|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odnos s mamom...
7.1.2010 23:29:15   
veeseelaa
Noćaš sam mama usnio tebe,
Tvoj dodir meki, tvoje oči snene
U snu me držiš u krilu svome
Rukama miluješ po licu mome.
 
Trznuh se, shvati, da bio je san
O kako težak ovaj je dan
Kako je život bez tebe sumoran
Svakako jutra budim se umoran
 
Zavidim drugima što imaju majke
Dal loš sam čovjek zbog misli takve?
Ova mi tuga srce slama
Odkad nisi samnom sve je majko tama
 
Na te mislim dok radim, hodam i zborim
Svako se veče za tebe molim
Na ovome svijetu tuga te svila
Nikada sretna nisi mi bila.
 
Bio sam nemoćan da uradim išta
Kad pogled spustim, lažem da nije mi ništa
Zavaravam sebe da dalje mogu
Za malo razuma molim se Bogu
 
Majka je život
Majka je nada
Majkice moje trebaš mi sada........

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Odnos s mamom...
22.1.2010 17:20:39   
Anoniman
Opet ja.... Boli me ova tema pa moram pisati... U stvari i ne znam sto sam anonimna, ali nekako me, kao, stid.
Skoro sam bila u posjeti i opet smo se porjeckale... ona je dobila i morala je to na nekom da iskali pa sam ja pala u nemilost. Od tad- nije da je prezirem, Boze sacuvaj, ali jednostavno gledam u ovo svoje pile i pitam se....
Pitam se kako je mogla gledati kako placem i ne prici mi, ne utjesiti me, u najgorim situacijama mog zivota...
zasto nikada, ama nikada, nije usla u moju sobu dok sam tuzna ili sretna i pitati me sta se sa mnom desava...
zasto onaj dan kad sam kao curica od 11 godina prvi puta dobila nije mogla reci nista osim "hm, znas li gdje su ulosci?"- "znam"- "pa onda stavi"...
kako je mogla vjerovati svakome osim meni...
kako je mogla uvjek mene udarati za sve greske koje bi drugi ucinili...
kako je mogla imati tolike izlive bjesa da bi jednostavno zaboravila na svjet oko sebe...
kako me nikada, jebemu ama bas nikada, od kako za sebe znam, nije mogla zagrliti...

I dalje gledam u ovo svoje pile i znam da NIKADA necu dici ruku na njega, da ga nikada necu zapostaviti, nijendo pitanje mu nece ostati neodgovoreno, necu ga ismijavati i trudit cu se da mu ulijem ogromno samopouzdanje. Gledam i molim Boga da budem sve sto meni moja mama nije bila.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Odnos s mamom...
22.1.2010 17:26:00   
milenium
user posted image user posted image user posted image baš mi je žao anoniman.a tko zna...možda je tvoja mama imala težak život.možda i nju nitko nije imao naučiti kako se voli,možda je i njoj kao maloj falio zagrljaj.ako ga ona ne zna dati tebi,pruži ga ti njojuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Odnos s mamom...
22.1.2010 21:11:59   
Amrino
user posted image user posted image user posted image
Razumijem te draga...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Odnos s mamom...
22.1.2010 22:03:53   
bebano
Draga Anonimna jako je tuzna tvoja prica i zao mi je sto se tako osjecas..

Ali opet slazem se i sa ovim sto je napisala milenium.. I mislim upravo tako, mozda je i tvoja mama imala lose djetinjstvo, mozda je i ona rasla bez svega ovoga sto ni ona tebi nije pruzila, mozda nije bila okruzena ljubavlju pa je jednostavno ne zna ni pokazati .. znam da je to ne opravdava ali pokusavam naci opravdanje za takvo ponasanje. Mozda je ona na neki drugi nacin pokazivala svoju ljubav...
U svakom slucaju zelim ti da uzivas sa svojim djetetom (izvini ne shvatih da li imas jedno ili vise djece) i da budes sve ono sto tebi tvoja majka nije...


_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Odnos s mamom...
22.1.2010 22:24:03   
Mya_81 RR
Draga Anonimna, baš mi je žao user posted image

Ali ja sam nekako sigurna da tvoja mama nije imala od koga naučiti šta je ljubav i kako se ona pokazuje. Možda je ona oko sebe uvijek imala ljude koji su bili takvi prema njoj i nije mogla znati drugačije. Znam da tebi ovakvo objašnjenje puno i ne znači, i ne možeš to razumjeti pa čak iako si toga svjesna jer ti njena pažnja previše fali. Uostalom, imaš vlastito dijete i već sad znaš da to njemu sigurno nikad nećeš moći uskratiti.

I sigurna sam da ćeš ti svom djetetu biti sve ono što tvoja mama tebi nije bila user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 13:28:27   
SdZ
Ja sam sinoc svojoj samo nesto "provukla"kroz usi da bih uskoro mogla da joj kazem da cu se udati.Prihvatila je kao i svaka majka,zao joj jer sam mlada,boji se sta ce biti,misli samo na lose sto bi me,ne daj Boze,moglo zadesiti.Jutros kaze da nije spavala cijelu noc,rodica me zove da mi cestita 8.mart i kazeda je zvala moju mamu i da je plakala i rekla da cu se ja vjerovatno udati.user posted image user posted image tesko mije,ali ja sam to odlucila i ne mijenjam odluku ni zasto jer smatram da se ta odluka ne moze mijenjati tek tako.
Kakva su vasa iskustva??Kako su vase mame prihvatile to da se njena "curica"udaje??


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 13:33:21   
sara.at

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Ja sam sinoc svojoj samo nesto "provukla"kroz usi da bih uskoro mogla da joj kazem da cu se udati.Prihvatila je kao i svaka majka,zao joj jer sam mlada,boji se sta ce biti,misli samo na lose sto bi me,ne daj Boze,moglo zadesiti.Jutros kaze da nije spavala cijelu noc,rodica me zove da mi cestita 8.mart i kazeda je zvala moju mamu i da je plakala i rekla da cu se ja vjerovatno udati.user posted image user posted image tesko mije,ali ja sam to odlucila i ne mijenjam odluku ni zasto jer smatram da se ta odluka ne moze mijenjati tek tako.
Kakva su vasa iskustva??Kako su vase mame prihvatile to da se njena "curica"udaje??



a joj pa mora ona razumijeti Selmy da ti rastes i da kad tad moras da ides za svojim zivotom, to ce nju drzati dan-dva i proce je i moju je isto,a sad joj je najgore sto ce u 42godini da postane bakica user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 13:42:10   
sara.at

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Opet ja.... Boli me ova tema pa moram pisati... U stvari i ne znam sto sam anonimna, ali nekako me, kao, stid.
Skoro sam bila u posjeti i opet smo se porjeckale... ona je dobila i morala je to na nekom da iskali pa sam ja pala u nemilost. Od tad- nije da je prezirem, Boze sacuvaj, ali jednostavno gledam u ovo svoje pile i pitam se....
Pitam se kako je mogla gledati kako placem i ne prici mi, ne utjesiti me, u najgorim situacijama mog zivota...
zasto nikada, ama nikada, nije usla u moju sobu dok sam tuzna ili sretna i pitati me sta se sa mnom desava...
zasto onaj dan kad sam kao curica od 11 godina prvi puta dobila nije mogla reci nista osim "hm, znas li gdje su ulosci?"- "znam"- "pa onda stavi"...
kako je mogla vjerovati svakome osim meni...
kako je mogla uvjek mene udarati za sve greske koje bi drugi ucinili...
kako je mogla imati tolike izlive bjesa da bi jednostavno zaboravila na svjet oko sebe...
kako me nikada, jebemu ama bas nikada, od kako za sebe znam, nije mogla zagrliti...

I dalje gledam u ovo svoje pile i znam da NIKADA necu dici ruku na njega, da ga nikada necu zapostaviti, nijendo pitanje mu nece ostati neodgovoreno, necu ga ismijavati i trudit cu se da mu ulijem ogromno samopouzdanje. Gledam i molim Boga da budem sve sto meni moja mama nije bila.



potpuno znam kako ti je jer ja ovo sve vec godinu dana kod psihologa sa svojim mm prolazim i vidim da je njemu iz dana u dan bolje al ja znam da ce on zauvijek imati onu prazninu sto mu majka nije popunila iako se ona sad trudi da se popravi vec je kasno on je sebe izgradio kao licnost i zacrtao sebi cilj u zivotu i ide dalje a ona neka se pita gdje je pogresila.
Htijela je da ima sina samo kad je na visokoj poziciji,nije joj bilo dovoljno ni kad je sa 29godina postao direktor firme,pa ni kad je sa svojim parama kucu kupio, pa najbolje auto nikad nije rekla da je ponosna na njega,kroz kucu nam je znala prvi put nakon 3godine proci i samo reci "lijepo" ja znam koliko to njega boli al on uvijek kaze ja imam sad svoj dom,svoju zenu i ako Bog da i svoje djete. On je u nama nasao svoju utijehu i za njega je i 100km daleko kad nije kraj nas on zuri kuci jer kako on kaze ja se samo kod svoje kuce osjecam voljen onako iskreno i od cjelog srca....Citam ove tvoje rijeci i kao da cujem mog mm gdje kaze da ce djete njegovo dobiti sve ono sto on nije nikada,kako te rijeci bole a kak obole kad on moju mamu zove mamom a svoju imenom

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 13:51:04   
mamina princeza

Draga selmy... samo polako. Ne znam koliko imas tacno godina pa tvoj amam asmatra da si mlada za nju ces uvijek biti. Samo polako razgovaraj s njom, nemoj joj nista naglo saopstavati nego postepeno... pokusaj joj objasniti da zelis da imas porodicu djecu, da ce i ona biti sretna kad jenog dana dobije unucad...
Prirodno je da svi mi idemo i zasnivamo svoje porodice i to svako mora prihvatiti.

Ja sam prije udaje zivjela nakon tatine smrti sama s mamom 7 godina i njoj je sigurno bilo tesko kad sam ja rekla udajem se(  nemam ni brata ni sestru).  Niej mi sprijecvala al dugo je bilo nekih razlicitih misljenja . nekih njenih komentara i lsicnih stvari koji me nisu odusevljavali. I kasnije je bilo teskih situacija al sad je sve doslo na svoje hB. Relativno blizu zivimo cesto idem kod nje, cujemo se nekad mnogo puta na dan, ona mi je zaista najbolji prijatelj.
Ona najvise brine za mene, ako mi sta treba odmah je tu....
Al je i sretna sto sam se ja udala , sto ima unuku i uziva s njom.

Pokusaj je "uhvatiti " na tu pricu user posted image Sretno



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 13:57:17   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Ja sam sinoc svojoj samo nesto "provukla"kroz usi da bih uskoro mogla da joj kazem da cu se udati.Prihvatila je kao i svaka majka,zao joj jer sam mlada,boji se sta ce biti,misli samo na lose sto bi me,ne daj Boze,moglo zadesiti.Jutros kaze da nije spavala cijelu noc,rodica me zove da mi cestita 8.mart i kazeda je zvala moju mamu i da je plakala i rekla da cu se ja vjerovatno udati.user posted image user posted image tesko mije,ali ja sam to odlucila i ne mijenjam odluku ni zasto jer smatram da se ta odluka ne moze mijenjati tek tako.
Kakva su vasa iskustva??Kako su vase mame prihvatile to da se njena "curica"udaje??



Selmy to je sasvim prirodno da tako tvoja mama reaguje , i ti ces ako Bog da kad budes imala svoju kcerku zeljeti da sto duze bude kod tebe ,ja neznam koliko imas godina al djelujes jako mlada , zato moras i mamu razumjeti al vjeruj mi i da ti je 30 mami bi bilo zao jer ipak ide dijete iz kuce posebno tvoj slucaj jer si izgubilaprosle godine oca , zato je svati njoj je drago jer si ti sretna ali i zao jer ides iz kuce sto je za mamu normalno.



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 15:51:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Opet ja.... Boli me ova tema pa moram pisati... U stvari i ne znam sto sam anonimna, ali nekako me, kao, stid.
Skoro sam bila u posjeti i opet smo se porjeckale... ona je dobila i morala je to na nekom da iskali pa sam ja pala u nemilost. Od tad- nije da je prezirem, Boze sacuvaj, ali jednostavno gledam u ovo svoje pile i pitam se....
Pitam se kako je mogla gledati kako placem i ne prici mi, ne utjesiti me, u najgorim situacijama mog zivota...
zasto nikada, ama nikada, nije usla u moju sobu dok sam tuzna ili sretna i pitati me sta se sa mnom desava...
zasto onaj dan kad sam kao curica od 11 godina prvi puta dobila nije mogla reci nista osim "hm, znas li gdje su ulosci?"- "znam"- "pa onda stavi"...
kako je mogla vjerovati svakome osim meni...
kako je mogla uvjek mene udarati za sve greske koje bi drugi ucinili...
kako je mogla imati tolike izlive bjesa da bi jednostavno zaboravila na svjet oko sebe...
kako me nikada, jebemu ama bas nikada, od kako za sebe znam, nije mogla zagrliti...

I dalje gledam u ovo svoje pile i znam da NIKADA necu dici ruku na njega, da ga nikada necu zapostaviti, nijendo pitanje mu nece ostati neodgovoreno, necu ga ismijavati i trudit cu se da mu ulijem ogromno samopouzdanje. Gledam i molim Boga da budem sve sto meni moja mama nije bila.



draga moja baš si me nasekirala ovim postom, jednostavno nemam riječi, suosjećam s tobom, znam da je teško al pokušaj ako možeš da joj halališ

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 15:54:39   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Ja sam sinoc svojoj samo nesto "provukla"kroz usi da bih uskoro mogla da joj kazem da cu se udati.Prihvatila je kao i svaka majka,zao joj jer sam mlada,boji se sta ce biti,misli samo na lose sto bi me,ne daj Boze,moglo zadesiti.Jutros kaze da nije spavala cijelu noc,rodica me zove da mi cestita 8.mart i kazeda je zvala moju mamu i da je plakala i rekla da cu se ja vjerovatno udati.user posted image user posted image tesko mije,ali ja sam to odlucila i ne mijenjam odluku ni zasto jer smatram da se ta odluka ne moze mijenjati tek tako.
Kakva su vasa iskustva??Kako su vase mame prihvatile to da se njena "curica"udaje??



odlično, čestitala mi je i poželja sve najbolje u životu, dugo sam bila sa mm u vezi i svi su očekivali da će se veza krunisati brakom, inače mm je jako pozitivna ličnost da se svima u mojoj familiji baš dopaouser posted image
E sad ja sam se udala s 28 godina, radila sam i bila neovisna u svakom smislu, mm takodje... neznam kako bi reagirala da sam došla npr sa 22-23 godine, i spomenula udajuuser posted image , vjerovatno bi mi rekla da pričekam još koju godinicu dok ne poredam neke stvari u životu....

< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.3.2010 15:55:38 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 20:41:41   
ivana st
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Ja sam sinoc svojoj samo nesto "provukla"kroz usi da bih uskoro mogla da joj kazem da cu se udati.Prihvatila je kao i svaka majka,zao joj jer sam mlada,boji se sta ce biti,misli samo na lose sto bi me,ne daj Boze,moglo zadesiti.Jutros kaze da nije spavala cijelu noc,rodica me zove da mi cestita 8.mart i kazeda je zvala moju mamu i da je plakala i rekla da cu se ja vjerovatno udati.user posted image user posted image tesko mije,ali ja sam to odlucila i ne mijenjam odluku ni zasto jer smatram da se ta odluka ne moze mijenjati tek tako.
Kakva su vasa iskustva??Kako su vase mame prihvatile to da se njena "curica"udaje??



Moja je mama vijest da sam se zaručila primila kao i tvoja.Najprije je mislila da se zezam, a onda bila sva zbunjena.Ujutro najranije zvala sestru da joj kaže vijest i kako se ne može nikako naviknut na tu činjenicui, jer sam ja u njenoj glavi još curica. tako je to valjda sa mamama.a hodala sam sa mm 2,5 godine prije zaruka, mama ga poznaje skoro cijeli život,bila je zadovoljna sa mojim odabirom jer je znala kakv je čovjek.Ja sam tada imala 24, a mm 26, imali smo sređeno stambeno pitanje i mm je radio, ali eto opet je strefilo kad sam joj rekla.


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Odnos s mamom...
8.3.2010 20:54:56   
aida.
Nisam svjesna koliko sam sretna sto te imam... Sto te mogu, najmilija, zagrliti svakoga dana.. Nema njeznijeg obraza od tvoga, nema toplije ruke od majcine... Hvala ti, mila moja, sto si kroz cijeli moj zivot navodila me na najbolji put i oprosti za svaki savjet sto nisam prihvatila nego sam po svome.... Da, upravu si bila, oprzila sam se svaki put... A sve si s razlogom govorila, ta najmilija sve si znala... Kad sam mislila da si hladna, nisi bila, samo si me pustala da sama doznam neke stvari... Kad sam mislila da ne zelis mi pomoci, ustvari si mi pomagala sto si mi pustala da rijesavam sama neke stvari... Sjedis u drugoj sobi a ne znas da o tebi pisem, ne znas da kad citam pjesme drugih ljudi koji nemaju svoju majku pored sebe, placem... Ne zelim da pomislim da te ikada nece biti.. Zato, zahvaljujem Bogu sto imam najbolju mamu na svijetu, sto voli moju sestru i mene, sto voli moga muza kao i svoje dijete... Sto je tu kad god mi treba, sto na njenom ramenu mogu plakat u svaka doba... Hvala ti, majko, sto sapat tvoj govori na sav glas, sto svaka tvoja rijec ima svoje mjseto... Hvala ti sto me ucis kako da i ja sutra budem dobra kao mati, mada se bojim da cu ikada biti kao ti, dobra kao ti, prema svakome... Blage osobe a tako jake poput tebe ne radjaju se vise.. Ne sto si moja, jer svako ko te zna, zna da tako jake zene nema... Sta si sve prosla i opet se smijes, opet si vedra i zracis... Opet si MOJA, opet me grlis, brines se, volis... Opet si najbolja, zauvijek si najbolja, zauvijek ces postojati, voljeti, brinuti... Ne znam kako ti se oduziti, ne shvatam kako ti se oduziti, mila, najmilija moja... HVALA TI STO POSTOJIS!!!


Izvinjavam se na ovako dugom postu... dugo nisam nista pisala... iz duse... ova tema i prethodni postovi me potresose... Shvatih koliko sam sretna....

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Odnos s mamom...
9.3.2010 12:50:52   
SdZ
Hvala vam na odgovorima,ja se nadam da ce i kod mene,ako Bog da,sve proci kako treba.Sinoc mi je rekla da odlucim sta god hocu,ali da bi ona voljela da secekam jos koju godinu i onda mi je rekla nesto sto me stvarno zaboljelo,rekla je "Kad se udas ja te necu zvati ni da mi pomognes u necem niti bilo sta radije cu platiti nekom da mi pomogne nego se u tudju kucu petljati jer to je za mene tudja kuca i kad bih umirala tebe ne bih zvala jer ti ces imati muza i svoje obaveze"user posted image user posted image
Ovo me povrijedilo,ali se trudim misliti da ona togovori samo iz tuge koju osjeca jer predosjeca da cu joj reci da cu se udati.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Odnos s mamom...
9.3.2010 12:53:49   
anidla
,boji se sta ce biti,misli samo na lose sto bi me,ne daj Boze,moglo
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Opet ja.... Boli me ova tema pa moram pisati... U stvari i ne znam sto sam anonimna, ali nekako me, kao, stid.
Skoro sam bila u posjeti i opet smo se porjeckale... ona je dobila i morala je to na nekom da iskali pa sam ja pala u nemilost. Od tad- nije da je prezirem, Boze sacuvaj, ali jednostavno gledam u ovo svoje pile i pitam se....
Pitam se kako je mogla gledati kako placem i ne prici mi, ne utjesiti me, u najgorim situacijama mog zivota...
zasto nikada, ama nikada, nije usla u moju sobu dok sam tuzna ili sretna i pitati me sta se sa mnom desava...
zasto onaj dan kad sam kao curica od 11 godina prvi puta dobila nije mogla reci nista osim "hm, znas li gdje su ulosci?"- "znam"- "pa onda stavi"...
kako je mogla vjerovati svakome osim meni...
kako je mogla uvjek mene udarati za sve greske koje bi drugi ucinili...
kako je mogla imati tolike izlive bjesa da bi jednostavno zaboravila na svjet oko sebe...
kako me nikada, jebemu ama bas nikada, od kako za sebe znam, nije mogla zagrliti...

I dalje gledam u ovo svoje pile i znam da NIKADA necu dici ruku na njega, da ga nikada necu zapostaviti, nijendo pitanje mu nece ostati neodgovoreno, necu ga ismijavati i trudit cu se da mu ulijem ogromno samopouzdanje. Gledam i molim Boga da budem sve sto meni moja mama nije bila.



draga moja baš si me nasekirala ovim postom, jednostavno nemam riječi, suosjećam s tobom, znam da je teško al pokušaj ako možeš da joj halališ



bas si me rasplakala...al bas jesi....user posted image zao mi je zbog tvog odnosa sa mamom, a ti budi najbolja mama svom user posted image svako dijete to zasluzuje....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Odnos s mamom...
9.3.2010 17:10:48   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Opet ja.... Boli me ova tema pa moram pisati... U stvari i ne znam sto sam anonimna, ali nekako me, kao, stid.
Skoro sam bila u posjeti i opet smo se porjeckale... ona je dobila i morala je to na nekom da iskali pa sam ja pala u nemilost. Od tad- nije da je prezirem, Boze sacuvaj, ali jednostavno gledam u ovo svoje pile i pitam se....
Pitam se kako je mogla gledati kako placem i ne prici mi, ne utjesiti me, u najgorim situacijama mog zivota...
zasto nikada, ama nikada, nije usla u moju sobu dok sam tuzna ili sretna i pitati me sta se sa mnom desava...
zasto onaj dan kad sam kao curica od 11 godina prvi puta dobila nije mogla reci nista osim "hm, znas li gdje su ulosci?"- "znam"- "pa onda stavi"...
kako je mogla vjerovati svakome osim meni...
kako je mogla uvjek mene udarati za sve greske koje bi drugi ucinili...
kako je mogla imati tolike izlive bjesa da bi jednostavno zaboravila na svjet oko sebe...
kako me nikada, jebemu ama bas nikada, od kako za sebe znam, nije mogla zagrliti...

I dalje gledam u ovo svoje pile i znam da NIKADA necu dici ruku na njega, da ga nikada necu zapostaviti, nijendo pitanje mu nece ostati neodgovoreno, necu ga ismijavati i trudit cu se da mu ulijem ogromno samopouzdanje. Gledam i molim Boga da budem sve sto meni moja mama nije bila.



uhhh, moja je ovaka. Uvijek sam ja bila kriva za sve njene probleme. Ja nikad neću zaboraviti onaj dan, nakon što sam se udala (moji su se protivili) kad me srela na ulici prošla pored mene kao pored nekog stranca. Kao tata, joj je branio da kontaktiramo. O, Bože, kako mi se srce stegne i sad, nakon  četiri godine od toga...pa ne znam...ja da pored svoje Leile prođem.
Ona tek sad hvali i cijeni neke postupke,djela i odluke. Meni sad nije važno, nije bilo podrške kad je trebalo.
Znate šta ona mene neki dan pita kad sam bila kod nje, ''Boga ti, čim si ti održavala fuge između pločica? hahahah o Bože,odvalila sam se od smijeha, nema pojma žena, jer je meni sa desetak godina sve predala u ruke i održavanje čistoće u kući je bila moja obaveza i još mnogo toga.
Ja njoj nemam šta ni da oprostim, jer jednostavno ona ne zna drugačije,ali boli, boli do kosti. Ostala je bez mame rano, najstarija, brinula se o braći i sestri. Njih pazila, slala u školu dok je dido rahmetli radio.



_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Odnos s mamom...
25.3.2010 9:25:30   
smajli80
Draga Azure ti uopte nisi svjesna koga ima kraj sebe.Ja sam izgubila i oca i majku prije 8 godina i oni mi strano fale.Ti ne zna kako je doći u praznu kuću s posla a da te niko ne pita sine jesi li gladna i ima li nekakavih problema.Imati majku je jedno ogromno bogatstvo koje se ne moe porediti sa ničim.Budi sretna to tvoja djeca mogu da uivaju u baki to moja kćer nikad neće moći.Sve dok nisam rodila nisam ni bila svijesna koliko mi fali moja mama jer je svaki dan bez nje uasno teakuser posted image .Jako mi je teko gledati gledati ene mojih godina koje etaju svoju djecu zajedno sa svojim mamama a one pak radosno trče za svojim unučićimauser posted image Nemoj da bude toliko da ne kaem ohola i pogledaj malo oko sebe i vidjeće da na svijetu postoje ljudi kao ja koji bi dali sve na svijetu da mogu da osjete jo barem jenom topli majčin zagrljaj.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Odnos s mamom...
8.4.2010 15:51:43   
marny
moja majka nije bila klasična majka, ona je više bila kao diktator.
sve je moralo biti kako ona kaže, red-rad-disciplinauser posted image , najgore što ti htjeo ili ne nešto pokupiš od odgoja na način kako su tebe odgajali jer ne znaš za drugačije, ponekad se ulovim da se u odnosu prema svojoj kćeri ponašam kao moja majka prema meni pa smognem snage da se opomenem.
svi činimo greške samo ne znamo kolika je njihova težina.
trudim se.......biti bolja.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Odnos s mamom...
8.4.2010 15:55:41   
marny
najgore bi bilo ako bi dobila lošiju ocjenu, inače jako dobar učenik, ona bi odmah, kako ovaj, kako onaj, šta i ti nisi mogla, kako nisi, zašto nisi.........

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Odnos s mamom...
8.4.2010 16:00:39   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: marny

najgore bi bilo ako bi dobila lošiju ocjenu, inače jako dobar učenik, ona bi odmah, kako ovaj, kako onaj, šta i ti nisi mogla, kako nisi, zašto nisi.........



Haha, moja bi uvjek odma rekla "nisi ucila" a jadna se slomila nocima ucila, ali sta ces kad je profesor fakin, hahahaha!
Pa kakve god, pune su one sve buba, ali sta ces, nemozes nekad s njima ali vala ni bez njih!

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Odnos s mamom...
8.4.2010 16:03:45   
Nedi
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

IZVORNA PORUKA: marny

najgore bi bilo ako bi dobila lošiju ocjenu, inače jako dobar učenik, ona bi odmah, kako ovaj, kako onaj, šta i ti nisi mogla, kako nisi, zašto nisi.........



Haha, moja bi uvjek odma rekla "nisi ucila" a jadna se slomila nocima ucila, ali sta ces kad je profesor fakin, hahahaha!
Pa kakve god, pune su one sve buba, ali sta ces, nemozes nekad s njima ali vala ni bez njih!



Ma vala mogu i da se sad ne vidimo 5 godina ja ne bih primjetila razliku

Anonimna baš me rasplakauser posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Nedi -- 8.4.2010 16:04:49 >


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Odnos s mamom...
11.4.2010 0:40:21   
Anoniman
A ni moja nije sjajna,ja idem kod nje jednom tjedno nemam volje više,ona uvijek više brine o mojim sestrana nego o meni,tako i druge unuke više voli,moja mala neće da iđe kod nje ja je gonim silom,a razlog zato što je nikada nije uzela u naručje ili nešto joj pružila.Ja kada odem uvijek traži neki razlog da se posvadi sa mnom,a šta bi istinito a žalosno.

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Odnos s mamom...
11.4.2010 12:14:53   
ivana st
Moj odnos sa mamom je onakav kakav bi sutra željlea imati i sa svojom djecom.Ona je uvijek bila tu uz mene, moja podrška u svakom smislu, i moja najbolja prijateljica. Nije da se ne bi znale posvađat, posebice kad se trebalo izboriti za malo duže izlaske van u gimnazijskim danima, čemu je vjerojatno uzrok bio i generacijski jaz među nama od čedrdeset godina. Ono što posebno cijenim je što je ona toga uvijek bila svjesna i nastojala se prilagoditi i shvatiti vrijeme u kojem danas živimo.Odluke koje sam kroz život donosila donisila sam sama, ona mi nikad nije nametala svoje prohtjeve i želje ali je uvijek bila uz mene i trudila se svojim savjetima i razgovorom da učinim ono što će me učiniti sretnom i biti najbolje za mene.
Žao mi je kad vidim da nemaju svi takav odnos sa svojim mamama user posted image .


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *