|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ukopan/skriven penis
24.4.2010 12:25:30   
Anoniman
rose 87 znam kako ti je i sama sam ludila kad sam saznala za ukopan penis user posted image
Mi smo user posted image  osunetili prije 1,5 mj. i ćuna je super user posted image  Nemoj se brinuti, sve će to biti super i sama si vjerovatno pročitala da je to isključivo "problem" estetike radi! Najbitnije je da ćuna ima svoju funkciju user posted image  mada naša sada izgleda krasno user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image
Nemoj da brineš, nije ništa strašno, biće to super. Treba samo pustiti da ćunica raste i ne zamarati se oko toga user posted image

(odgovor članu rose 87)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Ukopan/skriven penis
26.4.2010 10:10:34   
rose 87
hvala ti enisa sara,mislim da si ti najvise i pisala o svemu i puuuuno si me utjesila,ja prvo nisam znala ni o cemu se radi a kad sam vidjela da nisam jedina bilo mi je lakse,mi smo se evo oporavili,doktor kaze da nebi trebalo biti problema i da ce to izgledati super

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Ukopan/skriven penis
26.4.2010 10:55:51   
ena23
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Mi smo user posted image  osunetili prije 1,5 mj. i ćuna je super user posted image


Pa ja ovo nisam ni vidila user posted image Tako mi je drago, Mubarek olsun sunecenje, hB pa je sve dobro proslo i da je cuna sada u redu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za druga


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Ukopan/skriven penis
28.4.2010 11:45:32   
Anoniman
rose 87, nema na čemu. Jedina stvar koja je uočljiva u ovakvim slučajevima jeste da dr. uglavnom ostavljaju malo više kožice nakon sunećenja. Meni je u prvi mah izgledalo jako čudno ali mi je dr. pojasnio da moraju ostaviti više kožice te da će ona, kako ćuna bude rasla, postati zanemariva user posted image  te da je ista ostavljena upravo da ne bi zatezala kad ćuna skroz izađe iz tkiva.

ena23, hvalaaaaaa user posted image

(odgovor članu rose 87)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Ukopan/skriven penis
28.4.2010 11:49:44   
DM
E drago mi je da ćuuniii dobro! Allah mubarek olsun! Ma biće t dobro aBda, pisala sam već o tome na ovoj temi pa koga zanima neka pročita i utješi se!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 9:09:36   
muby
Zene i ja sam u behutu user posted image
Citala sam ranije o svim mogucim problemima koji se mogu desiti muskim bebama i uvjek na kontrolama sam insistirala da sve detaljnije provjere i uvjek bi me dr cudno gledale kao provjere one to i bez da im kazem.
I uvjek su govorile sve je OK.
Nedavno smo osunetili bebija (sa punih 10 mjeseci) i od tada mi je cuna cudno mala. Meni se svi smiju i govore mi da umisljam ali ja sam ga odvela na kontrolu kod pedijatra. Dobili smo uputnicu za djecijeg hirurga jer je cuna uvucena a kao da se ni testisi nisu potpuno spustili.
Od tada ludim. Ne znam ni kad da odem ni gdje.
Krivo mi sto su ga gledali toliki dr-i i niko nista da kaze. Cak ni onaj dr koji ga je sunetio (sad ne znam ni ime, urolog u Eurofarmu).

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 9:57:55   
Amela83
Evo i mene ponovo na ovoj temi, nakon pola godine!user posted image Cuna se konacno malo "popravila", kao sto nam je dr. i rekao. Glavic se vise ne uvlaci u potpunosti a kad user posted image piski tad je cuna i po!user posted image Jedino su mi testisi problematicni - ponekad se spuste, izgledaju sasvim normalno a nekad se povuku... Cini mi se da i to pomalo ide nabolje jer su prije bili non stop uvuceni. Sacekat cu do jeseni a onda idemo ponovo na pregled.


Muby, ja bih ti ipak rekla da dobro razmislis sta ces uraditi (vecini preporuce operaciju mada bi se to mozda i samo normalizovalo). Vidim da je tvoj user posted image mladji od mog 5 mjeseci, zato bih ti preporucila da sacekas jos malo. Jel ti bebi prohodao? Ja mislim da je to jedan od bitnih faktora za normalizovanje uvucene cune. Moj je prohodao odmah poslije rodjendana i nakon 1 mj.sam primjetila poboljsanje.
Drzim vam svima figeuser posted image


_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 10:04:42   
muby
Amela, moj bebi jos ne hoda (nedavno je bebela guza tek propuzala) ali se dize uz stvari i pokusava pustiti tako da mislim da ce brzo. Ma ja cu otici na taj pregled cisto da cujem sta ce dr reci a odluka o daljim koracima je naravno samo moja (i MM). I ja bih najradije da se to rijesi bez ikakvih hirurskih intervencija. Neke forumasice spominju vjezbice ali nisam pronasla o kakvim se vjezbicama radi.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 10:14:12   
Amela83
Ja nisam radila nikakve vjezbice ali nije na odmet ako moze i to pomoc. Pazi samo da bebina odjeca nije preuska i pelena isto tako (ja svom A.nikad nisam previse stezala i odavno vec koristim br.4. -prije Nove G.) I pusti ga da sto vise bude na nogicama (hodalicu izbaci ako je koristis). 

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 10:32:19   
rose 87
ja radim vjezbice tako sto svako presvlacenje pritisnem onu kozu oko cune i ona izadje tako drzim par min.,tako mi je dr. objasnio kad smo ga sunetili,sad super cuna izgleda ali je jos uvijek uvucena,ja se vise ne brinem toliko,kazu i do 3god. da se to moze povuci,mi cemo biti strpljivi da vidimo kako ce biti kad prohoda za operaciju nikad nije kasno

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 13:39:48   
Anoniman
I nama je ćuna, skoro pa skroz vani user posted image  user posted image user posted image
muby ni ja, kao što reće amela, ne bih ništa radila. Ja sam dosta korisnih tekstova ovdje postavila, ne znam da li si čitala, istraživanja su pokazala da se to izvuče, uglavnom, do 3 godine user posted image
Čekaj, pa u slučaju da se ne izvuče, nije ti kasno nikada za zahvat.

(odgovor članu rose 87)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 13:42:21   
škorpija
i naša je haman izletila, ali ajdinu je rađena operacija ukopanog penisa, ma to su u stvari bila samo dva končića koje su mu stavili prilikom suneta, ne znam u čemu je foluser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 14:23:06   
remzy
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

I nama je ćuna, skoro pa skroz vani user posted image  user posted image user posted image
muby ni ja, kao što reće amela, ne bih ništa radila. Ja sam dosta korisnih tekstova ovdje postavila, ne znam da li si čitala, istraživanja su pokazala da se to izvuče, uglavnom, do 3 godine user posted image
Čekaj, pa u slučaju da se ne izvuče, nije ti kasno nikada za zahvat.


evo da se i ja pridruzim
kod Fatiha je bila "uvucena" cuna,mi ga osunatili ,cuna bila tako mal da me bilo strah sto je sad ovo...
medutim kako vrijeme prolazi ona se vraca u normalu user posted image
zato nemoj da brinete ,"izaci " ce ona  samo izbjegavajte zatezati pampers ,bodi ,pelene ,mora da budu sire ,da nestisce bebu nista  ...




_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 15:56:04   
muby
Hvala vam na podrsci
Mozete li mi reci ako neko zna moze li se telefonom dogovoriti termin kod tog djecijeg hirurga (i ima li neki broj. tel za to) ili moram otici gore pa cekati dok me ne prime.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 16:43:00   
škorpija
muby ja imam broj moba onog direktroa dječije hirurgije poslaću ti na broj mob-a ako hoćeš na PP, s njim s emoež sve dogovoriti kako sam čula, ali ima svoju cjenuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Ukopan/skriven penis
25.6.2010 16:47:23   
škorpija
poslala sam ti broj na pp, ali nama je radio operaciju dr. zlatan zvizdić, on je divan, ali nemam njegov broj, probaj preko sanase doći do njega, ustavri odi na pregled, on će vam najbolje reći šta dalje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Ukopan/skriven penis
26.6.2010 11:41:25   
lirio
drage moje zenice, počitala sam sve od početka...i sad mi lakše...i kod nas je prisutan ovaj problem...doduše, moj muž je to već odavno primjetio a ja nisam obrcala pažnju ili sam se nekako krila od toga( koja greska)user posted image user posted image user posted image ...sve dok malog nismo osunetili prije nekih 20-tak dana...sve sam kontala da to nije kod nas slucaj, da je to nesto trenutno...ma strahota jedna kako se uvuce...nigdje ga...negdje procitah ,,prvo ko pupoljak a onda ko dugme" i upravo je tako...baš ko dugme...baš me sad nešto strah...dduše i dr Kukolj nam je prilikom sunećenja ptvrdio da se radi o tome i da nema potrebe za operacijom , da ce se sve srediti samo... al, brate, on je tako maliuser posted image user posted image user posted image ...tacno, kad piski izadje a kad prestane nema ga...mi smo bili kod dr dizdarevica nekolko puta, i kod doooosta hirurga radi drugog problma( pupak nam je curio 4 mj) i svi bi prilikom pregleda pupka mahinalno i cunu pregledali da provjere testise i sve ok, niko nam nije skrenu paznju ni na kakav problemuser posted image user posted image user posted image ..
definitvno uvodim veće bodije, duge gace, hodaljka ide van...
i jos nsto, primijetila sam da mu se cuna nikako ,,ne dize"... imam jos jednog sina od 7 i po god i njemu s cuna dizala skoro od prvog dana, nikad nikakav problem...a ovom malenom nikad jos nisam vidjela da se cuna ,,digla"( ne znam kako drugacije da se izrazim)...jel to jos neko primijetio kod svojih mališana?


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Ukopan/skriven penis
26.6.2010 23:05:42   
škorpija
lirio mislim da nemaš razloga za brigu, a prijateljica ima dva sina i kaže kod jednog se ćunči "dizao" stalno od rođenja kod drugog ništa od 5-6 godine, tako da vjerujem da je to od djeteta dodjeteta

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Ukopan/skriven penis
30.9.2010 10:35:17   
suncica09
Drage forumasice,
moj sin ima 5 mjeseci. Juce smo ga vodili dr. Dizdarevic na sunecenje, koje nije uradjeno jer ima ukopan penis user posted image user posted image user posted image . Ja sam u zadnje vrijeme primjetila da teze "spustam" kozicu da ocistim, dok je bio manji to je bilo ok, ali sada je evidentno da se cuna "uvukla". Prijedlog isti - operacija, do godine dana najbolje, on radi u Bosanesu, sve sto je vec receno u prethodnim postovima...u Bosanesu cijena 1500km, potrebno nociti jednu noc...i etouser posted image user posted image user posted image . Moje misljenje je da, ako je ukopan, ne mislim da se moze sam izvuci, sigurno ne toliko koliko ga oni mogu operativno, a ne daj Boze da sutra ima neke probleme, komplekse i slicno zato sto mu nismo uradili taj zahvatuser posted image . Svakako cemo otici na kliniku po jos jedno misljenje (najavljeni kod dr. Karabegovic). Da li je neko od forumasica radio ovu operaciju u Bosanesu (ili negdje drugo), kako je proslo, kako se beba oporavila, kako je podnijela anesteziju (rekao je operativni zahvat traje oko 1,5 sat), koliko su lezali u bolnici, kako je tekao oporavak kuci? Koliko je bila stara beba?Imam milion pitanja....
MOLIM VAS....SAVJET...POMOC....ISKUSTVAuser posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Ukopan/skriven penis
30.9.2010 14:22:33   
DM
Draga sunčica, evo sam ti copy-paste moj post na ovoj istoj temi,moj ti je savjet da odeš kod nekoliko doc. da to pregledaju i da onda ti odlučiš šta i kako -ne zalijeći se, možda će to i samo proći! Pokušaj tupiti u kontakt sa enisa-sarom(ona je bivša forumašica,ali je vjerovatno s nekima još u kontaktu-ona ti je imala isti slučaj..)

JOOOOOOOOOOOJ! Više vala i ćune! Imam 3 u kući i polomiše me Prvog smo osunetili kad je imao 25 dana,a drugog u 2.mj! Prvog sunetio dr.Hadžihasanović,a drugog dr. Dervišević!Žene drage, ćune identične,ja imam problem da im se ona kožica na penisu slijepi za testise i ako malo "Zapostavim" odmah se zacrveni i "mama češka me ćuna"-temeljito operem,stavim bivacin prah i sve ok! Mm primjetio da ljeti,dok nosi bokserice i šorc(dakle bez štrampli) nema problema(skaka u pravu),a i mama me ruži,što mu ne oblačim duge gaće zimi umjesto štrampli(mada je ona odgojila 2 curice)i šta god da radim oko ćune -ruži!Heej,pa valjda znam nakon ovolikog iskustva! E sad ,zaova svog sina sunetila u sanasi kad je imao 2 mj,i u nj ćuna totalno drugaćija!Čak i nakon suneta -samo viri Svekrvin zaključak:Benjo(zaovin mali)osunećčen premalo, a moj S. previše-ma da izludiš!
Na kraju zaključak:i u Benje i u S. ćune su normalne,Benjo sada ima 5 god. i još je uvijek malo puniji dječak i ćuna se normalno vidi,S.Ima 4,5 god i nj ćuna je normalna(ponekad češka )ali to je jednostavno takva građa,jer vidim da ima dovoljno kožice kad  mu se nekad di ,obično na spavanju!
Amrino,ne brini doći će to na svoje-ovako dug post je da vam što bolje prezentiram svoja iskustva,da ne pričam "iz have"!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu suncica09)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Ukopan/skriven penis
30.9.2010 15:05:17   
škorpija
sunčisa sačekaj , imate još vremena, možda je bebi buco pa se ćuna uvukla. ako dođe da baš mora na operaciju to možeš obaviti BESPLATNO na klinici za dječiju hirurgiju u sarajevu. mom bebiju je to operirao dr. zvizdić i ujedno ga osunetio

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Ukopan/skriven penis
30.9.2010 16:01:29   
suncica09
Ma suprug je uzeo godisnji odmor da zavrsimo sunet, i sve lijepo provedemo, ali eto, od juce smo u behutuuser posted image user posted image user posted image , ali sta cu, opet je dobro sve sto se moze rijestiti dok je jos mali...
Sacekacemo svakako jos par mjeseci, da vidimo da li ce se nesto desiti, i svakako odvesti na djeciju hirurgiju da jos neko pogleda, pa eto...bice aBd dobro. Mislim, svakako ga moramo sunetiti, pa eto...dr.Dizdarevic kaze da je dobro da nije osunecen pa se to moze uraditi oboje odjednom.
Vidim iz prethodnih postova du te bebe uglavnom buce, ali moj i nije sad nesto posebno, ima 7kg, sto je neka sredina.
Hvala vam na podrsci user posted image user posted image user posted image ...skorpija ko te mogu zamoliti kad budes imala vremena, molim te, da i posaljes detalje o tome kako je prosla operacija i oporavakuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Ukopan/skriven penis
4.10.2010 21:34:06   
hallima
nadam se da ovdje mogu da pitam, molim vas ako neko moze da mi kaze kada je kod vasih djecaka otpala gaza na cunici moj se osunnetio prije 4 dana i danas sam ga stavila u kamilicu i poljevala ali ona samo malo otpucila nikako da spadne a mene strah da je ja odljepljujem, doktor samo rekao da stavljam obloge od kamilice ili rivanola ali se to valjda podrazumijevalo kada otpadne gaza a ona nikako da spadne a tako bi voljela da mu sto prije zaraste i da bude kao nekada ona moja mala vesela beba

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Ukopan/skriven penis
8.10.2010 19:42:26   
škorpija
halima imaš temu sunet muškog djeteta, nadams e d aje gaza do sad otpalauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Ukopan/skriven penis
11.10.2010 16:14:58   
muby
Evo da prijavim nas status po ovom pitanju.
Bili smo kod djecijeg hirurga iz dva razloga.
1. ukopan p...
2. testisi nisu spusteni

Sto se tice prvog razloga tri dr su rekli da je uredne velicine ali uvucen i da to nije nikakav problem. Ne preporucuju operaciju, samo vjezbice (povlacenje tog tkiva prema korjenu) i vremenom ce se to samo normalizovati.
Za drugu tacku dijagnoza je mobilni testisi, mogu se povuci prema dole ali se sami vracaju. Terapija ista kao u gornjem sl. bez operacije, samo vjezbe spustanja testisa i pracenje stanja. Poslije par dana vjezbica vidi se da se duze zadrzavaju u spustenom stanju. I da radili smo UZ da se utvdrdi da li se razvijaju pravilno i sve je ok.

Kontrola za dva mjeseca. Moje olaksanje neopisivo.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *