, pa je doktor i to morao odstraniti . u svakom slucaju hocu reci sve sam probala od tih nekih doktorskih savjeta i na kraju kod Popovica dovela dijete covjek odmah kaze na operaciju ovo nece bviti bolje , odvela dijete i rijesila problem mali je sad masallaqh Fantastican skace, igra, trci, ma dan nakon operacije skocio na noge na kontroli bili par puta i sad trebamo ponovo aBd ali do sad ja sam prezadovoljna da bar nisam toliko oklijevala user posted image user posted image user posted image Sad mogu konacno kroz mosnjice vidjeti testise kad legne , mogu ih fino naci bez masiranja, trljanja i "mucenja" djeteta s raznim vjezbama za spustanje testisa

U Sanasi ili bilo kom drugom DZ mozes uraditi UZ testisa malcu, moj savjet ti je trazi gore dr. Popovica ili bilo koje drugo misljenje jer meni je doktor to ovako rekao :" Gospođo ako se nisu pustili i smirili do sad , nece n i od sada samo se cekanjem moze ne daj Boze mnapraviti jos i komplikacija , zbog toga jer kad nisu u mosnjama imaju vecu toplotu nego sto bi trebala , sto opet moze dovesti do ostecenja ...." Eto da ne duzim vise ako jos kako mogu pomoci tu sam

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
1.6.2013 13:23:18   
mamin_djecak
manfri hvala ti puno na odgovoru. kako je tvoj malac sada, citala sam tvoje postove i vidom da treba i ukopanu cunu da operise.
mi svog isto nismo jos sunetili, jer kad smo htejli sa 6 mjeseci, tad smo i dobili informaciju o testisima pa smo pomislili ako bude morao na tu operaciju da onda obavimo sve odjednom.
jesi isla mozda kod dok. Dizdarevica? On ima privatnu kliniku negjde na grbavici, kazu da je najbolji. ja sam mislila sad da uradim UZ u Dz pa da onda sa tim nalazom odem kod Dizdarevica, mada vidim ti se zadovoljna sa Popovicem. jel Popovic isto na hirurgiji na kosevu?

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
3.6.2013 15:46:24   
manfri
Nema na cemu mamin_djecak znam kako je meni bilo kad sam trebala ici goreuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image UHHH... Dr. Popovic jeste na Kosevu na djecijoj hirurgiji, mislim da je dezurni sad 10.06.
Moj nazalost bez obzira na sve mora opet gore radi te cune sad u ponedeljak smo naruceni na kontrolu pa da vidimo kad bi to doktor radio i testise da kontrolisemo. Ja sam sve UZ radila u DZ, privatno sam htjela ici ali prvi pregled je obavio Dr. Popovic pa smo ja i moj M raspitivali se ono kao ko je najbolji obzirom da je situacija takva kakva je rekli su nam da se klonimo Dizdarevica nije bilo nekih objasnjenja ali nismo dobili ni jednu pohvalu , za Popovica je bio jedino komentar da je dobar, precizan i nema mnogo price osim onog sto je potrebno, dakle radi covjek svoj posao savjesno i do kraja. to je nama bilo najvaznije i zaista menii i muzu nije nista okolo pricao kad smo dosli naruzio nas jos sto nismo ranije , preuzeo covjek u svoje ruke kad smo slijedeci put dosli pa je vidio da smo slijedili njegove upute do zadnjeg PUF promjena dozivjeli smo da smo dobili poptuno objasnjenje njegovog stanja pocev od testisa pa do cune, nalaze smo sve morali uraditi cak i one koji nisu bili aman potrebni covjek je toliko detaljan da smo i mi vise savladali gdje sta kako i zasto se nalaz obavlja. Kad smo primljeni na kliniku covjek dosao obisao ga , ujutro na operaciju iz sale cim je izasao dosao je u sobu (mimo vizite) da objasni meni sta je uradio, kako je proslo i to naravno laicki da ga mogu razumjeti , stalno ga je obilazio kad god je bio na poslu i ne samo njega nego sve svoje a Boga mi i tuđe pacijente sa djecom je strpljiv, stalozen i naravno nismo mu dali ni jednog jedinog feninga ni prije ni poslije operacije
Sto se tice suneta Popovic nama nije htjeo raditi sunet radi tog ukopanog penisa, mada ja kad sam bila gore bilo je djece kojoj je rađen sunet i spustanje testisa u isto vrijeme zavisi od stanja koliko je visoko testis jel jedan ili oba to doktor odlucuje
E sad to je moje iskustvo ti znas najbolje sta ti je ciniti i kome ces svoje dijete prepustiti u ruke znam jako dobro da nije to lako odluciti. U svakom slucaju zelim vam srecu i bit ce i tvoj malecki dobro aBd,

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
19.8.2014 15:14:23   
mimi xy
evo vidim da nema nikog dugo na ovoj temi sto mi je drago znaci da nema novih djecacica koji moraju proci operaciju..
Moja rodica sa sinom je ovo prosla ima vec tri godine od operacije sve je super testisi su u skrotumu ali me zanima velicina je ista jeli tek u pubertetu oni rastu i kesica je jako mala ...cesto se rodica zabrine da se nisu povukli ali ih napipa.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
25.2.2015 20:35:25   
mimi xy
jeli niko nema na ovoj temi

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
23.2.2016 7:26:37   
loptica7
Vec duze tema nije aktivna, a evo mi prolazimo kroz ovo, pa sam htjela podijeliti s vama.
Moj maleni ima mobilne testise, odnosno lijevi se vrlo rijetko spusti u skrotum. Bili smo kod dječjeg kirurga i on nam je rekao da nema kilu i da se javimo pedijetru endokrinologu da pokusamo s hormonalnom terapijom. Lijevi testis se nalazio na ulazu u ingvinalni kanal.
Primao je 3 dana testosteron, nakon cega je radio nalaz testosterona, koji je bio dobar. Na kontroli kod endokrinologa lijevi testis se malo spustio sad je na ulazu u skrotum i dr. mu produzi terapiju na jos 2 doze s razmakom od 2 dana. Kontrola nam je 7 dana nakon terapije. Rekla je ako se ne spusti da ce morati na operaciju.



_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Skriveni testis ili kriptorhizam
29.2.2016 18:26:01   
loptica7
Danas smo bili na kontroli. Testisi su se spustili. Kontrola kod endokrinologa za 3 mj, a dječjem kirurgu se moramo javiti prema njihovim uputama za kontrolu, a oni su tražili za 2 mj od prvog pregleda.
No dobro glavno da su se spustili, iako to ne znaci da se nece vratiti. Dr kaze da se ponovno mogu povuci. Dala nam upute da ga kod kupanja lagano masiram od dna trbuha prema skrotumu i da bude sto laganije obucen.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 88
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *